Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 313 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 310, 311, 312, 313, 314, 315, 316 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
No, sice ten článek o metru v Brně vyšel o den dříve ale jako beru to sarcastic

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Nebo tam třeba dodělat zábradlí, to by většinu lidí od přecházení odradilo.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Z jiného soudku, jeden brněnský evergreen: Metro v Brně? Se stavbou za miliardy musí pomoci stát.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Narážel jsem jenom na to, jak to tvrdohlavě stáli, ne na to přebíhání...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Richie: tohle nemůžeš srovnávat, u SJ nejde o život.

Etrusan: tak ze začátku by pomohlo, kdyby stály přímo u místa určení (třeba vedle trafiky) s tím, že by to lidem vysvětlovali. Z osobní zkušenosti - přecházel jsem mimo přechod, přestože byl do 50 metrů. Tak mě zastavili, zeptali se proč přecházím mimo přechod a jestli vím, že do 50 metrů je povinnost přechod využít. Já to v tu dobu nevěděl.
No pokud by ani tohle opatření nepomohlo, pak už pomohou jedině flastry.


Offline
Uživatelský avatar

87
13 kvě 2014 16:53
Rem píše:
Já si jen říkám, proč se tam (Nové Sady, Konečňák, Pionýrská) to pro začátek, nepostaví jeden nebo dva měšťáci. Očividně jde o rentabilní místa, na kterých by tím stáním nikdo neprodělával. Jen za dnešních pět a půl kola, resp. čtyři a půl pač jednou jsem valil přes PiSSárky, by se na Konečňáku vybralo, za ty chvíle co jsem tam pokaždé stál, dokupy cca dobrých třicet papírů, kasírovat každýho po tisícovce.


Na Konečňáku občas sou, ale že by kasírovali sem si nevšiml.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Zlaťák píše:
Druhá věc je, že i když jsem je na to upozornil, stáli tam všichni dál a čekali na svoji nejedoucí šalinu.

No jo, myšlení cestujících, o tom by se dalo napsat knih a knih. Třeba klasika - přijede na zastávku více linek vůz s nápisem SLUŽEBNÍ JÍZDA a stejnak do toho všici nastoupí se zarputilým přesvědčením tohle-jede-určitě-tam,kam-já-chcu-jet...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Já si jen říkám, proč se tam (Nové Sady, Konečňák, Pionýrská) to pro začátek, nepostaví jeden nebo dva měšťáci. Očividně jde o rentabilní místa, na kterých by tím stáním nikdo neprodělával. Jen za dnešních pět a půl kola, resp. čtyři a půl pač jednou jsem valil přes PiSSárky, by se na Konečňáku vybralo, za ty chvíle co jsem tam pokaždé stál, dokupy cca dobrých třicet papírů, kasírovat každýho po tisícovce.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

3079
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
MartinV: Nejenom na Konečňáku takto přebíhají. Klidně i na Nových sadech. A tak cca 2 týdny zpět mi dvě slepice strčily na Antonínské kočárky přímo před čumák šaliny. To ve mě byla malá dušička. Divím se, že těch sražení není víc, lidstvo degraduje, už ztrácí jakýkoliv pud sebezáchovy.

PS: Ne, slepice to nemohly vlastně být, ty si svoje mláďata hlídají. Tohle byly kun** vylízaný.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Po zkušenosti z minulého týdne musím říct, že se tomu vůbec nedivím. Lidi tam běhají pod auta i šaliny, jako by pro ně 10 minut bylo cennějších, než jejich život. Např. z ostrůvku zastávky Konečného náměstí směr Kr. pole přebíhají na chodník i ve chvíli, kdy tudy jedou auta, které mají zelenou. Zíral jsem, že to těm lidem buď nevadí, nebo si myslí, že mají absolutní přednost a nic se jim nemůže stát, bo řidič auta přece zastaví.


Offline
143
10 lis 2012 09:29
Zajímalo by mě, jak složité by bylo vytvořit program, do nějž by stačilo mimořádnost zadat jednou a on už by se sám postaral o zveřejnění na všech informačních kanálech včetně ELPů? (S tím, že by se takhle mohlo rozeslat jen prvotní nejakutnější info „nejedou linky X a Y, takže přijede NAD / přejděte na zastávku Z,“ které jsou společné pro všechny informační kanály – důvody a doplňující informace by se mohly doplňovat separátně, až by na to bylo víc času.)


