Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 378 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 375, 376, 377, 378, 379, 380, 381 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
888
21 led 2006 12:26
V kostce: autobus jedoucí pravým jízdním pruhem se "propadl" do kanálu, víko kanálové vpusti utrhlo kus nádrže, zničilo několik plent za pravý předním kolem a poškodilo schody 2. dveří. Myslím, že se jednalo dokonce o vůz chat-maniaca, ten snad upřesní, jestli je to pravda.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Proboha, kdo to psal?

"Ropa do vody pravděpodobně vytekla z nádrže havarovaného autobusu."

Autobusy totiž nejezdí na naftu, ale rovnou na ropu... :roll:


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... orm-submit

Ovšem ten autobus tam stál už v neděli kolem čtvrté hodiny odpoledne. Kolem něj stálo několik aut hasičů. Nezdá se mi, že by tam ten bus nechali s vytékající naftou do řeky.

Neví někdo něco víc?


Offline
Uživatelský avatar

3981
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Velice správně, nejlepší volba jak se přemisťovat po Brně - jezdit na kole, a jelikož letos zima není a nebude, lze jezdit prakticky pořád :mrgreen: :applause:

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Citace:
Cestuje denně. A lidem ukazuje, kde jsou tramvaje - Čtyřkou na Českou
Brňané, kteří využívají městskou hromadnou dopravu, si mohou vyzkoušet další aplikaci, která jim cestování usnadní. Jako první v zemi mají možnost sledovat na internetu na adrese Iris.bmhd.cz aktuální polohu spojů, a dokonce zjistit, kdy na zastávku přijede nízkopodlažní vozidlo. Autor aplikace Zoltán Jalsovszky jezdí hromadnou dopravou každý den, aplikaci proto vytvořil tak trochu i pro sebe. A stylově se svezl s MF DNES Čtyřkou na Českou.

Co všechno lidé pomocí aplikace Iris zjistí?
Aplikace zobrazuje aktuální polohu všech vozidel Dopravního podniku města Brna. Je to užitečné pro cestující, když stojí na zastávce a vozidlo má zpoždění. Takhle se můžou podívat, kde spoj momentálně je. Nebo si to zkontrolujete rovnou z domu a nemusíte vycházet a čekat venku. Je to dobré hlavně u autobusů, které mají dvacetiminutový či půlhodinový interval, takže když má zpoždění, vyrazíte třeba o deset minut později.

Proč jste se rozhodl aplikaci vytvořit?
Začalo to asi před dvěma lety, kdy byla zpřístupněna aplikace Wifi Tram, která zobrazovala všechny tramvaje vybavené wi-fi signálem. Ale byla značně omezená, fungovala pouze pro mobily se systémem Android. Kontaktoval jsem proto Dopravní podnik a ten mi poskytl data o všech tramvajích. Takto to fungovalo asi dva roky. Asi před týdnem jsme aplikaci konečně oficiálně spustili a je dostupná pro všechna vozidla, autobusy i trolejbusy.

Proč si myslíte, že můžou Brňané ještě aplikaci ocenit?
Jsou dva typy cestujících, kteří tohle používají. První jsou normální cestující, kteří chtějí zjistit, kde vozidlo je. Druhý typ jsou nadšenci do brněnské MHD, kteří chtějí zjistit co nejvíce informací o vozidlech. Například typ vozidla, nákresy vozidel... V Brně jsou i takoví lidé, říká se jim šotouši, kteří pravidelně fotí každé vozidlo a díky aplikaci můžou zjistit, kde se nachází.

Předpokládám, že MHD v Brně jezdíte často.
Ano, vícekrát denně. Byl to taky jeden z důvodů, proč jsem se rozhodl aplikaci vytvořit.

Není po Brně lepší chodit pěšky?
Nejlepší volba je jezdit na kole. Ale teď v zimě je určitě příjemnější vlézt do tramvaje.

