Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 76 z 723    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 723  Další
Autor Zpráva
Offline
2736
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Trochu smůla, že nejde řídit trajfl s jednou nohou, když může jezdit amputář třeba s upraveným osobákem... je fajn, jestli toho řidiče zachránili, měl přecejen menší vozidlo, než fíra Pendolina ze Studénky, co se srazil naposledy s tím kamionem plným plechů, u něj to, myslím, skončilo amputací.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
2736
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Titulek bulvární, článek na poměry Rovnosti, Novinek a podobných webů docela solidně napsaný, většinou z citací mluvčích, ze závěrů zpráv, prostě ne úplně klasicky vycucaný z prstu. Je v něm taky vidět, jak se u dopravního podniku vystřídaly mluvčí za těch deset let.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

3977
25 led 2006 16:11
všudezdejší
OndraS píše:
Ten článek, resp hlavní titulek, zní dost katastroficky, jako kdyby se těch nehod dělo hromada. Resp ono se jich hromada děje, ale takovýchto velkých, kde je vina "naše", je zaplaťbůh skutečně minimum..


To bohužel už je dneska normální, nalákat na bombastický, šokující titulek, aby pak obsah článku byl tak trochu o hovně.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
1471
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Pokud vím, je kupodivu "celej" a tu nohu mu zachránili. Jestli jsem to dobře pochopil, je v pracovní neschopnosti, ale řídit trolejbus už asi nebude moc. Ale nejsou to zaručené informace.

Ten článek, resp hlavní titulek, zní dost katastroficky, jako kdyby se těch nehod dělo hromada. Resp ono se jich hromada děje, ale takovýchto velkých, kde je vina "naše", je zaplaťbůh skutečně minimum.

Je zajímavé, že ta nehoda 3029 není stále definitivně ukončena a dokonce se ve všech materiálech hovoří o závadě, která "nelze momentálně konkretizovat", přičemž příčina nehody a co se technicky přesně stalo, bylo známo v podstatě asi hodinu po nehodě. Defakto zatím nejede spíš konkretizovat, kdo za to může. Konstruktér dokázal, že je to spočteno dobře, dodavatel šroubů dodal správné šrouby, my je správně vyměňovali, jejich kontrola ve smyslu únavy materiélu není defakto možná, atd. Je to vlastně zamotaný kruh.

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
2736
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
No jo, trajfl na Křence, tam to dost ošklivě dopadlo s řidičem. Docela by mě zajímalo, jak to rozchodil, přecejen to zranění muselo být asi dost vážné...

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

6607
21 pro 2005 17:01
Spěchající trolejbus na červenou a další: připomeňte si vážné nehody MHD v Brně


Offline
Uživatelský avatar

6607
21 pro 2005 17:01
Městská policie Brno píše:
Indickou dvojici zaskočil v Brně africký student, položil před ni své kufry a odjel

Záhadný případ dvou opuštěných kufrů zaměstnal včera večer brněnské strážníky. Operačnímu středisku městské policie se ozval svědek a popsal, jak na Nových sadech vystoupil neznámý muž z tramvaje, položil zavazadla na ostrůvek a stejným spojem zase odjel. Uvedl tím do rozpaků mladý indický pár, který na zastávce s kufry osaměl a cítil za ně zodpovědnost. Dvojici tedy pomohl kolemjdoucí, jenž se obrátil na strážníky. Hlídka městské policie se spojila s obsluhou kamer a ta nahlédnutím do záznamů zjistila, co se přesně stalo. Cestující si své kufry vynesl z tramvaje a do vozidla se vzápětí vrátil pro další tašky. Měl je ale příliš daleko od dveří, a tak řidič nemohl předjímat jeho záměr, zavřel dveře a odjel k hlavnímu nádraží. Dohledové centrum na nahrávkách objevilo i okamžik, kdy majitel kufrů v Nádražní ulici vystoupil, postával tam, a po krátkém váhání se vydal zpět k Novým sadům, kam už ovšem nedošel. Strážníci po cizinci pátrali podle fotografií z dokladů, nikde v okolí už se ovšem nepohyboval. Nakonec se jim podařilo zjistit, že jde o afrického vysokoškolského studenta. Na univerzitě se strážníci od zaměstnanců dozvěděli, že bydlí v jednom z brněnských hotelů. Svůj pokoj jim mladý Ghaňan otevřel už v domácím oblečení. Poznamenal, že cestou zpět ke svým kufrům zabloudil a postupně se smiřoval, že už se s nimi neshledá. Strážníkům několikrát poděkoval za jejich vrácení a oni mu na rozloučenou vysvětlili, na které tísňové linky se může v podobných situacích obracet.


