Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 323 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 320, 321, 322, 323, 324, 325, 326 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Solaris.


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
Alanis píše:
Ale když se napíše do VŘ, že to má vyhrát sor, pardon, že to má mít více dveřních proudů, tak je to cajk a nikdo žádnou námitku nepodává.


Nechce se mi to teď hledat, nicméně kdo se tam vůbec přihlásil jako druhý dodavatel. Jeden být nemohl.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Karlos píše:
manil: To už aji ty plastové sedačky musí být diskriminační kritérium, přece je taky nevyrabí všichni výrobci

DPMB přece musí schválit jak bude interiér vypadat a jaký sedačky budou použity? Nemůže se to přece brat až tak do důsledku, že všechny použité komponenty musí použít co nejlevnější, jinak by to byla divná náhoda, že SORky a Urbanwaye mají stejná sedadla

ad 1) Přirozeně např. Brněnka nebude konkurovat STERu v oblasti plastových sedadel...

ad 2) Ano, DPMB schvaluje. Pokud vím, jednoduchý výlisek (IDEO) je lacinější, než skládané sedadlo STER... Alespoň vě věci nákupu...
O homologacích jednotlivých typů sedaček ve vozidlech již toho bylo hodně napsáno, nechce se mi to zbytečně opakovat. Proto raději uvedu příklad.
Chci si koupit nové auto, ale nemám na něj peníze. Přijde za mnou kamarád (OP ŽP) a nabídne mi, že když si to auto koupím hned, zaplatí mi za něj 85% z jeho ceny (vypíše výzvu na nákup CNG autobusů). Tato nabídka je samozřejmě výhodná, proto popřemýšlím, jak to auto má vypadat. Na trhu je hodně podobných aut, proto si dám dohromady základní požadavky, které chci, aby auto splňovalo. Protože mám rodinu, chci, aby mělo 5 dveří, aby mělo levné náhradní díly, ale samozřejmě i tak mne nejvíce zajímá cena (vypíšu VŘ). Posoudím všechna auta, která jsou v našich vodách aktuálně k dispozici a zjistím, že mým požadavkům nejvíce odpovídá např. traktor Ratator. Protože Ratator ale vyrábí traktory jen v červené barvě, protože ji má homologovanou, prodavač Ratatoru mi ji nabídne. Já ale chci zlatou barvu se zelenýma puntíkama.
Obchodní zástupce Ratatoru se mému požadavku brání, protože ví, že homologace jiné barvy (druhu sedadel) by ho stála nemalou částku (např. v řádech milionů). Protože ale tuší, že na světě může existovat více zákazníků, kteří by raději preferovali zlatou barvu se zelenýma puntíkama místo standardní červené, nabídne mi, že mi ji nechá homologovat, ale že musím počkat několik měsíců. Já osobně bych klidně počkal, ale můj kamarád mi nabídl, že 85% z ceny mi zaplatí jedině, když si to auto koupím hned.

Co udělám?


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Přesně tak. Tohle je přímý následek všeobecné poptávky pro striktní protikorupční pravidla. Doplácí na to všichni.

Blbý je, že to ale není jen našim zákonem o veřejných zakázkách. Podniky se bojí spíš EU a jejích kontrol, které jsou ještě mnohem přísnější než náš zákon a dovedou sebrat dotaci i kvůli totálním marginalitám.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
To je tradiční problém u výběrek. Současný zákon je zkrátka příliš tvrdý a každý se bojí nějak více specifikovat konkrétní požadavky. Ostatně, setkáváme se s tím stále, díky tomu například píšeme na tabuli fixami, které nepíší (resp. mají tak slabou čáru, že od druhé řady dále nejsou vidět) a podobně.

Zkrátka, byla poptávka po tvrdém zákonu a vylila se vanička i s dítětem...


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Srandovní je, že když by se ve VŘ požadoval vítězný typ sedaček, tak už by hned někdo podával námitku... Ale když se napíše do VŘ, že to má vyhrát sor, pardon, že to má mít více dveřních proudů, tak je to cajk a nikdo žádnou námitku nepodává.

A k novým zázračným sedačkám, které jistě MHD zatraktivní a tak je velký nárůst nových cestujících nevyhnutelný /ironic. Jednu výhodu v mých očích ty sedačky mají, teď není problém si i ve špičce sednou v 67, já mám naštěstí kalhoty z dobrého materiálu a tak mi tam pozadí neklouže.

