Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 1 z 723    Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 723  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Citace:
Zkušenosti z ostatních dopravních podniků ani studie, které se věnují vlivu poslechu hudby na řízení nejsou jednoznačné. Nevyplývá z nich přímá souvislost se zvýšenou nehodovostí, ale ani nevylučují vliv hlasité hudby nebo některých hudebních žánrů na fyziologické funkce řidiče.

A jéje, aby to po tom výzkumu nedopadlo tak, že podnik řidičům zakáže určité hudební žánry. Anebo aby po vzoru Čečny nezakázal příliš rychlou (že třeba zvyšuje agresivitu) a příliš pomalou (podporuje únavu) hudbu. sarcastic

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

1894
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Ano vážení, tímto vás důrazně, opravdu důrazně žádám, danou vzdálenost čítající 60 km ujeli za 40 minut, přičemž nesmíte překročit rychlost 50 km/h.
Stejně tak vás žádám, abyste pracovali 30 hodin denně, 10 dní v týdnu a 500 dní v roce.
A že má den pouze 24 hodin? Však vy jste šikovní, vy si poradíte (přičemž vás buzerantsky plácám po ramenou).


Offline
Uživatelský avatar

2595
13 črc 2009 13:42
Vedení argumentuje zvýšenou nehodovostí... A proč to dávají do souvislosti s rádii? Nemůže to být způsobeno třeba zvyšujícím se provozem ve městě? A nesmyslným zkracováním jízdních dob, čili rostoucím stresem řidičů? Nebo nárůstem přesčasů, prodlužováním směn, co já vím... Tady bych spíš hledal souvislosti.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2493
28 lis 2007 23:00
Brno
Tak přece a stačí trocha toho poprasku.
Řidiči MHD v Brně opět mohou při práci poslouchat rádia. DPMB bude pokračovat v analýze vlivu poslechu hudby na řízení

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
2818
01 úno 2006 10:39
https://www.cs-dopravak.cz/skoda-potvrd ... t-20-vozu/


Offline
Uživatelský avatar

3719
08 čer 2005 23:12
MartinV píše:
Ad hudba řidičů: možná mě ukamenujete, ale kdyby si to řidiči poslouchali potichu, resp. s normální hlasitostí, bylo by vše v pohodě.
Jako že by pak nebyly poplatky těm níže zmíněným samozvaným firmám, které nikdy žádné hudební dílo nevytvořily?


Offline
Uživatelský avatar

2595
13 črc 2009 13:42
1) Když už jsme u toho, taky si třeba jednou do měsíce zapálím. Ale někde venku, abych tím nikoho neobtěžoval a veškerej bordel po sobě uklidím a neznečišťuju popelem svěřený majetek. A nevím, proč mám ty smrady čuchat, když zrovna nechci. Třeba brzo ráno, když sednu za volant a ze vzduchotechniky na mě začne foukat popel a zatuchlej smrad z cigaret. To je mi na blití.

2) Zákonem určitě ne. A interně nejspíš taky ne. Jinak by to přece všichni dodržovali, ne? Někteří však ve vozech na konečných nebo při režijních přejezdech kouří a vůbec se tím netají. Pokud při tom nemají puštěné rádio, tak je to v pořádku.


Offline
109
07 dub 2018 23:27
Mendelplatz
1) já jsem kuřák a i přesto mi to bytostně vadí, protože se snažím brát ohled na okolí a mám naivně pocit, že by to tak měli mít i ostatní
2) kouření ve voze při přestávce není zakázaný? To snad slyším prvně...


Offline
Uživatelský avatar

2595
13 črc 2009 13:42
mekrydy píše:
V regionálkách je běžný i kouření při služebních jízdách a mnoho dalšího. Tam bych se nespolíhal na nic.

Kdyby jen v regionálkách. U nás to jsou taky pojízdné popelníky. A tohle nikomu nevadí? Jsou to bezohledná smradlavá prasata, která si myslí, že jim patří svět a že nekuřáci se musí podřizovat jim, kuřákům. Nechápu, proč se nezakáže kouření ve voze i při jízdě/stání bez cestujících. Ty naše zákony jsou snad z první poloviny 20. století, kdy kouření bylo považováno za něco normálního nebo snad společensky přijatelného.

Místo zákazu kouření zákaz rádií. ](*,)

P. S.: Kdyby kuřáci kouřili ohleduplně, tak je toleruju. Ale bohužel je takových velmi málo.


Offline
Uživatelský avatar

9275
10 čer 2004 11:19
Na kulisu je pokud vím nutný pouštět to přes repro ve voze. Jinak to spadá pod '"Ozvučení prostoru pro řidiče vozu hromadné dopravy" kde je to za 460,48 Kč a navíc při počtu vozů nad 100 je tam 15 % sleva.


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
MartinV píše:
Ad hudba řidičů: možná mě ukamenujete, ale kdyby si to řidiči poslouchali potichu, resp. s normální hlasitostí, bylo by vše v pohodě.


Přesně tak. Kdo má rád matematiku, tak si může spočítat náklady na veřejnou reprodukci hudby či mluvené řeči formátu "pouze kulisa bez monitorů, televizí" ve vozidlech MHD s kapacitou do 65 / nad 65 přepravovaných osob. Uvedené částky jsou "měsíční vozové" poplatky pro svazy OSA, INTERGRAM a OAZA v součtu:
vozidlo do 65 osob - reprodukce pouze jako kulisa - suma celkem 1821,04 Kč / (1vůz*1měsíc)
vozidlo nad 65 osob - reprodukce pouze jako kulisa - suma celkem 2569,14 Kč / (1vůz*1měsíc)
Dopravci s více než 100 vozy mají nárok na 15% slevu.

