Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 610 z 723    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 607, 608, 609, 610, 611, 612, 613 ... 723  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6932
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Něco málo o Crossech.


Offline
Uživatelský avatar

163
26 črc 2006 15:05
Mně dneska borec venku nedočkavě (odblok dveří je asi 1-2s po zastavení vozu) mačkal odrazku vedle dveří, a tak aspoň se člověk zasměje :-D


Offline
Uživatelský avatar

3090
29 srp 2009 19:30
Navíc to nejde promáčknout =D. Mnohdy vidím duchny jak do toho klovaj prstama, a ono nic. Taky jsem měl poprvé problém, než jsem zjistil, že ten prst na tlačítku musím chvilku podržet...

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
nahradit by šly, ale to je otázka finančních a lidských zdrojů, které jsou vyšší než výroba a nalepení samolepky kolem toho tlačítka. Efekt bude stejný a bude to stát o něco méně. Poškození samolepky bych se neobával, RT6 stejně nijak významně do provozu nezasahují...


Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
Ty malé poptávkové čudlíčky se měly nahradit nějakým normálním typem, to by snad bylo možné. Takto to lidi opravdu mate, a ono je to hrozně malé, není snadno poznat, že je to poptávka na dveře.

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
jj, RT6tky mají sice designově moc pěkná tlačítka, ale jsou vcelku naprd a špatně umístěná. Chce to mít jich pár i ve voze (ne jen na dvěřích) a zviditelnit (ideálně třeba žlutá šipka)


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
K těm poptávkovým tlačítkům mám zážitek z dneška, podařilo se mi natrefit na vůz 1803 (zase chvíli jezdící i bez pozornosti šotoušů). Nastoupil jsem předposledními dveřmi, posledními dveřmi, které otevřeli vystupující, nastoupila blondýna se čtyřmi taškami. Na příští zastávce zvonění v kabině řidiče a něco později průlet přes půl vozu zmíněné blondýny a výstup otevřenými 4. dveřmi. Poptávka fungovala (vyzkoušel jsem), jenom poptávkové tlačítko naprosto nezřetelné, pro normální cestující neviditelné, natož pro blondýnu, viditelné snad jen šotouši, zasloužilo by si barevného zviditelnění, zvláště, když u každých dveří v dnešní přetlačítkované době jen jedno


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
To mi přesně vyprávěl jeden známý. Žije ve vesnici Budějovic, autobus tam zajíždí 3x denně, takže hromadná mu absolutně nic neříká, jezdí všude autem. Jednou, je to pravda již drahně let, se vydal do Vídně. Taky nám barvitě líčil, jak tam stál na ostrůvku, zastavila šalina...a zase odjela. Zastavila druhá, cink a zase je pryč.... Vysvobodil ho až další člověk, který došel na zastávku :-D


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Kolega mě vypravoval, jak jel poprvé po patnácti letech šalinou, a poprvé se tedy setkal s poptávkovými tlačítky.
(snad promine, když to tady zveřejním) :lol:
Stál si tak jedno pracovní dopoledne na zastávce Nemocnice u svaté Anny, na zastávce byl jen on. Přijela pětka, zastavila, nikdo nevystupoval, a u dveří se rozsvítilo zelené světýlko. Tak přiskočil ke dveřím, a protože se domníval, že se jedná o fotobuňku, tak před ní zamával. Když se dveře neotevřely, tak ho napadlo vzít jízdenku, a přiložit ji na to zelené světýlko. Dveře se neotevřely. Šalina po chvíli zazvonila a odjela. Řidič a možná i někteří cestující z toho museli mít lochec jak sviňa sarcastic


