Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 257 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6968
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Pár obrázků 1525.


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
MartinV píše:
Zolex: tuším, že o takovém číslu se už dřív psalo.-

Je to napsané i ve Zpravodaji :-)

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

6968
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Zolex: tuším, že o takovém číslu se už dřív psalo.-

OndraS: musím říct, že na rozdíl od některých sockoidních vozidel (zvlášť těch od Frantíků) je víc míst v T, kde je dostatek místa na nohy (no, kromě řady 1901-1919). A sedadla jsou skoro stejná, jako jinde. A kdyby měly 6. a 7. článek, nikdo by se určitě nezlobil.


Offline
1477
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Pohodlnější cestování slibuje Dopravní podnik města Brna. V roce 2016 totiž koupí hned dvacet nových tramvají 13T, zaplatí za ně 1,2 miliardy korun.


Pohodlnější? :shock:

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Jihomoravany letos potěší nové tramvaje, rozhledna i bezpečnější les

Pohodlnější cestování slibuje Dopravní podnik města Brna. V roce 2016 totiž koupí hned dvacet nových tramvají 13T, zaplatí za ně 1,2 miliardy korun.

dvacet? :shock:

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

2638
13 črc 2009 13:42
Ten ostrůvek by se tam dal vybudovat, prostor tam na to je. A studentům VUT FAST by se docházková skoro vůbec neprodloužila. Navrhuji posunout Rybkovu a Tábor, zastávku u Sona nebudovat a nově zřídit zastávku Zemská knihovna, ovšem pouze pro trolejbusy.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1976
07 dub 2006 09:03
Zrušení a posunutí Rybkovy bych nepovažoval za šťastné, protože teď je stáv na refýži, zatímco u Právnické fakulty by se vystupovalo do silnice, takže další omezení IAD (v kombinaci se světelně řízenou křižovatkou Veveří/Šumavská).


Offline
Uživatelský avatar

1344
17 črc 2010 21:41
Krno
miropiro píše:
Ta Rybkova by možná byla i přijatelnější, pokud by se posunula před Právnickou fakultu a před MZK by leda tak byla zastávka trajfů.

Ale proti tomu by zase začali protestovat studenti stavárny. To si člověk nevybere. Ta oblast je vyřešená fakt neprakticky, ale řešení se popravdě nehledá úplně snadno.

A propos, nemá vzniknout nějaká nová zastávka mezi Táborem a Rybkovou? Psalo se, že se Tábor posune blíž zrušené Králově, tím pádem tam taky vznikne pořádná díra.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Pavel píše:
Toto je snad nejhorší oblast v Brně s nerovnoměrným pokrytím zastávek. Kdy je nejprve zastávka strašně blízko (Konečného nám. - Nerudova/Rybkova) a následující je zase daleko (bráno v oblasti s hustou zástavbou, aby mě někdo nechytal za slovo). Nemluvě o trolejbusové trati, kdy zastávky Sušilova - Klusáčkova jsou vzdáleny kilometr.
Těch problémů je tam více, například se nedá rozumně přestoupit z linek 25/26 na linky 30/34/36. To si myslím, že by bylo vhodné taky nějak řešit (např. posunutím zastávky Sušilova blíže Kotlářské). Já jsem v tomto zastánce prokládaných zastávek - pokud jsou dvě paralelní větve, tak na druhé větvi je vhodné umístit zastávky cca mezi zastávky první větve (pokud tam není přestupní uzel). Takže zrušit Nerudovu a posunout ji k MZK. Nebo zrušit Rybkovu a posunout ji k Právnické fakultě MU. Jinak ta zastávka se stane nejbližší zastávkou pro Právnickou fakultu, tak nevím jestli je vhodné tam nechat zastavovat jen trolejbusy.
Ty vzdálenosti zastávek jsou strašně o zvyku. Třeba v Bohunicích/Lískovci jsou tramvajové zastávky vzdáleny po 600 - 700 metrech a nikdo si nestěžuje.

Ta Rybkova by možná byla i přijatelnější, pokud by se posunula před Právnickou fakultu a před MZK by leda tak byla zastávka trajfů.

Jinak ti dávám za pravdu, že ta oblast je dost neprakticky pokrytá. V prosinci jsem byl u známé na Antonínské. Pak mi podle očekávání volal kamarád a že je poblíž stavárny, respektive Právnické fakulty. Tak mu říkám, jo, tak se potkáme před Právnickou fakultou. Je fakt, že mít při ruce mobil s internetem, tak si rychle vyhodnotím, co se mi vyplatí, takhle u známé jsem to už nechtěl řešit. Takže jsem nakonec vyrazil trajfem ze Smetanovy na Klusáčkovu. A pak to došel kolem magistrátu. Patrně to bylo nejrychlejší. Než bych došel na Grohovu na šalinu, tak bych ztratil trochu času a docházka ze Sušilovy by taky chvíli trvala. A přitom kdyby byla zastávka u MZK, tak je to jasné.

