Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 186 z 723    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189 ... 723  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

344
31 kvě 2016 10:01
Brno
jara255 píše:
Zadal jsem pro sebe a syna staré platební karty s expirací 08/16 a systém to vzal. Manželka chce jinou, aby se jí to nepletlo se stávající plat. kartou, takže koupím tu, co nabízí DPmB. V pondělí tam nastoupím a dám vědět, jak jsem dopadl.

Takže k elektronické šalinkartě.
Píšu to sem, kde jsem to slíbil, když tak admin ať to přesune, kam uzná za vhodné.

Kartu můžete použít jakoukoliv bezkontaktní i zablokovanou. Kdo stihl se zaregistrovat ještě v roce 2016, bude moci použít i tu s expirací během roku 2016. Dnes jsem se díval a systém (http://www.brnopas.cz) rok 2016 už k registraci nenabízí.
Pokud si chcete koupit kartu od DPmB, koupíte ji v přízemí na Novobranské u přepážek. Pokud by měli vyprodáno, v trafice si kupte třeba Bleskpeněženku (rada od informátorů DPmB). Následně ti co nemají elektronickou registraci si vyjedou do II. patra, kde vám vytvoří účet (fotka do občanky + občanka+platební karta). Potom sjedete opět do přízemí k přepážkám, kde si kartu a doklady necháte ověřit.
Pokud si účet předem přednastavíte doma, stačí po zakoupení karty na místě v mobilu navštívit svůj účet, zadat číslo karty a nechat si ji v přízemí ověřit.
Ideální stav je vše si doma vyplnit včetně karty a potom s občankou + platební kartou přijít pouze na ověření.


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Autobus na Znojemsku narazil do hřbitovní zdi, pět lidí se zranilo


Offline
Uživatelský avatar

344
31 kvě 2016 10:01
Brno
Jen tak mimochodem. V čem jsou ty trolejbusy a autobusy nízkopodlažní? Dneska jsem jel 31Tr a jestli si to dobře pamatuji, první část vozu má 11 sedaček a za harmonikou jsou pouze dvě nízkopodlažní sedačky. Na ostatní sedadla se leze jak na barovou stoličku. Je mi jasné, že nelze udělat z technického hlediska 100% nízkopodlažních sedaček (plochy). Ptám se, proč tam, kde z technického hlediska nejde umístit nízkopodlažní sedačky, není zvolena standartní výška podlahy a u dveří schody. Stojící cestující v prostoru, kterého tam už tak je poskrovnu, by mohli alespoň nohy částečně zasunout pod sedačku. Nevím, jaký má význam stávající řešení těchto vozidel, když invalidní cestující sice nastoupí bezbariérově, ale předpokládá se, že bude během jízdy sedět. To má šplhat na barovou stoličku, na kterou se i zdravému cestujícímu obtížně leze??? Stejný problém je u šalin 13T verze II. Nástup bezbariérový, ale v článcích s podvozkem musím opět zdolat schodek k sedačce.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
A co T6, tedy hlavně ty čtyři soupravy (osm vozů), co už prošly generálkou? To se opravdu předpokládá, že deset let po GO půjdou rovnou pryč? Není to přece jenom trochu brzy?

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Ta představa až tak mimo není. Dá se říct, že během příštích pár let dojedou veškeré modernizované T3 a K2 kilometry do další GO, což se bude muset nějak řešit.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

378
29 led 2015 21:34
Brno - Žebětín
To bych chtěl vidět, aby v roce 2025 byly všechny šaliny nízkopodlažní. Až moc optimistická představa podle mě. Za 8 let vyházet všechny vysokopodlahy, no nevím... sarcastic

_________________________________
http://seznam-autobusu.cz/uzivatel/odd


Offline
Uživatelský avatar

852
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
Tak Plzeň, Pardubice a Ostrava určitě, pokud budou ochotni.
S bratislavským kouskem asi nikdo netuší, jak to momentálně je. Šušká se u místních, že je údajně sešrotován nebo hnije dál.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
A je ještě vůbec odkud? Mimochodem, nehodlá někdo nehodou prodávat Trolina? Trojebusový vozový park začíná být v na brněnské poměry už moc jednotvárný :lol:

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
1476
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
No vida, nakoupíme další jednadvacítky :mrgreen:

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
Uživatelský avatar

1632
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Brno může mít do roku 2020 všechny trolejbusy a autobusy nízkopodlažní
http://www.brnenskadrbna.cz/zpravy/spolecnost/6805-brno-muze-mit-v-do-roku-2020-vsechny-trolejbusy-a-autobusy-nizkopodlazni.html


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
zolex píše:
Stránka patriaca DPMB s responzívnym a prekvapivo použiteľným dizajnom? :-o Wow.

EDIT: Aha.... <meta name="generator" content="PrestaShop" />

A najednou to PHPko jde. Omg.

Ale samotná stránka vypadá poměrně dobře, to tedy palec nahoru.


