Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 103 z 138    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106 ... 138  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Neboj, GPS poloha oznamuje vozovnu Medlánky a nehýbe se ;)

Jen koukám, že mi to způsobilo problém v mobilní aplikaci na WP, protože s takovým vozem databáze nepočítá :D

Když už jsme u toho, rád bych oznámil vydání nové verze šotorisu pro Windows Phone, která již obsahuje všechny trakce (pro rejpaly: ne, lodě zatím ne :D )

Obrázek Obrázek
Obrázek


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
1542 10 80002 Stránská skála
hehe, vstala z mrtvých 8-[

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Aktuálně jsou 3 zdroje dat. Dve naoficiální - iRis a nedávno ještě Šotoris používají jeden. Wifitram druhý. Nyní jsou již oficiální data od DPMB. Bylo s tím dost jednání, ale po dvou letech se to povedlo. Zatím přístup zaslali jen mě (jsou tam jistá zabezpečení). Zolex je ale pravděpodobně dostane v nejbližších dnech :-)


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Oficiálnych zdrojových dát je len 1, používa ich Šotoris. Až získam k dátam prístup aj ja, budeme používať rovnaké dáta. Zatiaľ iRIS pracuje so starými neoficiálnymi dátami.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

3079
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Kolik těch zdrojových dat vlastně je? A proč máte každý svoje?


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
V tuto chvíli ano.


Offline
Uživatelský avatar

3079
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Chci se zeptat, on sotoris a risbrno, nebo jak se to jmenuje, maji rozdilna zdrojova data?


Offline
340
12 čer 2012 17:51
To bude asi z té euforie či šoku :-D

_________________________________
Zavřenými dveřmi hra nekončí, zkus další zastávku...
Ten, kdo neprojede zelenou u zimáku, není u mě řidič...


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Ale moc se nečiníte, kompletní Vypravenost dneska teda rozhodně není :D

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
ReZ: Na 702 mi nešahat. :mrgreen: Né, sranda, ale třeba u regionálek pamatovat na to, že špatná kurzovka se čas od času vyskytne, někde dokonce pravidelně. Ale snad bude víc zápisů regionálek, ne jen ty stejný furt dokola (jako ty ode mě). biggrin


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Teď jen doufat, že nám tu pověst "seriózní skupiny nadšenců" nezkazí takoví blbečci, jako IvanM v tématu vedle. Ale to asi bude věčný boj.

To jsem ale trochu odbočil... offtopic

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
mceza píše:
Bude třeba vymyslet novou "bojovku" :D

Regionály, zálohy, zkušebky, služebky. Je toho dost.
Živě si představuju hrozen šotoušů za kuropění u Vozovny Slatina, aby proskenovali 701/702. Rychlý přesun na Vídeňskou, pak do Modřic nebo do Lískovce. Před začátkem školy mají co dělat. Ti lepší mají horolezecké vybavení, vylezlí na vhodný kandelábr kurzy a RZ hlásí rádiem na zem sparing partnerovi, co to obratem on-line zapisuje... V zimě pochopitelně dalekohledy s nočním viděním... sarcastic
Ale jinak super, že máme ofiko data. Aspoň je vidět, že BMHD je pro DPMB seriozní skupina nadšenců. Díky.´

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Karlos píše:
Počínaje dneškem teda asi celý vypravenost ztrácí smysl? Kromě teda zápisů regionálních linek

Vypravenost určitě smysl neztrácí, stále se zachovává statistika vypravení, půjde snadno zjistit, kdy a kde jaký vůz jezdil atd. Rozdíl je v tom, že to bude kompletní a bez chyb. :)


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
viktor1: až dostanem dáta aj ja, všetko bude aj v iRIS-u ;-)

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
479
23 pro 2013 20:28
Hrušovany u Brna
Takže se ale budoudát stále dál zapisovat regionální linky??

Přidáte to i do iRISu?? biggrin

Je sice super, že to takhle je, ale je škoda končí vypravenost :-(


Naposledy upravil viktor1 dne 20 led 2014 22:04, celkově upraveno 1

Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Jak říkám - toto je oficiální výstup z RISu přímo od DPMB. Výpadky jsou možné (na data není samozřejmě žádná záruka), ale předpokládám, že k nim bude docházet minimálně.

EDIT: Koukám, že je v datech i linka 891 - Avion shopping park :-)


Offline
Uživatelský avatar

1344
17 črc 2010 21:41
Krno
A jak to bude s výpadky dat? Dlouhodobé už se neočekávají? Jinak by museli být záložní zapisovači stále ve střehu. :-) Každopádně taky přidávám své díky všem, díky kterým se to povedlo. Mě osobně třeba kurzy až tak nezajímají, ale rozhodně je užitečné mít možnost zjistit polohu nejen u tramvají a vědět co za vůz to zrovna jede. To je věc, kterou ocení i běžný cestující.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Samozřejmě. Stejně tak se dá předpokládat, že k automatickému zapsání vypravenosti bude docházet v nějakých časových intervalech. Pokud vůz uvidíte dříve, než to šotoris zapíše - jste první a šotoris to nepřepíše :D

(už vidím, jak ve tři ráno na plotě vozovny visí šotouši s dalekohledy, aby zapsali kurzovky dřív, než řidič zadá do RISu službu a šotoris to zaznamená :D :D :D )


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
Pokud ovšem záložní bus (500xx) bude celý den stát na stanovišti (třeba v Komíně se to někdy stává), tak ho to nezachytí, protože režijní jízdy to neregistruje. To jenom pro doplnění.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Ano, s velkou pravděpodobností dojde k automatickému zapisování vypravenosti. Řešíme detaily a konkrétní provedení.

Bohužel je to smutný konec vypravenosti, kde někteří jedinci nechali doslova kus života. Ale řekl bych, že když máme díky ochotě DPMB k dispozici kurzy oficiálně a v plné podobě (tedy pravděpodobně bez zvláštních, zkušebních a služebních jízd - ty budete nejspíš moci odchytávat stále!) je stávající systém vypravenosti přežitkem.

Bude třeba vymyslet novou "bojovku" :D


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
Souhlasím, teď už to chce jen nějakou drobnost na přenos dat šotoris-vypravenost a zapisovačská činnost je minulostí :)
Každopádně díky všem, kteří se zasloužili o zisk dat, a také všem, kteří této snaze neházeli klacky pod nohy.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Počínaje dneškem teda asi celý vypravenost ztrácí smysl? Kromě teda zápisů regionálních linek

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Je to narychlo spíchnutá verze. Vzhledem k tomu, že jsem měnil hosting, servery a technologii, tak je šotoris v hrozném stavu. Čeká mě 14 brutálních dní ve škole a nemám čas si k tomu sednout a pořádně si zaprogramovat. V přípravě je zbrusu nová verze, ale zatím se snad spokojíte alespoň s výpisem dat. Bez možnosti interakce. I tak je to víc, než bylo ještě ráno :-)


Offline
340
12 čer 2012 17:51
perfektní :) Ale co mě opravdu potěšilo: "k vyhledávání vozů použijte Ctrl+F" :-D

_________________________________
Zavřenými dveřmi hra nekončí, zkus další zastávku...
Ten, kdo neprojede zelenou u zimáku, není u mě řidič...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
V tom případě se tím potencionálně vyřešily 2 problémy. Valná většina chybných zápisů ve vypravenosti, a neaktuální řazení souprav.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3447 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106 ... 138  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 07 říj 2024 12:29
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]