Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 78 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Asi se to hodí nejlépe sem...
http://ekonomika.ihned.cz/c1-46815760-k ... -vyssi-dph

Za solární boom zaplatíme zvýšením DPH z 10 % na 17 %...bezva. To zas porostou ceny jízdenek #-o. Doufám, že tuhle zprávu čtou všichni kandidáti na primátora, aby věděli, s čím mají počítat (on to Roman prý netušil :pray: ...)

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

1408
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
No, na S41 i jo. Když tam teda není sólo krokodýl :mrgreen: Historické jízdy za 1czk, pěkné.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
chat-maniac píše:
co to je za akci, na jak dlouho?? a já už tam leta do školy nechodím :-)

To je akce čistě Českých drah. V rámci předešlých akcích byly tyto jízdy za symbolické jízdné v celé republice (např. z Milovic do Prahy jako propagace elektrifikované tratě), teď konečně i u nás. Fór je tak trochu v tom, že v některých případech je opravdu co propagovat - mám na mysli tedy nová vozidla, u nás v JMK kvalita zatím poněkud nevalná, je pravda, že tu máme ABfbrdtn795, ale to se stejně na S2, S3 neobjeví....

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
co to je za akci, na jak dlouho?? a já už tam leta do školy nechodím :-)

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

440
04 zář 2009 13:33
Tetčice
To jsou mi ale věci : :roll:
Oslavany – Brno hl.n. a zpět za 1 Kč

30. 9. 2010

Zpáteční jízdenky se budou prodávat:

u pokladní přepážky ve stanicích Ivančice, Moravské Bránice a Střelice do stanice Brno hl.n.
ve vlaku u průvodčího ze stanic Oslavany, Ivančice, Ivančice město, Ivančice letovisko, Silůvky, Radostice, Střelice dolní a Troubsko do stanice Brno hl.n.
Jízdenka ČD Promo Jihomoravský kraj platí pro jednoho cestujícího ve 2. třídě všech vlaků na trati 244 a její cena činí 1 Kč.

_________________________________
www.scitani.cz ...já su moravák !!!


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Taky jsem se díval, co mi to dnes vyjelo z automatu na Mendláku... Pomalu jsem to chtěl jít reklamovat.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
častý problém pacošů: já tam nikde nevidím šipku jak to tam mám dát :shock:

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

565
12 črc 2008 21:51
Brno, Černá pole
Automaty na jízdenky nyní tisknou na nový papír:
Příloha:
jízdenka.jpg

Zadní text je zelený


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
69
08 zář 2006 14:22
Adamov je v zóne 225 => potřeba dvou zón navíc, což na univerzálce dělá třetí pole...


Offline
Uživatelský avatar

872
13 bře 2007 20:20
Brno - Bystrc
Dotaz: Brno - Adamov, mam salinkartu na 100+101, kolik poli potrebuju cvaknout na univerzalce? Diky, nevyznam se v tom kombinovani :)

_________________________________
RT6N1 fanklub :)


Offline
Uživatelský avatar

1646
10 čer 2006 20:45
Brno
pepola: na druhé ne pole číslo dvě, ale hnedka první, protože na čtyřzónovou potřebuješ 5 políček a na první si cvakneš to čtvrté.

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

3720
28 úno 2006 19:00
Mám dotaz:
Nejsem zas takový odborník, tak prosím, poraďte:
Když mi na univerzální jízdence zůstanou 4 pole volná, a já chci jet přes 4 zóny, můžu pokračovat na další univerzální jídence tím, že si označím pole číslo 2?
(Samozřejmě na té skoro využité první bych si zároveň cvikl to poslední pole).


Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
Miky píše:
Ona je taky docela pravděpodobná varianta "nestihne zjevit". A za hlavákem mu pak můžeš říct, že chceš jízdenku z Řečkovic, pokud nebude hovado, tak ti dá jízdenku z Řečkovic...


