Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 329 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 326, 327, 328, 329, 330, 331, 332 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
Rozkopané Brno v roce 2015: zničené Minskou a Horovu konečně opraví


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
V Číně máš více méně jedno, jestli dejcháš tamní ovzduší, nebo výpary z lepidla na plast. sarcastic

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

3221
14 čer 2004 18:56
blekfild
Rem: no dalo by se říct že tříleté kusy většinou vypadaly hůř než Citibus po 10 letech provozu - všechny plasty uvolněné, půlka elektroniky nefunkční, prostě je to dělané na efekt na první pohled...
U městských busů celkem nebyl rozdíl, jestli to byla značky Sunwin (licenční volvo), Ankai (licenční Setra), Yutong (licenční MAN), Youngman (Neoplan) nebo místní výtvory značek Yaxing, Higer, KingLong atd.
Dálkové busy na tom byly o něco lépe, takže věřím, že ty Yutongy, co si koupilo ČSAD Vsetín, jim chvilku vydrží...
Ke značce BYD - letos jsem se v číně svezl jejich osobním autem, velikosti cca Passat a byla to vzpomínka na korejská auta počátku 90.let -nelícující plasty smrdící lepidlem a tak vůbec :)

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Ty jsi je vlastně zažil viď :) Jak takovej čínskej bus po pár letech provozu vypadá?

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

3221
14 čer 2004 18:56
blekfild
pokud jste někdo zažili čínský autobus po pár letech provozu, tak byste nepsali hovadiny o možné náhradě 14 Tr.... Vozy značky BYD (build your dreams :-)) opravdu žádné držáky nebudou

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Dokud se ty čínským výrobcem uváděné údaje neověří v reálném brněnském provozu, nebral bych je vůbec vážně.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Nevím, no. Škoda uvádí u Perunu dojezd 150 km, a BYD uvádí u kapacitně srovnatelné verze dojezd 160 km. Jo, výrobce udává i verzi s dojezdem 250 km, jenže ta má obsaditelnost jen 68 lidí, což mi na 12 metrové vozidlo připadá bídné a neekonomické. Navíc je to kapacita na úrovni 9 metrového Urbina...

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
45
27 srp 2013 10:12
Masarykova čtvrť
Zajímavé, že Ostrava zkouší elektrobusy značky BYD, což je v současné době špička s dojezdem, o kterém si zaostalý Perun nebo SOR EBN můžou nechat jenom zdát...koneckonců ty ostravské testy dopadly velmi dobře . Snad se dostanou i sem do Brna, z jejich nabídky by se snad dalo něco vybrat a mohly by být zajímavé i jako náhrada vysloužilých 14Tr...

_________________________________
...and as always - thanks for watching.


Offline
Uživatelský avatar

1632
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/296534-elektrobusy-do-mest-zatim-nevyjizdeji-dopravni-podniky-laka-spise-cng/
Obsahuje záběry na Citelis 12 M CNG ev. č. 7008 (linka 75), ulice Karlova, Selská, konečné v Bílovicích, a Vozovny Slatina (https://www.facebook.com/pages/Vozovna- ... 94?fref=ts). :wink:


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
Fafner píše:
Hlavně odvézt ožralu v zimě do lesa a vyhodit ho tam docela hraničí se zabitím, nebo těžkým ublížením na zdraví... Chtělo by to trošku používat tu věc, co máš na krku, aby ti do něj nepršelo :)


Přesně tak. Vyloučením z přepravy nesmí být ohroženo zdraví (potažmo život) cestujícího.


Offline
Uživatelský avatar

2776
07 kvě 2008 20:25
Čebín
Přátelé,
je to sice zajímavá diskuze, ale už jste se hodně uhli od tématu!

Prosím adminy o smazání či přesunutí jinam ....

.... a klidně nejen tohoto tématu ale i uživatele IvanM ....