Jinak v tomto místě, být někde poblíž stanice systému veřejných kol (ano, bike sharing, o kterém jsem psal diplomku a žádal jsem vás o spolupráci s dotazníkem), tak neváhám a sednu na kolo, byť samozřejmě roli by hrálo i počasí. Tehdy počasí už nic moc...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
80
05 dub 2015 22:52
Starý Lískovec
Tramvajové sice ano, ale nezapomínejme na pokrytí busy a Tbusy, které to činí snesitelnými. Nebo si snad už nepamatujete ten řev a randál, když omezili padesátku v době stavby kanalizace, a čtvrt Bohunic bylo rázem odkázáno na dlouhou docházku k tramvajím?


Offline
1089
09 lis 2006 18:16
Toto je snad nejhorší oblast v Brně s nerovnoměrným pokrytím zastávek. Kdy je nejprve zastávka strašně blízko (Konečného nám. - Nerudova/Rybkova) a následující je zase daleko (bráno v oblasti s hustou zástavbou, aby mě někdo nechytal za slovo). Nemluvě o trolejbusové trati, kdy zastávky Sušilova - Klusáčkova jsou vzdáleny kilometr.
Těch problémů je tam více, například se nedá rozumně přestoupit z linek 25/26 na linky 30/34/36. To si myslím, že by bylo vhodné taky nějak řešit (např. posunutím zastávky Sušilova blíže Kotlářské). Já jsem v tomto zastánce prokládaných zastávek - pokud jsou dvě paralelní větve, tak na druhé větvi je vhodné umístit zastávky cca mezi zastávky první větve (pokud tam není přestupní uzel). Takže zrušit Nerudovu a posunout ji k MZK. Nebo zrušit Rybkovu a posunout ji k Právnické fakultě MU. Jinak ta zastávka se stane nejbližší zastávkou pro Právnickou fakultu, tak nevím jestli je vhodné tam nechat zastavovat jen trolejbusy.
Ty vzdálenosti zastávek jsou strašně o zvyku. Třeba v Bohunicích/Lískovci jsou tramvajové zastávky vzdáleny po 600 - 700 metrech a nikdo si nestěžuje.


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
... alebo sa to spravilo práve preto, že je tam vozovna a je štastie, že je tam aj nemocnica a oficiálne to mohli odôvodniť tou nemocnicou e_smile

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Dobře, je tam vozovna :D. Ale kdysi jsem četl materiál, který vydal Magistrát města Zlína a tam to bylo vedení nočních linek (a hlavně jejich zachování v současné podobě - když se před pár lety diskutovalo o jejich omezení) odůvodněné tou nemocnicí. Takže spíš je jen štěstí, že je hned vedle vozovna.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
V tom článku bylo řečeno, že ve směru z města se počítá jen s úpravou chodníku, takže minimálně v tomto směru špunt vznikne. A další zkomplikování plynulosti provozu IKG je, podle mého názoru, to poslední co by Kounicova potřebovala. Z tohoto důvodu jsem navrhoval obsluhu pouze šráky. Obsluha by byla a plynulost a propustnost by se dramaticky nezhoršila. Jinými slovy vlk by se nažral a koza by zůstala jakžtakž celá.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

6968
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Nerudova-Klusáčkova je vzdálenost něco přes 700 metrů, zastávka by mohla být v polovině mezi ZK a MMB. Třeba Úvoz-Údolní je 300 metrů, což je ještě míň, než když rozpůlíme 700m vzdálenost. Pokud se zastávka vyřeší ostrůvky (a nikoliv výstupem do silnice), špunt by neměl vzniknout. Místa je tam na to dost.


Offline
Uživatelský avatar

2776
07 kvě 2008 20:25
Čebín
A to vás ještě nenapadlo zrušit MHD úplně sarcastic

Víte kolik by se pak ušetřilo ;-)


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Kdyby se jezdilo jen z konečné na konečnou, to by se ušetřilo času sarcastic

Je zábavné sledovat reakce lidí, pro které je zřízení nové zastávky nepředstavitelné zlo. Natáhne to jízdní dobu, zničí to konkurenceschopnost vůči IAD, blablabla..

