Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 24 z 68    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 68  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
MartinV: Šak co, čím větší vyčíslená škoda, tím hůř pro něj. Kéž by takových chytili víc...

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
MartinV: Může bejt rád. Osobně bych mu k tomu ještě přidal zlomenou nohu, ať chvíli nemůže žádnýmu sedadlu ublížit.


Offline
Uživatelský avatar

6933
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Brněnský deník: škoda za dvě sedačky 10 000 korun? :pray:


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
Koukám na panel - 7:05:50... koukám dál, v okamžiku náběhu 7:06:00 (na ELPu) se v palubáku na busu ozve pípání "odjezd", zavíráme dveře a jedeme. Neříkejte mi, že celý měsíc jede palubák v tom buse blbě ;-)

Stejným spojem jezdím prakticky pořád, nevynutí-li si to provozní situace jinak, takže to mám nasledované poměrně dobře.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Když nejsou schopné spolehlivě převést data z RISu, tak se ani nedivím, že nejsou schopné starat se o synchronizaci času...
Je tu super věc, bohužel v brněnském provedení zatím ne moc funkční.


Offline
Uživatelský avatar

3074
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Ty ELPy jsou na zlost. To je přímo dělaný aby si každej stěžoval, že někdo jel dřív/později, i když se tyto tabule nedrží jízdního řádu a času RISu. Jak nám říkali na školení, těchto tabulí nám byl čert dlužen.


Offline
Uživatelský avatar

6933
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
A přitom by se dalo očekávat, že tyto časy budou synchronizovaný. Asi toho chci moc, ale tohle by fungovat mohlo. Nj, jsme v Brně (obecněji v ČR).


Offline
Uživatelský avatar

3074
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
vojtik píše:
Co pozoruju, tak odjíždění s předstihem se děje zejména u šalin na Staré osadě. Jde sice řádově maximálně o 15 vteřin (kontroluju dle ELPu, který je synchronizovaný s hodinami v kabině řidiče), ale děje se to.

Tak teď jsi mě rozesmál. ELPy a synchronizovaný s RISem? Ani náhodou!

Přidám jednu historku. Stojím na nádraží, čekám do času, lidi už nenastupují a paní, že jsem asi zaspal, že už mi na ELPech odblikal čas. Tak jsem vzal do ruky služební jízdní řád a ukázal jsem jí ho se slovy, že jezdím tady podle toho, ne podle toho krámu, který je jen informativní pro cestující.

Edit: Miky byl rychlejší :-)


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Já teda nevím, kde bereš tu jistotu, že na ELPech je stejnej čas, jako v palubáku řidiče. Co jsem měl čest sám vidět nebo slyšet od řidičů, někdy se čas rozchází až o 20 sekund. A já bych teda přecejen věřil spíš tomu palubáku...

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

6933
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Na druhou stranu někdy si říkám, že řidič je taky jenom člověk, tudíž ne vždy je dobré konkretizovat čas a vůz. :-)


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Pokud to je opravdu tak, ta nezbývá nic jiného než psát stížnosti, psát stížnosti, psát stížnosti... Pak se to bude vce kontrolovat a tím a dodržovat...


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
Co pozoruju, tak odjíždění s předstihem se děje zejména u šalin na Staré osadě. Jde sice řádově maximálně o 15 vteřin (kontroluju dle ELPu, který je synchronizovaný s hodinami v kabině řidiče), ale děje se to.

Teď si řeknete, ten Vojtik je ale vůl, rýpat kvůli 15 vteřinám. Jenže, když člověk dobíhá (vzhledem ke katastrofální ranní situaci v Židenicích jev velmi častý, na SO člověk dorazí téměř vždy se zpožděním), tak je každá vteřina dobrá. A když šalinář zavře dveře a zmizí 15 vteřin před odjezdem, tak je z toho hned 10 minut čekání na další spoj (a těch 15 vteřin taky rozhoduje o tom, jestli do školy dojdu ještě včas, nebo už pozdě).


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Hodně zajímavý, ve vychovaným Německu to možná funguje, ale už vidím, jak u nás ožralové tlučou řidiče drožky, že chcou tam...