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Hlavně odvézt ožralu v zimě do lesa a vyhodit ho tam docela hraničí se zabitím, nebo těžkým ublížením na zdraví... Chtělo by to trošku používat tu věc, co máš na krku, aby ti do něj nepršelo :)

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
IvanM píše:
mh: přečti si to ještě jednou. Já jsem mluvil o opilcích, ne o lideh, kteří jen usnou


A čím Ti ten spící opilec ubližuje? Na konečné ho stejně vyhodíš, a radost mít nebude. O agresorech, jsi se nezmiňoval.. nj, ale ti nespí, že? Na ty si netroufneš...

IvanM píše:
Já se přátelím se slušnými lidmi, někteří z nich také,yužívají MHD. Ale s rozdílem, že tam nežerou, nezvrací, nemlátí řidiče, nepoškozují vozy atd... Jinak řečeno s lidmi, kteří se jako lidé chovají. Zároveň nemám sebemenší problém i s cizími kulturními lidmi komunikovat.


A všechni ostatní, které neznáš, jsou opice, že?


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
IvanM píše:
mceza: Ty ten dojem máš zřejmě od doby, co jsem se vyjádřil v tom smyslu, že nemám v lásce cyklisty a jejich obleky.

Ne, tenkrát jsi tím ztrapnil jen sám sebe.


IvanM píše:
Nebo možná od doby, co jsem na tvá varování nezareagoval jako poslušný beránek, jak jsi jako nejvyšší admin očekával. Dal jsem jasně, ale přitom kulantně najevo svůj názor :)

Ooo, teď jsi mi to nandal. Stojím tu v přiléhavém cyklistickém oblečku a brečím, jak mi to badass IvanM nandal.


IvanM píše:
Já jsem mluvil o opilcích, ne o lideh, kteří jen usnou.

Jak poznáš spícího ožralu od spícího člověka? Je na to nějaké univerzální pravidlo? Pouč nás Ó všemocný.


IvanM píše:
Zároveň nemám sebemenší problém i s cizími kulturními lidmi komunikovat.

Pokud máš tak obrovské mindráky z někoho v cyklistickém dresu, tak mi vstávají chlupy na zádech (a z tebe i na zadku) při pomyšlení, co tedy myslíš tím "cizí kulturní člověk"...


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
mceza: Ty ten dojem máš zřejmě od doby, co jsem se vyjádřil v tom smyslu, že nemám v lásce cyklisty a jejich obleky. Nebo možná od doby, co jsem na tvá varování nezareagoval jako poslušný beránek, jak jsi jako nejvyšší admin očekával. Dal jsem jasně, ale přitom kulantně najevo svůj názor :)

mh: přečti si to ještě jednou. Já jsem mluvil o opilcích, ne o lideh, kteří jen usnou.
Já se přátelím se slušnými lidmi, někteří z nich také,yužívají MHD. Ale s rozdílem, že tam nežerou, nezvrací, nemlátí řidiče, nepoškozují vozy atd... Jinak řečeno s lidmi, kteří se jako lidé chovají. Zároveň nemám sebemenší problém i s cizími kulturními lidmi komunikovat.

Tímto svou diskuzi k tomuto tématu ukončuji. Vyjádřil jsem se ke všemu, co jsem chtěl. Dále polemizujte už jen vy.

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
Jistě, všichni co usnou jsou prasata a musí se vyhodit okamžitě v lese! U Semilassa poteče krefff... Tvoje schopnosti jsou ubohé, předvádíš to stále.. nezbývá než doufat, že takový lidi neprojdou přes psychotesty, protože takový lidi nemají za volantem (řadičem) co dělat.

EDIT: Ivane, jak vlastně komunikuješ s přáteli a rodinou? Protože logicky soudím, že část z nich jsou opice (pokud tedy nejezdí všichni autem..) ?


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Ivane, nemohu se zbavit dojmu, že máš větší mindrák než většina řidičů MHD dohromady.