Přehled událostí ze dne 11. února 2021


Offline
115
27 čer 2017 19:11
Bílovice
Já to chápu, je tu třeba první den a neví kde co je, vysadí kufry někde pak jede a vystoupí mezi tunou lidí na hlavase, může to být dost stres


Offline
Uživatelský avatar

9273
10 čer 2004 11:19
No jestli tenhle študák zabloudil cestou z nádraží na sady, tak mu ta vejška si bude na nic.... 250m rovně ..


Offline
2818
01 úno 2006 10:39
Africký student a indický pár.
https://www.novinky.cz/krimi/clanek/tra ... .seznam.cz


Offline
Uživatelský avatar

3090
29 srp 2009 19:30
Naopak, skutková podstata (konkrétní děj) byla naplněna, nicméně společenskou škodlivost lze hledat jen obtížně.

Moderátoři, šlo by tu už konečně uklidit? Díky!

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

635
15 dub 2013 15:57
Well, potom mluvíš sám za sebe, nic to ale nemění na tom, že se na těch zákonech shodla většina společnosti a prostě je musíš a budeš respektovat :)

Přecházet na červenou v noci, když široko daleko nic nejede, žádný přestupek není, protože skutková podstata činu (to je ohrožení ostatních účastníků) nebyla naplněna.

A pouštět se do diskuse s výchozím nastavením "nikdo mě nepřesvědčí" radši ponechávám bez komentáře .....

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
Uživatelský avatar

192
12 čer 2020 15:02
Brno-Černá pole
S tím souhlasím.


Offline
Uživatelský avatar

738
27 bře 2010 10:37
Brno Bohunice - 6, 8, 10, 50, E50, 60, 61, 69, 82, N90, N91 a N96
Ať se na mě nikdo nezlobí, ale morálka pro mě nemá se zákony žádnou spojitost - jednání, které je nezákonné, ale nikomu a ničemu nevadí (například přecházení na červenou ve dvě v noci na přehledném místě) mi opravdu nikdy žíly trhat nebude, naopak nemálo amorálních věcí proběhlo naprosto podle zákona a nikdo mě nepřesvědčí, že je lepší prasárna podle zákona než "zločin" bez oběti.

_________________________________
Suzuki Swift Sedan 1.6i 16V (1994)

RT6N26 --> colt274


Offline
Uživatelský avatar

635
15 dub 2013 15:57
Je to obecně akceptované a výchozí právní dictum jednoho ze zakladatelů moderního evropského práva Georga Jellineka a vychází z tzv. práva přirozeného. Zcela jasně deklaruje, že lidem, či zástupci jím delegovanými, přijímané zákony jsou "nezbytné k zachování a mírovému fungování a soužití společnosti", neboť prostřednictvím volených zástupců deklarují vůli lidu kodifikovat elementární pravidla umožňující samotný život společnosti.

V případě, že se někomu jakýkoliv zákon nelíbí či mu dokonce připadá subjektivně nemorální, nic mu nebrání představení lepší alternativy k tomuto zákonu a získání objektivní souhlasící většiny společnosti, na základě které se obecná definice morálního minima konkrétní společnosti alternuje.

Upřímně doufám, že to opravdu hloupé přirovnání s norimberskými zákony, přijímané v totalitní zemi bez svobodně voleného parlamentu, je jen pokusem o nejapný vtip a ne vážně míněným argumentem ....

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
Uživatelský avatar

738
27 bře 2010 10:37
Brno Bohunice - 6, 8, 10, 50, E50, 60, 61, 69, 82, N90, N91 a N96
zákon je minimum morálky.

A to konkrétně proč? Norimberské zákony byly taky minimum morálky? Zákony nemají s morálkou nic společného kromě toho, že se občas setkají na stejné úrovni, naopak mě napadá pár zákonů, co jsou samy nemorální.

_________________________________
Suzuki Swift Sedan 1.6i 16V (1994)

RT6N26 --> colt274


Offline
589
25 říj 2019 10:12
xxx píše:
Lepší je blokovat chodce než auta
honny píše:
Proč?
Pravděpodobnost, že chodec nebude vůbec schopen někudy projít je mnohem nižší než pravděpodobnost, že nedokáže projet auto. Jasně můžou být specifické případy jako vozíčkář nebo kočárek, kdy je to problém, ale pořád ten problém je o řád jinde než zablokování např. vozů IZS.


Btw. možná by to nějaký admin mohl někam uklidit, jsme dost off topik... Navrhuju samostatné nové téma např. "Dopravní předpisy" nebo něco podobného. Všímám si, že často se debatu v různých vláknech strhne k probírání dopravních předpisů, tak by to podle mě osobně nebylo na škodu nějaké místo, kde se můžeme "hádat" o pravidlech dopravy, protože jim samozřejmě téměř každý rozumí nejlépe... sarcastic


Offline
Uživatelský avatar

2586
13 črc 2009 13:42
No... Takže když je třeba dvouproudá silnice a vedle ní dostatečně široký prázdný chodník, tak mám zastavit předpisově v silnici, aby mě museli ostatní objíždět přes protisměr? Pokud je tam silnější provoz, ohleduplnější je dát to v tomto případě na chodník.