Možné je všechno, ale zpravidla jde o vlaky v sedle, kde nikde moc lidí nepřistupuje, a vlastně obecně jich ve vlaku je jen málo. V narvaném vlaku večer z hlaváku na opačný směr chodí železně. Skutečně jsem nakloněn věřit tomu, že řešit těch pár lidí co mu dopoledne na těch pár brněnských zastávkách přistoupí se mu prostě nechce.

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Viz. opět ten leták. Kombinace lze použít obousměrně. Takže ano, i při cestě do Brna označujete jen 9 zón, tedy 10 políček. Samozřejmě za předpokladu, že jste si šalinkartu vzal s sebou, ale to snad nemusím zdůrazňovat biggrin

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
peno píše:
Ano, při šalinkartě pro zóny 100+101 skutečně stačí jízdenka na 9 zón, tedy 10 políček na univerzálce a získáte jízdenku na všechny zóny. Jízdenka ale musí být označena v zóně 100. Pokud označíte devítizónovou v zóně 101, získáte jen desetizónovou. Chcete-li všezónovou ze zóny 101 musíte sám označit desetizónovou (11 políček na univerzálce).

A jde to při cestě zpátky do Brna? Při cestě z Lančova do Brna jsem cvakal 12 políček, ale...při cestě tam bych cvakal podle tohoto jen 10 políček, tak...díky za vysvětlení.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
miropiro píše:
To spíš, že to nestihne. Zejména pokud si sedneš na druhý konec vlaku, tj. co nejdál od místa, kde odpískal odjezd. Od té doby, co se začalo šetřit a na S3 a S2 jezdí jen jeden průvodčí, je to realita.

No, ale nedávno se mi stalo, že jsem v Kr. Poli nastoupil do rychlíku, průvodčí prošel, ale ani se nenamáhal do toho kupé podívat. A nebyla to jediná podobná zkušenost. Moje zkušenost často praví, že mezi stanicemi v rámci jednoho města, zejména jedná-li se o koncové město, se průvodčí už často nenamáhají kontrolovat. Podobnou zkušenost mám např. i v Ostravě, kde mezi Svinovem a hl.n., ale také hl.n. a Bohumínem už průvodčí často nechodí.
miropiro píše:
A dva technické dotazy: jestliže zkombinuji šalinkartu na zóny 100+101 a cvaknu si k ní jízdenku za 22 korun na další dvě zóny, získám tak jízdenku na 90 minut na 4 zóny. A co když si cvaknu na univerzálce 3 políčka, tedy za 2 zóny, ale jen na 45 minut? Jaká je celková platnost jízdenky???

Jízdenku za 22 Kč cvakáte zbytečně, jako dvouzónová jízdenka se pro účely kombinace počítá jízdenka za 18. Viz. leták Kordisu. Šetřete své peníze.
miropiro píše:
Když cvaknu na univerzálce 12 políček, mám neomezené ježdění na 3 hodiny za 70,-Kč. Jasně. Ale když mám šalinkartu, tak ji mohu kombinovat a získat taktéž neomezenou, ale ušetřit na políčkách?

Ano, při šalinkartě pro zóny 100+101 skutečně stačí jízdenka na 9 zón, tedy 10 políček na univerzálce a získáte jízdenku na všechny zóny. Jízdenka ale musí být označena v zóně 100. Pokud označíte devítizónovou v zóně 101, získáte jen desetizónovou. Chcete-li všezónovou ze zóny 101 musíte sám označit desetizónovou (11 políček na univerzálce).

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

3221
14 čer 2004 18:56
blekfild
"A co když si cvaknu na univerzálce 3 políčka, tedy za 2 zóny, ale jen na 45 minut? Jaká je celková platnost jízdenky???"
90 minut a 4 zóny - platí vždy součet zón a časově tomu odpovídající jízdenka

Když cvaknu na univerzálce 12 políček, mám neomezené ježdění na 3 hodiny za 70,-Kč. Jasně. Ale když mám šalinkartu, tak ji mohu kombinovat a získat taktéž neomezenou, ale ušetřit na políčkách?
Řekl bych že ano, ale ta univerzálka by musela být označena v zóně 100.

