Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 17 z 68    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 68  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Připadám si tu s vašemi názory jak za dob svého mládí (totality konce 60. a normalizace začátkem 70. let), kdy jsem nosil "deku" a většina populace z toho byla "v šoku". A to jsem čistotou oblečení i čistotou porostu na hlavě daleko předčil zbytek populace


Offline
Uživatelský avatar

6607
21 pro 2005 17:01
Zavolat MP bez souhlasu dispečinku je přísně zakázáno?


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Pes bez košíku, žrádlo a různé další porušování SPP je na denním pořádku. A já se nedivím, že to řidiči odmítjí řešit. Protože např. na nočních lézt kolo co kolo z kabiny a vysvětlovat že s jídlem se do vozu opravdu nesmí, být u toho asertivní a ještě se dívat na nevěřícné infantilní pohledy "zákazníků", kteří jsou dotčeni a zároveň překvapeni, protože oni samozřejmě "neví", že se to nesmí, na to má žaludek a nervy málokdo. A časem člověk rezignuje. Můj názor je ten, že dokud podnik nezajistí kontroly a tvrdé postihy za tyto věci, do té doby se to nezlepší a spousta řidičů to bude přehlížet. Lidi zkrátka nejde vychovat.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Vím, to o psech bylo pro všechny, proto nový odstavec.

Jedna brzda jsou dispečeři, kteří i když žádám o příjezd policie, vyčkávají, pak zase vyčkává MP, protože v hodně případech než dojedou, už je dotyčný pryč, a nebo na to prostě *mluvím sprostě* nebo prostě "nemají volnou osádku". Stačí?

Tudíž nasadit rukavice, vysmýkat ho ven a jet dál. To docela pomáhá u takových těch trosek, u fetek je to horší, ty jsou dost agresivní, se psama, a jejich víc.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
chat-maniac: O psech jsem nemluvil já. Ale asi jsme se nepochopili. Já jsem to myslel tak, že kdyby se to s voláním měšťáků řešilo nějakou dobu důsledně, mohlo by to pomoci. A nemyslel jsem to tak, že by přijeli hned, ale na nějaké další zastávce. Příklad - t-25/26, když by se dispečink kontaktoval na Úvoze, tak třeba na Zimním stadionu by mohli čekat.

A ano, je to do jisté míry snílkovská teorie, nicméně nenapadá mě jiné řešení, které by bylo účinné a zároveň neporušovalo úžasné zákony tohoto státu. Jo, kdyby to šlo, tyhle bezďáky bych rovnou střílel, v prvé řadě ty, co si zvolili tento styl života dobrovolně. (Myšleno opiercingové fetky s čoklama okolo hlaváku.)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Yakuzza píše:
Já si myslím, že tady je řeč o nějakém trvalejším řešení. Řidič se na to pravděpodobně vykašle, a já se mu ani nedivím, udělal bych to samé. Možná tak třeba zavolat dispečink, který by na dohodnutou zastávku poslal třeba měšťáky, aby ho z toho vozu vyrazili. Kdyby se to tak dělalo pokaždé, časem by si třeba bezďáci zvykli.

Ty si asi hodně snílek, viď? Si myslíš, že za minutu na tebe na další zastávce budou čekat měšťáci, aby vyrazili jakýhosi bezďáka? sarcastic Kolikrát na ty šašky čekáme 8 minut. Někdy se i nedočkáme...

A když jedu z práce nebo do v uniformě, myslíte si, že se budu s nějakým psem bez košíku rozčilovat i ve volnu? Jednou se mi stalo, že mě kdosi řekl, ať s tím něco udělám a já prohlásil, že se s takovýma kokotama nebudu rozčilovat i mimo službu. Dotyčný to alespoň slyšel...

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Rem píše:
Zajít za řidičem a informovat ho co veze tě někdy napadlo?


A pomůže to, když třeba jedeme busem, na zastávce stojí akorát ten nachystanej bezdomovec s bytem ve třech igelitkách (řidič ho musí vidět, i kdyby nechtěl), kterej si v klidu vleze do busu? Nebo když ho ani revizor nevyhodí?

Za celou dobu, co jezdím MHD, jsem potkal asi třikrát řidiče, kterej bezdomovce vyhodil.

To je to stejné, když jsem onekdá potkal v buse dámu se "psem" bez košíku, která si ještě drze sedla vedle zaměstnance ve stejnokroji a vesele jela. Jsem čekal, jestli ju aspoň upozorní. Nic.


Jako chápu, že je dnes o hubu komukoliv cokoliv říkat, ale takhle se z MHD opravdu stává socka.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Rem píše:
Zajít za řidičem a informovat ho co veze tě někdy napadlo?


Já si myslím, že tady je řeč o nějakém trvalejším řešení. Řidič se na to pravděpodobně vykašle, a já se mu ani nedivím, udělal bych to samé. Možná tak třeba zavolat dispečink, který by na dohodnutou zastávku poslal třeba měšťáky, aby ho z toho vozu vyrazili. Kdyby se to tak dělalo pokaždé, časem by si třeba bezďáci zvykli.


