Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 165 z 723    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168 ... 723  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6168
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Mouka píše:
Ad Juliánov: Doufám, že se rovněž sjednotí název zastávky. A se zastávkou v opačném směru by to chtělo též něco udělat. Já vím, že společná zastávka tram+bus se nachází u Dělnického domu, ale co když chci jet z Juliánova k Dělnickému domu (a třeba pak někam pokračovat)?

V nástupní zastávce by stačilo dodělat zvýšenou nástupní hranu.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
eframmcbeth píše:
Stejně jako Komárov/Mariánské nám. — to by taky všechno mohl být jeden "Komárov".

Tak s tímto upřímně nemohu souhlasit. Jednak, jak už napsal b1, všechno co zastavuje na Mariánském náměstí, pak zastavuje i v Komárově, ale hlavně, zastávka Mariánské náměstí je tak daleko a tak nešikovně umístěná, že ji v žádném případě nelze považovat za součást komárovského uzlu. Naopak, bych přejmenoval zastávku Komárov pro autobusy do centra na Mariánské náměstí, protože ve výsledku tvoří uzel spíš s ním, než s ostatními zastávkami, pojmenovanými Komárov. Je pravda, že pak by a-64 měla na konci své trasy dvě zastávky stejného jména, ale to je ten nejmenší problém. Současný stav je mnohem více matoucí.

A ještě k těm záchytným parkovištím. Jsem jediný, koho vyděsila představa parkoviště u Kampusu? Copak tam není už i bez něj dostatečný problém s kapacitou MHD? Zahustit to ještě víc parkovištěm je stupidita nejvyššího řádu, podle mě.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

3713
08 čer 2005 23:12
eframmcbeth píše:
Stejně jako Komárov/Mariánské nám. — to by taky všechno mohl být jeden "Komárov".
Tady je mírně odlišná situace, protože vše, co zastavuje na Mariánském náměstí, zastavuje i na zastávce Komárov.


Offline
Uživatelský avatar

6607
21 pro 2005 17:01
Oficiální název je sice Poliklinika Viniční, nicméně pokud je odjakživa zažitý název Poliklinika Židenice, tak bych nepoužíval název zastávky Poliklinika Juliánov.
Možné řešení by bylo nechat přímo před poliklinikou (a-82) Polikliniku Židenice a u smyčky tramvají to pojmenovat Juliánov včetně busů. Do hlášení zastávek a informací na panelech je možné doplnit, že je zde přístup k poliklinice.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Mohlo by se to celé jmenovat "Juliánov" — "Poliklinika Židenice" by mohla zůstat jen pro zastávku 82 nahoře na kopci.
Problém je tam hlavně v tom, že vyhledávače spojení je berou jako různé zastávky. Pamatuju si, když jsem tady byl asi půl roku v prváku, šli jsme na Bílou horu a kámoši řekli, že se sejdem na Juliánově. Já jak blbec dojel ze Starý osady 78 na Dělňák, vystoupil, čekal na 13ku a pak jel do Juliánova. Pro neznalého člověka je nevýhoda, že ty zastávky jsou rozdělené. Stejně jako Komárov/Mariánské nám. — to by taky všechno mohl být jeden "Komárov".


Offline
Uživatelský avatar

533
28 črc 2013 14:13
Jenže jak se bude jmenovat? Ani jeden název se nehodí, protože je nesmysl, aby konečná šaliny byla Poliklinika Židenice, když druhá zastávka je Juliánov. Možná jedině by to mohlo být jako Juliánov-Poliklinika nebo Poliklinika Juliánov. Nic jinýho mě nenapadá

klidně smažte můj zbytečný příspěvek


Offline
Uživatelský avatar

6607
21 pro 2005 17:01
Ad Juliánov:

Citace:
„Vznikne tam taky společná zastávka pro tramvaje i autobusy. Dnes je výstup z tramvaje ve smyčce, což není komfortní,“ doplnil technický ředitel dopravního podniku Jaromír Holec.