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Miky píše:
Ona je taky docela pravděpodobná varianta "nestihne zjevit". A za hlavákem mu pak můžeš říct, že chceš jízdenku z Řečkovic, pokud nebude hovado, tak ti dá jízdenku z Řečkovic...

To spíš, že to nestihne. Zejména pokud si sedneš na druhý konec vlaku, tj. co nejdál od místa, kde odpískal odjezd. Od té doby, co se začalo šetřit a na S3 a S2 jezdí jen jeden průvodčí, je to realita.
Každopádně faktem je to, že jsem se jednou vypravil na okružní jízdu: Lesná - Kuřim - Moravské Knínice (zde pauza půl hodiny) - Veverská Bítýška - Hvozdec (výluka) - VB - Bystrc. Cvakl jsem čtyři políčka na univerzálce. S šalinkartou jsem získal 5 zónovou jízdenku na 120 minut. Paradoxně mi jízdenka vyšla akorát do návratu do Bystrce! Pokud bych si cvakal jízdenku už třeba na hlenu, zkracuji si vědomě platnost jízdenky. Dobře, ne každý jezdí tyhle okruhy, ale fakt je, že při označení až v Řečkách získávám čas navíc!
A dva technické dotazy: jestliže zkombinuji šalinkartu na zóny 100+101 a cvaknu si k ní jízdenku za 22 korun na další dvě zóny, získám tak jízdenku na 90 minut na 4 zóny. A co když si cvaknu na univerzálce 3 políčka, tedy za 2 zóny, ale jen na 45 minut? Jaká je celková platnost jízdenky???
Když cvaknu na univerzálce 12 políček, mám neomezené ježdění na 3 hodiny za 70,-Kč. Jasně. Ale když mám šalinkartu, tak ji mohu kombinovat a získat taktéž neomezenou, ale ušetřit na políčkách?

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
thingie píše:
Nemluvě o tom, že se mi asi tak v polovině případů stává, že mezi Řečkovicema a hlavákem se ten průvodčí prostě ani neobtěžuje zjevit...

Ona je taky docela pravděpodobná varianta "nestihne zjevit". A za hlavákem mu pak můžeš říct, že chceš jízdenku z Řečkovic, pokud nebude hovado, tak ti dá jízdenku z Řečkovic...

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
1363
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
to co je v Řečkovicích se ani zastávka říct pomalu nedá,to je skladiště nesmyslně pomalovaných stěn a dalšího nepořádku a k tomu jedno zastřešený nástupiště mezi dvěmi kolejemi - a ještě kdo ví jakdlouho to tam tak vydrží..... :pray:


Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
To není slovíčkaření, ale otázka terminologie, Řečkovice železniční stanice samozřejmě prostě nejsou. To je otázka předpisů, kde to je jasně definované a odvíjí se od toho i další. Pokud někdo nechce „slovíčkařit“, tak má říct prostě nádraží, což je lidovej pojem pro cokoliv, a funguje to.

Každopádně, k tématu, jako jo, jízdenky ČD z vlaku jsou v S1/S3 hrozně moc naprd, kupovat si jízdenku o zastávku autobusu dál je taky pitomý. Nemluvě o tom, že se mi asi tak v polovině případů stává, že mezi Řečkovicema a hlavákem se ten průvodčí prostě ani neobtěžuje zjevit, takže kdybych na hlavním na něco přestupoval, neměl tam moc času a nechtěl dávat 30 korun příplatku (víc než ta jízdenka, takže nechtěl), tak se honím po vlaku a hledám ho kdovíkde. Bleh.

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Slovíčkaření.


Offline
Uživatelský avatar

3059
15 čer 2004 08:24
Řečkovice nejsou stanice, ale zastávka s ostrovním nástupištěm na dvoukolejné trati (není zde žádné zhlaví ...)


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
To že v Řečkovicích není pokladna samozřejmě vím, což ale nic nemění na tom, že zrovna tam by se ten automat hodil. Ale o tom, že to není stanice bych se hádal :-k

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
V Řečkovicích žádná pokladna není (ani to není stanice, samozřejmě).

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 27 zář 2024 00:48
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]