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
mh: protože nejsem zamindrákovanej chudáček, tak budu režijňákem dobromilsky vozit do Brna nějaké prase, které mi zatím poblije bus a budu tím riskovat postih od zaměstnavatele, protože porušuji vnitřní nařízení. To byl zaee názor, bravo :D Podle mě, každý je za své jednání zodpovědný. Pokud se opiji jako prase, musím si nést následky i třeba s tím, že budu střízlivět někde uprostřed lesů...

Ad2: moje schopnosti komunikovat a jiné schopnosti považuji za průměrné, přijatelné...

Ad3: myslím, že JZD nebude potřeba. Stačila by mi uzavřená kabina vozů DPMB, pokud možno závěs přes okno kabiny a s cestujícími, mezi kterými je velká část neandrtálských opic, nejlépe vůbec nekomunikovat...

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
IvanM píše:
Schopnost řidičů DPMB komunikovat s lidmi, provádět odbavování plynule a jak jsem říkal, “jen z principu si na někom nehojit mindráčky“, by byla podobná. Jak říkáš, je to o lidech.

Ahá, a tvoje schopnosti jsou jiné, že?
IvanM píše:
Co podle mě má lepší efekt, je vyhodit spícího ožralu někde uprostřed lesa za městem a s úsměvem mu oznámit, že toto byl dneska poslední spoj a další odsud pojede až zítra někdy ve 3:20 viz např. Vranov nebo tuším i Újezd u Brna. Tohle je sice taky hazard se zdravím, protože nikdy nevíte, jak se nějaký nafetovaný trouba zachová, ale aspoň to má zaručený účinek někoho nechat na mrazu v lese vystřízlivět (y) :)))) a navíc, když je pod vlivem, stejně si vás ani vaše číslo vozu nezapamatuje, takže do budoucna můžete být v klidu :) Udělat toto čas od času, jednou do měsíce se na takovém individuu vyřádit, není špatná věc...


..protože tohle na mně působí, že jsi jen zamindrákovanej chudáček, co se asi nikdy neopil a musí se na někom hojit.. bravo, takový individua DPMB zcela jistě potřebuje ](*,)

IvanM píše:
ale když vezmu v potaz, že vozí stejnou nechutnou pakáž jako řidiči DPMB


dám Ti radu, běž vozit kejdu do nějakýho JZD, tam budou jen krávy...
(nic proti zemědělcům)


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Pavel: říkám jaká byla běžná skutečná jízdní doma, ne doba předepsaná jízdním řádem, Ris nebyl a JŘ se tak neřešil, já tim jezdil každý den a potvrdí ti to i řidiči co to jezdívali.


Offline
Uživatelský avatar

3096
29 srp 2009 19:30
Ještě se jednou vrátím k tomuto příspěvku, tentokráte k jiné části.
IvanM píše:
Mouka: No, tím MHD to zrovna z těch Chrlic může vyjít do centra dokonce i na dýl než pěšky. Např. po osmé večer 25 minut čekání na zastávce, 12ka ujede kvůli zpoždění autobusu = dalších 15 min. a vlastní cestování 25 min. a jsme na 65 minutách. K pláči.

