Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 259 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6968
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
V Brně by pro začátek stačily alespoň ty kapacitnější vozy. Je to rozdíl mezi tím, jestli (politici) chtějí město, ve kterém každý obyvatel bude mít své auto, bez kterého se ani nehne, nebo město, po kterém se člověk může pohodlně pohybovat pěšky nebo veřejnou dopravou a auto si bere jen v nutném případě třeba na delší cesty. Což jsou slova vídeňské místostarostky. A s nimi souhlasím.


Offline
Uživatelský avatar

3221
14 čer 2004 18:56
blekfild
Robert: já jezdím do města obvykle autem, ale představa narvaného parkoviště a kolony u Vaňkovky mě přiměla v adventní víkendy použít MHD. Konkrétně linky 4, 5 a 9, ve všech případech nechutná tlačenka. Chápu to ve špičce, ale o víkendu, kdy máme kapacitních tramvají plné vozovny a v Praze krátí intervaly na polovinu...

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Kubus41 píše:
Spíš bych souhlasil s ds. Devítka i pětka jezdí velmi plné, přijde mi nelogické, proč se sem nevypravují kapacitnější vozy, když je máme a akorát stojí ve vozovně.

Tak zrovna dnes večer jsem jel spíše prázdnější pětkou z Moraváku na Štefánikovu čtvrt, ale je možné, že kolem půl šesté se tolik lidí ještě nevracelo. V každém případě mi to připadne taky zvláštní, vypravovat o adventních víkendech krátké tramvaje na pětku...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

1632
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
OBRAZEM: Tramvaj Plecháč rozvezla po Brně Betlémské světlo
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/obrazem-tramvaj-plechac-rozvezla-po-brne-betlemske-svetlo-20151219.html


Offline
Uživatelský avatar

365
08 čer 2015 19:07
Brno-sever, u staré nepoužívané smyčky
Spíš bych souhlasil s ds. Devítka i pětka jezdí velmi plné, přijde mi nelogické, proč se sem nevypravují kapacitnější vozy, když je máme a akorát stojí ve vozovně.


Offline
7299
27 úno 2010 07:40
Nevěřím, že by někoho z těch automobilistů, co zablokovali půl Brna, nalákaly kapacitnější vozy do MHD. Když jede někdo nakupovat větší množství dárků, tak MHD fakt nepojede. A to mluvím i za sebe, který jinak po Brně autem jezdí jen do práce, protože jinou možnost nemám. Takže při posílení spojů by tyto poloprázdné nejspíš byly a stálo by se stejně.


Offline
Uživatelský avatar

3221
14 čer 2004 18:56
blekfild
MartinV píše:
Ono by nebylo od věci zavést nějaké předvánoční posílení MHD, jako to mají i v Praze (za předpokladu, že se o tom lidé včas dozví).

Zvlast ted o vikendu by stacilo aspon zmenit nasazeni vozidel, aspon K2 na 5 a 2xT na 6 a 9, nemluve o kloubech na 67...

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Uživatelský avatar

6968
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Robert: svoje taky dělá přístup města. Třeba k preferenci MHD.


Offline
1366
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Robert...tak třeba 67 jezdí místy až narvaná k prasknutí. Totéž se dá říct i nově o kloubech na 42, či zde také o špičkových sólech některých spojů anebo ještě některé spoje tramvají v centru, taky rozhodně stojí za to, zvláště u některých, které nijak nejezdí normálně tak plné. Takže rozhodně o poloprázdných vozech bych nemluvil.


Offline
7299
27 úno 2010 07:40
MartinV píše:
Ono by nebylo od věci zavést nějaké předvánoční posílení MHD, jako to mají i v Praze (za předpokladu, že se o tom lidé včas dozví).

Jakože by v těch kolonách stálo více poloprázdných vozidel MHD?


Offline
Uživatelský avatar

1632
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
HISTORICKÁ TRAMVAJ T3 EV. Č. 1525 V BRNĚ
http://www.cs-dopravak.cz/zpravy/2015/12/18/historick-tramvaj-t3-ev-1525-v-brn


Offline
Uživatelský avatar

6968
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Ono by nebylo od věci zavést nějaké předvánoční posílení MHD, jako to mají i v Praze (za předpokladu, že se o tom lidé včas dozví).


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Aha, FB nevedu no, spoléhám se jen na klasické wéwéwé.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Rem:
https://www.facebook.com/dpmbaktualne/ píše:
DOPRAVNÍ KOLAPS NA ÚZEMÍ MĚSTA BRNA:
Z důvodu blížících se vánočních svátků a tím souvisejícího zvýšeného množství vozidel na území města Brna kolabuje veškerá doprava. Vozy MHD nabírají zpoždění až 70 minut. Nejvíce zpožděné vozy se snažíme nahrazovat záložními autobusy. Za vzniklé komplikace se omlouváme. Děkujeme za pochopení.

