Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 2 z 722    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 722  Další
Autor Zpráva
Offline
1334
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Fantomas.....tam je to právě ošetřeno tím, že prokáže-li se, že z vozidel se nebude moct smluvně přijímat signál z rádií nebo tak nějak, tak se nebude muset platit za každé vozidlo zvlášť. Tak nějak jsem to pochopil, kdyžmi to bylo vysvětlováno. Ale ono i u normálních lidí, když člověk prokáže, že nemá z mobilu nebo počítače přístup k internetu, pořád nadále koncesionářské poplatky nebude muset platit.
Ano, oni si na to lidé možná někteří stěžovali, ale tak to si mnohdy stěžují i na to pomalu, že se na ně řidič zamračí. Kdyby se tohle dělalo jen podle stížností, tak DP nedělá nic jiného, než od rána do večera vydává příkazy a zákazy.


Offline
2706
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
To je jak s kopírkama, u těch se taky platí poplatek ze všech prodaných kusů OSA jako autorský poplatek. Koncesionářské poplatky jsou vlastně taková kvazi daň, platí (nebo budou platit) všichni, aniž by měli telku nebo rádio, mají prostě zařízení, na kterém to jde, tak se automaticky zařadili do fronty, ve které se vybírá. Na druhou stranu, můžu si dovolit nemít telefon ani počítač, akorát to pak budu mít v životě xkrát těžší.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
60
19 úno 2013 13:02
Není nutno dávat hned výpověď. Hodně řidičů se rozhodlo nebrat služby z volna, aspoň ti, co to dělali (někdo často, někdo občas), když je o to hlavní vypravčí požádal. Radši budou poslouchat radio doma. A to je dost lidí a velkej problém. Uvidíme, jestli to tak bude.


Offline
589
25 říj 2019 10:12
Fantomas píše:
Ale jinak teda beru, že problém s nedostatkem řidičů už podnik nemá? Jinak by snad nic takového nevymýšlel.
Na počet řidičů bude mít toto nařízení (ať si o něm myslíme cokoliv) přesně nulový vliv. Téměř s jistotou si dovolím tvrdit, že výpověď jen kvůli tomu nikdo nedá. Maximálně to u někoho dlouhodobě nespokojeného může být střípek do mozaiky, který třeba o měsíc urychlí to, co by stejně kvůli nespokojenosti přišlo. A novým adeptům se prostě řekne, že nesmí poslouchat rádio a nikomu to nebude připadat divné, respektive si kvůli tomu nerozmyslí nástup.


Offline
Uživatelský avatar

1339
17 črc 2010 21:41
Krno
Za to ale bude muset podnik platit, i když budou mít řidiči zakázáno poslouchat. Stejně jako já budu muset platit za to, že mám mobil a počítač, i když se v ani jednom na Českou televizi nebo rozhlas nedívám.

Takže jediné řešení je ta rádia vymontovat. Pak ale nedává smysl ten zákaz. Takže za ním spíš fakt bude něco jiného.

Jinak mně třeba vadí hudba v supermarketech (hlavně o Vánocích) sarcastic Ale v brněnské MHD si vůbec nejsem vědom toho, že by si řidiči pouštěli rádio, možná jednou jsem z kabiny něco tlumeného zaslechl. Tak by mě fakt zajímalo, co za exoty si na to stěžovalo.

Ale jinak teda beru, že problém s nedostatkem řidičů už podnik nemá? Jinak by snad nic takového nevymýšlel.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6165
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Některé vozy mají rádio vestavěné z výroby.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

6606
21 pro 2005 17:01
MtM píše:
Ano, slyšel jsem od lidí z vyšších pozic, že se tím zaobalila ta neochota platit koncesionářský poplatek v každém voze. Jen verze s cestujícím se lépe poslouchá.


Firma přece nezodpovídá a neplatí za rádio, které si zaměstnanec přinese do práce (ještě navíc bez jejího vědomí).


Offline
Uživatelský avatar

136
09 kvě 2014 17:24
Nowy Dwór Mazowiecki
JaKo píše:
Navrhuji povolit za jízdy telefonovat mobilním telefonem, povolit sledování televize nebo videí na mobilu, kouřit za jízdy (dnes jsem zaregistroval u jednoho řidiče ids busu) a věnovat se dalším podobným činnostem, aby nebyli řidiči diskriminováni při výkonu svého povolání.

Tohle je naprostej argumentační faul, protože poslouchat "něco" nevyžaduje odvracení pohledu od řízení, což psaní SMSky nebo koukání na videa atp. ano, a tahat do tohoto kouření za jízdy, což beru jako věc, za kterou bych v případě VHD osobně klidně sázel výpovědi, taktéž. Upřímně, tenhle argument mi připadá naprosto zcestný.

Kdyby vedení narovinu řeklo, že jde primárně o nutnost placení poplatků OSE a řešilo se to pouze vymontováním (v reálu vycvaknutím) rádií z té menšiny vozů, které ji mají z výroby, myslím si, že většina kolegů by to v pohodě pochopila a kdo bude chtít, vezme si malej přenosnej repráček a vyřešeno.


Offline
Uživatelský avatar

3703
28 úno 2006 19:00
A dýchat za jízdy můžu? Když, podle Vás, nic jiného nesmím??


