Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 13 z 62    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 62  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1632
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Po několika týdnech nečinnosti se nám od včerejška zase maká na novém zastávkovém přístřešku v Obřanech. Vzhledově přístřešek odpovídá všem předchozím. ;-)
Příloha:
Přístřešek.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Rem píše:
Řeší se autobusy nebo šaliny?


Prave, ze se tu resi oboje. Jsou tu stejne SPP, stejny tarif, stejny dopravce. Tak proc uplne jina signalizace?


chat-maniac píše:
Klasika už ovšem je, že pokud se do setiny vteřiny po zastavení dveře neotevřou, tlačítko i tak do té doby zmáčklé již několikrát, se mačká panicky znova.


A ty se divis? Uzivatel potrebuje nejakou odezvu. I kdyby tam mel byt reproduktor a delat zvuk otevirajicich se dveri. Ze stejnych duvodu je proces kurzoru mysi na pocitaci jeden z nejprioritnejsich. I kdyz ti celej komp zamrzne, muzes furt hejbat s mysi. Je ti to k prdu, ale uzivatel je spokojenejsi.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Klasika už ovšem je, že pokud se do setiny vteřiny po zastavení dveře neotevřou, tlačítko i tak do té doby zmáčklé již několikrát, se mačká panicky znova.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
439
16 led 2015 11:18
Solaris to má tuším taky. Tam se pak často stává, že lidi stojej a dveře se neotvírají, přitom poptávka svítí. Zdržuje to odbavení, jsem proti tomu. :D


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Aby se vám to pletlo, vím, že se dřív řešilo na vozovně, že se systém svícení venkovních POD v nastavení měnil.
Stejně tak Urban má vnitřní POD stále podsvícené, zmáčknutím se více rozsvítí, narozdíl od Citelisů. Ha! :-D

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Jak jsem nakoupil, tak prodávám. Bylo mi řečeny že je to problém hlavně automatik a jeden z důvodů proč se to mění.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
Rem píše:
To neotevření dveří u Béčka není způsobeno poptávkou, ale špatnou komunikací mezi vozy s automatickými sprahly.


To se může stát i u soupravy s klasickými spřáhly :wink:


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Rem píše:
Řeší se autobusy nebo šaliny?

Měl jsem dojem, že se řeší všechno. A čím je to způsobeno je fuk, jde o výsledek (který se prý nikdy neudál) a ten je, že lidi mačkají tlačítka, dveře se neotvírají a řidič odjede. A po takové zkušenosti pak samozřejmě bude cestující panikařit, když bude u jiného vozu i jiné trakce třeba velká prodleva před otevřením dveří -> bude zběsile mačkat poptávku a řidič bude nadávat.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Tak zjevně nejsem jediný, kdo má se SORy problém. Je někdo schopný fundovaně odpovědět, zda se skutečně při uvolnění dveří něco rozsvítí na vnější poptávce?


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
A mě prostě zásadně nefunguje poptávka v sorkách. Poptávka na madlech po zmáčknutí dveře neotevře a musím si zmáčknout poptávku na dveřích. A poptávka na dveřích pro změnu nefunguje s rukavicemi. Ty vozy prostě vědí, že je nesnáším a tak mi to dávají sežrat :D

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Fantomas píše:
Haha, že prý neudál. sarcastic Vlastní zkušenost, souprava T3 (T3R?) přijede do zastávky, v B voze všichni mačkáme tlačítka jak zběsilí, ale nic se neděje. Lidi z A vozu vystoupí, zavřou se v něm dveře a vůz se rozjede. Až v další zastávce se dveře v béčku odblokují.

Řeší se autobusy nebo šaliny? To neotevření dveří u Béčka není způsobeno poptávkou, ale špatnou komunikací mezi vozy s automatickými sprahly. Taky se mi to jako cestujícímu stálo v T6 stačilo chvíli podržet pistící signalizaci, a řidiči to došlo.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

852
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
Fantomas píše:
Haha, že prý neudál. sarcastic Vlastní zkušenost, souprava T3 (T3R?) přijede do zastávky, v B voze všichni mačkáme tlačítka jak zběsilí, ale nic se neděje. Lidi z A vozu vystoupí, zavřou se v něm dveře a vůz se rozjede. Až v další zastávce se dveře v béčku odblokují.

