Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 51 z 54    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2558
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Mauricio píše:
K čemu je zrovna tam dobrý cyklopruh?

To si říkám i u nás na Lesné. Mezi Loosovou a Haškovou se dělal nový asfalt, ve směru z Haškovy byl přidán pruh pro cyklisty táhnoucí se až k ulici Loosova. V opačném směru nahoru přibylo značení, že tam může jezdit cyklista. No nevím, čekal bych, že to bude po celé Lesné, ale tohle...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Jo, je to relativně nový. I zúžení do jednoho pruhu + "ostrůvek". A myslím zmizely retardéry, což je na jednu stranu dobře, na druhou to může někoho dost bolet.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Opravdu? Novinka? Asi rok už jsem tam nejel, tak možná se to změnilo...


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Tam je aspoň přechod/přejezd... A lidi sou mnohdy hodní a pouští i cyklisty, což nemusí.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
A totéž i Sokolova, jezdí se tam 70 nebo 80 a přejet tam občas na bruslích je téměř nadlidský úkol.


Offline
Uživatelský avatar

3698
28 úno 2006 19:00
Raději by měli pořešit přejezd Hladíkovy pro cyklisty. Tam kolikrát i kamikaze by zešedivěl, jak tam musí ve špičce přejíždět poblíž Posvitavské vlečky!


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7585
17 pro 2006 22:32
Brno
taky by teda mohli zase uvést do provozu ty semafory pro cyklisty u Ronda po letech ](*,)

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Aby se dalo dostat od posvratecké cyklostezky do štatlu.


Offline
Uživatelský avatar

3698
28 úno 2006 19:00
Mauricio píše:
K čemu je zrovna tam dobrý cyklopruh?

Někdo si před volbama udělal čárku...(a bylo to levné - pár kýblů barvy)


Offline
9986
15 led 2005 23:41
K čemu je zrovna tam dobrý cyklopruh?


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Tak zatím mě tam nikdo nesrazil i bez cyklopruhu... :) Nicméně mám silné pochybnosti o užitečnosti téhle úpravy.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

460
29 lis 2004 18:44
16 km od Brna
OP píše:
Po delší době jsem procházel ulicí Nové sady a je tam nějaké nové (?) vodorovné dopravní značení. Před křižovatkou s Hybešovou--Úzkou jsou v obou směrech nakreslené (asi) cyklopruhy, za cenu zúžení obou původních pruhů. A ve směru k Rondu, asi od poloviny délky ulice je přerušovaná bílá čára mezi oběma pruhy vyvedena v široké podobě - že by zárodek BUS- nebo BUS+cyklopruhu? Svislé dopravní značení jsem ale žádné neviděl.


Dnes se pruhy začervenaly, takže bude cyklopruh. to zas bude sraženejch cyklistů než to gumokola zaregistujou.


Offline
Uživatelský avatar

620
14 úno 2005 15:12
Bystrc
Po delší době jsem procházel ulicí Nové sady a je tam nějaké nové (?) vodorovné dopravní značení. Před křižovatkou s Hybešovou--Úzkou jsou v obou směrech nakreslené (asi) cyklopruhy, za cenu zúžení obou původních pruhů. A ve směru k Rondu, asi od poloviny délky ulice je přerušovaná bílá čára mezi oběma pruhy vyvedena v široké podobě - že by zárodek BUS- nebo BUS+cyklopruhu? Svislé dopravní značení jsem ale žádné neviděl.


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
vojtik píše:
(abych nejel v kolejnici, tak se musím dostat doprostřed pruhu a nedělám si iluze, že by to někteří řidiči byli schopní tolerovat... nerad se vozím na nárazníku :-) ).

V úzkých místech jezdím zásadně středem pruhu, aby bylo řidiči za mnou na první pohled jasné, že ve křižovatce/kruháču/zúžení prostě nepředjede. Jedno sražení špíglem mi stačilo.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
nerad stále zmiňuji Berlín, ale tam a v Amsterodamu to mají prostě výborně zmáklé...


Offline
Uživatelský avatar

6905
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Honny: kkdyž bude něco namalovaného na asfaltu, mělo by to být také doplněno příslušnou značkou...


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Já osobně ani nechápu, proč "cyklostezky" typu té v kampusu MU dělají. Kdyby udělali tu silnici o šířku té stezky širší a udělali na kraji pruhy, tak to IMHO vyjde líp. Protože de iure musí cyklista slést z kola, přejít silnici po přechodě (nebo se jiným způsobem dostat na tu stezku), nasednout... a to samé za pár set metrů opakovat. Já osobně po ní jezdím, protože nemám rád jinou dopravu za zadkem, ale je to nekoncepční, nesmyslný a zdržující. V tomhle se mi líbil kus průtahu Vyškovem.
O zahraničí nemluvě.

