Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 287 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Já bych teda taky navrhoval tuto diskusi už někam přesunout :-) Ale v každém případě, ano, teď jsem také zjistil, že ve Zlíně už klimu mají a loni na nové :t-: s klimou i získali dotaci (takže je škoda, že když už Brno získalo dotace z EU, tak výměnou za menší počet vozů nekoupilo všechny vozy s klimou, kór teď při mega nákupu plynových :a-: ). Otázkou však je, a to jsem teď nezjistil, jestli ta klima ve vozech ve Zlíně (či do budoucna i v Praze) je použitelná jen v létě nebo má i variantu na zimu, tj. že může vůz ohřívat (pokud se pamatuji dobře, tak jsme tu jednou tuhle variantu klimatizace řešili).

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
2826
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
...a nebo ji navždy ukončit? Stejně se neshodneme, všude ve světě (i u nás -- viz Zlín) to funguje normálně, jen Brno má těžce nemocné cestující, kteří nesnesou teplotní šoky větší než 5 °C... Co k tomu dodat.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Nebude lepší se s touto nekonečnou a nekončící debatou přesunout do vhodnějšího tématu?

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1976
07 dub 2006 09:03
Rád bych potkal někoho osobně, kdo hlásá moudra typu "klima nejvíc o 10 stupňů oproti venkovnímu prostředí". V autě mám nastaveno 24, doma o stupeň víc a žádné teplotní šoky jsem na sobě nezpozoroval. Zato když z venkovní třicítky nastoupím do šaliny, kde je přes 40, tak ten teplotní šok cítím cost intenzívně.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Moc se mi nechce tuhle věčnou debatu vířit, nicméně přece jenom několik čísel:

Kód:
2015 2014 2013 2012 2011
5    14    29   32   30   Počet ledových dní (teplota celodenně pod nulou)
71   80   116  106  119   Počet mrazových dní (teplota klesla v některé části dne pod nulu)
71   81    86  112  100   Počet letních dní (teplota nad 25 stupňů)
40   28    39   59   45   Počet tropických dní (teplota nad 30 stupňů)


Letošní data jsou samozřejmě ještě bez začátku zimy, přesto mám pocit, že by se klima užila v cca stejném počtu dní jako se užije topení.

Mimochodem, pokud člověk nastoupí do rozžhaveného busu a pak propocený vystoupí ven, kde obvykle trochu pofukuje, je to taktéž poměrně velký rozdíl teplot a velký nápor pro tělo. Zato je to výrazně méně pohodlné.

V zimě jsou pak rozdíly, jak už tu padlo, mnohem větší. Takové klasické kačeny dokázaly po pár intenzivních brzděních na líšeňské rychlodráze i za třeskutých holomrazů vytopit interiér na teploty kolem 20 stupňů.


Offline
2826
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Rozepnout bundu? Chacha, k čemu mi to je, když je tam všechno pozavíraný, opocený okna a těžký vydýchaný vzduch? V tu ránu se opotím po celém těle a při výlezu ven mě čeká teplota až o 30 stupňů nižší.
S touhle logikou tedy zrušme topení, každý má bundu (jak bylo správně podotknuto), takže mu zima uvnitř nemůže přece vadit.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Kravina to není. V zimě si ve vytopením buse rozepneš bundu,.... V létě se těžko více vysvlečeš. U klimatizace rozdíl teplot nesmí být více než 10°C, doporučuje se 5°C. Je to právě kvůli teplotním šokům. V autě by se neměla klima zapínat,pokud cestuješ méně než hodinu. Pokud ju zapneš,měl bys alespoň půl hodiny před vystupováním klimu vypnout, aby se teploty zase "vyrovnaly".


Offline
2826
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
To je furt dokola jak u blbejch na dvorečku. V USA mají klimu úplně všude, protože by tam jinak nevydrželi (třeba Florida -- sice "jen" nějakých 30 °C, ale téměř 100% vlhkost, takže pocitově tak 40 °C), a taky jsem si nevšiml, že by tím nějak zvlášť trpěli. Rozdíl 5 °C je kravina, spočítejte si rozdíly v zimě. A navíc -- spousta starých domů si i ve vedrech udržuje příjemnou teplotu kolem 25 °C, takže dle logiky některých mudrců by všichni zde žijící měli být celé léto nemocní.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Za týden ti to až tak neublíží, ale být v tom furt. Však se zeptej doktorky :)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

3720
28 úno 2006 19:00
Richie píše:
Ono klima zní jako super věc, ale ty přechody z vedra do zimy jsou pro imunitu docela zápřah a zdraví je to nejcennější co máme, proto nejsu úplně pro klimu ve vozech MHD ani v těch regionálních, leda na dovolenou.

