Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 121 z 124    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6668
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Video z práce podbíječky při stavbě trati v Pisárkách:
http://www.youtube.com/watch?v=07kon1xciAA


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Zlaťák: přesně tak. Tedy oficiálně se tomu nadává "úprava geometrických parametrů koleje". Prakticky to probíhá tak, že podbíječka čapne kolejový rošt, zvedne ho, příčně posune a případně nakloní z původní do nové polohy a kladivama nakonec pod zvednuté pražce nahrne štěrk.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
No já osobně bych řekl, že k "narovnání" kolejového svršku, který časem sedá.

Edit: Něco jsem hledal a našel:
http://www.metroweb.cz/metro/pracvozy/p ... ijecka.htm


Offline
Uživatelský avatar

872
13 bře 2007 20:20
Brno - Bystrc
Porad mi to vrta hlavou, ale nikdy me nenapadlo se proste zkusit zeptat :)
K cemu slouzi, a pripadne jak funguje, ta podbijecka? Pro me je to momentalne kus silene sloziteho plechu s vlastnim motorem co se pouziva k necemu pri stavbe nebo prestavbe/oprave trati, ale tim moje znalosti konci.
Osvetli mi to nekdo, prosim?

_________________________________
RT6N1 fanklub :)


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Moje fotky strojů z letních prací:
http://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=1548780


Offline
Uživatelský avatar

9268
10 čer 2004 11:19
David Jaša píše:
Reník: doporučuju ti zbrzdit tvou zdejší aktivitu, v opačném případě ti hrozí, že bude přibržděna někým jiným. sarcastic

POcitadlo sem mu trochu ponizil... Uvidim jak dal . ](*,)

Hmm, ze by druha osobnost uzivatela rene vaclavek ? IP by sedela


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Reník: doporučuju ti zbrzdit tvou zdejší aktivitu, v opačném případě ti hrozí, že bude přibržděna někým jiným. sarcastic


Offline
7
18 kvě 2009 21:34
Emperror píše:
Já bych si tu smyčku v parku taky dokázal představit. Byla by prostě vybočená na opačnou stranu než je teď. Mohla by být i o kapku větší a navíc zdaleka nezabere celý park jen jeho malou část. Kažopádně v žádném případě tuto trať nerušit, i kdyby se měly tramvaje přivazovat k označníku jako je to níže na obrázku. Co se tady psalo o prodloužení, tak by se na Tábor nevešel žádný oblouk, takže by přišlo v úvahu jen prosté křížení v žabinách a kam s tratí dál?
Co by na to řekli naši "ekologové"? Smyška by musela být zatrávněná, ale je zas škoda ničit trávník.


Offline
Uživatelský avatar

6905
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
OP píše:
Idelani by bylo, kdyby alespon v Husove ul. ve smeru od Novych sadu byla pred tram. zastavkou svetelna zavora (semafor), ktera by zastavovala IAD kdyz by tram. prijizdela do zastavky, ale obavam se, ze toto by na Brno bylo prilis pokrokove reseni...

zvýšený tram. pás by byl v Husově taky pokrokový...výjimka na Lidické - to bych tipoval na někoho z jiného města... :-P :-P


Offline
Uživatelský avatar

620
14 úno 2005 15:12
Bystrc
Janatak: dik za planek.
Idelani by bylo, kdyby alespon v Husove ul. ve smeru od Novych sadu byla pred tram. zastavkou svetelna zavora (semafor), ktera by zastavovala IAD kdyz by tram. prijizdela do zastavky, ale obavam se, ze toto by na Brno bylo prilis pokrokove reseni...


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Zlaťák píše:
Neříkalo se náhodou původně něco o tom, že by měla být zastávka Šilingrák pro 12,13 a 5,6,7 společná?


Společná zastávka by nebyl zrovna dobrej nápad, při tom množství linek by se to tu dost štosovalo.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Neříkalo se náhodou původně něco o tom, že by měla být zastávka Šilingrák pro 12,13 a 5,6,7 společná?


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Mám, našel.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
7
18 kvě 2009 21:34
PvvS píše:
No sem zvedavej, jak se budou resit pauzy po hypotetickym vybudovani tram tunelu ke kampusu. Tam ma byt dalsi uvrat..

To uz neni na popojizdeni, ale na stridani vozu .
Jen by mne zajímalo, jak to bude jezdit, když tam není místo pro otáčení šalin? To bude tunelem?