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
když už jsme tu MM ale řešíme to tu:
měl sem poslední den 7653 na 61, dojedu k zastávce Kamenice, vzadu si to všichni otevřou, u předních dveří stojí venku borec, evidentně vysokoškolák v prvním semestru, čeká. pak mi začně čumět do čelního skla, a já čekám. musím mu naznačit, aby něco venku zmáčkl. měl sem od předchozí jízdy rozbité sklíčko nouzáku, raději sem to trochu odstřepil a dal za sklíčko tvrdý papír, aby nebyl vidět černej dudlík tlačítka, hned by to každej mačkal. do čeho ten inteligent šáhne a zmáčkne?? do díry plné střepů s nějakým namuchlaným papírem. tak se výtězoslavně s pískotem velmi pomalu ty první dveře otevřeli. poděkoval sem mu, že mi právě vypustil nouzovým tlačítkem vzduch ze dveří, přesto, že má venku velmi zřetelně označené správně tlačítko. odpověděl, že je tu nový (asi myslel Brno) že neví že má mačkat tlačítko, sem mu odpověděl, že mě učili číst už v první třídě a ukázal na nápis "Použijte tlačítko...". hned na to mě dorazil dalším dotazem, jestli jedu na Nové sady. kdyby nestál na zastávce už dlouho předtím a dobíhal, neřeknu, ale stál 20 cm od označníku a JŘ. tak sem mu ukázal JŘ a odpověděl že jedu. no a on vystoupil a šel pryč, asi čekal celou tu dobu jenom na mě aby se mě zeptal.
podle čeho že to vybírají uchazeče na VŠ?? samostatnost a použitelnost v realitě to asi nebude.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

3716
08 čer 2005 23:12
stuřík píše:
Ježiš zas nejsou tak blbý, aby nepoznali žlutý JŘ, bus (x4) místo šaliny a rozkopanou Údolní... Jsou to vysokoškoláci, tak si snad vydedukujou že je dlouhodobá výluka a že tam ta šalina prostě nemůže.
Nemusí vědět, že se na žlutý papír tisknou výluky. A i tak nemusí tušit, co za linku tam jezdilo původně... Včera například jsem viděl bus x4 ve Štefánikově čtvrti a nepamatuju si, že by tam kdy jezdila linka 4.


Offline
Uživatelský avatar

3090
29 srp 2009 19:30
b1 píše:
Tak například pro prváky, co letos nastoupili na VŠ a bydlí někde na kolejích po trase na náměstí Míru, zůstane už navždy trasa linky 4 na Mendlák jako ta původní... a podobně bych mohl pokračovat s dalšími příklady.

Ježiš zas nejsou tak blbý, aby nepoznali žlutý JŘ, bus (x4) místo šaliny a rozkopanou Údolní... Jsou to vysokoškoláci, tak si snad vydedukujou že je dlouhodobá výluka a že tam ta šalina prostě nemůže.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

3716
08 čer 2005 23:12
Tak například pro prváky, co letos nastoupili na VŠ a bydlí někde na kolejích po trase na náměstí Míru, zůstane už navždy trasa linky 4 na Mendlák jako ta původní... a podobně bych mohl pokračovat s dalšími příklady.


Offline
Uživatelský avatar

6932
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Ad hlášení následující trasy: mnohem lepší by bylo hlásit některé následující zastávky (především pak ty důležitější), jelikož následující ulice, kterou vůz pojede neřekne tolik, jako následující zastávka. Ať už pro cizince, nebo Brňáka někde z periferie města.


Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
Tím chci říct, že z pohledu cestujícího může jakákoliv trasa která platila nějakou delší dobu (a všechny ty jmenované byly, nějaká výluka něčeho byla pořád, kdo to má vědět) být tu původní, a ulice Pekařská taky ještě moc neříká, a to i pro člověka který ví kde to je, protože ani tak si nedokáže nutně domyslet kam to pokračuje a jak vlastně Pekařská zapadá do schematu brněnské sítě tramvají. Prostě je to naprosto odbyté hlášení, kde toho mohlo (a hlavně mělo) být mnohem víc.

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
Uživatelský avatar

3090
29 srp 2009 19:30
thingie píše:
Například hlášení na začátku září typu „Linka číslo šest, vůz jede po své původní trase ulicí Pekařskou“ je čirý komunikační fail. Která je vlastně ta původní? Podle téhle logiky můžu čekat stejně tak okruh přes nádraží (bylo to tak skoro rok)...