Doufám, že se rovněž sjednotí název zastávky. A se zastávkou v opačném směru by to chtělo též něco udělat. Já vím, že společná zastávka tram+bus se nachází u Dělnického domu, ale co když chci jet z Juliánova k Dělnickému domu (a třeba pak někam pokračovat)?


Offline
Uživatelský avatar

6607
21 pro 2005 17:01
Záchytné parkoviště? V Bílovicích jsou pro

Citace:
v Brně vznikne pět parkovišť: Purkyňova, Královo Pole nádraží, Kampus Bohunice, Jemelkova a Novolíšeňská


Citace:
Další parkoviště Brno chystá. „Momentálně plánujeme pět parkovišť. Vzniknou třeba u královopolského nádraží nebo bohunického kampusu," popsal Hollan. V dalších obcích na Brněnsku podle něho možnosti záchytných parkovišť neřeší.


Nedávno se postavilo parkoviště u nádraží v Blansku, ve Vyškově a v České.


Offline
Uživatelský avatar

1632
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Léto na silnici v Brně. Město protkají uzavírky, hrozí dopravní zmatek
http://brno.idnes.cz/doprava-leto-brno-uzavirky-komplikace-dhl-/brno-zpravy.aspx?c=A170427_2321847_brno-zpravy_vh&setver=full


Offline
100
08 dub 2017 08:47
Historický vlak Hurvínek se v pondělí vrátí zpátky na koleje
Zdroj: http://brnensky.denik.cz/z-regionu/hist ... 70428.html


Offline
Uživatelský avatar

6607
21 pro 2005 17:01
Městská policie Brno píše:
Na Lesné prý opilý muž obtěžoval cestující, nadýchal přes 2,5 promile a musel na záchytku

Autohlídka městské policie zamířila včera před osmou hodinou večer na Lesnou, kde opilý člověk na konečné autobusů údajně obtěžoval cestující a nadával jim. Strážníci dvaatřicetiletého muže poznali už z dálky, když uviděli jeho kymácivou chůzi. Přímo pod přístřeškem na zastávce Haškova navíc popíjel pivo a rum. Když strážníci poukázali na porušení vyhlášky, hned pochopili, že komunikace s ním nebude jednoduchá. Vrávoral totiž kolem silnice, nereagoval na výzvy ke zklidnění a prohlašoval, že dělá bojová umění. Hlídka muže upozornila, že pokud se nezačne ovládat, čeká ho převoz na záchytku. V tu chvíli zatnul pěsti a pokusil se jednoho ze strážníků napadnout. Hlídka ho ale rychle dostala pod kontrolu donucovacími prostředky. Při následné zkoušce na požití alkoholu nadýchal muž přes dvě a půl promile a přivolaná lékařka doporučila převoz na záchytnou stanici. Případem se bude dál zabývat přestupková komise.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Naxashi píše:
Koleje mezi Hrnčířskou a Jungmannovou se budou opravovat kdy přesně? Jízda tam je jak na lodi při vlnobití. Už roky.


No minimálně mezi Kartouzskou a Hrncirskou chystají dráty na JKÚ. Takže tam se bude flikovat?

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1972
07 dub 2006 09:03
No nevím, zda se mám na reko Štefánikovy těšit nebo se jí bát. Strká do ní nos pumpičkářská lobby, která by z ní chtěla cyklostezku (přitom o ulici výš už jedna je - stačí ji pořádně spravit), kvůli změně parkování na maximálně šikmé (kolmé neumožňuje norma) v kombinaci se vzrostlými stromy ubude více než polovina parkovacích míst a není dořešená obsluha sportovišť za Augecem šalinou jako náhrada za zrušený trojúhelník na Rybníčku. Uvažuje se s tratí někde na úrovni Kabátníkovy, ale bylo by dobré ji do reko už zakomponovat, aby se nemuselo znovu kopat.


