Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 25 z 68    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 68  Další
Autor Zpráva
Offline
9986
15 led 2005 23:41
Citace:
ad a) ve špičce si myslím velmi komfortní, mimo ni existuje něco jako jízdní řád, takže si svou cestu mohu +/- v nejhorším případě 30 min. naplánovat. MHD není taxi aby v době snížené poptávky jezdila co 5 minut pro 1-2 lidi. Co se týče přestupů, ty které využívám já, jsou bez problémů. U jiných nevím.

A cestující je povinen jezdit jen ve špičce? Cestu si naplánovat samozřejmě můžu (imho, ty víš, co budeš dělat za deset minut, jestli třeba nebudeš muset někam jet?) - pak pojede jeden blbec o 2 minuty dřív a můžu plánovat znova. Nikde nepíšu, že má jezdit co 5 minut. Ale 20min na páteřních linkách mi přijde jako ostuda - pro město o velikosti Brna.

Citace:
ad b) opět MHD není taxi, ze svého principu musí zastavovat na zastávkách a umožnit cestu i ostatním cestujícím, nikoliv jen jedinému který jede z bodu A do bodu B. Pokud to nechápete, auto nebo taxi je pro Vás opravdu lepší volba.

Je spousta míst, kde se dá nějaká ta minuta ušetřit i v případě, že vůz musí zastavovat vše (opravdu - co zastávky na znamení?)

Citace:
e) souhlasím, že někdy (ne vždy a ne všichni) by se řidiči mohli chovat lépe. Je to o lidech. Někdy by se totiž i platící zákazníci mohli chovat lépe. Ono když si koupím lístek za 22Kč, nekupuju si celý autobus/trolejbus/tramvaj, jak si někteří myslí, že.

Ano, s tím souhlasím.

Citace:
ad f) osobně jízdné v rámci rozsahu sítě a kvality služeb považuju za přiměřené. Je mi ale jasné že lidi by chtěli MHD zadarmo jako ostatně všechno.

MHD, jakožto služba pro lidi, by měla být zdarma. Pokud není - což v současné situaci chápu - tak by se alespoň mělo zdražovat každý rok o nějakou určitou částku, ne jednou za čas extrémně. To je psychologický efekt - budu-li zdražovat každý rok například o 2 Kč, na lidi to bude mít psychologicky menší dopad, než jednou za pět let o 10 Kč (opět příklad), i když ve výsledku bude zdražení stejné.

Citace:
P.S. 2-2,5 minutám odjezdu dopředu nevěřím. Chtěl bych se také z čiré zvídavosti zeptat jak všechny tyto nedostatky víte, když dle Vašich příspěvků zde je odvoditelné, že veřejnou dopravu takřka vůbec nevyužíváte. Já ano, takže vše výše popsané mám z vlastních zkušeností.

Nevěříš? Tak asi nebydlíš v Brně.
Veřejnou dopravu po Brně nevyužívám poslední dva roky (resp. využívám nárazově), před tím několik let docela pravidelně.


Offline
23
26 říj 2008 20:38
Mauricio píše:
Tak třeba jen to základní, pro mne celkem důležité:

a) čestnost spojů, přestupy z/na spoje IDS
b) doba jízdy (když nejedu přímo do/z centra, auto vychází většinou lépe)
c) kvalita vozového parku
d) čistota vozového parku (v autě většinou mívám poměrně čisto)
e) chování personálu (jsem platící zákazník a očekávám, že se podle toho budou zejména řidiči také chovat)
f) cena jízdy

Neřeším věci jako obslužnost zastávek, informovanost cestujících, řešení mimořádných situací, to jsou věci, které jsou v Brně na hodně dobré úrovni.

Co mě ale poslední dobou docela štve, je poměrně časté ujíždění autobusů/trolejbusů ze zastávek o dvě a více minut dříve. Neříkám, že se má někde uprostřed lesa čekat do času odjezdu, ale třeba u sídliště bych to i čekal. Kvůli takovým, abych pak čekal třeba 15 minut, než pojede další spoj? No, to raději ani ne...


ad a) ve špičce si myslím velmi komfortní, mimo ni existuje něco jako jízdní řád, takže si svou cestu mohu +/- v nejhorším případě 30 min. naplánovat. MHD není taxi aby v době snížené poptávky jezdila co 5 minut pro 1-2 lidi. Co se týče přestupů, ty které využívám já, jsou bez problémů. U jiných nevím.

ad b) opět MHD není taxi, ze svého principu musí zastavovat na zastávkách a umožnit cestu i ostatním cestujícím, nikoliv jen jedinému který jede z bodu A do bodu B. Pokud to nechápete, auto nebo taxi je pro Vás opravdu lepší volba.

ad c) toto je zcela subjektivní, mohlo by to být lepší, ale já osobně chápu že nelze vyměnit vše naráz. Nových nebo zánovních vozů jezdí v Brně dost.