Proč se vůbec využívá neustálého konce a začátku cyklostezky (resp. stezky pro chodce a cyklisty) před každou křižovatkou a nevyužije se cyklopřejezdu (ideálně s výstrahou, že cyklisté opravdu nemají přednost před auty - právě snad v tom Vyškově jsem to viděl... Nebo Hodonín?) - je vůbec možné neosazovat značky a jen to nakreslit na asfalt?

K ostatnímu se nevyjadřuju, osvětlen jezdím, po chodníku ne a neprasím. :)

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

1436
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
když je cyklostezka kvalitní a cyklista na ni během jízdy může plynule přejet, tak není nikde problém.. Jak su teď v Belgii, tak skoro každá silnice 1. třídy je dovybavena pruhem speciálně pro cyklisty. Problém je, když se ovšem neudržuje což je zde bohužel častý jev (zarostlá, klacky a obecně bordel ze silničních pruhů smeten do cyklopruhu..) Pak se řidiči nemohou divit, že cyklista jede "po jejich" pruhu, i když má vedle sebe cyklostezku..


Offline
Uživatelský avatar

6905
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Janatak:
b) naprostý souhlas; značení je mnohdy nedotažené do konce. Holt ti, kteří vymýšlí vedení cyklostezek asi málokdy sedli na kolo. Pak se není čemu divit. :-?


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
pepola píše:
Např. tam, kde je stezka, jezdí schválně po silnici..
Nebo jedou dva i více vedle sebe, což zákon zakazuje, a hlavně v místech, kde je úzká a nepřehledná silnice a když na ně krátce zatroubím, tak mi vždy ukáží, že jsem "jednička".
Neplatí pro ně značka "Silnice pro motorová vozidla", jezdí po Hradecké, Sportovní apod.


No s tou stezkou to zase nemusí být taková schválnost, když si uvědomíš, v jakém stavu je cykloinfrastruktura v Brně. Ano, stane se, že podél silnice vede cyklostezka, ale:
a) jak se o ní cyklista dozví, pokud není zdejší, ze značek rozhodně ne,
b) plynulé nájezdy na cyklostezky ze silnice v Brně prakticky neexistují, výjimkou je snad ulice Antonína Procházky ve směru do Pisárek. Jinde je to tak blbě řešeno, že sorry, ale na to, abych hledal, kudy se vlastně dostat na cyklostezku, fakt nemám čas, jedouc na kole (příklad nově budovaného podjezdu Sokolova v Horních Heršpicích a naprosto debilně provedeného upozornění a "cyklonájezdu"),
c) stav povrchu některých cyklostezek oproti relativné bezproblémové silnici, pro silničku kolikrát nepoužitelné - například z a do Bystrce jezdím už jenom po vedlejší silnici, jeda se silničkou - zdejší úsek cyklostezkychodníku už je vhodnej tak akorát pro treky a horská kola.
d) legislativní pojetí cyklostezky, která je každým křížením bočních ulic přerušena a cyklista by tak měl z kola slezt a kolo převézt - buzerace nejvyšší! Po silnici jednoznačně rychlejší - viz profláknutý úsek cyklostezky na Botanické.

Za jízdu kolařů vedle sebe bych taky vraždil, zase ale zatroubíš, oni se ti leknou a spadnou ti rovnou pod kola...

Ad silnice pro motorová vozidla - já tuhle viděl jednoho sportovce, kterak si to šlapal po rozkopané Žabovřeské směrem k Hradecké a zatím štrůdl aut. Taky to nechápu, už pro větší klid raději volím jiné bezpečnější trasy.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Reflexní vesta nestačí. Viz typická modelová situace z Nymburska:

Jedeš za pomalu jedoucím vozidlem, vyjíždžíš z vesnice, tma. Je tam rovný, přehledný úsek, nikde žádné vozidlo, tak zahájíš předjížděcí manévr. Zrychlíš, vjedeš do protisměru a předjíždíš vozidlo. Najednou se zjeví proti tobě cyklista, protože je buď neosvětlený nebo má světlo jen vzadu, není zepředu absolutně vidět. Odrazky a reflexka jsou vidět až v okamžiku, kdy je příliš pozdě a nezbývá než brzdit a doufat...
Toto se mi stalo dvakrát. Bylo to s autem s výbornými xenony, takže předpokládám, že obyčejná světla zjeví takto neviditelného cyklistu dokonce později. Jednou jsem se dokonce vracel a svítil baterkou do škarp, protože jsem měl strach, že jsem ho buď srazil nebo se lekl a do té škarpy sám spadl...