Jezdím 12 každý den, jsem zvyklý na jízdu od semaforu k semaforu, od zastávky k semaforu. Jsem zvyklý na popojíždění v kolonách na Dornychu, Nových Sadech, Šilingráku... Nějaká minuta navíc mezi Nerudovou a Klusáčkovou, no to je mi s prominutím u ... a většině ostatních kaštanů asi taky. Tady se nemůžeme vůbec bavit o nějaké konkurenceschopnosti, ti lidé tím jezdí a budou jezdit, protože většinou nemají jinou alternativu a ne proto, že by je bavilo stát půl hodiny na jedné noze :D

Vaše snahy o zrychlení MHD jsou chválihodné, souhlasím s nimi, ale chtělo by to jít cestou preference MHD a ne cestou rušení/nebudování nových zastávek. Až se bude na 12 jezdit od zastávky k zastávce, tak se můžeme bavit dál o tom, jak MHD ještě více zrychlit. Teď je to jak tisícikorunová sleva na Mercedes...

A k Nerudova x ZK, já bych zrušil Nerudovu. Polikliniku obsluhuje zastávka Rybková. ZK kromě knihovny samotné obslouží také Listovy koleje, MU, magistrát, finančák a Billu. Navíc to bude pravděpodobně zastávka s ostrůvky, takže lepší než Nerudova s výstupem do vozovky.

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
1366
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Zastávku u knihovny jo, ale jen pro trolejbusy. Protože vzdálenost mezi Klusáčkovou a Sušilovou je kilometr.


Offline
7299
27 úno 2010 07:40
prototyp401 píše:
Všechny tři mají konečnou, nebo projíždí kolem Krajské nemocnici T. Bati

A není to spíš tím, že je tam i vozovna? :-)


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Souhlas. Nemocnine by měla mít přednost. Jenom pro zajímavost - ve Zlíně jezdí v noci tři linky v noci 1/2, 8 a 70. Všechny tři mají konečnou, nebo projíždí kolem Krajské nemocnici T. Bati - tím chci jen říct, že to je priorita ve více městech během dne i noci mít obslouženou nemocnici z kterékoliv části města a kdykoliv.
Zkuste si jezdit každý den úsek Hl. nádraží -> Skácelova a dál a zpět. Myslím, že ta nová zastávka více cestujících rozladí, protože jízdní doba se o tu minutu zase bude muset natáhnout, než potěší.
Zastávka se přece nemůže udělat, protože je tam knihovna. Podle této logiky by se v Brně našlo 100 dalších míst, kde by měla být zastávka.


Offline
Uživatelský avatar

6968
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Přidávání nových zastávek za každým rohem je bohužel způsob, jak k tomu dojít.
A preference MHD je zase způsobem, jak tomu předcházet.

Případně naopak, zřídit zastávku MZK pro tram i troly a Nerudovu nechat jen pro 81.
V tomto nesouhlasím, první tebou napsaná varianta je lepší (MZK pro bus+trol). Vem si, k čemu slouží poliklinika a k čemu knihovna. Zatímco návštěvu prvního většinou nemůžu odložit, návštěvu druhého ano. Zrovna nemocnice je instituce, která by měla mít jednu z nejlepších obslužností MHD. Právě kvůli těm nemocným lidem. A to nějaká a-81 nevytrhne. Ještě se mi nestalo, abych na Nerudově (směr do centra, tato zastávka je 5 metrů od vchodu) vystupoval sám, pochopitelně zde vystupují z velké části staří lidé. V tomhle by neměla být knihovna důležitejší.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Janatak píše:
Zrovna v těch místech bych si další zastávku pro šaliny uměl představit. Pokud si to své cestující najde, tak proč ne?

Problém je právě v tom, že každá nová zastávka si nějaké cestující najde.

Pokud MHD nebude rozumně rychlá, nebude proti IAD konkurenceschopná. A přidávání nových zastávek za každým rohem je bohužel způsob, jak k tomu dojít.

Pokud by někdo trval na obsloužení takové zastávky, tak bych tam udělal zastávku na znamení jen pro linku 81, které by se jen drobně upravila trasa... Případně naopak, zřídit zastávku MZK pro tram i troly a Nerudovu nechat jen pro 81.


Offline
Uživatelský avatar

6968
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
U zastávky Nerudova je vchod (vlastně 2) do polikliniky. Tato zastávka je důležitější, než u knihovny. Taky si myslím, že by stačilo dát tu zastávku jen pro šráky, aby se rozdělila dlouhá vzdálenost mezi Klusáčkovou a Sušilovou. Jen kdyby to tak napadlo ještě ty na magistrátu.
Jinak řečeno může zde být zastávka i pro šaliny, ale opravdu nedává smysl mít zastávku pomalu každých 100 metrů.


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
A k tomu by bolo vhodné zrušiť zastávku Nerudova...

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Své cestující si to možná najde, ale všechny ostatní cestující, kteří tu zastávku nebudou používat, to akorát naštve. Teďka se dal úsek Kluásáčkova-Nerudova projet bez zastavení na světlech, docela dobře to tam vycházelo. Za mě klidně ať přidají zastávku, ale naoplátku zajistí preferenci v křižovatkách, jinak je to na prd.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 15 říj 2024 20:29
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]