Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 552 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 549, 550, 551, 552, 553, 554, 555 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
1366
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Jsem zvědav co bude jezdit za linky a co tam bude posílat za vozy.Ale rád mám taková překvapení v podání nových dopravců.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Je to neoficiální... Ale pochybuju, že se něco ještě změní.


Offline
Uživatelský avatar

188
25 pro 2010 21:35
Je to někde k nahlédnutí?


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Nejzajímavější je asi ten nový dopravce. Pár linek tu bude jezdit BusLine Semily :-)


Offline
Uživatelský avatar

188
25 pro 2010 21:35
Vime nejake podrobnosti, treba konkretni dopravce?


Offline
Uživatelský avatar

9298
10 čer 2004 11:19
http://brno.idnes.cz/brnensko-dostane-b ... zpravy_bor

Brněnsko dostane brzy pohodlnější a mladší autobusy


Offline
2825
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
mceza píše:
Nevím, jak je to kde přesně definováno, ale už jen to, že na JŘ jsou uvedeny určité jízdní doby, přičemž ve skutečnosti se mění v závislosti na denní době...


Ano, ale na tom jízdním řádu je uvedená ta nejdelší z nich, takže je to v pořádku. Navíc někde v těch pokynech je dokonce napsáno, že pokud v jednom směru je jízdní doba do 10 minut a v opačném ne, má se za to, že v obou směrech je jízdní doba stejná a to 10 minut. Takže to, co je na jízdním řádu, je směrodatné. Za zpoždění sice dopravce nemůže, ale cestující už vůbec ne.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Nevím, jak je to kde přesně definováno, ale už jen to, že na JŘ jsou uvedeny určité jízdní doby, přičemž ve skutečnosti se mění v závislosti na denní době...


Offline
Uživatelský avatar

639
08 kvě 2008 15:15
Brno - Žabokvaky
tahám citaci hodně starého příspěvku ale budu k němu mít aktuální otázku:
agent_s_teplou_vodou píše:
"Časová platnost jízdenky nepřestupní a i jízdenky přestupní v případě, že nebylo využito přestupu, se řídí údajem uvedeným v jízdním řádu. Jestliže cestující jede ze zastávky A do zastávky B a v jízdním řádu je uvedena platnost do 10 minut, tak mu v každém případě postačuje jízdenka s časovou platností 10 minut. V případě provozního zpoždění vozidla tuto skutečnost revizor při kontrole zohlední," napsal vedoucí tarifního odboru DPMB Vít Prýgl.

Zdroj: http://brno.idnes.cz/zdrazeni-jste-nevy ... 2_brno_krc
Slyšel jsem od jedné známé v mém okolí, že vlivem zpoždění na České při výstupu měla překročenou dobu platnosti jízdenky, ale v jř byla jízdní doba do 10 minut... Prý se hádala i na Novobranské, ale pokutu stejně měla dostat... Nechci rozebírat ten konkrétní případ (je to z druhé ruky) ale spíš se zeptám jinak: je někde v přepravních podmínkách napsáno, že doba uvedená v jř garantuje platnost jízdenky? Zkoušel jsem to hledat s té 14 stránkové verzi ale nic podobného jsem nenašel... Pokud se to tu někde řešilo obsáhleji tak se omlouvám že to zase vytahuju, ale odpověď jsem zatím nenašel...

_________________________________
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno... (Cato)


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Ano, prodlužuje se na obou koncích (cca 1,5 m vpředu a 3 m vzadu).


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
co jsem si všiml z a-67, tak se vrtá i Šumavská směr centrum. Všiml jsem si správně?

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
O d-1 v brněnském deníku.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Jsem rád, že se o trolejbusech píše. Byť teď zase BMHD nebudou mít lidé z DP v oblibě, ale to je vedlejší :-) Třeba se politici konečně proberou a umožní DP nakoupit nějaké nové vozy. A jestli ne, doufám, že se bude pokračovat v nákupu 21Tr z jíných měst (Jihlava, HK...).