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
Nehoda zablokovala hromadnou dopravu v ulici Veveří. Tramvaj srazila chodkyni


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Mohlo se stát. jen je mi teda záhadou, že při údajném výpadku serveru na řádcích bylo nestandardně uvedeno "v koloně", ale spodní řádek nic nezobrazoval. Tu podstatnou informaci, že spoje jedou ze zastávky za rohem. Bych čekal, že pokud byl výpadek, tak by nesvítilo nic nebo by to svítilo standardně.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
IvanM: Ano, představ si, že v každé situaci má prioritu něco jiného. Jednou web, jednou panely, jindy Facebook. A stanovením přesného postupu by se mnohdy informovanost zhoršila.

Zlaťák: Info na panelech bylo, ale bohužel ne celou dobu, kvůli výpadku spojení se serverem.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Když jsme u těch informací cestujícím. Zrovna nejezdí tramvaje přes Konečného náměstí směr město (sražení chodce). Na České na panelech svítí "12 Komárov (v koloně)" a normálně časy odjezdů. Lidi stojí na zastávce a čekají. O tom, že šaliny jedou Lidickou a odjíždí ze zastávky tramvají 4,5,6, o tom nikdo neví.
Druhá věc je, že i když jsem je na to upozornil, stáli tam všichni dál a čekali na svoji nejedoucí šalinu.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7587
17 pro 2006 22:32
Brno
IvanM: tak si tím autem jezdi a nenadávej tady jak malej kluk. Jde ta informace formulovat i méně útočně. Mi to tady nevyřešíme.
By mě docela zajímalo, kde jsi vzal těch 20 minut, když zdržení bylo 10?

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
Díky holdingu Brno ušetří miliony. Firmy posílí, pokud budou spolupracovat

Citace:
Jako příklad uvedl situaci, kdy automechaniky a dílny dopravního podniku můžou využít i další městské firmy. „Brno tak ušetří miliony korun," vysvětlil radní.


Citace:
Ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek přesto holdingové uspořádání vítá. „Někde už spolupracujeme. Teplo nám dodávají Teplárny Brno, vodu brněnské vodárny a popelnice vyváží Sako. Předpokládám, že holding všechno ještě zjednoduší," podotkl Havránek.


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Jednou tam, podruhé jinde, potřetí všude, počtvrté zas jenom někde... Co takhle v tom udělat pořádek a nevymýšlet šaškárny? Ještě si založili Twitter a ještě k tomu můžou ask.fm například, což prý používají 13letá děvčata :D radši mít informační kanál 1 a kvalitný než 5 nekvalitních...
Eda: díky tomu, že záložní bus jel až ze stanoviště SO a během cesty nabíral další zpoždění, reálná sekera oproti standardnímu spojení byla kolem 20 minut...

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Na webu to bylo, hned první položka: http://www.dpmb.cz/?seo=dopravni-info&archive
Zřejmě než se to stihlo dát na FB, byla situace vyřešena.
Zdržení bylo 10 minut...


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Musíš si to "lajknout" Ivane biggrin

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Asi 2 dny jste tu mohutně řešili předávání informací cestujícím prostřednictvím FB a můžu říct, že je to úplně k ničemu...
Hlavněže budou hrdě vypisovat v sobotu o půl jedenácté večer, když jezdí minimum lidí, že nejezdí tramvaj, ale když se něco děje v pondělí v 10:30, tak FB DPMB mlčí... 20 minut jsem trčel jako vůl na zastávce a nic, linka 1 nikde, informace nikde. Zase mě jednoho krásného dne DPMB utvrdil v tom, že je ve všech ohledech výhodnější jezdit autem. S tímle přístupem to můžou brzy zabalit...

