Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 619 z 723    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 616, 617, 618, 619, 620, 621, 622 ... 723  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3714
08 čer 2005 23:12
MartinV píše:
Moje zkušenost je taková, že u nás, když chci přejít silnici, musím počkat, než tak 3-5 aut projede. U jižních sousedů pouští všichni. Ano, není to kdovíjak objektivní, protože je to jen hrstka řidičů, ale větší než ta Vaše (tzn. Rakušáci u nás).

Zapomněls dodat, že u nás musíš počkat i na tom přechodě, zatímco v tom Rakousku tě pustí i mimo přechod

Nicméně zpátky k tématu... V dnešním Jihomoravském večerníku byla hned na úvod reportáž o finálním rozšíření IDS do zbytku kraje.


Offline
Uživatelský avatar

2571
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Mauricio píše:
Rakušáci a Poláci (a Ostraváci) jsou na českých silnicích snad největší hovada, co lze potkat. A pak samozřejmě řidiči DHL, PPL apod. plus kamioni.

Moje řeč, v Polsku platí jedno pravidlo: vlez do vozovky, oni ti tu přednost dají. Jako pěšák už jsem se po Polsku nachodil.
mceza píše:
Mauricio: Mě se spousta pravidel a zákonů nelíbí, ale dneska se mi nelíbí zastavování na přechodech, tak na to kašlu, zítra se mi nebude líbit, že se zboží v obchodě kupuje, tak si nějaký vezmu bez zaplacení a pozítří se mi někdo na ulici nebude líbit, tak ho zastřelím...

Ale no ták. To je přeci do očí bijící. Nejprve špatně, pak správně a kupodivu se stejným slovesem. Viz můj podpis.
Nechci rejpat, ale jsme nějak OT. Tohle vlákno je na diskusi o zprávách masmédií.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
72
09 úno 2006 14:18
Brno
:!:


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Prostě a jednoduše - vejde tam, vejde. Nevejde tam, nechce přecházet, jedu.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Zkušenosti z provozu mne naučili, že je lepší nepouštět. Když jedu v koloně, nebudu jak trubka brzdit, protože ten za mnou to nemusí ubrzdit (což je taky dané tím, že někteří jezdí půl metru za jiným autem) a když v koloně nejedu, tak si myslím, že chodec snad může chvilku počkat. Nebo ho pustí někdo jiný. Nemluvě o tom, že jsou přechody tak debilně umístěné, že když zastavím, stojím v zatáčce a nejsem vidět.
To je prostě zákon na dvě věci.

Tímto bych tu debatu o hovně už ukončil, je to dosti OT. Stejně to obracíte a chytáte se kravin (Fathom, mceza).


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Mauricio: Mě se spousta pravidel a zákonů nelíbí, ale dneska se mi nelíbí zastavování na přechodech, tak na to kašlu, zítra se mi nebude líbit, že se zboží v obchodě kupuje, tak si nějaký vezmu bez zaplacení a pozítří se mi někdo na ulici nebude líbit, tak ho zastřelím...

Pravidla jsou tu od toho, aby se dodržovala a pokud se ti nějaké nelíbí, tak proti tomu vystup a bojuj, ale než se změní, tak jsi povinen ho dodržovat! Pokud by se chovali všichni jako ty, sám dobře víš, jak by to tu vypadalo...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Fathom
Lidi mdlého rozumu, jako ty, mne dokáží vždy skvěle pobavit :applause:


Offline
72
09 úno 2006 14:18
Brno
Mauricio: pokud někdo záměrně a nekompromisně odmítá dodržovat pravidla silničního provozu, na silnici nepatří. Protože bez pravidel to nejde, do takové džungle by se asi málokdo vydal. A jestli jsem kvůli tomuto názoru u tebe idiot, tak mne to od tebe ani nemůže urazit. Na tebe si dle této diskuse názor udělá každý sám. S tebou taky už diskutovat nebudu.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Ono ovšem na druhou stranu je pravda, že na mnohých českých okreskách se jinde, než po prostředku jezdit nedá...

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

163
26 črc 2006 15:05
Pro blikající zelenou hlasuju taky, vždycky je to příjemná změna po přejetí hranic...
A to s jízdou po prostředu a na kraji okresky jsem tam taky zaznamenal téměř u všech, z toho jsem byl docela vedle, skvělej zvyk! U nás mám fakt rád situace kdy se zpoza zatáčky vyřítí šílenou rychlostí auto po prostředku cesty a asi čeká, že s busem skočím do škarpy...


Offline
Uživatelský avatar

3704
28 úno 2006 19:00
PvvS píše:
Kdyby radsi zavedli blikavy semtamfory, jako vedle v rakousku .. To by bylo uzitecnejsi.

:applause:


Offline
Uživatelský avatar

6932
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Mauricio: ano, přechod je jen jedna stránka věci. Můžem se podívat třeba na okresky (nechci mluvit o jejich kvalitě). Čech jede ve svém pruhu zhruba uprostřed, Rakušan na kraji. Rozdíl? Při naší jízdě jsou na silnici 2 pruhy (ty jsou normálně). Při druhé variantě vznikne na silnici neoficiálně 3. pruh, aby se dalo předjíždět (pokud se jedná o pomalejší vozidlo.