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
No, hádám, že lepší pozdě, než nikdy.
To „mluvilo se o tom“ mi strašně připomíná situaci ohledně R6, nyní D6. Taky se mluvilo (a mluví) o dálnici (ehm…) z Prahů do Chebu, resp. dostavby části z N. Strašecí do Varů. 20 let. Teď spíš 25. A…nic. OK, máme úsek u Lubence. Cool. Co takhle ale začít obchvaty měst? Ne? Aha, to dává příliš smysl.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

3090
29 srp 2009 19:30
Mluvilo se o tom a je snad stále v plánu obnovit celou ulici v letech 2018 a 2019

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
Koleje mezi Hrnčířskou a Jungmannovou se budou opravovat kdy přesně? Jízda tam je jak na lodi při vlnobití. Už roky.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1972
07 dub 2006 09:03
TT na Lesnické od Schreberových zahrádek po smyčku Zemědělská je skutečně v tragickém stavu, ale nemělo by smysl opravovat trať bez rekonstrukce sítí (zejména kanalizace, ale i VO, voda, kabely). Momentálně se dělá generálka bočních ulic (Durďákova, Lužova), takže kvůli napojení asi nejde dělat současně Lesnickou.
Akorát se trošku bojím, že kvůli určitě potřebné rekonstrukci padnou krásné lípy, které jsou bohužel moc blízko silnice.
Jinak Merhautova až do ŠČ je totéž v bleděmodrém.


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Citace:
Třída Generála Píky (úsek Provazníkova – Fügnerova)
Kdy: červenec až srpen
Co: Výměna kolejí, protihluková a protivibrační opatření, oprava nástupišť a přechodů přes trať, zvýšení traťové rychlosti
Cena: 45 milionů korun

Máte někdo podrobnější info o tom, co konkrétně se bude opravovat?

Mezi Bieblovou a Fügnerovou se trať opravovala v září 2012 (odkaz), včetně podbití strojem Plasser&Theurer 08-275ZW (odkaz).

Mezi Bieblovou a Lesnickou (Provazníkova) se trať opravovala v listopadu 2010 (odkaz). V tomto případě se ovšem jednalo o odstranění havarijního stavu, a nové kolejnice se uložily do hnoje, viz foto.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6168
11 dub 2010 15:05
Juliánov
renek píše:
Čtyři velké letní uzavírky potrápí Brňany. Největší omezení se čeká v Křenové
Zdroj: http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 70426.html

Ten seznam rekonstruovaných úseků mi nepřijde úplně šťastný. Asi nejmarkantnější je to u té trati na Lesnou. Bude se rekonstruovat TGP, ale předcházející úsek na Lesnické je v mnohem horším stavu.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Nicméně způsob uvažování zní reálně, typický uvažování autystů... Takže ať už existuje nebo ne, reprezentuje reálně existující názor :(

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2492
28 lis 2007 23:00
Brno
Podle mě další vymyšlený neexistující člověk.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

6607
21 pro 2005 17:01
Citace:
Nedaleko plánované výluky bydlí například Zdeňka Váchová. „Sice jsem až na začátku Olomoucké ulice, ale když se potřebuji dostat autem do centra města, jezdím přes Křenovou ulici. Opravy mě zdrží a zkomplikují cestu kvůli objížďkám,“ myslí si žena.


Když musí jezdit autem do centra města, tak ať si pak nestěžuje...


Offline
1204
17 lis 2008 17:19
Brno-Bystrc (30, 50, 51, 52, N92)
Čtyři velké letní uzavírky potrápí Brňany. Největší omezení se čeká v Křenové
Zdroj: http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 70426.html


Offline
Uživatelský avatar

1893
01 srp 2006 14:13
Bezkov
ihojtecézet:
Příspěvek na šalinkartu budou muset někteří zdanit.


Offline
100
08 dub 2017 08:47
Muže v centru Brna srazila tramvaj, hledají se svědci
http://brno.idnes.cz/chodec-srazeny-tra ... -zpravy_vh


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18059 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168 ... 723  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 24 čer 2024 15:08
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]