Doporučuji zajet do civilizovaných zemí, např. Španělska. Na digitálním ukazateli ve Valencii bylo ve stínu 33°C, a v autobusu příjemných 25°C, a žádné útoky na imunitu jsem nezaznamenal...


Offline
1591
18 led 2009 10:06
TO ej teorie ale praxe bývá jiná často. Rozdíl by měl být maximálně 5 stupňů, ale když je venku 38, kdo to dá na 33?

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

6968
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Richie: ale kdo mluví o přechodu z vedra do zimy? Klima lze přece nastavit tak, aby byla ve voze jen o něco málo nižší teplota, než venku. I to je příjemnější, než ten horký vzduch, který se v příslušných dnech ve voze drží.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Ono klima zní jako super věc, ale ty přechody z vedra do zimy jsou pro imunitu docela zápřah a zdraví je to nejcennější co máme, proto nejsu úplně pro klimu ve vozech MHD ani v těch regionálních, leda na dovolenou.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

6968
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Před rokem bych ještě řekl, že je v Brně klima zbytečná. To bylo tropických dní pomálu. Nicméně tneto rok jich bylo víc, a podle dostupných informací to bude v budoucnu podobné, možná dokonce ve větším rozsahu. Proto si myslím, že se klima měla pořídit, právě proto, že to bylo z EU dotací, kde to přece není problém. Údržba je jedna věc, spokojenost a potenciální příliv cestujících věc druhá. Buď a nebo.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
No, jo. Ale pořád zbývá provoz a údržba těch klimatizací, a to už EU nezaplatí.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
2826
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Nekupovalo se teď náhodou přes 100 autobusů a 30 trolejbusů z dotací EU? Dotace je na pořízení, tam snad navýšení o cenu klimy nehraje až takovou roli.

(Nejsmutnější je, že i kdyby to hrálo roli, tak klima řekněme za 100 tisíc -- a to jsem hodně přestřelil -- by se na celkovém výsledku promítla snížením počtu o JEDEN kloubový trolejbus. To je pro ty papaláše takový problém pochopit, že měli na výběr 130 vozů bez klimy versus 129 s klimou?)


Offline
Uživatelský avatar

3720
28 úno 2006 19:00
Klimatizace v Brně není, "protože se pořád otevírají dveře" - citát býv. mluvčí, paní Pohanové...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Tak samozřejmě je lepší srovnávat se s lepšími. Jen jsem chtěl naznačit, že Brno v tom není a ještě nebude samo. Co se týče Brna, tak podle mého názoru je zakopaný pes ve vedení města. Až bude město ochotné v adekvátní výši dotovat MHD, věřím, že klimatizace bude. Za současného stavu se moc nedivím, že klimatizace není a asi ani nebude.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Člověče, na Tvoje ...fff... jsem si už tak nějak trošku zvykl, ale se slovem "Pozsóny" mi musel pomoct strýček Gůůgl.
Už toho, snažně prosím, nechej. :!:

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1976
07 dub 2006 09:03
Velikostně srovnatelné DP v ČR jsou v chacharstánu a v Plzni (Všechny trakce). V Horních Uhrách to je Pozsóny - tam už mají ty samé SOR trajfy, jako u nás, ale s klimou. Já se raději porovnávám s lepšími, aby mne to motivovovalo být jako oni..


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
goldfinger píše:
Není to k pláči být posledním necivilizovaným místem v okruhu 200 km? A nejsmutnější na tom je, že to některým ani nevadí a považují to za setrvalý a neměnný stav.


(Opět) pláčeš na špatném hrobě..


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Zas tak dramaticky bych to neviděl. Jestli se nepletu, tak DPP je z velkých DP v ČR zatím jediný kdo se do klimatizování MHD pustil. Například Ostrava bude mít nové CNG Solarisy taky bez klimy. Spíš jsem zvědav co bude s klimou v těch Trollinech co DPO odkoupil ze La Chaux-de-Fonds.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1976
07 dub 2006 09:03
V kéru a v káře mi klima fachčí, takže místními podmínkami to asi nebude. Přpadné smíření bude vypadat tak, že v létě do šaliny (trajfu, busu) nepáchnu. Není to k pláči být posledním necivilizovaným místem v okruhu 200 km? A nejsmutnější na tom je, že to některým ani nevadí a považují to za setrvalý a neměnný stav. Kdyby se to tak praktikovalo od pravěku, tak bydlíme v jeskyních a svítíme si loučemi.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Tady bych viděl problém v tom, že v Brně prostě klimatizace nefunguje. Se stim smiř sarcastic

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1976
07 dub 2006 09:03
http://ekonomika.idnes.cz/diskuse.aspx? ... oprava_suj

Je to sice z cajzlárny, ale mám stále silnější pocit, že šalingrad bude posledním městem ve střední Evropě, které bude provozovat MHD bez klimy.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 15 říj 2024 00:21
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]