Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 187 z 723    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190 ... 723  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Zlaťák: Obávám se, že na IN kartu ani iSIC to nepůjde, nejde totiž o bankovní karty. Je to trochu škoda, ale nevím, zda je možné mít stejnou technologii pro bankovní karty a pro jiné čipové karty používané v dopravě (IN karta, Opencard a další).


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Nejsem si jist, do jaké míry je to vina Kordisu. Že si nějaký zelený pomatenec v Brně vymyslí nesmysl pro své občany, to je jedna věc. Ale těžko říct, co s tím může dělat Kordis. Jiná města a zóny mají také své výjimky, takže principiálně to problém není, ovšem ta realizace je opravdu unikátně debilní.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Pokud nebude mít DPMB nebo IDS JMK k dispozici svoje vlastní karty, tak je to pěkná trapárna.
A pokud to nepůjde nahrát ani na InKartu (oficiální doklad i s fotkou) nebo třeba ISIC (město studentů), tak ještě větší.

Ostuda.


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ano, brigádnicky. Tudíž služební telefon nemám a pochybuji, že mít budu. :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
P. Haluza: Omlouvám se za osobní dotaz, možná mi něco uniklo, ale ty jsi řidičem regionálky? surprised
Jestli ano, pak je povinností dopravce vybavit tě služebním telefonem s nainstalovaným revizorským POSEIDONem.


OT: Můj jubilejní tisící příspěvěk. :wink: /konec OT


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
A ty COOP karty DP nekupoval? Za jakou cenu? A bez soutěže? To rozhodně není nic čistého, to je panečku tunel jako prase.


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Zlatý pražský OpenCard? To je snad vtip?
Jakože by nikdo nemohl použít svou vlastní kartu a všichni museli mít jednu jedinou, na níž by se nakupovali licence za neopodstatněnou cenu? Nevidím nějakou výhodu.
Ale jinak trochu doufám, že tato situace kolem COOP karet se bude někam řešit, nepřijde mi to solidní a jsem rád, že zůstávají zachovány papírové kupony v plném rozsahu, které třeba já budu nadále využívat.


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Já chytrý telefon s čtečkou QR kódů nemám a pořizovat si ho rozhodně nehodlám. Takže u mě s tím teda nepochodí.

Taky by mě zajímalo, zda ČSOB vůbec ví, k čemu byly zneužity COOP karty, které vydala. V podmínkách použití se totiž dočtete třeba to, že vlastník je povinen bezprostředně po nákupu provést aktivaci. Při nákupu u DPmB se ale dozvíte, že to udělat nesmíte. Fakt Kocourkov tohle. Zlatý pražský OpenCard... :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Kontrolovat QR kód pohledem? To KORDIS zaměstnává roboty nebo co? To je vtip roku tohleto. sarcastic

Mouka: Taky si říkám, proč to nespustili s týdenním předstihem. Na druhou stranu, to je vážně pořád tolik lidí, co si kupují novou šalinkartu přesně k 1.1., když už tu máme mnoho let klouzavý tarif?

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Jezour: Tak to se omlouvám za dezinformaci. Ale pak se ptám, kdo ten QR kód přečte? A k čemu vůbec bude? Nebylo by jednodušší místo QR kódu mít nějakou speciální jízdenku (řekněmě třeba tištěnou u DPMB nebo u ČD), která by sice nebyla tištěná z netu, ale byla by na ochranném papíře. Je ale jasné, že ani tak nelze zjistit, zda má dotyčký platný kupón, když veškeré údaje budou v databázi.

Toto mi zatím připomíná jeden velkej bordel. ](*,)


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
Domis: QR kody salinkaret revizorsky Poseidon neprecte. Takze pouze pohledem.


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Příští rok bude na jihu Moravy ve znamení velkých dopravních staveb


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Spuštění eshopu až 1.1. považuji za selhání. Pár dnů s předstihem by to bylo mnohem lepší. Jsou třeba i tací, kteří mohou mít 31.12./1.1. noční službu a při návratu domů si zcela zbytečně budou muset označovat jízdenku. A nemusí se samozřejmě jednat jen o cestu z práce. Další problém, který může nastat, je zahlcení a případný pád serveru. Během neděle si to bude kupovat jistě hodně lidí.


Offline
Uživatelský avatar

1895
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Domis píše:
Jezour, P. Haluza: A k čemu by byl takový QR kód bez čtečky? Vždyť řidiči všech regionálek musí mít u sebe mobil s aplikací ke čtení QR kódů aplikace POSEIDON. Že to většinou nedělají, protože to prostě neumí nebo se jim nechce, je věc druhá. Jízdenky POSEIDON jdou celkem věrohodně zkontrolovat přímo v telefonu, ten QR kód je pak téměř zbytečný. Věřím, že v této aplikaci bude i tento QR kód čitelný. Takže když bude řidič chtít, zkontroluje si ho.

