Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 709 z 720    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 706, 707, 708, 709, 710, 711, 712 ... 720  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Řekl bych, že cestující z článku je typickým příkladem člověka, který si zapoměl označit jízdenku nebo záměrně vozí nějakou připravenou a označit se ji snaží až když si kontrolora všímne. Tentokrát mu to nevyšlo, tak z toho začal dělat aféru.

Jelikož velkou část revizorů podle obličeje poznám nebo je ještě v zastávce s velkou přesností dokážu odhalit, z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že ve všech případech čekají, až si všichni, kteří projevují iniciativu, jízdenky označí.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7582
17 pro 2006 22:32
Brno
s těma označovačama je to jak píšou kluci, revizor zpravidla nastoupí, chvilku počká, pak se zvedne a jde se kontrolovat, někdy si označovače vypne, někdy ne. Podle mě musí rozpoznat jakýkoliv šrumec u označovače, že se tam třeba tlačí lidi a něco se tam děje, že si označujou. Když je klid jde se na věc. Plno lidí si sedne a až pak hledá jízdenku, nebo si ji cvakne až bůhví kdy, což už je porušení přepravnímu řádu ("Cestující je povinen si označit jízdenku neprodleně po nastoupení a zahájení přepravy.") A těch výmluv co chlapy slyší za celej den, mě by z toho praskla hlava. Se pak nedivím, že jsou na jakoukoliv, byť i skutečnou, výmluvu háklivý.
Vypnout jim revizi můžu aji já, ale proč to dělat :-) Však na další zastávce se otevřou dveře a je to odblokovaný.
Třeba dneska mi zase blbl přední označovač (jak jinak, než na lince 78), údajně byl spraven už před pár dny, což se projevilo v jeho méně zasekáváních. Tak sem taky lidi posílal dozadu. Je až s podivem, kolik lidí si jde sednout a vyprdne se na to. Já sem na ně neprděl :-)

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
9986
15 led 2005 23:41
David Jaša - v tomhle jsem dost nekompromisní. V každém voze je více než jeden označovač, hold se nesmí stát jen u jednoho... pak to většinou vyjde. Neoznačíš-li si při nástupu, máš prostě smůlu. Samozřejmě, občas to lze tolerovat (třeba i ta tvoje banda turistů). Zvlášť rád mám lidi, kteří si nastoupí, sedí a další zastávku si označí jízdenku, protože "já jedu 63 minut a jízdenka je jen na 60 minut, přece si nebudu kupovat dvě jízdenky" nebo lidi, kteří do zjevně nefunkčního označovače dokáží cpát tu jízdenku pět minut...
Samozřejmě něco jiného je, když se vypnou značkovače hned po nástupu revizora...ty jsi pak ale celkem bezmocný, je to jen tvrzení proti tvrzení...

Imho, já jel na černo snad jen jednou z domu asi čtyři nebo pět zastávek k nejbližšímu funkčnímu automatu na jízdenky (řidič už neměl jízdenky, automat na Rybnické nefungoval a pěšky se mě nechtělo, další vůz jelza 15 minut) a řeknu vám, nic moc příjemný pocit vědět, že porušuji přepravní podmínky... A tím se dostávám k další otázce, pokud se člověk ocitně v obdobné situaci, kdy si opravdu nemá kde koupit jízdenku, může jet se svolením řidiče načerno? A co na to případný revizor?


Offline
Uživatelský avatar

206
15 led 2008 20:51
Jednou jsem jel trajfem, na Lesnické nastoupil revizor a hned jak se zavřeli dveře, tak vypl označovače a začal brát lidi, který se k nim ještě nedostali!!! :evil: #-o


Offline
Uživatelský avatar

352
30 led 2008 17:13
Označovač je zcela autonomní zařízení, které lze jednoduše ze použití jediného FAB klíče vyndat z vozu ven. Adresa označovače se nastavuje propojkou v konektoru značkovače, ale v tom kusu, který je na madle, nikoliv ve značkovači. Značkovačům je tak zcela šumák, kam je píchnete - jsou všechny stejné.