Pokud vypadá slabší než já tak ho vyhodím. Nedávno jsem takhle jednoho od sebe vyhodil. Radši pak s kamarádem odtáhl do pryč.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Zajít za řidičem a informovat ho co veze tě někdy napadlo?

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
(nevím, kam jinam to dát)

Si pořád říkám a čekám, kdy začne DPMB řešit bezdomovce v MHD. Nebo vadí bezdomovci v MHD jenom mně?
Zatím je teplo a nedá se to vydržet, bojím se zimy.
Skoro pokaždé, když si sednu, tak si vedle mě sedne nějaké prochcané, smradlavé individuum, po kterém lezou nejrůznější breberky. Nebo druhá situace, kdy si bezdemovec sedne přes 2-4 sedačky a jede jak v business třídě a já (= kdokoliv) jako platící zákazník musím stát a čuchat ten hnus. Ve spojení s čalouněnýma sedačkama je to paráda. "Nejlepší je ožralý bezďák, který jezdí pravidelně zejména Úvoz <-> Mendlák a krom smradu běžně cestujícím hlasitě nadává do dámských přirození.

Vrcholem je, když jsem byl svědkem toho, kdy seděl durch pochcaný bezdomovec v narvaném trolejbuse 25/26. Přišel k němu revizor, vypsal mu pokutu (kterou stejně nikdy nezaplatí) a nechal ho sedět mokrého a smradlavého na sedačce dál. Žádný pokus o vykázání z vozu. Hlavně, že si mohl odškrtnout další záchyt.

Jako poslední dobou mi to připadá už neúnosné a docela se začínám MHD štítit. A nejsem určitě sám. Touto cestou se více platících zákazníku do MHD nenaláká.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Ne, to je o tom, že tam si na pomníky a takové podobné věci nikdo nedovolí sáhnout, protože kulturní dědictví. Na to se u nás nehraje.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Tak nevím, čím víc na východ, tím méně kulturnosti, Balkán, atd ...

Snímek z Ukrajiny, tramvaj co by pomník

http://www.ukrelectro.h11.ru/images/photo/kt_monument.jpg

není to náhodou naopak?


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Ano, v občanskoprávním sporu to možné jednoznačně je, zákon totiž praví: "Za důkaz mohou sloužit všechny prostředky, jimiž lze zjistit stav věci (...)" (§125 o.s.ř.)

V praxi bývá problém s tím, je-li nahrávka získána nezákonně, třeba z bezpečnostní kamery, která není povolena. Tady se ale nahráli sami...


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
mh píše:
nj, ale je možno vůbec takové video brát jako důkazní materiál?

To já nevím, proto se ptám...

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Dřív by takové blbečky minimálně vyloučili ze školy, a informovali by se rodiče...


Offline
Uživatelský avatar

3342
13 lis 2004 11:58
Fantomas píše:
A když se takhle sami natočili a ještě nahráli na web, nemůžou dostat pokutu za porušení přepravních podmínek (případně vyžadovat náhradu škody, vznikla-li nějaká)?


nj, ale je možno vůbec takové video brát jako důkazní materiál?


Offline
8
14 bře 2011 12:34
Pokud vím, tak zrovna tihle dva z toho videa byli i někdy před týdnem zadrženi, protože po městě nadělali i pár dalších věcí, které rozhodně už projevem vandalismu byly. Myslím že i na facebooku DPMB, právě toto video bylo ukázáno i s tou zprávou o zadržení, takže myslím, že k náhradě škody ( pokud k nějaké došlo ) v tomto případě určitě dojde a možná jim, když se to všechno posčítá bude hrozit i něco dalšího.


Offline
Uživatelský avatar

6932
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Edo: to by byla škoda tyčky.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Náhradu škody ano, o pokutě za porušení podmínek bych dosti pochyboval...


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Pochybuji, zejména pak z důvodu, že náklady na zjištění totožnosti by byly patrně až řádově vyšší, než udělená pokuta.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
A když se takhle sami natočili a ještě nahráli na web, nemůžou dostat pokutu za porušení přepravních podmínek (případně vyžadovat náhradu škody, vznikla-li nějaká)?

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
Škoda, že při zrychlení nebo zpomalení nespadli na zem…

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Zlaťák píše:
http://www.youtube.com/watch?v=aGUKMJMjJmM&feature=player_embedded
K čemu ty kamery máme? (u konce videa se poroučel k zemi kus podhledu či co to bylo).

Škoda, že se s nima ta tyčka neurvala...


Offline
Uživatelský avatar

3074
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
On hlavně člověk neví, jestli spadl ten kryt sám od sebe, nebo ho někdo shodil. Ono stačí, aby se pár dní před spadnutím krytu umývaly zářivky a ten kryt bude dole aniž by se ho kdokoliv dotknul.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1684 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 68  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 03 črc 2024 08:03
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]