Tyhle peníze by místo ve výplatách vás - řidičů a řidiček - končily na autorských svazech.

Až si budete pouštět hudbu / mluvené slovo PRO SEBE a JENOM PRO SEBE, tak nikdy nikoho nenapadne nic nikomu zakazovat. Ale to si musíte udělat pořádek mezi sebou, milí šoféři, a ne si vylívat zlost v (dnes už bývalém) stěžovníku na extranetu...


Offline
109
07 dub 2018 23:27
Mendelplatz
To jsem díkybohu ještě nezažil (nejezdím mimo Brno tak často), ale nepochybuju o tom :D


Offline
Uživatelský avatar

141
09 kvě 2014 17:24
Nowy Dwór Mazowiecki
Kdyby jen při režijních jízdách.... :roll:


Offline
109
07 dub 2018 23:27
Mendelplatz
V regionálkách je běžný i kouření při služebních jízdách a mnoho dalšího. Tam bych se nespolíhal na nic.


Offline
2746
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
V regionálce to nikdo neřeší, borci mají puštěné rádio skoro vždycky, když jedu z regionu do města.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

6938
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Ad hudba řidičů: možná mě ukamenujete, ale kdyby si to řidiči poslouchali potichu, resp. s normální hlasitostí, bylo by vše v pohodě. Občas se mi stalo, že to řidič ohulil. A pak chápu, že si na to někdo může stěžovat, byť sám bych to neudělal. Jednou to byl takto ohulený žánr, který nemusím, ale tak těch pár zastávek člověk přežije (obtěžující cestující, ať už hlukem či zápachem jsou ještě o level jinde).
Chci tím jen říct, že zákazy vždy vznikají kvůli nějaké extrémní skupince, a pak do dopadne na tu slušnou většinu. To se týká řidičů IAD, cyklistů, bohužel i řidičů MHD.


Offline
Uživatelský avatar

533
28 črc 2013 14:13
Nevezmeme si jízdy navíc, bude problém, hrozí řidiči MHD po zákazu rádia


Offline
2746
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Myslím si, že Riviéra bude pracovní název, že ve finále se to pojmenuje jinak, ale fascinuje mě, že se vede boj s ornitology. Asi to město prohraje, když dostala žaloba odkladný účinek.
Myslím si, že těch 16 tis. osob je vycucaných z prstu.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

6938
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Článek je tu, už jsem ho našel: Tisíce cestujících denně, návratnost deset let, tvrdí politici o lanovce v Brně.
20koruna a 16 000 lidí denně jako "nejhorší varianta" je neskutečné diletanství podle mě. Nejhorší varianta je, že tím nikdo nebude jezdit. Pokud někdo označuje 16 000 lidí denně za nejhorší scénář, tak je něco špatně.
Většina osobokilometrů je provedena cestujícími vlastnícími šalinkartu. Takový člověk nemá důvod platit dvacku za lanovku.

Edit: nehledě na to, z jiného soudku projektu, že mezistanice Riviéra by měla být na opačné straně městského okruhu, u Riviéry (chápu, bude sloužit k obsluze haly, ale proč ji pak nazývat Riviéra).


Offline
Uživatelský avatar

3719
08 čer 2005 23:12
MartinV píše:
Teď nemůžu najít nedávný článek, kdy Brno poprvé přišlo s nějakou kalkulací a počítá třeba s 20korunovým jízdným a vyššími tisíci přepravených lidí denně (dle kapacity lanovky) - což je teda čirá pitomost, lidi by preferovali stávající MHD.
Jako že by tam neplatila šalinkarta, tj. bylo by to mimo tarif IDS JMK? No tím ty lidi určitě nalákají...


Offline
7222
27 úno 2010 07:40
Preferovali, pokud by byla ve stávající podobě.


Offline
Uživatelský avatar

6938
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Brněnská lanovka vs. ptáci: první úspěch ornitologů, soud odložil stavbu
V poslední době asi jedna z nejkontroverznějších plánovaných staveb. Za mě to asi není potřeba, mohlo by to být akorát hezké pro turisty a šotouše. A asi by to zlepšilo lehce obsluhu Riviéry.

Teď nemůžu najít nedávný článek, kdy Brno poprvé přišlo s nějakou kalkulací a počítá třeba s 20korunovým jízdným a vyššími tisíci přepravených lidí denně (dle kapacity lanovky) - což je teda čirá pitomost, lidi by preferovali stávající MHD.


Offline
2746
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Jojo, moje chyba: Trýbova je správně.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

275
31 led 2010 23:09
Obilňák se posouvá o pár metrů a zas takovej rozdíl to nebude - takhle budou stát šaliny "vedle sebe" nikoliv za sebou, kdy se nedá přejít na druhou stranu pokud jsou na obou zastávkách vozy (dokud jezdily T3, tak to takovej problem nebyl).

Co se přístřešku týče, tak je škoda že se při rekonstrukci nepřesunul do prostředku parku, aby se dal lépe využívat v tuto chvíli u něj komplikuje výjezd z Jiráskovy


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1975
07 dub 2006 09:03
Trýbova. Traubova je pod Kinderšpitálem.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18062 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 723  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 27 črc 2024 10:38
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]