Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 29 z 82    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 82  Další
Autor Zpráva
Offline
3342
21 led 2011 14:19
Cestující, co jde na linku 37 před Anthroposem, očekává, že ho ta linka doveze na Mendlák. Cestující, co jede na Mendlák od Anthroposu, Pisárek atd., ví, že potřebuje linku 25 nebo 37. Cestující, co jede ze stejné lokality na Úvoz a dále, potřebuje linku 25. Proč cestující plést něčím jiným? Přijde mi nejlogičtější mít vůz označený podle nejvzdálenější zastávky původní linky, a přehodit tu linku od první zastávky společné s "přejezdovou" linkou...

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
Přesně tak. Po trase linky 37 jede až na Mendlovo náměstí (tedy na konečnou), co na tom, že se "převlékne" už v Pisárkách (ačkoliv také nechápu, proč ne už u Anthroposu). Jsem pro, aby na BUSE byla poslední zastávka ležící ještě na trase původní linky, ale aby se číslo změnilo už na první zastávce linky druhé. Tedy např. aby na BUSE sedlové 26 bylo nikoli "26 LESNICKÁ -> 46 HAŠKOVA", ale "26 PROVAZNÍKOVA -> 46 LESNICKÁ, přičemž "převlíkání" ponechat na Lesnické. V druhém směru zase obráceně. (Mluvím o bezvýlukovém stavu.) Hlavně aby v tom byla logika a aby z toho lidé nebyli zmatení více, než je nutné.


Offline
315
01 dub 2007 14:10
Yakuzza píše:
Problem vidim v tom, ze jako linka 37 jede jenom na Pisarky.

A komu to vadí?? Bože! Běžný cestující je radši, když tam uvidí Mendlovo náměstí než Pisárky.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Problem vidim v tom, ze jako linka 37 jede jenom na Pisarky.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Co je na 37 -> Mendlovo Náměstí nelogické? Jede po trase linky 37 na Mendlovo náměstí? Jede. Tak kde je problém?

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
A úplně nejlepší je, když na jednom vnitřním BUSE je "Královopol.stojírna" a na druhém jen "KSB".


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Na tohle jsem uz rezignoval. Pamatuju si, ze pred lety byly informace na vnejsich i vnitrnich BUSE zcela jednoznacne, exaktni, logicke a hlavne pravdive. Zlomilo se to cca pred peti lety, ale vylozene skokove. Od te doby se tam objevuji neskutecne kraviny. Kdyz uz jsme u toho, t-37 zatahujici z Jirovcovy do Husovic maji na BUSE linku 37 > Mendlovo namesti, pritom se prevlikaji na Pisarkach. Mimochodem, nechapu, proc se linka 25 nezobrazi uz na Anthroposu.
(Alespon jeste nedavno to tak bylo, nevim, jestli se neco nezmenilo.)

a-68 smer Myslivna uz na Antonina Prochazky nema na hornim radku nic, i kdyz by tam mohla byt zastavka Sarka. Nemluve o nesmyslne 'smyckove' trase, kdy Myslivna neni ani konecna.

To jsou postrehy jenom z okoli meho bydliste.


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
Co je to za kravinu, co se zobrazuje na BUSE u 57 jedoucích na Mendlák? Je tam vždycky "Provazníkova", která trase linky 57 vůbec neleží, a pod tím "25 -> Mendlovo náměstí", přičemž se vůz "převlíkne" už ve ŠČ, a to na linku 26. To by mě fakt zajímalo, kdo ty BUSE programuje.


Offline
Uživatelský avatar

205
03 bře 2013 15:12
A nebylo by čistě teoreticky možné si způsob zobrazování informací na vnitřním panelu "vypůjčit" z jiných měst, ke kterým se Brno evidentně tímto novým způsobem zobrazování blíží? Třeba z Bratislavy apod...


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
Nj, ale mají na to jedno "krajské pracoviště"? Pokud ne, pak to moc reálný není...


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
A jak je to u regionální dopravy (a potažmo MHD v Břeclavi, Znojmě, Hodoníně apod.)?
Jestli tam to v celku vyhovuje, mohly by se brněnské a krajské BUSE nějak sjednotit, ať to není jiná ves jiný pes, jak se říká...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

205
03 bře 2013 15:12
Systém v Bratislavě je na velmi dobré úrovni, na některých autobusových/trolejbusových linkách však nefunguje hlášení zastávek (už jsem tam nebyl delší dobu, nevím jak to tam je teď... e_smile )


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Mně se toto líbí v Bratislavě. Na horním řádku se přepisují nácestné zastávky a na spodním je trvale konečná stanice.


Offline
Uživatelský avatar

205
03 bře 2013 15:12
Pak by však na vnějším BUSE panelu musely nácestné zastávky rolovat (použil bych způsob stejný jako ve Zlíně: "Přes: / Pionýrská / Hlavní nádraží / Pisárky / Zoo"). Samozřejmě by se potom zobrazovaly další nácestné zastávky podle polohy vozu. Dolní řádek klasika "Ečerova". Možná by stálo zvážit prohodit horní a dolní řádek.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Nácestné zastávky mají smysl venku. Uvnitř vozu jsou už úplně zbytečné. Kudy to jede, potřebuju vědět předtím, než nastoupím do vozu. Ve voze už potřebuju jen vědět název další zastávky (abych věděl, kde mám vystoupit), čas + zónu a číslo linky + konečnou (pokud bych do něčeho automaticky nastoupil a uvnitř si uvědomil, že nevím, čím jedu.


