Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 21 z 68    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 68  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Možná jsem se špatně vyjádřil, možná jsem měl napsat: ... popř aby ho tlak vzduchu nevystrčil z vozu. ...


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
J*M* píše:
K aby se ke dveřím dostal, popř aby ho podtlak nevytáhl z vozu. Dveře se mu zavřít nepodařilo, ani v další zastávce.


Nesouhlasím. Jednou jsem zavíral nedovřené dveře ve voze Bt na trase Moravský Písek - Hodonín (v dobách začátků provozu rychlíků Brno - Břeclav - Olomouc, kdy národnímu dopravci docházela i ta Béčka, tak tahal vozy z kopřiv) v rychlosti 120 km/h. Největší problém byl překonat odpor větru (dveře byly zavíraný zrovna proti směru jízdy), což se mi ani nepodařilo. Tak jsem u dveří až do Hodonína stál a dělal stráž, aby se někdo nevykutálel. Žádný podtlak jsem nepociťoval.

To je stejné, jako v tunelu nebo na nástupišti při průjezdu vlaku. Taky se pořád říká "vcucne vás to, pozor na to!". V tunelu jsem už při průjezdu vlaku byl (řádně schovaný ve výklenku) a nic, akorát hluk a tlačený vzduch. Ovšem žádné sání. U nástupiště jde pak spíše o to, že tlak (tlak, ne PODtlak!) vzduchu může člověka překvapit, zakymácí se, ztratí rovnováhu a padá.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Na jednu stranu je toho kluka škoda, ne jako sprejera, ale jako syna, přítele apod. On by z těch telecích let snad vyrostl...
Na druhou stranu si ten člověk zaslouží, pokud se fakt nechal inspirovat těmi americkými filmy, minimálně nominaci na Darwinovu cenu. A je jedno, jestli doopravdy vyskočil nebo jen dveře otevřel a byl vysát...
A když si uvědomím, jaké 3,14oviny jsem v jeho věku dělal já, mám sto chutí si i po dvaceti letech naliskat...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Kdysi jsem cestoval rychlíkem do Prahy a zasekly se dveře v otevřené poloze během mezizastávky. Průvodčí se je pak během jízdy (cca v 100 - 110 km/hod) pokoušel zavřít, cestující (i já) se mu pokoušeli dávat záchranu, aby nevypadl, tak jsem mohl sledovat, jak musel vynaložit sílu, aby se ke dveřím dostal, popř aby ho podtlak nevytáhl z vozu. Dveře se mu zavřít nepodařilo, ani v další zastávce. Takže mohu napsat, že blbec v takové rychlosti asi spíš nevyskočí, spíš blbec díky své blbosti z vlaku vypadne


Offline
3342
21 led 2011 14:19
J*M* - Zatím je celkem brzo na to soudit. Ale jestli z toho vlaku vyskočil sám, tak by možná stálo za to ho navrhnout na Darwinovu cenu. Je to sice smutné, ale a) je to blbec že sprejoval, b) je to totální blbec, že skákal z vlaku.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Řekl bych, že při těchto rychlostech stačí u otevřených dveří jenom stát a třeba se hádat s průvodčím, že když ho nenechá být, tak vyskočí. Nějaký poryv pak už může snadno dokonat své. Aerodynamické síly jsou v téhle rychlosti už vážně docela značné.

Asi nemá smysl se hádat o něčem, k čemu nikdo nemáme informace. Ale oslavovat to jako něco pozitivního mi přijde dosti zcestné...


Offline
Uživatelský avatar

6607
21 pro 2005 17:01
Já sice takovéhle věci nezkouším, ale nevím, co je na tom nesnadného. Otevřu dveře a vyskočím, ne?


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Takže ho vlaková četa vystrčila nebo co? To nechápu...


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Já u toho nebyl, jen chci naznačit, že vyskočení z vlaku v takové rychlosti není zase tak snadné, že spíš se podaří z vlaku nechtěně vypadnout, než cíleně vyskočit


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
J*M* - v čem nebyl postup zaměstnanců ČD adekvátní? Nachytali sperejera a snažili se ho zadržet. To, že je debil a vyskočí z rychle jedoucího vlaku je jeho problém...
Asi se moc koukal na americký filmy, kde tahle skáčou pořád...