Co se vám ještě na Brně líbí?
Žiji tady už osm let a na Brně oceňuji, že je to větší město, ale ne až tak velké jako Praha. Je tady taková zvláštní atmosféra. Mám rád i přírodu a líbí se mi, že tady není žádný problém se za deset minut dostat na kraj Brna.
Mutace - Mladá fronta DNES - jižní Morava


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
jan.peta: Na nete som to nenašiel :) Nemohol by si to odfotiť?

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

522
19 zář 2007 08:18
A v brněnské části MF Dnes je rozhovor se zolexem.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Brněnský deník mě tolik netrápí. Ale zejména zdejším čtenářům velmi doporučuji zakoupit si březnové číslo Československého dopraváka :-)

Příloha:
sotoris.png


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Mceza: jestlis tam byl osobně a otiskli ti jenom těch pár slov, je to škoda. Mohl z toho být trochu větší článek i s nějakou fotkou. Ale zase je to na titulní straně. :wink:


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
zolex píše:
mceza: mohol by si to prosím nafotiť alebo naskenovať? e_smile V piatok som s nimi hovoril, som zvedavý čo z toho tam napísali :-P


No tobě toho tam moc neotiskli :D Ale já tam byl ve čtvrtek osobně v redakci na delším rozhovoru a mám jen o pár nepřesných větiček více :D

Foto bude. Nejsem v Brně ;)


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Uzávěrky schvaluje na území Brna snad odbor dopravy magistrátu a bez schválení by si ŘSD uzavírku nemělo dovolit spustit. Ke schválení je potřeba dodat termín a objízdné trasy, ke kterému se pak vyjadřují dotčení (dopravní policie, dopravní podnik, atd ...)


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Když se ví, že se tunely budou opravovat, BVV se snad dokáží ozvat.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
No měsíc sice dlouhá doba není, ale pokud nějaká dubová hlava z ŘSD (nebo kdo bude mít termín uzavírky na starost) nenahlídne do kalendáře BVV a dle Murphyho zákonů to naplánuje v tom nejméně vhodném termínu, tak se máme na co těšit. Ucpaná křižovatka u vodárny, křižovatka u Anthroposu a tím obrovské zpoždění na okružkách (t i a), IGK to budou objíždět přes centrum (po Úvoze, Jihlavské, Sokolově) a to ovlivní celé město.
No uvidíme, jak moc tupá dubová hlava bude plánovat...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
7298
27 úno 2010 07:40
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 40223.html


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Měsíc není až tak dlouhá doba, jak se zdá, "to se přežije".


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
jj, to jsem četl. Pokud to vyjde do stavebního veletrhu, tak v Pisárkách a N. Lískovci potěš koště...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
mceza: mohol by si to prosím nafotiť alebo naskenovať? e_smile V piatok som s nimi hovoril, som zvedavý čo z toho tam napísali :-P

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
S DP to nesouvisí, ale s dopravou jo. Pisárecké tunely čeká měsíční uzavírka, tunely mají povolení k provozu ve zvláštním režimu jen do dubna.

http://www.centrumnews.cz/zpravodajstvi ... esic-63421

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Pche, na nějakou online verzi ti kašlu. Titulka papírového vydání je lepší :-)


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Co tam je? Díval jsem se na on-line verzi a tam, kromě zmínky o výluce na R7, nic ohledně DPMB v TV, tisku... nebylo.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Už jste si koupili dnešní Brněnský deník? :-)


Offline
480
14 úno 2014 15:19
Brno
http://www.busportal.cz/modules.php?nam ... 1&secid=13


Offline
Uživatelský avatar

3096
29 srp 2009 19:30
Linda Hailichová: "Ty aplikace jsou prostě super!" biggrin

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Samozřejmě :-D


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
mceza: Asi sa môžeme zhodnúť na tom, že v roku 2014 používať IE6 nie je celkom normálne ;-)

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 375, 376, 377, 378, 379, 380, 381 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 12 říj 2024 10:28
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]