Citace:
Jo, to je o té míře. Pokud projede vozíčkár/kočár, tak to beru jako cajk. Pokud kvůli trotlovi musí rodiče s kočárem do vozovky, tak ne

Ano, přesně tak. Je to o té míře. A to už jsem tu taky několikrát zmiňoval. Jenže někteří to jaksi ignorují a pořád dokola tu melou svoje o tom, jací jsme všichni včetně mě hovada a že pořád jenom porušujeme předpisy a neumíme používat mozek.


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
xxx píše:
Lepší je blokovat chodce než auta

Proč?

xxx píše:
Jo, vy jste všichni dokonalí a bezchybní a vaše práce je nejlepší na světě. Zato já všechno dělám špatně, porušuju předpisy a měl bych změnit práci.

No... Očividně.

Těch debilů s dodávkama není tolik, ale jsou hodně vidět. Je to o míře. (To máš jak s cyklounama.) Zastavení s blikačkama v (cyklo)pruhu je zpravidla cajk. Zamrdání jedinýho funkčního chodníku u silnice ne.
A když po něm pojedeš, neuhnu ti.
Když mi rozjedeš trávu u domu, příště tam dám kameny nebo bodáky.


Infrastuktura na krátkodobý stání po městě zpravidla chybí, případně je zadrbaná lidma, co tam stojí dlouhodobě. Obecně se to zlepšuje (modré zóny, krátkodobé stání po reko Minské).


Disclaimer: jezdil jsem s dodávkou. Pěkný večer.

Robert píše:
Mně zastavení na širokém chodníku bez ohrožování chodců nijak nevadí, považuji to za ohleduplnější než blokování dopravy.


Jo, to je o té míře. Pokud projede vozíčkár/kočár, tak to beru jako cajk. Pokud kvůli trotlovi musí rodiče s kočárem do vozovky, tak ne.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

2586
13 črc 2009 13:42
Jo, vy jste všichni dokonalí a bezchybní a vaše práce je nejlepší na světě. Zato já všechno dělám špatně, porušuju předpisy a měl bych změnit práci. Tak si to užijte. Jo a ještě kradu kabelky.

Buďte rádi, že máte lepší práci, ale nepohrdejte prací druhých. Buďte tak laskavi. Každá profese je potřebná. Ne jenom ta vaše.


Offline
Uživatelský avatar

635
15 dub 2013 15:57
Ano, dodávkáři to nemají easy, ale v té pozici jsou s větším či menším blbláním dobrovolně. Kdyby k právům zaměstnanců takhle přistupovali všichni, jsme bez omezené pracovní doby, sociálního a zdravotního, omezení propouštění a podobně. Nikdo jiný, než tlak lidí, to prostě nezmění.

A k tomu kvazidilematu dopravní předpisy vs pracovní povinnosti - zákon je minimum morálky. Žádné takové rozhodování mezi předpisy a prací nemůže a nesmí být. Když podle některých můžou řidiči z jakéhokoliv důvodu porušovat Zákon o provozu na pozemních komunikacích "protože jsou ve stresu", můžou také porušovat jiné zákony? Ujet od nehody, "protože jsou ve stresu"? Ztratit balík, "protože jsem ve stresu? Ukrást kabelku "protože jsem ve stresu a bojím se o práci"? ...

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
2818
01 úno 2006 10:39
Řidič čehokoli by měl v prvé řadě vždy dodržovat dopravní předpisy.


Offline
Uživatelský avatar

2586
13 črc 2009 13:42
Na jedné straně jsou dopravní předpisy, na straně druhé jsou pracovní povinnosti a zákazník čekající na své zboží. Není to vždy lehké rozhodování...


Offline
Uživatelský avatar

3716
08 čer 2005 23:12
xxx píše:
Když ono to není tak jednoduché. Kdyby sis v takové nějaké firmě zkusil přivézt zásilky zpátky s tím, že "to prostě nestíháš", tak by s tebou hodně rychle vymetli. To by ti třeba řekli "tak už zítra nechoď" a ze dne na den bys byl bez práce. Navíc toto zodpovědnej loajální člověk prostě neudělá, protože má jisté morální zábrany.

A já jsem si třeba myslel, že zodpovědný člověk má morální zábrany vůči porušení dopravních předpisů.


Offline
Uživatelský avatar

2586
13 črc 2009 13:42
To su rád. Aspoň někdo tu má pochopení.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18062 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 723  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 03 črc 2024 09:06
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]