Co?!
Šestka jedila před Husovou na Ústředňák, za výluky Husova Masaryčkou a Rooseveltovou, poté v září 2009 dostala novou trasu Krpole, nádr. - Starý Lískovec, teď o prázdinách jezdila zase Masaryčkou a Rooseveltovou a nyní se vrátila na "novou" trasu. Nikdy, jak píšeš, nejezdila d6 za výluky Pekařskou... A kde by měla podle tebe končit? Náměstí Míru?

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
Ono toho letos nejde. Například hlášení na začátku září typu „Linka číslo šest, vůz jede po své původní trase ulicí Pekařskou“ je čirý komunikační fail. Která je vlastně ta původní? Podle téhle logiky můžu čekat stejně tak okruh přes nádraží (bylo to tak skoro rok), nebo klidně i směrem na Ústřední hřbitov (bylo to tak kdovíjak dlouho předtím), jako skutečnou „původní“ trasu. Plus ulice Pekařská zase není zase tak extrémní landmark, aby každý tušil kde to vlastně je. Kór když na té trase není jediná zastávka toho jména. Když jsem tím jel, byli tam lidé, kteří chtěli vědět, jestli tedy vůz pojede přes hlavní nádraží ne, a tohle hlášení nebylo schopno to zodpovědět.

Hlavně se těším na sáhodlouhé kecy před vánocema a nový rok, jak nás DP miluje, každou druhou zastávku. To by byl takovej problém i tohle hlášení udělat delší a popisnější.

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
001MRY: jo, takhle by to mělo fungovat. Divný je, že loňské převlíkání 5/2 apod. dělali takto všichni, a letos to "nejde"...


Offline
147
06 pro 2009 11:01
Ono taky záleží v tomto případě na řidičích jak jsou inteligentní a ochotní to lidem ulehčit. Já osobně vždy když přijíždím z linkou 12,3 či 11 k české, tak už před zastávkou potvrdím následující jízdu, takže k zastávce už přijíždím s přepsanými transparenty a i cestující ve voze vyslechnou hlašení o tom kam pokračuji včas. Je to hold o lidech, ale jak jsem si všiml, tak většina kolegů, buď o této možnosti neví a nebo je jim to jedno(co nemají nařízeno, dělat přece nebudou!-což nechápu)


Offline
Uživatelský avatar

2571
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
xxyyzz píše:
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/tramvaje-na-ceske-matou-lidi20100924.html

...těžkej bulvár...myslím, že článek nejlíp vystihuje první komentář k článku.

Ale má dobrou ilustrační fotku sarcastic

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
No, ale myslím si, že by to bylo méně matoucí, než to současné převlékání. Ostatně, v Bohunicích si také lidé zvykli, že jim tam teď místo d-8 jezdí d-13, že ano. Ale teď už se s tím nedá nic dělat. Alespoň že už se začalo do JŘ d-12 psát kam který konkrétní spoj pokračuje.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

6932
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
B1: některé vozy už na Moravák přijíždějí jako d-3 směr Hbf.

Agent: asi by problém nebyl, ale zase by se našli tací, kteří by nebyli spokojení. Viz diskuze pod příslušným článkem. (na brnensky.denik.cz) :-D


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Byl by problém mít pouze výlukovou linku 3 Stará Osada - Komárov a výlukovou linku 11 Lesná - Komárov?


Offline
Uživatelský avatar

3716
08 čer 2005 23:12
Zvláštní, že ve směru do Komárova to funguje. Tramvaj odjíždí z Moraváku jako 3 směr Česká, na Českou přijíždí jako 3 směr Hlavní nádraží a na České změní linku na 12 směr Komárov.
Takže kdo chce na nádraží, může jet tramvají označenou jako "3 Hlavní nádraží".
Kdo chce jet do Komárova, tak mu třeba dojde, že je něco rozkopanýho a jezdí to jinak, a může využít tu d-3, ze které pak fiktivně přestoupí na d-12.

Jediná chyba je, že hlášení dovnitř vozu a vně jsou o pár sekund posunutá, takže občas při velké hlasitosti těch hlášení není pořádně slyšet, co se vlastně říká.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
miropiro: podívej se o 10 příspěvků níž na nový JŘ d-12

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18062 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 607, 608, 609, 610, 611, 612, 613 ... 723  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 01 črc 2024 00:33
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]