_________________________________
Nejlepší trolejbus je 22Tr. Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme se o tom přít, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
mrakicio píše:
logičtější by bylo v celé soupravě... jízdenku si máš stejně označit při nástupu, takže, i když revize je v druhém voze, ty si jízdenku v tu chvíli už vlastně ani označit "nepotřebuješ"...
Ne. Do jednoho vozu mohou nastoupit samí šalinkartáři (a s nimi pár revizorů) a do druhého nastoupí banda třeba turistů cvakajících postupně jízdenky. Vypnout jim to pod rukou a pak je vybrat by k nim nebylo zrovna pěkné.

Pavel píše:
Jinak k tomu článku...nedovedu si představit, že paní měla lístek v ruce, nastoupila, šla k označovači s lístkem v ruce a revizor ji to vypnul. zpravidla si člověk stihne lístek označit než se tramvaj rozjede. Řekl bych že pravda bude někde mezi. Pokud teda revizor nevypnul označovač už minulou zastávku, ale to by byla potom inteligence toho revizora hodně nízká.
Při cestování se třemi dětmi si dovedu docela dobře představit, že se vypnou označovače dřív, než se k nějakému dostala...


Offline
Uživatelský avatar

3341
13 lis 2004 11:58
mrakicio píše:
Když už jsme u těch označovačů, to je extra problém prohodit třeba zadní označovač za přední?...


Problém ani ne (otázka 2 minut), ale nejsem si jist, zda by se nemusela měnit sběrnicová adresa označovače (lze jednoduše nastavit přímo v něm).. na tohle jsou totiž značkovače celkem háklivý a nemusely by tu výměnu rozchodit..


Offline
9986
15 led 2005 23:41
logičtější by bylo v celé soupravě... jízdenku si máš stejně označit při nástupu, takže, i když revize je v druhém voze, ty si jízdenku v tu chvíli už vlastně ani označit "nepotřebuješ"...


Offline
Uživatelský avatar

86
17 říj 2006 00:54
Brno - linky 57, 43 a 93
Pavlovi: Tak to já zase můžu potvrdit to co tvrdí Tasa, tedy že se označovače sami zapnou (rozsvítí) při prvním otvírání dveří po vypnutí. A to přesto, že oba revizoři, co byly ve voze, zrovna prováděli u kohosi zápis, takže oni to určitě nezapínali. Schválně jsem to sledoval, taky jsem na to to zíral, vida to v Brně poprvý. :-o
Jen mě teda ještě zajímá, jestli tím "pípátkem" (či jak tu jejich věcičku nazvat) vypíná všechny označovače v soupravě a nebo v jen daném voze, kde se provádí revize (což je asi logičtější).


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Tasa píše:
Někdy se stane, že po označení jízdenky označovač přestane na chvilku svítit. Opětovném rozsvícení na palubáku naskočí hláška (třeba PAPÍR V OZNAČOVAČI). To je ten případ, co psal Mrakicio

to sice ano, ale pokud vím, trvá to chvíli, ne minutu...


Offline
Uživatelský avatar

9268
10 čer 2004 11:19
Tasa : to vyskoci i po podpeti (vypadku ) ne ? Pac tohle mi hlasily nektery cvikace , kdyz sem se je pokousel prestavet na 12V a nestihala komunikace.


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
Někdy se stane, že po označení jízdenky označovač přestane na chvilku svítit. Opětovném rozsvícení na palubáku naskočí hláška (třeba PAPÍR V OZNAČOVAČI). To je ten případ, co psal Mrakicio

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
1074
09 lis 2006 18:16
dík za info...on ten označovač třeba jel, můj jedinej indikátor byl, že svítil, jakmile ho revizor vypl, přestal svitit a už se nerozsvítil (min. jednu zastávku, co revizor vystoupil). Možná byla chyba někde jinde (technická závada)


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
Když revizor vypne označovače, tak se sami zapnou v momentě, kdy se otevřou dveře na další zastávce, když označovače vypne řidič, tak je zase musí zapnout. Když revizor vypne označovače, tak se u řidiče na palubáku ukáže nápis REVIZE XXXX (XXXX - číslo revizora nebo zařízení na vypínání, to nevím) a jestli to řidič může vyrušit, to nevím, protože jsem to ještě nezkoušel, proč taky.

