Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 11 z 27    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 27  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

9272
10 čer 2004 11:19
Kdyz se nekdo mota po silnici jak spina v kyblu, nebo si to hrne stredem bez ohledu na provoz, tak se nediv. A v mhd se nasomruji do np clanku, kde zablokuji pruchod i vystup a jeste se jim nelibi kdyz si nekdo dovoli vystupovat... Bud bude omezeni rekneme 2 kola na vuz a bude pred nima mit kocarek a vozik absolutni prednost, nebo by meli mit smulu.


Offline
Uživatelský avatar

3342
13 lis 2004 11:58
Rem píše:
Ještě jsem nepotkal kolaře, co by nastupoval dle SPP takže je stačí vyhnat hned při nástupu a je klid. Zvlášt na d-8 je obliba, že nalezou ve městě, jedou na Mifkovu tam vylezou projedou se líšeňskýma lesama, dolama a horama, a pak zpět na MHD a frrr do města. Jako by byla za Mifkovou nějaka hranice kam kola nesmí.


No a? Kolo sice nemám, ale docela to chápu, protože táhnout se přes město v tom provozu.. Ne, děkuji.. A když už jede po silnici, tak vám stejně taky vadí. Takže zrušíme kola? Neříkám, že mě jako řidiče cyklisti občas nevysírají, ale neházím je do jednoho pytle...


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
Nezbývá, než souhlasit s Pvvs. Arogantnější druh "sportovců" jsem ještě nezažil. Do MHD cyklista rozhodně nepatří - leda v případě defektu nebo nepojízdnosti kola.


Offline
Uživatelský avatar

9272
10 čer 2004 11:19
Proc ne ? Je to realita a opakuje se kazdy leto, kdyz takysportovci vyrazej mezi lidi.


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
Ives: Protože to není vyřešeno ke spokojenosti všech, by byl můj prvotní odhad. Dodal bych pak jen, že to opakovaně někoho vytáčí.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

1437
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
Proč se toto téma se stejnými argumenty pořád dokola opakuje? Pvvs netroluj.. :)


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Ještě jsem nepotkal kolaře, co by nastupoval dle SPP takže je stačí vyhnat hned při nástupu a je klid. Zvlášt na d-8 je obliba, že nalezou ve městě, jedou na Mifkovu tam vylezou projedou se líšeňskýma lesama, dolama a horama, a pak zpět na MHD a frrr do města. Jako by byla za Mifkovou nějaka hranice kam kola nesmí.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
140
11 pro 2011 18:53
SPP myslí jen na situaci současného nástupu, při kterém má kočárek (invalidní vozík) před kolem přednost.
Kód:
Při současném nástupu na zastávce do vozidla má přeprava kočárku pro spolucestující
dítě a vozíku pro invalidy přednost před přepravou jízdních kol i dalších spoluzavazadel.

Pokud už se kolo veze, tak jej není možné vyloučit z přepravy, kvůli kočárku na další zastávce... což je na druhou stranu docela logické...


Offline
888
21 led 2006 12:26
Pokud se cyklista již veze a na zastávce hodlá nastoupit buď kočárek, nebo vozík - je to jedno. Je řidič oprávněn vyloučit cyklistu z přepravy? Nebo to funguje jen naopak, že pokud veze kočárek, tak může být cyklistovi odmítnut nástup?


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Takové situace jsou jednou za čas a příplatek tak nikoho nezruinuje. I když si myslím, že cykloservisů je po Brně dost a není problém tam dojít s kolem v ruce.


Offline
Uživatelský avatar

6930
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Mauricio: tzn. že existují situace, kdy se potřebuješ přepravit s kolem prostředkem MHD. Mch. pokud člověk nemá předplatní lístek, pak za kolo platí (měl by platit). Takže určitá forma poplatku tu je. Naštěstí jsem se zatím nedostal do situace, že bych musel s kolem použít MHD.
Na druhou stranu (netýká se popisované situace) - když je prázdný vůz, tak přece není problém, aby takycyklista jel vozem MHD. A myslím, že v SPP je psané něco o tom, že pokud cestuje kočárek, nebo inv. vozík, má přednost před kolem. Pak to záleží také na řidiči, zda ho tam nechá (kolo s majitelem).