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
PvvS píše:
Mno tak jsem si dneska prosel husovu a zaujalo me to sileny esicko, ktery vzniklo na krizovatce s pekarskou. Jak budou reseny zastavky d-12 a d-13 za krizovatkou ? Skoro to vypada , ze jedna by byla u chodniku a druha (pokud se nespacha dalsi esicko) by mela u sebe 2 jizdni pruhy pro IGK.

Skoro správně. Jedna skutečně bude u chodníku, ale mezi druhou a chodníkem rozhodně dva pruhy nebudou. ;)


Offline
Uživatelský avatar

620
14 úno 2005 15:12
Bystrc
Cca pred rokem sem na DF nekdo (PvvS?) daval situacni nakres reseni Silingraku. Nemuzu jej uz najit, nemate jej nekdo? Co si z neho pamatuju, koleje v Husove na Silingraku budou prisazene k chodniku na vychodni strane, aby od cerveneho kostela vzniknul samostatny pruh pro leve odboceni IAD a smerem do Pekarske mohly koleje mit co nejvetsi polomer


Offline
Uživatelský avatar

522
19 zář 2007 08:18
PvvS píše:
Mno tak jsem si dneska prosel husovu a zaujalo me to sileny esicko, ktery vzniklo na krizovatce s pekarskou. Jak budou reseny zastavky d-12 a d-13 za krizovatkou ? Skoro to vypada , ze jedna by byla u chodniku a druha (pokud se nespacha dalsi esicko) by mela u sebe 2 jizdni pruhy pro IGK.


Na začátku se říkalo, že směrem na Českou bude u chodníku a směrem na Hlavní bude ostrůvek.


Offline
Uživatelský avatar

9268
10 čer 2004 11:19
Mno tak jsem si dneska prosel husovu a zaujalo me to sileny esicko, ktery vzniklo na krizovatce s pekarskou. Jak budou reseny zastavky d-12 a d-13 za krizovatkou ? Skoro to vypada , ze jedna by byla u chodniku a druha (pokud se nespacha dalsi esicko) by mela u sebe 2 jizdni pruhy pro IGK.


Offline
Uživatelský avatar

9268
10 čer 2004 11:19
http://du-praha.cz/rservice.php?akce=ti ... 2008060004

Budou se uklizet prevesy.


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
PvvS: nepochopils. ;-) BKV je prokletí jenom proto, že kvůli své nízké tuhosti vyžaduje pro rozumnou funkci nerealistický modul pružnosti -- tedy na zemině. Na mostech je ovšem dostatečný a jediný problém pak může dělat kolejnice, které začne být ve žlabu poněkud těsno a vydá se na výlet. ;-) Doufám, že je ti to už jasné. :-)

Datel: to mi lehce připomíná hydrauliku se zhruba dvěma matematicky korektními vztahy: rovnicí kontinuity (alias zákonem zachování hmoty) a Bernoulliho rovnicí (alias zákonem zachování energie). Všechno ostatní jsou pak empirické vztahy věnované různým pánům. :twisted:


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
David Jaša: S tou nižší adhezí při vyšších rychlostech ti nejsem schopen odpovědět čím je způsobena. Bohužel ve styku kola s kolejnicí je zatím mnoho vědeckých otazníků, zjistily se pouze experimentálně nějaké vztahy (však např. teoretické křivky závislosti součinitele adheze na rychlosti se různí podle toho, kdo je určoval je jich několik [Kother, Müller, Wichert], nebo dnes je uváděna jako nejpřesnější křivka dle Curtiuse - Knifflera). Ale nikdo dodnes nepopsal, co přesně za fyzikální jev se odehrává na stykové plošce kolo-kolejnice. Bude se jednat samozřejmě o nějaký druh deformace povrchů - teorie stykové elipsy (Herzova teorie).
Nejzajímavější na tom všem je, že to už mnoho let spolehlivě funguje..., zkrátka "když se kolo valí po kolejnici není to blbej nápad".


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Jestli ještě můžu k těm panelům - v Praze sem viděl trať z těch panelů (BKV?), docela velký spáry a pod tím voda. To je normální stav? Konkrétně ta voda mě docela děsila, nevypadalo to tam jen tak trošku napršený... :-?

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

9268
10 čer 2004 11:19
Jo to sou ony.


Offline
Uživatelský avatar

1891
01 srp 2006 14:13
Bezkov
PvvS:
Myslíš panely VÚIS? http://www.prazsketramvaje.cz/view.php?cisloclanku=2006041495


Offline
Uživatelský avatar

9268
10 čer 2004 11:19
David jasa: nemyslim prokleti zvane BKV a jeho nepodareny klon z VUKV. Ale velkoplosny podkladovy panely , na ktery se pouziva klasicka kolejnice.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3095 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 dub 2024 11:13
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]