Offline
Uživatelský avatar

344
31 kvě 2016 10:01
Brno
Zadal jsem pro sebe a syna staré platební karty s expirací 08/16 a systém to vzal. Manželka chce jinou, aby se jí to nepletlo se stávající plat. kartou, takže koupím tu, co nabízí DPmB. V pondělí tam nastoupím a dám vědět, jak jsem dopadl.


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Někde se psalo, že když ti vyprší platnost karty (nebo ti ji někdo ukradne), tak si tam normálně online zadáš novou a funguješ dál.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
No, když už jsme u toho, tak mě napadla další otázka, na kterou jsem odpověď zatím neviděl. Co se stane s kupónem po konci platnosti karty? Napadlo mě to v souvislosti s tím, že mi příští rok končí měsíc po sobě obě mé karty, takže bych za těchto podmínek asi váhal, pořídit si na ně kupón na delší platnost, než je platnost samotné karty, když DPMB sám nikde nepíše, co v takovém případě dělat.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Prý by měla jít sehnat i přímo na Novobranské. Ale je to fakt dost ulítlý, vydávat něco nehotovýho. I když na druhou stranu - čas vychytat tento systém tu pořád je.
Souhlasím s tím, že tu plastovou kartičku by neměl vydávat DP, pokud bude sloužit i k jiným účelům.


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Já jsem ale stále nepochopil, kde tu “peněženku“ nebo COOP kartu mám vzít. DPMB totiž na FB někomu psal “kartu si nejdříve musíte opatřit“. To je fakt skvělý...

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
Jezour píše:
Nene, DPmB ani město nebude vydávat žádnou kartu pro EOC. Buď vlastní platební karta nebo COOP karta nebo jakási "cosi-"peněženka...

Ta "cosi" peněženka je "Blesk peněženka".. chápu snahu ušetřit, ale tohle je fakt ostuda...


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Taky jsem původně předpokládal, že místo platební karty bude DP vydávat svoji kartu. Ale možnost použít některou moji už neplatnou je lepší, než si pořizovat bůhvíjakou anonymní.


Offline
Uživatelský avatar

435
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
Myslím, že lidí, co si kupují známku od 1.1. není zanedbatelně málo. Třeba moje máti si dnes nakonec šla koupit čtvrtletní od 1. (předtím měla roční), aby mohla už na Nový rok jezdit. Myslel jsem, že to s ní proklikám, ale vzhledem k tomu, že to včera ještě nejelo, tak vsadila na jistotu. Jak už psal Mouka, je to ostuda, že to nejelo pár dní dopředu.

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Domis píše:
Zlaťák: Obávám se, že na IN kartu ani iSIC to nepůjde, nejde totiž o bankovní karty.

Co jsem měl studentský průkaz/ISIC u VUT, tak ten šel aktivovat jako bankovní karta Komerční banky (nikdy jsem to nezkoušel, ale má to všechny náležitosti neembosované bankovní karty), takže minimálně tam by to teoreticky mohlo jít. Jak to má třeba MUNI nevím.

Edit: A ještě mě teda napadá, jak to vlastně bude s kontrolou? Šalinkarta je nepřenosná, ale jak si revizor ověří, že jsem to skutečně já a že jsem svou kartu někomu nepůjčil? To by po každém ještě musel chtít občanku. Nebo se mu v té jeho čtečce objeví i fotka?

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

3739
08 čer 2005 23:12
Někdo třeba nemá šalinkartu, a chce si ji nově pořídit rovnou od 1.1.


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Fantomas píše:
Kontrolovat QR kód pohledem? To KORDIS zaměstnává roboty nebo co? To je vtip roku tohleto. sarcastic

Mouka: Taky si říkám, proč to nespustili s týdenním předstihem. Na druhou stranu, to je vážně pořád tolik lidí, co si kupují novou šalinkartu přesně k 1.1., když už tu máme mnoho let klouzavý tarif?


Někdo si to nějak poskládá z měsíčních/čvrtletních, aby mu to nějak vyšlo do konce roku a od 1.1. by chtěl využívat už tu "sníženou cenu".


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Stránka patriaca DPMB s responzívnym a prekvapivo použiteľným dizajnom? :-o Wow.

EDIT: Aha.... <meta name="generator" content="PrestaShop" />

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

1632
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Dopravní podnik zprovoznil systém, který Brňanům zlevní roční šalinkartu
http://www.brnenskadrbna.cz/zpravy/spolecnost/6793-dopravni-podnik-zprovoznil-system-ktery-brnanum-zlevni-rocni-salinkartu.html


Offline
800
12 zář 2014 23:38
karty měly být vlastní... dokonce je někdo prej i maloval :D ale město pak řeklo, že to bude "karta brňana" a ne jen dpmb, takže musí být univerzální a nakonec to krizovým řešením došlo k tomuhle paskvilu...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18062 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189 ... 723  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 28 zář 2024 01:20
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]