Offline
51
16 lis 2018 09:17
pepola píše:
a dojem kazí škaredý řidič?? ](*,) ](*,) ](*,)


Řidič, který se soustředí na nějakou situaci při poslechu audioknihy (OMG?!), při psaní SMS, při chatování na messengeru a přehlédne nastavení vexlu, přeslechne volání cestujícího ze salónu, že se něco děje a měl by na to reagovat, nevšimne si čoček a projede na červenou, a dalších tisíc a jedna situace.
Vždycky jsem si myslel, že to je kvůli bezpečnosti.

Označení ultrašotouš laskavě příště vynechte, nikoho nenálepkuju, jen jsem si myslel, že napíšu komentář do diskuze. Děkuji.


Offline
Uživatelský avatar

3703
28 úno 2006 19:00
JaKo píše:
Navrhuji povolit za jízdy telefonovat mobilním telefonem, povolit sledování televize nebo videí na mobilu, kouřit za jízdy (dnes jsem zaregistroval u jednoho řidiče ids busu) a věnovat se dalším podobným činnostem, aby nebyli řidiči diskriminováni při výkonu svého povolání.

Před x léty bylo poslouchání tranzistorového rádia v kabině striktně zakázáno. Stejně tak byla striktně zakázána jízda proti hrotu, pokud v protisměru jel jiný vůz. Holt, časy se mění....


Ultrašotouš? Jede krásný autobus a dojem kazí škaredý řidič?? ](*,) ](*,) ](*,)


Offline
51
16 lis 2018 09:17
Navrhuji povolit za jízdy telefonovat mobilním telefonem, povolit sledování televize nebo videí na mobilu, kouřit za jízdy (dnes jsem zaregistroval u jednoho řidiče ids busu) a věnovat se dalším podobným činnostem, aby nebyli řidiči diskriminováni při výkonu svého povolání.

Před x léty bylo poslouchání tranzistorového rádia v kabině striktně zakázáno. Stejně tak byla striktně zakázána jízda proti hrotu, pokud v protisměru jel jiný vůz. Holt, časy se mění....


Offline
Uživatelský avatar

6921
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Kdyby to alespoň řekli narovinu, takhle to zakrýt falešným argumentem je fakt srabárna.


Offline
Uživatelský avatar

1893
01 srp 2006 14:13
Bezkov
xxx:
Domácnosti platí paušální poplatek bez ohledu na to, kolik mají přijímačů.
Podnikatel platí za každý přijímač extra.


Offline
Uživatelský avatar

2582
13 črc 2009 13:42
Jak jako platit za každý vůz koncesionářský poplatek? Ten snad platím jenom jeden, ne? Když mám rádio v obýváku a rádio v autě, tak platím jenom jeden. A když si koupím deset aut, tak budu taky pořád platit jenom jeden. Nebo ne?


Offline
1334
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Ano, slyšel jsem od lidí z vyšších pozic, že se tím zaobalila ta neochota platit koncesionářský poplatek v každém voze. Jen verze s cestujícím se lépe poslouchá.


Offline
2812
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Není to politicky a marketingově zaobalená příprava na nový systém koncesionářských poplatků?


Offline
Uživatelský avatar

3975
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Logiku v tom nehledejte. Jenom je tady snaha evidentně pošahanej zákaz zdůvodnit. Odbory to zdá se nepůjde, takže se hledají jiné důvody. A pěkně debilní, spárovat poslech muziky/rádia/cokoliv jiného s nehodovostí, to musela vymyslet fakt hlava. ](*,)

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

3706
08 čer 2005 23:12
Ale jinak předpokládám, že ti hodní řidiči osobních aut, do kterých ty zlé šaliny neustále narážejí, budou smět hlasitou hudbu při řízení poslouchat dál.


Offline
1786
04 bře 2012 23:26
urbonaut: Kdyby šlo podávat stížnosti na lidi, tak nedělám nic jiného.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

3706
08 čer 2005 23:12
A neměli by třeba řidiči, já nevím, jezdit úplně nazí? Protože celou dobu jezdí oblečení a nehod přibývá... úplně stejná logika.

Takže až bude nějaký cestující hlasitě poslouchat hudbu nebo mluvit, tak doufám, že řidič zastaví, aby se nestala nějaká nehoda, a v jízdě bude pokračovat, až bude ve voze hrobové ticho...

Škoda, že se nedá podat stížnost na cestující...


Offline
2706
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Na jednu stranu jde o kravinu, často slyším třeba v dracích na sedmičce, jak řidiči spíš než muziku poslouchají audioknihy a pak si úplně nemyslím, že jezdí nesoustředěně a působí větší počet nehod, které by bezprostředně souvisely jenom s poslechem. Spíš obecně přibylo aut za posledních pár let.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
67
04 dub 2019 16:25
Blekfild (/ Пряшів)
https://www.idnes.cz/brno/zpravy/mhd-ri ... _epkbn_616


Offline
Uživatelský avatar

274
31 led 2010 23:09
Záznam z konference Budoucnost železničního uzlu Brno a rychlých spojení v České republice, která proběhla na Hvězdárně a planetáriu 14. března 2024.

Nové hlavní nádraží Brno a městská hromadná doprava - Jan Seitl, dopravní ředitel, Dopravní podnik města Brna


Offline
2815
01 úno 2006 10:39
https://www.novinky.cz/clanek/krimi-ces ... .seznam.cz


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18030 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 722  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 30 kvě 2024 23:15
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]