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

2109
20 zář 2006 19:51
ad zastávky na znamení:

Podívejme se třeba do Drážďan, které nám (myšleno jako ČR), nejsou zas až tak vzdálené. Všechny zastávky jsou tam trvale na znamení a jízdní doby jsou tomu patřičně přizpůsobeny (mám zastávku, kde nastupuje větší procento cestujících, zvolím delší jízdní dobu, než u zastávky, kterou v 90% případů projedu). Pokud nastane situace, že řidič projede více zastávek na znamení, tak zvolí volnější tempo a jede se dál = žádný problém. Tenhle systém zastávek na znamení bych se nebál zavést ani u nás, ale obávám se, že zde panuje usedlost a strach z nových věcí. Jako odstrašující případ bych zvolil Ostravu, kde není ani jedna zastávka na znamení (nepočítám-li pár zastávek, které se v době od 23 do 4 hodin projíždí, ale to spíš z bezpečnostních důvodů), přitom je tam mnoho adeptů (např. zastávka Nová ves pro linku 37 -> spěcháte na nádraží a není nic lepšího, než stát uprostřed ničeho, kde nikdo nikdy nenastupoval a čekat do času...).

Co se týče Drážďan, perfektním způsobem tam funguje také noční doprava (nepočítám-li možnost nechat si zastavit noční autobus kdekoliv po trase - stačí přijít za řidičem s prosbou o zastavení a on vám, pokud to situace umožní, zastaví). Je tam několik páteřních linek, které se v určitý čas setkají v centru a na ty navazují v okrajových částech další, noční přípoje. A v místech, kde je snížená poptávka je zavedeno taxi (alita = anruflinientaxi), které má stanovený jízdní řád, platí tam tarif DVB a stačí tedy zavolat minimálně 20 minut před odjezdem, že máte zájem cestovat tím a tím spojem a taxi vám přistaví (poté jede po určené trase a po určeném jízdním řadu). V Brně bych si tuto "taxi MHD" dokázal představit například u linky 89 z Tuřan do Dvorsk, na letiště atd. V Drážďanech funguje i ráno v neděli na tramvajové lince 8 v úseku Hellerau - Infineon Nord, kde navazuje linka 7 do centra a naopak.

Pro ty, kteří mají zájem si o tom něco přečíst a umí německy, tak přidávám odkaz. ;-)


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
blanik píše:
ad b) opět MHD není taxi, ze svého principu musí zastavovat na zastávkách a umožnit cestu i ostatním cestujícím, nikoliv jen jedinému který jede z bodu A do bodu B. Pokud to nechápete, auto nebo taxi je pro Vás opravdu lepší volba.


To sice není, ale potíž je, že snad všechny páteřní linky projíždějí velmi pomalými úseky, zatímco rozumná města to mají řešena tak, aby páteřní linky čekat nemusely, ideálně samozřejmě pod zemí. Takže doprava z jednoho konce na druhý je i se zastávkami srovnatelně rychlá jako průjezd autem, viz třeba Praha. A od toho se pak odvíjí celý zbytek.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Když nevěříš, tak nevěř.

Jízdní doba se musí zkracovat tak nějak rozumně. Ale pokud to jde, tak klidně - ona i minuta či dvě udělají ve výsledku hodně (například pohodlnější přestup na jiné linky). Ale jsou zde i linky (resp.místa), kde by stálo za to nějakou tu minutu přidat (ideálně na úkor minuty někde jinde).


Offline
23
26 říj 2008 20:38
Citace:
Která páteřní linka má interval 20 minut?
O víkendech a v pracovní dny večer je jich docela dost.

Mohl bych se zeptat kterou linku považujete za páteřní? Já 1,2,4,6,8,12/13,25/26,44/84 a tady ani večer o víkendu není interval 20 minut. Linky např.do Ořešína, Žebětína, Tuřan atd. kde těch 20(30)min. je tedy za páteřní nepovažuju.


Offline
23
26 říj 2008 20:38
Citace:
A cestující je povinen jezdit jen ve špičce? Cestu si naplánovat samozřejmě můžu (imho, ty víš, co budeš dělat za deset minut, jestli třeba nebudeš muset někam jet?) - pak pojede jeden blbec o 2 minuty dřív a můžu plánovat znova. Nikde nepíšu, že má jezdit co 5 minut. Ale 20min na páteřních linkách mi přijde jako ostuda - pro město o velikosti Brna.

Jak říkám, 2 minutám opravdu nevěřím. A když někam jedu, rozhodně nejdu na čas. Spěchám-li, jdu tak 3-5 min napřed, pokud ne a je mi to jedno i později. Protože jak můžu vědět že ten můj čas, i když řízený podle rozhlasu, je správný. ;-)

Citace:
Je spousta míst, kde se dá nějaká ta minuta ušetřit i v případě, že vůz musí zastavovat vše (opravdu - co zastávky na znamení?)