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Pokud se nepletu, tím, že vypne jeden, vyplne centrálně všechny...


Offline
1074
09 lis 2006 18:16
Jsem to viděl použít i v praxi to vypnutí přímo revizorem. Ma takovej přístroj, kterej dá k označovači a ono ho to vypne. Jsem tehda docela čučel. Akorát už si nepamatuju, jestli je nutné takhle vypnout každej označovač, nebo se vypnou všechny zaráz. A co bylo s podivem, že ten revizor odešel a ten označovač u kterýho jsem seděl nezapnul. (pořád nesvítil) To se zapne samo po nějaké době, nebo to zapomněl zapnout? Musel jsem další zastávku vystupovat.

Jinak k tomu článku...nedovedu si představit, že paní měla lístek v ruce, nastoupila, šla k označovači s lístkem v ruce a revizor ji to vypnul. zpravidla si člověk stihne lístek označit než se tramvaj rozjede. Řekl bych že pravda bude někde mezi. Pokud teda revizor nevypnul označovač už minulou zastávku, ale to by byla potom inteligence toho revizora hodně nízká.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Když už jsme u těch označovačů, to je extra problém prohodit třeba zadní označovač za přední? Nevím co to bylo za vůz, ale setkal jsem se s tím asi u dvou B931(E), kdy přední označovač označil jízdenku, asi minutu byl mimo (nesvítil), pak další jízdenku, pak zase nic... což je v mimobrněnských zónách, kde je nástup předníma dveřma, celkem problém...

(mne osobně to potkalo v Bílovicích, spolu se mnou si jízdenku označovalo dalších pět lidí, kdyby nás řidič nepustil dozadu k označovačům, stál by tam asi hodně dlouho...)


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
U autobusů to jde vypnout od řidiče taky, u AVION vozů je to i v papírech napsaný že se to musí vypnout.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
praxe, pokud vím, je taková, že revizor nastoupí a po určité době ,která je možná nějak daná (po odhlášení zastávky?), to nevím, vypne označovače a poté jde kontrolovat jízdní doklady...

a samozřejmě, alespoň v tramvajích, může označovače vypnout i řidič z kabiny

Edit - no, M to napsal dřív...


Offline
2811
01 úno 2006 10:39
ano je to mozny, nekteri si to vypnou sami jinym to vypnou ridici, nekteri to nevypiaji...


Offline
Uživatelský avatar

522
19 zář 2007 08:18
Možná sem jen blbej a nevšímavej, ale ještě jsem si nikdy nevšiml, že by revizor vypnul označovač jízdenek před kontrolou. Je to vůbec v Brně možný??


Offline
9986
15 led 2005 23:41
nevím...já neměl s revizorama nikdy žádný problém... a to i když jsem musel podepisovat papírek...
ale asi záleží na úhlu pohledu. A na tom, co kdo do novin řekne.


Offline
1074
09 lis 2006 18:16
článek "Šikanují revizoři cestující? Další žena si stěžuje na jejich chování". :roll:
http://zpravy.idnes.cz/sikanuji-revizor ... 1_brno_atk


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
A která to byla jednička?
Já nevím?
Já jsem nastoupila, přišla ke mě opice, kousla mě a ještě měla tu drzost.........vystoupit i s majitelkou. Co to máte v tom Bystrcu za cestující?
Já nevím, mě se neptejte, já jich nepřibírám.... :lol:


Offline
Uživatelský avatar

665
18 zář 2007 15:40
Brno
Tak přesně s touhle babou sem jednou jel trolejákem - měla ji v kleci pro kočku a pak jí otveřela dvířka a ona vyskočila a šplhala po madlech a označovači, pak sem vystoupil co bylo pak nevím... :-k

_________________________________
Až dosloužím, chci do šrotu!


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17981 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 706, 707, 708, 709, 710, 711, 712 ... 720  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: burz2 a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 25 dub 2024 13:08
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]