To samé se mi stalo na Podlesí před několika lety u 1598 ještě jako T3. Někdy později dokonce na jeho A vozu, 1539.


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Teď teda fakt nevím, jestli se mi to jen nezdálo, ale když to vozidlo zastaví a řidič odblokuje dveře, rozsvítí se něco zvenku, nebo ne? Já mám pocit, že u toho SORu se nic nerozsvítilo a přesto asi po třetím zmáčknutí se dveře otevřely...


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
M píše:
nestalo se nikdy, že by vozidlo přijelo do zastávky, neumožnilo nikomu nastoupit a vystoupit a zas by odjelo, takový případ určitě se nikdy neudál. Pokud vidím, že se dveře neotvírají hned, a zárověň vidím že se neotvírají žádné, tak buď musím chvíli počkat, pač sekunda nebo dvě pro elektroniku, nebo přijel Sor a řidič mačká tlačítko uvolnění poptávky poprvé, podruhé potřetí a nic, ale to je uplně jedno, protože pokud se to neotevře poptávkou, tak řidič otevře všechny dveře, ale nikdy, neodjede, aniž by neumožnil vystoupit nebo nastoupit.

Haha, že prý neudál. sarcastic Vlastní zkušenost, souprava T3 (T3R?) přijede do zastávky, v B voze všichni mačkáme tlačítka jak zběsilí, ale nic se neděje. Lidi z A vozu vystoupí, zavřou se v něm dveře a vůz se rozjede. Až v další zastávce se dveře v béčku odblokují.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Jenže na tom madle vedle dveří u devítikil jsou taky tlačítka.

U jiných vozů jsou tam pro změnu tlačítka stejná, jako "zelená", jen jsou "červená"

U Kotasek jsou velká tlačítka kterým rád chybí kryt, takže bývají bílá.

A obdobně je to s tlačítky na znamení: 14Tr mají stará bílá tlačítka, devítikila mají oranžové nesvítící, jiné mají červené svítící.

Jasně, spousta se toho dá logicky odvodit, ale znám hodně lidí, kterým ani o dost logičtejší věci nepřijdou logické.

Obecně platí, že jednou ti řidič ujede, když si nezmáčkneš tlačítko, a pak už mačkáš všechno, co je po ruce.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
22
15 úno 2011 16:01
No jelikoz jezdim s kocarkem, tak vim rekl bych jiste, ze v nekterych nizkopodlaznich vozech chybi obvykla kombinace dvou modrych tlacitek vozickar a kocarek a je tam jen vozickar. V dosahu(kdyz je vuz plny tezko budu pobyhat a hledat nekde jinde) zadne jine tlacitko pro vystup s kocarem neni, takze mackam vozickare.

Horsi zkusenost je se starym vozem tramvaje, ktery ma vzadu na zadni stene jen tlacitko, kdy uz nas jednou pri vystupovani ridic zavrel do dveri i s kocarkem. Pritom znameni jsem daval,ale jak ja poznam, ze skutecne dvakrat ten signal sel az k ridici. Rozsviti se to uz na prvni zmacknuti a jestli to vyglajdany tlacitko poslalo i druhej stisk cert vi, kdyz neni slyset zadna zvukova odezva.


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
P.Haluza: samozřejmě až vozidlo zastaví, to je jasný, dřív ti to ani elektronika nedovolí.


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
M: Já vím, ale to musí řidič čekat, až vozidlo úplně zastaví? Právě ta prodleva pak způsobuje paniku, jak už tu někdo psal...


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Martin V : uvnitř je to to samé, všechny vozy mají tlačítko na madle vedle dveří, některé i na dveřním křídle. Problém je jen u vozidel, která nemají tlačítko na dveře, je tam signalizace. Ale zas na druhou stranu, když to pozná moje mám a a babička které je 70, proč by to nepochopily ostatní...