Tiež z FB od jedného užívateľa:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
No stránky DP neevidují/neevidovaly žádné zdržení na linkách, delší jak půl hodiny. Jak se dívám na přehled událostí. Tak teď kdo kecá...?

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
V Brně zkolabovala doprava, tramvaje mají více než hodinové zpoždění

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
Oni navíc hasiči, pokud vím, jsou stejně zřízení krajem. Takže to nějak nehraje.


Offline
1089
09 lis 2006 18:16
Yakuzza: Vím, znám to tam. Viz územní plán, která s tímto vedením počítá pro obsluhu odsunutého nádraží. Muselo by tam dojít k rozšíření a terénním úpravám. Určitě toto všechno bude levnější (jak provozně, tak investičně) než tramvaj, která až zas toho tolik neřeší.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Pavel: Co se ulice Vinohrady týče, víš o tom, že bys táhl trolejbusy po sotva-asfaltce mezi zahrádkami?


Offline
Uživatelský avatar

1632
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Rem... Tak ony prostory současné hasičárny už mají své nejlepší roky za sebou - navíc vnitřní prostory jsou stísněné, takže by se nová / moderní hasička šikla. ;-)


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
To, že tam hasičárna je se vedení města dozví pravděpodobě až z novin (nebo odtud) podobně jak to bylo nedávno s tím seniorbuse. Tohle vedení je fakt .... :sick: =;

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
1089
09 lis 2006 18:16
Pokud vím, tak se psalo, že smyčka u kampusu bude jiná investiční akce a když všechno půjde dobře, tak se to postaví zároveň.
Eda píše:
Navíc tam dopravní proudy půjdou proti sobě, což bude velmi efektivní. Dnes šaliny vždycky jezdí jedním směrem +- prázdné

S tímto nesouhlasím, ačkoli to zaznělo od představitelů města. Pokud se podíváte, tak začínají být spoje docela plné i v opačném směru. Velká část lidí cestuje např. do Spielberk office. Pak je také třeba vzít v úvahu, že obyvatelé Nového Lískovce začnou ve větší míře využívat toto spojení v opačném směru. Navíc vysoká škola není firma, tam se začíná a končí v průběhu dne pořád. O nemocnici nemluvě.

Nejezdím to těch míst úplně pravidelně, ale nezdá se mi, že by byly linky 60 a 61 extra přeplněné. Což se nedá říci o lince 25. Navíc i po dostavbě trati nepřestane být trolejbus zajímavý. Šalina špatná není, ale mám strach, že přinese víc škod než užitku. Bude se muset posílit linka 8 (kterou není kde ukončit, psalo se o 4 minutovém intervalu na této lince v celé trase) a lince 25 moc lidí neubere. Myslím si, že kdyby se vybudovalo trolejbusové spojení přes ulici Vinohrady a po Vídeňské by se to napojilo na Mendlově náměstí (muselo by se zrekonstruovat) a linka 26 by se přetrasovala tudy, tak to vyřeší daleko více problémů. Obě linky (25, 26) by jezdily přes Kampus, vybudovalo by se spojení Kampus - Nemocnice Milosrdných bratří, kde by se dalo přestoupit na linky 2,5 a 6 a navíc by se vybudovala smyčka poblíž zastávky Vojtova, kam by jezdily posilové spoje Kampus - Vojtova (přestup na linku 8), linka 61 by se pak mohla zrušit. Toto spojení i s přestupem bude navíc daleko rychlejší než tunelem přes Osovou.


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
Veletrhy jsou definitivně Brna. Zastupitelé schválili kupní smlouvy

Citace:
Vedení města už dříve uvedlo, že ve výstavnictví chce v areálu pokračovat. Chtělo by jej ale více otevřít. „V prvním kroku plánujeme zapojení pozemků kolem vozovny v Pisárkách. Plánuje se tam vybudování smyšky, která umožní lepší dopravní napojení západní části Brna,“ uvedl Vokřál. Dále vedení města zamýšlí vybudování na pozemcích dopravního podniku a brněnských veletrhů zbudování hasičké stanice.


Opět se hovoří o smyčce, ale nechápu tu hasičskou stanici, vždyť u výstaviště už jedna je.


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
Víc než šedesát let stará plechová tramvaj rozveze po Brně betlémské světlo


Offline
Uživatelský avatar

573
04 bře 2006 12:01
Starý Lískovec
V případě úvrati se pak hlavně nabízí časem trať prodloužit až na Kamenný vrch, ulice je na to široká dost, ušetřily by se posilové spoje t-26 a na konečné Kamenný vrch je dost místa na smyčku i při zachování té současné trolejbusové.

_________________________________
Vědění je moc, moc je svoboda.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 15 říj 2024 20:31
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]