Jenže my, exoti z vesnice, kde to jezdí "jednou za uherský rok" nechodíme na autobus 25 minut předem. Nejsme blbí, abychom čekali kdesi na mrazu/v dešti/horku, když můžeme být v pohodlí domova/u přátel a na zastávku vyrazit na čas.
...
Jinak dnes jsem náhodou odpoledne skončil v Chrlicích, tak jsem na vlastní kůžu vyzkoušel, jak to funguje a musím říct, že co se týče spojové nabídky, tak je luxusní. Zejména v ranní špičce, 10' interval a regionální spoje z jihu jsou od Chrlic zdvojený :shock:!
Taky návaznosti: relace Chrlice - Soběšice (509>67>6/1>43) o víkendu za 49 minut *) je doopravdy luxusní výkon! Jinými slovy 65 minut na trasu Chrlice - centrum je neúměrně přemrštěných :-).
Jinými slovy, neviděl bych to tak černě jako někteří uřvaní Chrličáci.
*) Ozkoušeno na vlastním těle + zátěži.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Spy: velice pěkný názor a zajímavý argument. Žádáš konkrétnost, sem s ní. Bosonohy bych řešil striktně daným časovým taktem linky 69. Například si vezměme víkendy v době od 8 do 21 hodin. Odjezdy ze zastávky Skalní: 69: 03, 23, 43, linka 401: 13, 43 a linka 402: jednou za hodinu, 33. Toto je řešení, kdy v pravidelném stabilním taktu je cestujícím navíc umožněno doplňkově využít i spoj jiného dopravce. Kdyby toto zavedli už před cca 5 lety a nedošlo k opatřením vedoucím ke ztrátě mnoha cestujících, věřím tomu, že by tyto spoje měly většinou uspokojivou obsazenost a MHD by si i v těchto okrajových částech Brna našla své příznivce. Kníničky bych řešil podobně. Linku 54 bych protáhl až do Kníniček (samozřejmě se závlekem přes terminál Zoo). Nyní máme interval 20 minut. + jako doplnění by cestující mohli využít linku 302 jedoucí výhradně do mimobrněnských zón. I v tomto případě si myslím, že by MHD v oblasti Kníniček využívalo mnohem více obyvatel. Ptal ses na zastávku Tranzitní plynovod. Toto je zastávka, která je sice v městské zóně, ale neumožňuje ukončení městské linky přímo v tomto místě. Tohle je výjimka, kdy by mohly být zastávky v zóně 101 obsluhovány pouze regionální dopravou. Takových zastávek moc není. Snad mě napadá jen Modřická v Přízřenicích.

Samozřejmě si to nemyslím. Kdyby řidiči DPMB měli přikázán stejný způsob odbavování jako u regionálek, výsledek by byl velice podobný. Schopnost řidičů DPMB komunikovat s lidmi, provádět odbavování plynule a jak jsem říkal, “jen z principu si na někom nehojit mindráčky“, by byla podobná. Jak říkáš, je to o lidech. Schopnost komunikovat slušně a přívětivě mnoha lidem schází, takže by kontrola jízdenek řidičů DPMB měla v průměru stejný negativní vliv na cestující jako u řidičů regionálek. Jediné, v čem by možná byl větší rozdíl je profesionalita při odbavování, znalost různých zásad daných v IDS a podobně. DPMB má špičkově vyškolené řidiče, kteří vědí téměř všechno, často znají i trasy, které běžně nejezdí, znají sortiment jízdenek, přepravní podmínky atd.... Naproti tomu řidiči některých jiných společností umí jenom perfektně ovládat autobus, to je vše. Často znají jen 2 svoje trasy, o nějakých zásadách v IDS nemají ani páru, ví jen o zlomku ze sortimentu jízdenek a taky mi občas přijde, že jízdní řád buď žádný nemají, nebo mají, ale nějak nemají potřebu a povinnost se v něm orientovat. :D Za to ale nemůžou zmínění řidiči. Za to může buď mizerný, chaotický nebo téměř žádný systém interního školení, který je stanoven uvnitř společnosti. “prostě tady máš bus a jeď, na jízdní řád se můžeš podívat na zastávkách“ Třeba dřív takový Tourbus na regionálkách, to byla kapitola sama o sobě. Přijel řidič v nějakých montérkách, komisňácích a příšerné hnědé bundě, neupravené vlasy, koukal jak když přijede Indián do Las Vegas. Za volantem pak stihl několik jiných řidičů na silnici počastovat hanlivými názvy a gesty a ještě měl asi 10 minut zpoždění :D :D Tohle je hlavní důvod, proč se společnostmi jinými než DPMB cestují nerad. Určitě se to netýká všech, ale části určitě ano, to říkám z vlastních zkušeností.