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
manil: To už aji ty plastové sedačky musí být diskriminační kritérium, přece je taky nevyrabí všichni výrobci

DPMB přece musí schválit jak bude interiér vypadat a jaký sedačky budou použity? Nemůže se to přece brat až tak do důsledku, že všechny použité komponenty musí použít co nejlevnější, jinak by to byla divná náhoda, že SORky a Urbanwaye mají stejná sedadla

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
manil píše:
Co se týče klouzavostí sedadel MX, blýská se na lepší časy...

A napadlo někoho tam dát podprde1níky? IKEA jich má na skladě kvanta :mrgreen:


Offline
88
26 dub 2011 09:13
Nemyslím si, že by s námitkou automaticky uspěl. Pokud se dá rozumné vysvětlení, proč takovou věc chci (nemohu samozřejmě říci přesně výrobce, ale vyspecifikovat co nejdetailněji), tak by problém být neměl. Lze použít i diskriminační kritéria, pokud jsou dostatčně dobře podložena (existuje i rozhodnotí ÚOHS z minolého roku, které toto potvrzuje).


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
TMB píše:
Dal bych požadovaný typ sedadel do specifikace VŘ. Podle mého mínění jde prostě o určitý standard zaváděný v tom kterém DP a výrobce busů se prostě musí umět přizpůsobit - stejně jako v případě palubního počítače, odbavovacího systému, informačního systému, RISu atd.
Chápu, že to může vést neúspěšné uchazeče k podání námitek, ale bráno do krajností - není diskriminační i požadavek na pohon CNG? Co když se pak odvolá výrobce, který takové autobusy nevyrábí?

Přemýšlím, jak to vysvětlit tak, aby to pochopili opravdu všichni... Rozsáhlá diskuse v tématu o Urbanwayích zřejmě nestačí...

To, že Ty bys dal, je sice pěkný, ale první výrobce, který ty sedačky nemá, by okamžitě podal námitku a přirozeně by uspěl. Pak by samozřejmě bylo VŘ zrušeno a pokud bys ho vypsal znovu se stejným požadavkem, tak bys asi dostal solidní pokutičku.

Co se týče komponent RISu, ty se mohou lišit a napříč vozidly se taky liší...


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Už se to tu několikrát řešilo. Anketu sice "vyhrála" sedadla KIEL IDEO.

Na dotaz, proč v anketě nebyla sedadla STER MX v "klouzavém" provedení:
manil v tématu Urbanway píše:
Nebyla, a to z toho důvodu, že poprvé se objevila na SORkách. V případě zachování celoplastového provedení to byla jediná varianta. 6MS se v plastu nedělají a KIEL ani jiný výrobce nejsou v SORech homologovány.


Co se týče klouzavostí sedadel MX, blýská se na lepší časy...


Offline
811
25 led 2006 09:46
Dal bych požadovaný typ sedadel do specifikace VŘ. Podle mého mínění jde prostě o určitý standard zaváděný v tom kterém DP a výrobce busů se prostě musí umět přizpůsobit - stejně jako v případě palubního počítače, odbavovacího systému, informačního systému, RISu atd.
Chápu, že to může vést neúspěšné uchazeče k podání námitek, ale bráno do krajností - není diskriminační i požadavek na pohon CNG? Co když se pak odvolá výrobce, který takové autobusy nevyrábí?


Eda píše:
Docela by mne zajímalo, jak byste řešili situaci, kdy požadovaná plastová sedadla výherce VŘ prostě nenabízí, vy.
A ne v hypotetické situaci za znalosti dnešních faktů, ale v době, kdy se vyhodnocovalo VŘ na 88 plyňáků. Zrušili byste ho kvůli sedačkám? To je nesmysl.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Musim znovu zkonstatovat, ze vase starosti bych chtel mit. Tak se sakra neceho chytnu, kdyz mi klouze ##MLUVÍM SPROSTĚ##.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Docela by mne zajímalo, jak byste řešili situaci, kdy požadovaná plastová sedadla výherce VŘ prostě nenabízí, vy.
A ne v hypotetické situaci za znalosti dnešních faktů, ale v době, kdy se vyhodnocovalo VŘ na 88 plyňáků. Zrušili byste ho kvůli sedačkám? To je nesmysl.


