Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 175 z 800    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178 ... 800  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Já vnímám panely jako určitý prostředek, jak řidičům (aut) znepříjemnit destu po kolejích. Ale to by tu, pravda, musely být i např. zvýšené tramvajové pásy, bez nich to bude furt stejný.


Offline
340
12 čer 2012 17:51
Aktuálním důkazem je naprosto neuvěřitelný tankodrom x27 po Veveří. Docela by mě zajímalo kolik se toho může postrácet z vozu aniž by si toho někdo všiml, o povolených spojích (šrouby, matice) ani nemluvě, popraskaných materiálových (nerozebiratelných) spojů se musí zničit (lepené, svařence) také požehnaně. A k tomu všemu ještě hloubkové vady zkoušené ultrazvukovou defektoskopií, což pochybuji, že by tohle dp dělal... Další poznatek, je svěření B741 trolejbusákům, nic okatějšího v přidělování vozů a jejich přístupu k nim u dp snad není. Tím myslím, že už to mají totálně/definitivně spočítané a jejich nasazování na x27 je poslední zastávka před autogenem. A o tom, že je to víceméně jediná linka kde můžeme vidět 2301, a to nejčastěji v těch největších pařácích... Je tedy poslední tah B741 v rukách trolejbusové dekády? Dle mého ano, a oni řidiči si to jistě uvědomují. Mám pravdu či ne?

_________________________________
Zavřenými dveřmi hra nekončí, zkus další zastávku...
Ten, kdo neprojede zelenou u zimáku, není u mě řidič...


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
To je dobře, to je obrovské +, nejlepší by bylo, kdyby postupně ty panely zmizely všude, kde po kolejích jezdí busy.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Další místo odkud zmizí panely bude Dornych. Tentokrát nemalý přínos pro busy. :-)

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
340
12 čer 2012 17:51
goldfinger píše:
Teď jsem se podíval na kamery na bkom.cz a mile mne překvapilo, že na křižovatce Úvoz/Údolní odstranili panely vedle kolejí a pokládají asfalt až ke kolejnici, takže panely jsou "jenom" mezi glajzama. Buď někdo dostal rozum sám, nebo si četl předchozí diskusi, každopádně se tam bude jezdit o mnoho příjemněji. Už hotový úsek mezi Tivoli a Gorkého je super, hlavně aby to nerozkopané vydrželo déle, než tři týdny.


Tak už zbývá jenom Merhautova x Provazníkova a trolejbusová síť bude konečně bez panelových přejezdů, což je pro mé každodenní cestování t-25,6 jeden z nejpodstatnějších cílů :applause: I když nějaká past na Sorky musí zůstat, ať se ukážou že nejsou z vlnité lepenky.. Protože ty přejezdy přes koleje ničí nízkopodlahy téměř dokonale, jako strojař musím podotknout, že namáhání rázy je nejhorší a nejnevyzpytatelněší namáhaní ze všech...

_________________________________
Zavřenými dveřmi hra nekončí, zkus další zastávku...
Ten, kdo neprojede zelenou u zimáku, není u mě řidič...


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
pdbrno píše:
https://www.youtube.com/watch?v=1ZJbskWFkFY
...Autor videa píše že půl hodiny nejela žádná nahr.doprva z maliňáku...
Stejně má Brno jednu z nejlepších organizací náhradní dopravy. A už se i ta informovanost ve vozech zlepšuje (například info hlášením při výluce linky 1 - hezky se dozvíme na co a kde přestoupit ).

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
PepaZdepa píše:
Jel jsem po 20 hod a na Maliňáku jsem čekal na NAD 28 minut... pak sice dojelo solo i kloub zaráz, ale i tak to je poměrně dlouhá doba na to, že to byla náhrada za 6 linek... Celkově organizace výluky stála za prd. Na Maliňáku na zastávce u divadla nebyl nikdo, kdo by lidi čekající na x3, 3, 5, x9 informoval, že mají přejít na NAD na zastávku 2, 4...


O tom měli informovat řidiči těchto linek.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

3980
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Paráda!

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1975
07 dub 2006 09:03
Teď jsem se podíval na kamery na bkom.cz a mile mne překvapilo, že na křižovatce Úvoz/Údolní odstranili panely vedle kolejí a pokládají asfalt až ke kolejnici, takže panely jsou "jenom" mezi glajzama. Buď někdo dostal rozum sám, nebo si četl předchozí diskusi, každopádně se tam bude jezdit o mnoho příjemněji. Už hotový úsek mezi Tivoli a Gorkého je super, hlavně aby to nerozkopané vydrželo déle, než tři týdny.


Offline
140
11 pro 2011 18:53
Jel jsem po 20 hod a na Maliňáku jsem čekal na NAD 28 minut... pak sice dojelo solo i kloub zaráz, ale i tak to je poměrně dlouhá doba na to, že to byla náhrada za 6 linek... Celkově organizace výluky stála za prd. Na Maliňáku na zastávce u divadla nebyl nikdo, kdo by lidi čekající na x3, 3, 5, x9 informoval, že mají přejít na NAD na zastávku 2, 4... Na této zastávce už sice někdo byl, ale protože padalo pár kapek, tak seděli v autě nebo postávali pod střechou opodál...