Na závěr ještě dodám: To, že řidiči DPMB téměř nepřicházejí do kontaktu s cestujícími, považuji za velkou výhodu. Osobně bych řidiče regionálek dělat nešel. Sice dlouhá projížďka mezi lesy je fajnovější než stát v koloně ve městě, ale když vezmu v potaz, že vozí stejnou nechutnou pakáž jako řidiči DPMB, tak to na spolehlivé odrazení stačí. Děsím se představy, že bych měl plně otevřenou kabinu, s každým cestujícím se přímo na blízkou vzdálenost musel bavit, nechat si na sebe prskat bacily, od každého si z rukou něco brát, nikdy nevědět, kdy mi někdo přímo za jízdy dá zprava pěstí.... Tímto řidičům regionálek posílám poklonu, nechtěl bych být v jejich kůži...

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
1089
09 lis 2006 18:16
M píše:
pokud je nová vazba horší než stará, tak se není čemu divit, třeba příklad, Líšeň Jírova - Hl.nádraží, linka 83, 13minut bez přestupu

Na bmhd.cz máme archivní jízdní řády. Takže Jírova - Nádraží 19 minut a v opačném směru 21 minut. Od 20-5 hodin je to 15 minut. Vyčteno z JŘ z roku 1989. Časy jsou víceméně stejné jak dnešní linka 8. A jak bylo řečeno, dnes by linka 83 jela pravděpodobně déle.


Offline
Uživatelský avatar

425
06 kvě 2006 00:52
Brno-Řečkovice a Mokrá Hora
IvanM píše:
A právě proto systém regionální dopravy pro městské zóny 101+101 považuji za nevhodný. Z tohoto důvodu jsem pro striktní rozdělení. Zóny 100+101 = linky 1-99, Ostatní zóny = linky 100-999...


OK, jak bys třeba řešil třeba Kníničky nebo ty oblíbené Bosonohy? Linky 401 a 402 poslední zastávka Troubsko, Kovopodnik a pak až Starý Lískovec? Nebo ÚAN Zvonařka? A na zastávku Tranzitní plynovod dělat závleky 69? Rád bych slyšel něco konkrétního.

A když se ještě vrátím k Tvému názoru na regionální "pochybné" dopravce. Určitě, DPMB je v rámci IDS JMK špičkový. Ale není možná Tvůj názor na ty ostatní tak trochu subjektivní a ovlivněný tím, že řidiči DPMB prakticky nepřijdou do kontaktu s cestujícími? Myslíš, že kdyby všichni povinně kontrolovali a prodávali jízdenky, že by to bylo všechno ideální? Řekl bych, že je to všechno jen o lidech.


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
stuřík: já osobně bych spadal přesně do skupiny těch řidičů srdcařů, kteří mají práci rádi. Aby taky ne, když po tom toužím od dětství. Ale taková hra, která by mohla být na úkor zdraví, by mi asi nestála za to. Pro mě by dostatečná náplň a seberealizace byla řídit autobus. No nevím, jestli by se ti povedlo takové celoročně opálené rodince udělat ostudu, ti by tě měli víš kde. Stejně tak feťák/bezďák. Ti slušnější většinou jízdenku mají. To by se ti tak extra často nepovedlo lidi kulturnějšího vzezření nachytat na hruškách...

Co podle mě má lepší efekt, je vyhodit spícího ožralu někde uprostřed lesa za městem a s úsměvem mu oznámit, že toto byl dneska poslední spoj a další odsud pojede až zítra někdy ve 3:20 viz např. Vranov nebo tuším i Újezd u Brna. Tohle je sice taky hazard se zdravím, protože nikdy nevíte, jak se nějaký nafetovaný trouba zachová, ale aspoň to má zaručený účinek někoho nechat na mrazu v lese vystřízlivět (y) :)))) a navíc, když je pod vlivem, stejně si vás ani vaše číslo vozu nezapamatuje, takže do budoucna můžete být v klidu :) Udělat toto čas od času, jednou do měsíce se na takovém individuu vyřádit, není špatná věc...

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 326, 327, 328, 329, 330, 331, 332 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 13 říj 2024 20:22
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]