Offline
Uživatelský avatar

3096
29 srp 2009 19:30
To tvrdí ale novináři a lidé, kteří matně pamatují anketu na sedadla s tím, že vyhrály plasťáky (nějaké). Pokud vím, tak DP by tam sedadla IDEO klidně nechal dát, ale historku o nestrannosti asi všichni známe.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Jasně, ale však máme i jiný povrchy, než klouzající plast. Ať už sedačky v Urbinech, nebo koženka, která je měkká, a zároveň dobrá na údržbu. Spíš je otázka (kvůli které tato diskuze vznikla), proč se DP rozhodl pro hladký plast, a také proč tvrdí, že si jej vybrali cestující, když to není pravda.


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
A jinej zas nepotřebuje sedět na zaprášeným, znečištěným polstru.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Vidíš, a někdo v zaměstnání celou dobu stojí. Ten si pak rád sedne a úplně nestojí o nějakou adrenalinovou jízdu na sousední sicnu a zpět.


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Mám sedavé zaměstnání, rád postojím, děkji :wink: A vsadím se že nejsem jedinej kdo po prosezeným dnu rád postojí. A nebo jak tu bylo zmíněno zdraví, jsou tací kteří naopak kvůli určitým obtížím nechtějí / nemohou sedět... Lidi bych nenutil sedat, pokud oni sami nechcou. A pokud si sednou tam či onam pokaždé se najde skupina které to či ono sedadlo vyhovuje více nebo méně.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

3744
08 čer 2005 23:12
Pokud zavazíš a můžeš uhnout na sedadlo...


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Takže já si mám sedat, ač nechci, a to jen proto aby někdo jinej měl volnejší vstup a mohl se plandat po šalině kam se mu zlíbí? Není snadnejší použít hubu, říct "zdovolením" a pokud má ten co zavazí trochu slušný chování tak uhne?

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

3744
08 čer 2005 23:12
Rem píše:
Nemohu za to, že není pochopena prostá myšlenka, a to že pokud někomu sedadla nevyhovují, nikdo jej nenutí na ně sedat.
A zde je příčina častého jevu, kdy je mnoho sedadel prázdných, ale do vozu se nedostanete, protože jsou všichni natlačení v prostoru pro stání. Bravo!

Mně zase nevyhovuje stát. To je taky prostá myšlenka, ale spousta sedících cestujících ji taky nedokáže pochopit.


Offline
Uživatelský avatar

435
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
Já jsem si v ruksaku začal vozit kus karimatky - aspoň teď v zimě. Někdo zas třeba zvolí jiný druh dopravy, někdo zase chytne zánět močových cest.
Ať žije prozákaznický přístup a doprava hodná 21. století ](*,)

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Nemohu za to, že není pochopena prostá myšlenka, a to že pokud někomu sedadla nevyhovují, nikdo jej nenutí na ně sedat. Ti co mají potřebu sedět to holt přetrpí, stejně jako to přetrpí nyní ti, kteří mají potřebu sedět a nevyhovují jim sedadla s potahem, plným prachu zaschlé i nezaschlé vody, syflů, zvratků a kdo ví čeho ještě... Nebo si snad myslíte že všem tato sedadla vyhovují? Neřekl bych. Se divím že někoho nenapadlo vybavit půl vozu sedačkama s potahem a půl plastovejma a každej si tak příjde na svý. Jako bonus může řidič rozdávat šipky a dva znepřátelené tábory mezh sebou mohou během cesty bojovat...když šaškec, tak pořádnej sarcastic
Já jak na sedačce vidím třeba i zaschlou žvejku, která by se už na oděv nenalepila, raděj stojím a když je potřeba tak uhnu. A pokud jde o fyzický kontakt, pokud v zatáčce zaparkuju na klíně nebo ve výstřihu pekný baby (nebo ona na mne) vadit mi to nebude :P

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7587
17 pro 2006 22:32
Brno
Tvůj elán a životní energii bych chtěl mít. A určitě i ostatní cestující. Ostatně, nepřekážíš někdy ostatním při tom tvém stání, když jsou všude volná místa? Někdy je praktičtější si sednou a uvolnit průchozí prostor.
Btw můžeš se zapřít jak chceš, ale v zatáčce ti ##MLUVÍM SPROSTĚ## tak či tak odjede až na sousedovic sicnu. Ale když máš rád cizí fyzický kontakt...

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 320, 321, 322, 323, 324, 325, 326 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 14 říj 2024 00:17
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]