Offline
Uživatelský avatar

205
03 bře 2013 15:12
Mně se tento styl zobrazování také líbí a nepřehledný mi nepřijde (na vlastní oči jsem to ještě neviděl), pokud je ovšem správně zpracován. Udělal bych to stejně jako peno, ale cyklus bych zpracoval trochu jinak.
1. Začal bych zobrazením linky a směru. (1 -> EČEROVA)
2. Klasicky bych pokračoval zobrazením linky, času a zóny - to člověk pochopí ihned, o co jde. (1 Čas:11:12 Zóna:101)
3. Pak opět klasika zastávka s časem, to se dá taky pochopit. (Filkukova Čas:11:12)
4. Následně bych zobrazil rolováním nácestné zastávky, ale samozřejmě až nebude žádná další, tuto část bych vynechal. Mezi zastávkami bych vložil pomlčku, aby každý hned věděl, o co jde. (Přes: Pionýrská-Hlavní nádraží-Pisárky-Zoo)
A poté zase linka a směr. Možná by se dal bod 4. vložit mezi 1. a 2. Určitě by musel být zvolen čas zobrazování takový, aby se všechno stihlo zobrazit mezi zastávkami.
V zastávce bych pak nechal jen "33 -> směr:" a rolování nácestných zastávek a nakonec tučně cílovou zastávku: "Pionýrská-Hlavní nádraží-Pisárky-Zoo-BYSTRC EČEROVA".


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Působí to dost zmatečně, protože si člověk neuvědomí co to vlastně ukazuje zrovna, jestli příští zastávku, konečnou nebo jen směr? Pokaždé cestou v Praze nebo Ostravě jsem z jejich hlášení a tohoto stylu vnitřních informací dost zmatenej a radši se spolíhám na vytištěnej plán linek nebo JŘ v mobilu

Jedna informace se zobrazuje cca 3 vtěřiny, není to nějak rychlý

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
18
08 srp 2014 14:48
Taky jak rychle to roluje? Jestli jsou zastávky na trase blízko sebe, stihne to přerolovat jen jednou/dvakrát, a potom nebude cestující vědět už vůbec nic...
Dosud používaný vzhled vnitřního IS byl zcela dostačující.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Ještě jsem to neviděl, ale připadá mi to vhodné tak na dvouřádkové displeje. Na jeden řádek je to už moc údajů.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Nepřehlednost? Mě to naopak připadá jako cesta správným směrem. Sice jsem to naživo ještě neviděl, ale z toho, co tu píšeš, mi to nepřijde tak špatný nápad. Jen bych změnil to „Vůz jede směr…“ na pouhé „Směr:“ místo skrolování dolů bych po tom volil normální posun zleva doprava, přidal více nácestných a také to nechal takto skrolovat i v zastávce, ale i takto si myslím, že je to krok správným směrem v informovanosti cestujících, takže pochvala těm co to vymysleli.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Někdo se zase přes prázdniny nudil a potřeboval vykázat činnost nebo dohnat zase v něčem Prahu... vnitřní panel BS120 doznal dalších úprav, konkrétně dnes ve voze 7406 na lince 33:
Po odjezdu ze zastávky se zobrazí "33 Zóna: 100 čas: 15:47"
následně klasika "T Langrova"
další zastávka se sroluje dolů a nahradí ji nápis "vůz jede směr..."
nápis se sroluje dolů a tučně se zobrazí nácestná zastávka jako na horním řádku bočního venkovního panelu "-Kroměřížská"
po dalším srolování se zobrazí tučně konečná zastávka "Slatina SÍDLIŠTĚ"
a tento cyklus se neustále opakuje do zastavení na zastávka, kdy se zobrazí standardní "33 > SLATINA SÍDLIŠTĚ"

Ať žije nepřehlednost! #-o ](*,)

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
143
10 lis 2012 09:29
To sice ano, ale v takovém případě jsou pak zastávky „posunuté,“ ne? Alespoň takovou jsem měl doteď vždycky zkušenost. Navíc že se nic neozvalo ani po zastavení a otevření dveří, ani po zavření dveří a odjetí ze zastávky Pod Jurankou podle mě svědčí o nějaké technické anomálii.


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
Projížděné zastávky posunuje řidič ručně, takže kdoví, co tam bylo za problém..


Offline
143
10 lis 2012 09:29
Dneska se hlášení zastávek ve voze 2371 chovalo dosti zvláštně. Pokud byla následující zastávka na znamení, systém ji sice správně nahlásil, ale pokud jsme na ní nezastavili, další zastávky nehlásil, dokud jsme na nějaké nezastavili – zastávku, na níž jsme zastavili, ovšem ohlásil správně (kromě zastávky Pod Jurankou, kde nenahlásil nic ani když jsme zastavili, ani když jsme se rozjeli).


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Jojo, v Bratislavě to mají krásně graficky přehledné a jede to na panelech celou dobu bez reklam. Jak tam byla do nedávna MHD balkán, tak teď se dávají pěkně dohromady.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 82  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 zář 2024 23:34
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]