Nikomu smrt nepřeju, ale tenhle si za to může jen a jen sám - nikdo ho z toho vlaku nevystrčil...


Offline
Uživatelský avatar

6607
21 pro 2005 17:01
Jaký postup zaměstnanců? On z toho vlaku vyskočil sám. Pokud někdo ve stovce vyskočí z vlaku, tak nemůže nic jinýho čekat. Aspoň je vidět, že ti sprejeři vůbec nepřemýšlí.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Mouka - zasloužil pár facek, ty taky bys jich pár občas zasloužil a nikdo ti nepřeje nic horšího. Určitě byl postup zaměstnanců dráhy a trest adekvátní? Každému bylo 18 a dělal věci, které by pak nikdy již neudělal


Offline
Uživatelský avatar

6607
21 pro 2005 17:01
http://zpravy.idnes.cz/sprejer-zemrel-po-skoku-z-jedouciho-vlaku-fgx-/krimi.aspx?c=A120608_091751_usti-zpravy_oks
Dobře mu tak. Sice to na 2 hodiny ochromilo provoz, ale je tu o jednoho z_m_r_d_a míň.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2493
28 lis 2007 23:00
Brno
agent_s_teplou_vodou píše:
:mrgreen:


Jestli je to tvoje dílko, pošli to na ofiko stránky DPMB. :mrgreen:

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Ano, oni totiž všichni cestující moc dobře ví, že jakýsi vůz 1103 půjde brzo do šrotace.

A ti kteří to neví, pak budou těžce nas*aní, protože podiskutovali na Fejsbucích, ať okno vymění, přitom ten vůz, kvůli kterému na ty Fejsbuky lezli, už v ulicích neviděli, jaktože jim nikdo neřekl, že půjde do šrotace? To je přece nehoráznost!


Offline
Uživatelský avatar

3342
13 lis 2004 11:58
Nechápu, co je na tom komickýho? Pokud ten vůz jezdí, tak si ta nálepka "čtenáře" najde...


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
ReZ: Obzvláště komický je případ, když je plno těchto nálepek ve voze 1103, o kterém tu všichni víme, že je těsně před “prahem smrti“. Dělají, jakoby tu byla možnost výměny.....Všichni ale víme, že to zrovna v tomto voze nikdo měnit nebude ani kdyby bylo pro 9/10 cestujících.............Ale i když, oni by byli schopni takový vůz vyšperkovat a zkulturnit týden před šrotací. To např. v 1106 bylo podělané sedadlo vpravo u kloubu asi cca od poloviny roku 2009. A někdy koncem r.2011 ho vyměnili za nové, modré. 2 roky to tak jezdilo a vyměili to až chvíli před šrotací........

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
:mrgreen:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
J*M* píše:
U mne ty nálepky spíš vzbuzují myšlenku, abych dopsal na nálepku: Ne, vyměňte celý vůz!!!

škoda, že ty nálepky nejsou na Poršatech sarcastic

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
U mne ty nálepky spíš vzbuzují myšlenku, abych dopsal na nálepku: Ne, vyměňte celý vůz!!!


Offline
1
07 čer 2012 14:23
Zdravím,samolepky na oknech jsou dobrý nápad.Okna bych nevymněňovala, nemáme tolik peněz,aby se jimi plýtvalo.Ti darebáci,co čmárají po oknech by se měli přihlásit do nějakého výtvarného kroužku,nebo si koupit svou tabulku skla.Ti ,co se z nudy takto realizují by měli chodit pěšky. ugeek


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Tahle nálepková kampaň se mi velice líbí, protože nabádá k zamyšlení se nad hodnotou majetku. Když už ne u těch vandalů, tak alespoň u běžných cestujících, kteří nyní častěji coby svědci upozorní řidiče nebo policii.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
V čem?

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

6933
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Samozřejmě je dobře, že byl někdo chycen. Na druhou stranu je jednodušší upozornit na "dvě slepice", než na dva voly.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Tleskám! Konečně :)

_________________________________
Definitivně možná.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1684 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 68  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 05 črc 2024 14:41
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]