ad d) v autě si většinou neděláte nepořádek protože by Vás jednak asi štval a jednak jste ho musel uklízet. Hodně lidí pokud nejsou doma nebo ve svém se chová jako prasata. Myslím že není v silách DP mít na každé konečné partu uklízečů kteří po každém příjezdu vůz znovu a znovu uklidí. Bordel nedělá DP ale platící (možná) zákazníci(Váš termín) Úklid jednou za den je dostačující(neberu exkrementy apod., takový vůz by neměl jezdit).

ad e) souhlasím, že někdy (ne vždy a ne všichni) by se řidiči mohli chovat lépe. Je to o lidech. Někdy by se totiž i platící zákazníci mohli chovat lépe. Ono když si koupím lístek za 22Kč, nekupuju si celý autobus/trolejbus/tramvaj, jak si někteří myslí, že.

ad f) osobně jízdné v rámci rozsahu sítě a kvality služeb považuju za přiměřené. Je mi ale jasné že lidi by chtěli MHD zadarmo jako ostatně všechno.

P.S. 2-2,5 minutám odjezdu dopředu nevěřím. Chtěl bych se také z čiré zvídavosti zeptat jak všechny tyto nedostatky víte, když dle Vašich příspěvků zde je odvoditelné, že veřejnou dopravu takřka vůbec nevyužíváte. Já ano, takže vše výše popsané mám z vlastních zkušeností.


Offline
Uživatelský avatar

9274
10 čer 2004 11:19
Pro me osobne se MHD stala pouze nouzovym prostredkem na dopravu tam, kde bych v aute stravil vic casu . Z/do hokny vede auto i v zime , jinak pri prumerne 3-4 obsazenych mistech je furt plno. Je to bohuzel pravda, ze kdo jednou sedl (i nedobrovolne) do IGK, tak jen velice tezko pujde nazpet do MHD. A to i pres to, ze IGk je drazsi, narocnejsi a clovek se o nej musi starat. Ale nocni spoje malokoho premluvej, vikendovy spoje uz vubec. Kdyz si vezmu ze bych mel cekat na paterni linku rekneme 10 minut, tak autem uz mam 1/2 cesty o vikendu za sebou. A naslapany spoje taky zrovna nelakaji. Kdysi jsem nesnasel pro MHD znaceni socka, dneska mi to neprijde.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Vy toho naděláte, v Brně nadáváte na 20 minutový interval, ale třeba taková Mladá Boleslav před několika lety přešla na přestupní systém, kde některé linky mají hodinový (a větší) interval... A to ve městě, které (nejen centrum) přejdete za 45 minut...


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
blanik píše:
Mohl bych se prosím zeptat co je myšleno pojmem "pro lidi"? Myslím si totiž, že ačkoliv není dokonalá, MHD v Brně je dělaná hodně pro lidi.

Mě nejvíc vadí nenávaznost spojů, nebo typicky nemožnost přestoupit z busu na bus (bus A je v zastávce, bus B dojíždí, A odjede). Což u linek s 20 min nepotěší. Dtto přestup bus -> tram.

Neříkám, že to tak je všude na síti, ale na té části co používám se s tím denně stýkám a člověka to dost znechutí.

Navíc cesta do práce je prakticky mimo město, takže tam su autem za 10 minut (mhd 40).

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
No jo, jenže kdo by o víkendu využíval MHD, když je Brno prázdný a MHD tak ztrácí asi jedinou potenciální výhodu kolonami nerušenou jízdu po separátních pásech? :-)


Offline
9986
15 led 2005 23:41
MartinV píše:
Pokud vezmu v potaz předplatní jízdenky, pak poměr cena/kvalita není nijak dramatický.

To sice ne, ale pro mne osobně se zase předplatní nevyplatí (a to ani v případě, že bych jezdil s MHD pokaždé, když jsem v Brně).

Citace:
Aby ale byly kratší, muselo by MHD používat více lidí.

Aby MHD využívalo více lidí, musel by pro to DP něco dělat.


Offline
Uživatelský avatar

6933
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Ano, večerní a víkendové intervaly nejsou ideální. Aby ale byly kratší, muselo by MHD používat více lidí. Osobně bych uvítal o víkendu místo 10/20minutových intervalů 7,5/15 minut. Ale taková poptávka v Brně není. A s tou čistotou je to relativní. Problém je samozřejmě převážně u čalouněných sedaček, dalším problémem jsou rozřezané sedačky, což nepůsobí dobrým dojmem.
Pokud vezmu v potaz předplatní jízdenky, pak poměr cena/kvalita není nijak dramatický.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Tak třeba jen to základní, pro mne celkem důležité:

a) čestnost spojů, přestupy z/na spoje IDS
b) doba jízdy (když nejedu přímo do/z centra, auto vychází většinou lépe)
c) kvalita vozového parku
d) čistota vozového parku (v autě většinou mívám poměrně čisto)
e) chování personálu (jsem platící zákazník a očekávám, že se podle toho budou zejména řidiči také chovat)
f) cena jízdy

Neřeším věci jako obslužnost zastávek, informovanost cestujících, řešení mimořádných situací, to jsou věci, které jsou v Brně na hodně dobré úrovni.

