Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 12 z 68    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 68  Další
Autor Zpráva
Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
Že je poleptané sklo mechanicky poškozené je mi jasné, bavím se jen o té svrchní barvě. Já hlavně nevím, zda ten konkrétní případ bylo to, že okno bylo jen počmárané nějakou barvou, nebo vyleptané.
Nevím, co si mám představit pod pojem "matné poškození". Je to něco podobného jako když je mléčné sklo? Nebo jako když je sklo normálně průhledné, jen zkresluje? Protože pokud to první, tak je zbytečné s tím něco dělat (bude to vidět na první pohled furt), ale pokud to druhé (a to byl podle mě ten případ po odloupnutí té barvy), tak to cenu má.
Měl by to být snad vůz 1598, zadní sklo. Se na něj zkusím někdy podívat, až ho potkám, co je to zač.

Ohledně těch fixů a leptání obecně: Není to nějaká metoda zdobení skla?


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6169
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Janatak píše:
...S těmi leptacími fixy je to horší, to se z oken sundat nedá. K čemu vlastně takovej fix je, předpokládám, že pro vandaly primárně určen není...?

Toto by mě taky zajímalo. Zkoušel jsem hledat, ale nic kloudnýho jsem nenašel. Nemůže to třeba být nějaká domácí výroba? Co se týče výroby barevných fix na tagy, tak na youtube je návodů hafo. :-?

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Ještě jednou - poleptané okno je mechanicky poškozené. Je to v podstatě stejné, jako když je poškrábané. Poškrábání také nelze očistit ani hadnou, ani chemií.

Rozdíl je v tom, že po naleptání skla zůstane v poškozeném místě bílá vrstvička. Ta lze smýt i vodou, účiněji třeba i nějakým zásaditým čistidlem/bělidlem. Např. se Savem to celkem bouřlivě reaguje. Po očištění na skle na poleptaných plochách stejně zůstane matné poškození.


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
Narážím na to, jak jsem psal minulý týden, že se nějakým borcům podařilo kousek té zaschlé barvy ze skla odloupnout. Nevím, jestli to bylo vyleptané, nebo jen počmárané, každopádně ta barva sundaná nebyla, ačkoli to šlo. Takže bych tak tipl, že z interiérů se "malůvky" v rámci možností odstraňují, ale u oken se mi zdá, že se o to ani nepokouší.


Offline
Uživatelský avatar

3977
25 led 2006 16:11
všudezdejší
mceza píše:
Barva se samozřejmě odstraňuje. Jak jsi přišel na to, že ne?


Barva se sice odstraňuje ať přetřením, nebo vyčištěním, bohužel často je to poznat...S těmi leptacími fixy je to horší, to se z oken sundat nedá. K čemu vlastně takovej fix je, předpokládám, že pro vandaly primárně určen není...?

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Barva se samozřejmě odstraňuje. Jak jsi přišel na to, že ne?


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
Zkusím ještě jednou otevřít diskusi z Varií ohledně poleptaných skel, protože to patří píše sem.
Pokud u poleptaných skel jde ta barva umýt, divím se, že se alepoň to nedělá. Vždyť těm leptákům jde jen o to, aby to bylo vidět. Když se barva odstraní (a to by neměl být podle popsané zkušenosti zas tak nepřekonatelný problém), tak sice zůstane poškozené sklo, pokud opravdu bylo poleptané, ale ty výtvory nepůjdou jednoduše na první pohled vidět. Ano, stálo by to nějakou kačku navíc, protože to nejde odstranit jen hadrem, kterým se předtím vytřela třeba podlaha... Muselo by se to nějak seškrábnout, třeba tou plastovou drátěnkou. Nezaměnovat za tu opravdu drátovou z železa, či z čeho to je. Tou bych to opravdu doškrabal ještě víc. Plastová je měkčí. Navíc, určitě existují i nějaké chemické prostředky...
Čili jinak, stálo by podle vás za to, když by u takto poškozených skel byla snaha alespoň odstranit barvu z okna s vědomím, že sice je to poškozené, ale nepůjde to tolik vidět?