Offline
Uživatelský avatar

9272
10 čer 2004 11:19
Ja snad nekde psal, ze ty kola byly nepojizdny ? Takysportovci po vystoupeni nasedli a po chodniku vyrazili vstric "sportu" ... Poplatek by nebyl marnej a urcite by se dal i omezit cas, kdy by se mohly prevazet...
Bohuzel musim souhlasit s Mauriciem, ze vetsina cyklistu je ta nejbezohlednejsi skupina, jaka muze byt. Na silnici pro ne pravidla neplatej a na chodniku jsou vladsi oni.

Jednorazovka v cene dvojnasobku jizdnyho by v pripade poruchy nedelala zvlastni problem, ale tyhle sportovce jezdici z kopce by odtamtud dostala.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Nevozím, protože na kole nejezdím, to už spíše chodím pěšky. Jen nevím, jak to souvisí s debatou.


Offline
Uživatelský avatar

6930
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Mauricio: nevím, jestli jezdíš na kole, ale předpokládám, že při každé jízdě s sebou nevozíš nýtovačku (pro případ přetržení řetězu), náhradní plášť (ne duši, ale plášť) a podobné srandy.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
V ramci uspor by se mohli vyrazit pumpickari z mhd
Já bych je zrušil celkově, jestli to potkám na silnici nebo v šalině je mi jedno, tak jako tak se mi otevírá kudla v kapse. Pro začátek by ale stačilo, aby se za kolo v MHD platilo - takový jednorázový příplatek 50 Kč (lupeň by mohl být stejnej jak na noční linky) by určitě kolařům připomněl, že kolo je od toho, aby se na něm jezdilo, ne od toho, aby se vezlo v šalině.


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
Jo, za této situace klidně. Ale proč plošně? Jaký je rozdíl, když vozidlo veze 2 lidi nebo 3 lidi a kolo? Zvýšená spotřeba energie?

Sám na kole najezdím cirka 2000 km ročně a letos jsem ještě MHD nejel - loni snad jen dvakrát, z toho jednou kvůli technické závadě (upadlo mi sedlo) a podruhé jsem vyjel prázdnou šalinou do Líšně, protože bylo vedro á 35°C ve stínu a já se chtěl projet do lesa, ovšem nechcípnout hned před výletem v kopci na Líšeň. V obou případech jsem si počkal na prázdné vozy a bylo to bez problémů.


Offline
Uživatelský avatar

9272
10 čer 2004 11:19
V ramci uspor by se mohli vyrazit pumpickari z mhd. Aktualne je v jedny kachne nasomrovanych 5 pumpickaru invalidni vozik a kocarek.je nalepenej na vystupnich dverach. A nikdo z pumpickaru se neobtezuje vystoupit nebo dokonca jet na kole.....


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Myslím to tak, že zrovna z nějakýho důvodu nebyl standardní stojan :idsjmk1:, tak tam vrzli náhradní a pak se na to zapomnělo, že se tam má dát ten standardní :-) To by nešlo? :-)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
1347
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Richie...těžko,když to tak udělali i v Řečkovicích.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Tak se na tu zastávku holt zapomnělo :)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Ono to tam je takhle už dobrýho půl roku... (!)

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
7
29 dub 2013 23:48
oni to podle mého vymění a bude to oki. To je asi jenom kvůli nedostatku nově vyrobeného značení.


Offline
1347
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
agent...takhle je nově udělaná i zastávka Kořískova v Řečkovicích.


Offline
888
21 led 2006 12:26
Emblém by měl být zadán do výroby.


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Že by se šetřilo už i na zastávkových označnících? Vyfoceno na Fügnerově, a je to tam takhle už delší dobu...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 673 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 27  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 22 čer 2024 12:40
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]