1. Jak rychle to ověřování funguje? Pokud je to rychlé jak babišovy pokladny, tak se šoférům ani nedivím, že to nedělají.
2. Opustíte-li hranice velkoměsta, zjistíte, že pro provoz sebechytřejšího mobilu vám občas chybí to nejpodstatnější - signál.


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Dle informací DP můžeš použít jakoukoliv bezdotykovou kartu, klidně i starou deaktivovanou. :)

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

344
31 kvě 2016 10:01
Brno
Z dosavadních informací jsem nabyl dojmu, že se bude používat platební karta nebo "bezdotykovka" vydaná DPmB nebo samotným městem. Taky jsem tento článek četl, ještě svůj nápad u DPmB neověřoval, ale proč si mám kupovat kreditní kartu, která nemusí být aktivována a zbytečně utrácet kilo, nemohl bych použít starou deaktivovanou bezdotykovku, která se mi doma povaluje?


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Prototyp: Aha, už jsem to pochopil, pardon. :-)

P. Haluza: Přišly pokyny z Kordisu. Když ti někdo nastoupí s kartou, vyžádáš si QR kód, a ten zkontroluješ pohledem... No comment...


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Jezour, P. Haluza: A k čemu by byl takový QR kód bez čtečky? Vždyť řidiči všech regionálek musí mít u sebe mobil s aplikací ke čtení QR kódů aplikace POSEIDON. Že to většinou nedělají, protože to prostě neumí nebo se jim nechce, je věc druhá. Jízdenky POSEIDON jdou celkem věrohodně zkontrolovat přímo v telefonu, ten QR kód je pak téměř zbytečný. Věřím, že v této aplikaci bude i tento QR kód čitelný. Takže když bude řidič chtít, zkontroluje si ho.


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
Nene, DPmB ani město nebude vydávat žádnou kartu pro EOC. Buď vlastní platební karta nebo COOP karta nebo jakási "cosi-"peněženka. Autobusoví dopravci i vlakoví průvodčí při kontrole kontrolují QR kód pouze vizuálně, takže stačí, když jeden "hodný spolupracovník" za nějakou protihodnotu vytiskne svůj QR kód pro ostatní a dojíždění mimobrněnských do Brna (bez užití prostředků DPmB) se stane o dvě zóny levnější.


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
A jo, teď vidím na idnes teprve popisek u obrázku, že si můžu koupit Dobrou kartu COOP. Omlouvám se tedy za úvodní nepochopení. Pevně ale ze všech sil věřím, že ten druhý druh bude něco s logem DPMB/EOC nebo cokoliv neutrálního, protože teda o dobrou kartu COOP nestojím...


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
To je teda pěknej tunel. Karty COOP recyklované ze staré akce, jejichž využití k tomuto účelu odporuje tomu, co je v průvodci k nim napsáno. Navíc se nesmí aktivovat, jinak dotyčný platí za použití jako u běžných karet. A jako perlička chci vidět, jak bude majitel takové karty cestovat mimo Brno a využívat kombinaci jízdních dokladů nebo jen pouhou přepravu po Brně linkou vyjíždějící mimo Brno (typicky 151 z Jírovy na Podolskou) -- ne každý ví, co je QR kód. Navíc dopravci zatím jaksi nemají čtečky, takže až mi někdo přijde s takovou kartou, tak ho pošlu do háje.


Naposledy upravil P. Haluza dne 30 pro 2016 01:29, celkově upraveno 1

Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Kolegův povzech byl, že v článku idnes NENÍ zmíněno, že DPMB bude vydávat pro zájemce i vlastní karty jen k účelu EOC, ne? Z toho nabyl dojmu, že bude muset použít svoji platební kartu, já ho ovšem opravil, že podle oficiálních informací DPMB není nutné použít vlastní platební kartu.
Věřím, že rozumnému člověku na barvě nesejde a to nebyla ta pointa.


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
A v čem je oproti kolegovu povzdechu rozdíl? V barvě?


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Tak se podívej sem: http://dpmb.cz/?seo=novinky&id=3378
Krok 2, výběr karty. Idnes nevěř ani logo v záhlaví, zásadně podávají neúplné informace. Teda pokud jsi narážel na to, že lze použít je bankovní kartu.
Dodal bych, že v části Podrobnosti níže na stránce se píše:
V případě, že zákazník nemá vlastní bankovní kartu nebo svoji bankovní kartu nechce pro tento účel používat, může využít karty, které budou pro tyto účely vydávány.


Offline
Uživatelský avatar

573
04 bře 2006 12:01
Starý Lískovec
To mě trochu zklamalo, jsem čekal, že pokud nebudu chtít použít svou platební kartu, tak že DPMB nabídne svou vlastní kartu v modrém provedení a s logem a použitelnou jen pro tento účel a ne cizí karty :cry:

_________________________________
Vědění je moc, moc je svoboda.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18062 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190 ... 723  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 28 zář 2024 01:17
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]