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Jenda. Mám stejnou zkušenost z nějaké kačeny.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
chat-maniac píše:
To beru v potaz, ale k čemu je tam celý právní oddělení? Přijdu, řeknu co chci, a jak to chci a oni (ÚOOÚ) to prostě akorát provede. Nenechat jim na vytáčky prostor.


:lol: :lol: Ty si nikdy nic s úřady nevyjednával? :lol: :lol:


Offline
Uživatelský avatar

3342
13 lis 2004 11:58
chat-maniac píše:
To beru v potaz, ale k čemu je tam celý právní oddělení? Přijdu, řeknu co chci, a jak to chci a oni (ÚOOÚ) to prostě akorát provede. Nenechat jim na vytáčky prostor.


Takto to ale bohužel nefunguje. Můžeme být rádi za ty 13T. Opravdu to není tak jednoduché, peníze na kamery v tomto případě nehrajou ani tak roli..


Offline
7195
27 úno 2010 07:40
Jenže pokud někdo podá stížnost, je ti to k ničemu, stejně se tím ÚOOÚ bude zabývat, byď pak třeba shledá stížnost jako nedůvodnou.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
:mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
To beru v potaz, ale k čemu je tam celý právní oddělení? Přijdu, řeknu co chci, a jak to chci a oni (ÚOOÚ) to prostě akorát provede. Nenechat jim na vytáčky prostor.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
chat-maniac píše:
Dobře podniku tak, mluví se o tom jak dlouho a nejsou schopní jednat.

To vyčítej spíš ÚOOÚ. Vyřizování povolení pro 13T byl fakt porod...


Offline
3342
21 led 2011 14:19
chat-maniac píše:
Dobře podniku tak, mluví se o tom jak dlouho a nejsou schopní jednat.

Špatně.



Správně by bylo "Dobře podniku tag!" :D

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Dobře podniku tak, mluví se o tom jak dlouho a nejsou schopní jednat.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
Zlaťák píše:
Nechápu, proč na těch kamerách tak šetří. Je to vzhledem k ceně celého vozu zanedbatelná položka. A i obyčejné makety by alespoň částečně posloužily.
Hlavně ty kamery dobře přidělat a ne nalepit oboustrannou páskou, jak jsem viděl upadenou v jednom Variu. Do té doby jsem si myslel, že to nejsou atrapy sarcastic

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Nechápu, proč na těch kamerách tak šetří. Je to vzhledem k ceně celého vozu zanedbatelná položka. A i obyčejné makety by alespoň částečně posloužily.


Offline
Uživatelský avatar

3977
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Bohužel je to tak, aspoň náznak kamer...

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6169
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Dotyčný by si zasloužil, to je fakt. Ovšem druhá věc je, jestli by si taky nezasloužil DP za to, že si nechává nové vozy takto ničit. Řekl, bych, že se opět šetřilo na nevhodném místě.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

3977
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Zlaťák píše:
Vario 1601 už má počmáraná/poleptaná zadní okna. :(


1598 taky. A podle stylu mi přijde že to dělá jedna a táž osoba...která už by zasloužila přes čumák!

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Vario 1601 už má počmáraná/poleptaná zadní okna. :(


Offline
Uživatelský avatar

352
30 led 2008 17:13
Ten na Hanácké nicméně letěl k zemi po zásahu zrcátkem autobusu. Jelikož autobusu se nic nestalo, pouze se mírně ohnulo rameno toho zrcátka, tak je vlastně dopbře, že to takhle dopadlo, bůhví komu by to brzo spadlo na kokos vlastní vahou.

_________________________________
Nejlepší trolejbus je 22Tr. Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme se o tom přít, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Už další případ! Stejnej skácenej přístřešek byl loni na Silvestra na Hanácké směrem do Kobylnic. Jestli to nebude ten samej pachatel. :mrgreen:

Na ten ve Šlapkách nešahat! Je tam celkem nově, nejspíš je to bývalej přístřešek z Přemyslova náměsí.


Offline
1347
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Na to,jakou jsou Soběšice lukrativní částí,tam mají zastávky v poněkud zoufalém stavu(třeba i taková Štěpánkova,nebo smyčka Klarisky-občas si tam připadám jako na smetišti,jedna z nejhorších konečných,co se týče pořádku,v Brně). :-?


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1684 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 68  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 čer 2024 06:52
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]