Offline
Uživatelský avatar

6962
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
M: já jsem z mcezova příspěvku pochopil, že myslel vnitřní POD, ne venkovní. To je trochu rozdíl. :wink:


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
mceza:
to je těžké, samozřejmě první chyba je, že je to v kařždém voze jinak, ale na druhou strranu co je jinak? barva tlačítka, tvar, systém baravného podsvícení a podobně, vše docela nepodstatné, pokud má člověk aspoň trochu funkční mozek tak rozezná tlačítko jakéhokoli tvaru od blinkru, odrazky, ventilu vypuštění vzduchu a podobně. Tlačítko otevření dveří je na bočnici nebo na dveřním křídle, vždy je dostatečně poznat, kde to tlačítko je, když to lidi našli na RT6, kde je tuším nejmenší ze všech a nejméně viditelné a ty vozy jezdily v nejmenším počtu a nejméně často, proč by nenašli mega tlačítko na Sorce? Bylo tu zmíněno že u některých vozů trvá sekundu nebo dvě až se dveře rozhýbou a začnou otvírat, i zde není třeba panika, nestalo se nikdy, že by vozidlo přijelo do zastávky, neumožnilo nikomu nastoupit a vystoupit a zas by odjelo, takový případ určitě se nikdy neudál. Pokud vidím, že se dveře neotvírají hned, a zárověň vidím že se neotvírají žádné, tak buď musím chvíli počkat, pač sekunda nebo dvě pro elektroniku, nebo přijel Sor a řidič mačká tlačítko uvolnění poptávky poprvé, podruhé potřetí a nic, ale to je uplně jedno, protože pokud se to neotevře poptávkou, tak řidič otevře všechny dveře, ale nikdy, neodjede, aniž by neumožnil vystoupit nebo nastoupit.
P.Haluza: u všech vozů musí poptávkové otevírání dveří umožnit řidič zmáčknutím tlačítka, nikde se to neotevře samo po stisknutí, vždy to musí a všude povolit řidič.

Pokud to takhle půjde dál, že i takové drobnosti jako je tlačítko nebo údajně málo informací pro cestující, lenost podívat se co je kde napsané atd atd tak to tady dopadne jak v tom filmu Absurdistán, a že k tomu máme jako lidstvo velmi dobře nakročeno není třeba komentovat. Prostě mi přijde že lidi zlenivěly a degenerují a to docela silně.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Ja chapu, zep ro ridice to musi byt obcas dost hrozne. Lidi mackaji kde co a v ruznych situacich. Jenze pozadovat od cestujiciho, aby presne vedel na co ktere tlacitko v jakem voze je, co dela a jak dela, to je na palici. Kdyby byl byval jednotny system POD, ve vsech vozech stejne, tak to beru. Tady ale kdyz mi na jednu zastavku za sebou prijedou vozy stejne trakce, temer stejneho stari a kazdy to ma reseno uplne jinak, kdo se v tom ma vyznat?

A ja ted docela trpim u 21Tr. Poptavkove tlacitko na dvere zmacknu, ono se rozsviti. Vuz prijede do zastavky a dokonce snad myslim, ze tlacitko zhasne a... nic... je tam nekolik vterin prodleva, nez se zacnou otevirat dvere. To uz proste dojde do situace, kdy ve strachu lide zacinaji mackat tlacitka vsudemozne, protoze maji obavu, ze dvere se neotevrou a vuz pojede dal.


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Ondra K : to je pravda, to taky nechápu, přitom jsou města kde to funguje, nechápu, proč to v Brně nejde, ale takových věcí je bohužel více.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Ohledně POD dodnes nechápu jednu věc. U tramvají T3, K2 a KT8 se hromadně investovalo do výměn dveřních pohonů a instalace POD, ale na 14/15Tr a u Karos 900 se tohle nikdy neudělalo. Takže v extrémním případě přijdou v roce 2016 generálkované B961 stále bez POD, a to 20 let po příchodu prvního vozu s POD.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
prototyp401 píše:
Stejně tak když jedu v buse 53 na Kolejní, kde bydlí na kolejích většina Erasmus studentů na VUT, cca kolem 500. Ti samozřejmě mačkají vždy
Už jsem zažil i opačnou situaci, a-53 přijede k zastávce, ke dveřím se nahrne cizinec a doslova čumí jak tele na nový vrata a diví se, proč se nic neděje, než někdo čekající za ním pochopí a zmáčkne tlačítko za něj. Ale možná, že právě tak to vzniká a po tomto zážitku pak už mačká vždy. sarcastic

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1542 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 62  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 20 zář 2024 23:35
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]