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Jak se to na Cejlu mírně ustálilo a uvězneným šalinám byly rozděleny role kam budou a nebudou jezdit, a dle toho navazovat NAD, byl její interval 2 - 6 minut.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Je to možné, sice jsem viděl na Jugoslávské postávat plno autobusů (čísla nevím, neboť tramvaj, v které jsem byl nedobrovolně 5 minut vězněn, měla celovozovou reklamu se zalepenými okny), ale ty intervaly. Od města během 10 minut 6 autobusů, ale naopak jen 2 kloubáky (postávajících mimo zmíněné ještě cca 4 autobusy. Čas cca 17,15 - 17,25


Offline
175
23 led 2011 03:17
https://www.youtube.com/watch?v=1ZJbskWFkFY
Reportáž ze včeršejšího nakolejení na cejlu.Autor videa píše že půl hodiny nejela žádná nahr.doprva z maliňáku.
Kdo ví tak doplní co je na tom pravdy.


Offline
Uživatelský avatar

738
27 bře 2010 10:37
Brno Bohunice - 6, 8, 10, 50, E50, 60, 61, 69, 82, N90, N91 a N96
NAD za d-8 do Lískovce...

_________________________________
Suzuki Swift Sedan 1.6i 16V (1994)

RT6N26 --> colt274


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Rem: :) jen jsem původně čekal, že se x-3 bude točit na Mostecké, když tam byl jediný vůz. Ale se dvěmi, příp. třemi, je ta SO asi lepší, musí se házet míň ručních výhybek ;)

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
V podvečer, se jezdilo Cejlem do vozovny na couvačku, tedy krom KT8 protože ty byly řízeny ze zadního stanoviště, protisměrně. Krátce po jedenácté večer Cejl zprovozněn a zbylé vozy tak už normálně valily do maštale.

Fafner píše:
Vykolejení na Cejlu... Hmm, koukám, že začíná ta pravá sranda :) Tak jsem zvědav, kdy začnou jezdit výlukové linky Lesná - Stará osada a Štefánikova čtvrť - Obřany, s přestupním uzlem na Jugoslávské...


Krásně se tvé proroctví naplnilo, kdo ví jestli se tebou neinspirovali sarcastic

Nevim jak jinde, mne šofec dovezl kaču na střídání, krátce před druhou hodinou, se zpožděním cca 4 minuty, tudíž jsem do Lískovce dovalil -3 a od té doby vždy v nule. Tak nevim co všichni mají z té trochy vody co padala. biggrin :-"

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Nechápu jaktože řidiči neumí zacházet s palubákem, službu, linku a číslo včetně cíle a to i bez služby by měl každý zvládat, opakuje se to i na školeních, v deskách je návod na palubák, proto toto mi hlava nějak nebere. Navíc to není nic těžkého a pokud neví, není nic lehčího než zavolat na dispečink a oni mu řeknou co tam má naťukat.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Už to visí i na webu DPMB. Od rána se bude jezdit normálně.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

3079
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Cejl je asi 15 minut průjezdný.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Myslím, že se bude jezdit manipulačně, dle iRISu 1807 jela na Cejl jako linka 5 s cílem Mendlovo nám, v třetině mezi křižovatkou Vranovská x Cejl a zastávkou Tkalcovská zmizela z obrazovky a iRIS hlásí:
Příloha:
Screenshot_5.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
479
23 pro 2013 20:28
Hrušovany u Brna
Dnes jsem jel na lince 4 z Nám.Míru a na panelech Malinovského nám., ale Iris ukazoval Obřany. Zastávky to nehlásilo, ale paní řidička (tuším 00414) byla tak hodná a rozhlasem je odříkala. ;-)
A jedna specialitka z iRisu..
Příloha:
SC20140731-225447.png


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Provoz tramvajových linek už se chýlí ke konci, takže bude tedy následovat couvání po Cejlu s asistencí dispečerů?


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Jsem docela zvědav jak brzy dojde na nějakou větší opravu Cejlu. Osobně si myslím, že to Cejl bez nějakého zásahu celý další rok nevydrží.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
340
12 čer 2012 17:51
Tak ještě pár obrázků ze dneška, co se spíše údržbové části týče :wink:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Zavřenými dveřmi hra nekončí, zkus další zastávku...
Ten, kdo neprojede zelenou u zimáku, není u mě řidič...


Offline
Uživatelský avatar

2776
07 kvě 2008 20:25
Čebín
zolex píše:
Řidič pravdepodobne nenastavil správny cieľ (Malinovského náměstí), ale ponechal tam Obřany


souvisí s druhou částí mého příspěvku (řidiči neumí pracovat s palubákem v případě mimořádností)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20000 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178 ... 800  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 02 říj 2024 00:41
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]