Offline
Uživatelský avatar

163
26 črc 2006 15:05
Tak mám asi štěstí, ale většina cyklistů, co potkávám, jsou spořádaní. Když mě zpozorují, jedou za sebou, co nejvíce u kraje, abych je mohl předjet. Stalo se mi taky, že cyklistka najela na chodník, abych mohl v klidu pokračovat... A samozřejmě jim to taky vracím, na křižovatkách se snažím najet více vlevo, aby mohli projet a podobně... Jedou-li dva a více vedle sebe, troubím i kdyby tam bylo místo dokud neuhnou (baví mě to :D).
S těma světlama je to horší. Nejlepší je, když mají reflexní vestu...


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Jako nejhorší věc u cyklistů považuji nedostatečné osvětlení. Většina z nich si myslí, že je vidět, když má modrou bundu a odrazky... Úplně nejhorší situace je kolem Nymburka, kde je naprostá rovina. Víc lidí tu jezdí na kole než chodí pěšky. Nejčastěji se tak dopravují po hlavních silnicích mezi vesnicemi. Zásadně zde mají staré plečky bez světel. Je to tam hrozně o hubu a nejednou jsem na poslední chvíli zabránil nehodě...
Zbytek věcí, co většina cyklistů dělá je už jen třešničkou na dortu... Sám velmi rád a často jezdím na kole, ale stejně tak jako při jízdě autem a zde dodržuji dopravní předpisy (teda občas na kole porušuju povolenou rychlost, ale to prostě jinak nejde :-" )


Offline
Uživatelský avatar

3698
28 úno 2006 19:00
Janatak píše:
Většina cyklistů se neumí na silnici chovat, tak potěš koště!+

Ty jsi s tou většinou měl tu čest, že tohle tvrdíš?

Např. tam, kde je stezka, jezdí schválně po silnici..
Nebo jedou dva i více vedle sebe, což zákon zakazuje, a hlavně v místech, kde je úzká a nepřehledná silnice a když na ně krátce zatroubím, tak mi vždy ukáží, že jsem "jednička".
Neplatí pro ně značka "Silnice pro motorová vozidla", jezdí po Hradecké, Sportovní apod.


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
Janatak píše:
U těch, pro který pravidla neplatí mi zůstavá rozum stát, jestli vůbec mají pud sebezáchovy - jízda na červenou, motání se mezi auty při čekání na zelenou, neukazování směru, kam chtějí odbočit a podobně.


Tak tak, chování některých jedinců přesahuje moje rozumové meze. Není to tak dávno, co jsem šel ze zastávky Dělnický dům domů (směrem na Polikliniku). Ještě před semaforem mě předjel cyklista (a předtím přejel přes zastávku plnou lidí), přes přechod projel na kole a na červenou a jal se dále jet šíleným tempem po chodníku k Poliklinice. Ovšem byl natolik drzý, že z toho kola neslezl ani před pochodující městskou policistkou... když jsem procházel kolem, tak jsem jen slyšel "Občanský průkaz, prosím" sarcastic

Neříkám, že jsem na kole nějaký svatý, ale dodržuju pravidlo "když pojedu slušně, tak by mi to mohli ostatní oplatit". Takže po chodníku jezdím, ale když vidím nějakého chodce, tak zpomalím na minimální rychlost a objedu jej v co největší možné vzdálenosti (občas i úplně slezu, když je chodník moc úzký). Ono na takové Táborské je jízda po silnici poněkud o ústa, zejména v prostoru zastávek (abych nejel v kolejnici, tak se musím dostat doprostřed pruhu a nedělám si iluze, že by to někteří řidiči byli schopní tolerovat... nerad se vozím na nárazníku :-) ).

Tohle zase naráží na problém nedostatku cyklostezek... v takových Židenicích je nejbližší stezka až u řeky, a dostat se k ní znamená jízdu po Táborské, přejetí městskýho okruhu, vyhýbání se šalinám v obloucích u Geislerové...). A když cyklostezka je, tak o ní člověk mnohdy ani neví. Dneska jsem jel na kole ze Skácelové domů (směr KrPole nádr.) a byl jsem poměrně překvapen, že o ulici vedle vede cyklostezka a já se nemusím motat mezi autama na Slovaňáku...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1349 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 dub 2024 00:38
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]