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Pár věcí:
- Oddělení profilů se zvažuje. Má to ale i své nevýhody, které nejsou nepodstatné.
- Je snaha aktuální informace dát nejdřív na ELPy, pokud je to relevantní, pak na web, FB a Twitter. Tzn. informace o porouchané tramvaji na Lesné pravděpodobně byla i na ELPu.
- Do budoucna se nabízí spoustu možností, jak systém informování dále vylepšit. Jde ale o to, co je účelné, do čeho se vyplatí investovat energii a čas a co skutečně pomůže nejvíce lidem. (Např. informování on-demand jen pro jednotlivé linky nebo ulice. QR kódy... nápadů je spousta. Ale je potřeba zvážit, kolik lidí to reálně využije.)
- Vše je v "testovacím provozu" a všem je jasné, že se to bude dále nějak vyvíjet a vylepšovat. Reakce a názory jsou vítány. I podle nich se bude postupně upravovat, jak ten systém bude ve finále fungovat. Takže klidně diskutujte dál, čím víc lidí se vyjádří, tím líp :-)


Offline
Uživatelský avatar

3096
29 srp 2009 19:30
Pořád jsme se nepochopili...
V žádném případě jsem nechtěl, aby můj příspěvek vyzněl tak, jak jsi jej očividně pochopil. Šlo mi o to, aby si každý člověk mohl zvolit, jestli chce mimořádnosti sledovat (což v současnosti nejde), ale zároveň aby měl alespoň základní přehled o dění v brněnské dopravě (prezentace DP).

Když to uvedu na mně blízkém případu, tak oficiální skautský profil na FB také neupozorňuje na odstávky webů, různých aplikací aj., od toho jsou podružné tématické profily, které si kdokoli může lajknout a následně sledovat. Nikdo nenutí nikoho nic odebírat (a to ať už z důvodu, že čerpám z jiných zdrojů, nebo mi to prostě zavazí na zdi), všechno je čistě na zvážení jednotlivce.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Ano už zas..!
Mimořádnost a info o ní, bude vždycky zajímat menšinu osob, danou trasou cestujících, protože je to většinou situace lokální čili v nějakém menším úseku, když nepočítám velkokolaps jako byla námraza. Té většině to tedy bude vždy na obtíž? S takovou pak postupem času přestanou výluky všichni sledovat, neb jednou je v Židenicích a lidem cestujícím jinde, třeba v Kr. Poli je to info na obtíž... Jindy je zas průser v Kr. Poli ale těm Kr. Polákům se to nedostane protože jim byla na obtíž informace o výluce v Židenících, tak už na to FB nelezou a ještě se k nim přidají cestující v okolí Židenic, protože co je jim do nějakýho Kr. Pole. A tak to půjde dál a dál až to nikdo nebude sledovat, to mi vyplývá z toho tvrzení že (ne každý je zvědavý na to, co se děje ve druhé půlce města, tzn. zbytečně jej informace zatěžují)
S takovou bych poprosil o smazání informací o ve výlukách BMHD všech, krom linek 41 a 42 ke Glóbusu a Výluky Kosmova. Zbytkem nejezdíma je to v druhé půlce Brna a je mi to na obtíž číst.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

3096
29 srp 2009 19:30
Rem: Už zas...?
Existuje několik zajímavý analýz moderních komunikačních kanálů, které zkoumají právě fungování a porovnávají přístupy, jednotlivé kanály apod.
Jeden z poznatků je, že přílišné spamování člověka z jeho pohledu zbytečnými příspěvky (ne každý je zvědavý na to, co se děje ve druhé půlce města, tzn. zbytečně jej informace zatěžují) značně snižuje jeho motivaci k dalšímu sledování profilu, což samozřejmě může vyústit v úplné odstřihnutí se od informačního kanálu.
Na toto je prostě potřeba brát ohled a za předpokladu, že se na zdi bude objevovat cirka 10 příspěvků denně, tak to může odradit nezanedbatelné procento lidí. Nebylo by tedy na škodu vytvořit nějaký zpravodajský kanál, který "snese všechno," a zároveň ponechat základní info i na ofiko profilu (např. sdílení zpráv tisku, zajímavosti z provozu /viz medvěd nebo Dyk/, plánované výluky).
Souhlasím, že informovat je potřeba, je to fajn, ale tak nějak s rozumem.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 310, 311, 312, 313, 314, 315, 316 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 14 říj 2024 06:22
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]