Co mě ale poslední dobou docela štve, je poměrně časté ujíždění autobusů/trolejbusů ze zastávek o dvě a více minut dříve. Neříkám, že se má někde uprostřed lesa čekat do času odjezdu, ale třeba u sídliště bych to i čekal. Kvůli takovým, abych pak čekal třeba 15 minut, než pojede další spoj? No, to raději ani ne...


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
Hlavně po večerech, kdy je interval 20 minut a neexistuje čekání návazných spojů. 4 minuty zpoždění se pak rovnají +20 minut čekání...


Offline
23
26 říj 2008 20:38
Mohl bych se prosím zeptat co je myšleno pojmem "pro lidi"? Myslím si totiž, že ačkoliv není dokonalá, MHD v Brně je dělaná hodně pro lidi.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
mě osobně úroveň MHD dohnala až k přestoupení na dopravu individuální

Přesně tak... Až bude doprava (nejen) v Brně dělaná pro lidi, tak možná budu ochoten používat ji trochu více.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Trefné, sice tam jsou, ale jako by nebyli.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Takže jakoby tam nikdo nebyl


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Dovolím si nesouhlasit, protože MP nebo PČR u rozjezdů b ěžně asistuje. Akorát většinou sedí v autě. Buď v ústí ulice Bašty nebo u Pošty nebo u konečné trolejbusů.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Jak MP, tak PČR se snad záměrně hlavasu v noci vyhýbají. Už jsem tam zažil různé situace, jako když ožrala kopal do auta policie a pak mu skákal po kapotě. To vše za obrovského křiku. Auto stálo na vyhrazených místech PČR u nádražní budovy. Bavilo ho to asi 10 minut, pak jsem odjel rozjezdem...

Neříkejte, že si toho nikdo z povolaných nevšiml. A pokud ne, tak je někde velká chyba...


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
No je fakt, že kdyby to občas prošli přes peron, mělo by to asi větší účinek než, když jen sedí v autě na kraji. A to, že to sledují kamerama, taky moc preventivně nepůsobí v tom davu.


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Jakub píše:
Brečet tu můžem jak chcem, ale dokud nebude v každým večerním autobuse jezdit příslušník MP, tak budou busy zrychtovaný furt.


Ono by úplně stačilo, kdyby byla hlídka MP alespoň u rizikových rozjezdů na hl.n. (víkendy, svátky, hromadné akce). Marně vzpomínám, kdy a jestli jsem cajty na perónech viděl kdy hlídkovat. A to jezdím nočními linkami pravidelně.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Kubo, sorry, ale můžeš mi říct, jak objedeš ucpaný Brno? :-D To si rád poslechnu, bydlím tu jenom 28 let, ale třeba se něčemu přiučím :-)
Mmchd, dalším autem v ulicích tomu určitě pomůžeš.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

3977
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Pokud si pomůžeš tím, že to ucpaný Brno skutečně objedeš.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
432
18 srp 2009 01:25
BRNO
brečet tu mužem jak chcem, ale dokud nebudou v každým večerním autobuse jezdit příslušník MP, tak budou busy zrychtovaný furt ... a nepomůžou ani kamery

mě osobně úroveň MHD dohnala až k přestoupení na dopravu individuální, sice mne to vyjde podstatně dráž, ale aspoň nemusím čekat na opožděné spoje, kudy objedu ucpané brno si vyberu sám a nemusím trnout, jakej voňavej bezďák nebo vožrala si ke mě přisedne tentokrát (a to třeba i v odpoledních hodinách, nemluvím tu o večerech a nocích)

_________________________________
Jakub


Offline
122
04 pro 2010 02:48
u linek 25, 26 a 67
Zlaťák píše:
Den předtím jsem potkal počmáranou 13T, které jsem měl pocit, že se díky kamerám dařilo sprejerům vyhýbat.


Z doslechu: Zuzanka (1921) má prý potrhané sedačky v posledním článku :-(


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Za 6 let, co jsem v Brně, ne, neviděl. A rozjezdama jezdím.

(Mimochodem jak bylo tak zcela jasně poznat, že to byli studenti?)

EDIT: Ale aby bylo jasno, já tady nechci obhajovat nějaké vandaly, jen se mi dost nelíbí zobecňování směrem ke studentům a dávání do souvislosti sprejerství se začátkem semestru. Samozřejmě se vždy najdou výjimky, ale myslím, že v tomto městě máme spoustu jiných skupin, které lze z těchto výtržností obvinit, studenty bych dal opravdu až na poslední místo.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Nikdy ještě neviděls studenty v rozjezdech čmárat po buse, urvávat zářivky ze stropu,...? Buď jsi šťastný člověk nebo málo jezdíš rozjezdama.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
To ano, přišel jsem do Brna taky za studiem, takže to mám ještě v čerstvé paměti. Ale dělat bordel v noci ve městě a sprejovat jsou dvě naprosto odlišné věci. Studenti, ač jsou sebevětší hovada, jsou vesměs inteligentní lidé (pravda, když jde člověk v noci po hlaváku, tak to tak nevypadá) a těžko si dovedu představit, že by po nocích chodili a sprejovali po městě. Vysypané nudle v rozjezdu, to je samozřejmě něco jiného.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1684 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 68  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 08 črc 2024 16:18
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]