K příkladu tebou uváděné dálnice. Rakušák jede 150 km/h, ale bezpečně - zbytečně nepřejíždí. Čech sice jede 110-130, ale různě přejíždí z pruhu do pruhu, aby mohl předjet jedno auto (to ještě nemluvím o typické české vlastnosti, kdy se přejíždí neustále.

O Polácích nemluvím, v tom souhlasím, jelikož Pšonci jsou obecně ještě horší než my. (To je samo o sobě dost složitý).


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Soudit řidiče podle toho, zda tě pustí na přechodu... To mi přijde trochu postavené na hlavu. Projeď se někdy třeba po dálnici, jak na ní jezdé Rakušáci a Poláci. Nebo i po městě...


Offline
Uživatelský avatar

6932
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Moje zkušenost je taková, že u nás, když chci přejít silnici, musím počkat, než tak 3-5 aut projede. U jižních sousedů pouští všichni. Ano, není to kdovíjak objektivní, protože je to jen hrstka řidičů, ale větší než ta Vaše (tzn. Rakušáci u nás).


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Rakušáci a Poláci (a Ostraváci) jsou na českých silnicích snad největší hovada, co lze potkat. A pak samozřejmě řidiči DHL, PPL apod. plus kamioni.


Offline
7195
27 úno 2010 07:40
Bohužel mi nezbývá, než se přidat k Mauriciovi. :-(


Offline
9986
15 led 2005 23:41
MartinV píše:
Robert: v tomto nemáš tak úplně pravdu, co se rakouských a českých řidičů týče. Obecně jsou ti rakouští daleko ohleduplnější, kdežto český (ne všichni, leč většina!!) se na silnici chová tak, jako kdyby byla jeho. Ale to sem nepatří (stejně jako celá tato debata). [-X



:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

6932
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Robert: v tomto nemáš tak úplně pravdu, co se rakouských a českých řidičů týče. Obecně jsou ti rakouští daleko ohleduplnější, kdežto český (ne všichni, leč většina!!) se na silnici chová tak, jako kdyby byla jeho. Ale to sem nepatří (stejně jako celá tato debata). [-X


Offline
7195
27 úno 2010 07:40
M3 píše:
Protože český řidič je jiný než rakouský. Rakouský vidí zelenou blikat, tak sundá nohu z plynu a v klidu zastaví, protože ví, že bude červená. Český řidič naopak zrychlí, protože spěchá a ještě to stačí projet. Takže by nehod bylo ještě víc.

Zapomněl jsi dodat rakouský řidič v Rakousku. Protože co tu cizinci často předvádějí, je do nebe volající. V Rakousku se navíc projetí na oranžovou považuje už za přestupek, proto brzdí.


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
mceza píše:
marecek.00, ale tady zase musí být rozumné úřady. Pokud se toto opravdu zavede (a já jsem pro), tak je tu obrovské riziko, že se opět někdo nahoře zblázní a vyseká to všude (tak jako kruhové objezdy, zpomalovací prahy a tak dále a tak dále...).
Toho bych se nebál. Místa pro přecházení se běžně projektují a staví, jenom se tak nemůžou označit. ](*,)


Offline
147
06 pro 2009 11:01
M3: No tak nevím, ale je rozhodně bezpečnější, když se agresivnější řidič pokusí rychle projet křižovatku na blikající zelenou, než jak je to dnes na oranžovou až červenou.
Podle mě, by blikající zelená měla být už dávno zavedena i u nás. Už i na slovensku jsem se z tím setkal, tak snad se časem dočkáme i tu!


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Datel píše:
Pvvs: Jo to by bylo opravdu užitečné... Nevím z jakého důvodu se toto neprosadilo i u nás?


Protože český řidič je jiný než rakouský. Rakouský vidí zelenou blikat, tak sundá nohu z plynu a v klidu zastaví, protože ví, že bude červená. Český řidič naopak zrychlí, protože spěchá a ještě to stačí projet. Takže by nehod bylo ještě víc.


Offline
Uživatelský avatar

6932
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
PvvS: jj, už se to zde (nejméně) jednou řešilo. Důvodem, proč to není zavedeno u nás je jen a pouze neochota příslušných úřadů cokoliv měnit.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Odpočítávání, jak popisuje Datel v poslední větě, je v Přerově u nádraží, ale prej se to "tak nějak nechytlo"... Nevím proč.


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
Pvvs: Jo to by bylo opravdu užitečné... Nevím z jakého důvodu se toto neprosadilo i u nás? Další prospěšnou věcí by bylo odpočítávání vteřin čekání na zelenou na přechodě pro chodce a shodně odpočítávání doby platnosti zeleného světla.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18061 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 616, 617, 618, 619, 620, 621, 622 ... 723  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 25 čer 2024 08:14
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]