Jenže co když se všude zastaví. Pak zase budou lidi nadávat že spoj jede pozdě.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
johnny05 píše:
Mauricio: ses si jistej ze ti sly spravne hodinky? :mrgreen:

Ano. A pokud ne - mám i jiné možnosti, jak si to ověřit (čímž nemyslím systém ála jeden nejmenovaný notorický stěžovatel), vhodné přinejmenším k poslání dobře mířené stížnosti - což ani tak nemám zapotřebí.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Citace:
Která páteřní linka má interval 20 minut?

O víkendech a v pracovní dny večer je jich docela dost.
Citace:
Co náklady na tisk, distribuci a stahování jízdenek?

Tak poukd by byla MHD zdarma, tak tohle padá.

Citace:
Dnešní systém postihů řidičů za předčasný odjezd je poměrně přísný. Když jedna jízda bude mít 20 zastávek, tak si můžu dovolit podjet jednu zastávku, v případě že ji podjedu o 2 minuty, tak nevím, co bych dělal na té další. Když bych jich podjel víc, tak mám vybráno třeba na celý den.

Mně, jakožto cestujícímu, ale právě stačí, že odjedeš dřív z té jedné jediné zastávky.


Offline
Uživatelský avatar

865
14 lis 2007 11:01
Brno-Juliánov
Ono to neni tim, ze si ju vybira. Na tu zastavku prijedes o pul minuty driv, kdyz se snazis jezdit presne podle jizdniho radu z predchozich zastavek.

_________________________________
Naděje umírá poslední!


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
Mauricio píše:
A cestující je povinen jezdit jen ve špičce? Cestu si naplánovat samozřejmě můžu (imho, ty víš, co budeš dělat za deset minut, jestli třeba nebudeš muset někam jet?) - pak pojede jeden blbec o 2 minuty dřív a můžu plánovat znova. Nikde nepíšu, že má jezdit co 5 minut. Ale 20min na páteřních linkách mi přijde jako ostuda - pro město o velikosti Brna.

Která páteřní linka má interval 20 minut?

Mauricio píše:
MHD, jakožto služba pro lidi, by měla být zdarma. Pokud není - což v současné situaci chápu - tak by se alespoň mělo zdražovat každý rok o nějakou určitou částku, ne jednou za čas extrémně. To je psychologický efekt - budu-li zdražovat každý rok například o 2 Kč, na lidi to bude mít psychologicky menší dopad, než jednou za pět let o 10 Kč (opět příklad), i když ve výsledku bude zdražení stejné.

Co náklady na tisk, distribuci a stahování jízdenek?

Mauricio píše:
Nevěříš? Tak asi nebydlíš v Brně.
Veřejnou dopravu po Brně nevyužívám poslední dva roky (resp. využívám nárazově), před tím několik let docela pravidelně.

Nevěřím.
Dnešní systém postihů řidičů za předčasný odjezd je poměrně přísný. Když jedna jízda bude mít 20 zastávek, tak si můžu dovolit podjet jednu zastávku, v případě že ji podjedu o 2 minuty, tak nevím, co bych dělal na té další. Když bych jich podjel víc, tak mám vybráno třeba na celý den.

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Myslím, že ta kritika je trochu přehnaná. Alespoň tedy v bodech b) až f). S bodem a) musím souhlasit, večerní a víkendové intervaly jsou opravdu smutné. Tady bych si snad i dovolil zariskovat a raději posílat vozy, které sice nebudou kapacitně naplněny, ale budou jezdit v alespoň trochu lidských intervalech. Lidi by byli hned trochu míň naštvaní.


Offline
Uživatelský avatar

6933
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Nevím, na kterých linkách dochází k tomu, že řidič odjede dříve, ale pokud jedu t-39, tak člověka naštve, když řidič čeká na čas odjezdu jednu zastávku před konečnou, kde tím už pouze zdrží lidi jedoucí o tu zstávku dále. Mohou čekat už např. na Žluťáku, ale většina si vybírá právě tu Soukopovu.


Offline
Uživatelský avatar

865
14 lis 2007 11:01
Brno-Juliánov
Mauricio: ses si jistej ze ti sly spravne hodinky? :mrgreen:

_________________________________
Naděje umírá poslední!


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1684 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 68  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 08 črc 2024 13:38
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]