Offline
Uživatelský avatar

3095
29 srp 2009 19:30
A nevím, jak je článek starej, ale píše se, že zprovoznit t30 se má až za rok sarcastic ...
I když s tím, kolik je trolejbusů, tak za ten rok možná už začnou i na t30 jezdi jen trbusy.
Patrně nad tím článkem autor hodně přemýšlel, když tam napsal takový chujoviny.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Na netu jsem to nenašel:
Příloha:
t-30.jpg

No v článku je dost nepřesností:
"A v Brně díky tomu začne opět jezdit trolejbusová linka 30".
A také pořád spojuje obnovu královopolského provozu t-30 s tunely Dobrovského místo s MÚK Královopolská x Hradecká.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
http://www.zitbrno.cz/radnice/rozhovory ... di-policie
Nejlepší je ilustrační foto bezpečnostního analytika Mříže :D


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Citace:
Vysokoškolákům začal semestr. A v Brně rázem narostly fronty
Je to vlastně každoroč­ní znamení podzimu: vysokoškolá­ci se hromadně sjedou do Brna a ulice v okolí náměstí i nádraží jsou najednou plné lidí. A hodně z nich má v polovině září jediný cíl: koupit si tramvajenku a vyřídit stu­dentské cestovní doklady.
Přestože se pracovníci Dopravní­ho podniku na začátek Semestru připravovali, táhly se včera fronty mladých lidí přes celou nádražní halu. "Stojím tu vic než půl hodiny a mám za sebou asi polovinu řady," řekl student Vojtěch Nikrma­jer, který na rozdíl od některých ne­ztratil trpělivost.
"Vím, že na začátku semestru jsou všude fronty, do Brna jsem ale kvůli brigádě mohl přijet až tento týden," vysvětlil mladík.
Podle slov mluvčí Dopravního podniku města Brna Lindy Škran­cové jsou v provozu všechny pře­pážky, přesto však musí zákazníci počítat s čekáním. Co se týče sa­motné dopravy po městě, posílil Dopravní podnik linky na nejfrek­ventovanějších studentských tra­sách, tedy linky 12, 13 a 25.
Horké chvilky zažili i zaměstnan­ci studijních oddělení. "Za hodinu mi rukama prošla stovka potvrzení o studiu a nespočet Isic karet," po­stěžovala si Daniela Dunajová ze studijního oddělení fakulty sociál­ních studií. Kromě zařizování a for­malit ale na vysokoškoláky čeká první týden semestru i několik pří­jemných věcí. Dnes odpoledne pro­pukne na dvoře Filozofické fakulty Masarykovy univerzity festival Se­mestrStart, na kterém nebude chy­bět projekce filmů, koncerty hudeb­ních skupin i zajímavé workshopy a jako správná studentská akce bude končit after party v klubu. Na VUT se mohou studenti těšit na ob­dobnou akci Semestr OpenAir, kte­rá se bude konat ve středu.

...článek o klasice, ale nevím, kčemu bude v Brně studentům tramvajenka. To aby kvůli tomu jezdili do Olomouce. :mrgreen:


Offline
888
21 led 2006 12:26
dávám tomu tejden, než to někdo posprejuje ...


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
http://brno.idnes.cz/kaplickeho-blob-stoji-v-brne-je-z-nej-autobusova-zastavka-pzg-/brno-zpravy.aspx?c=A110920_153734_brno-zpravy_dmk

"Byl to spontánní nápad, který mně napadl, když se rozhodlo, že knihovna podle návrhu v Praze definitivně nebude," uvedl autor vítězného návrhu.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
To je zase článek, kdy nemá autor o čem psát. Nechci ho nijak pomlouvat, páč ho neznám, ale takový článek by se dal psát každý den.


Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
Kvůli minutovým zpožděním se většinou nevypravuje NAD… A na jedničce, s výjimkou Hybešovy, kde překáží zaparkovaná auta, by se vlastně nemělo stát, že auta nějak zásadně zkomplikují plynulost dopravy. Pokud se jejich řidiči samozřejmě nechovají jako prasata a policie na to zase kašle. Nu, všední den v Krně.

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
Uživatelský avatar

3742
08 čer 2005 23:12
Citace:
... docházelo kvůli husté automobilové dopravě v pondělí ráno k deseti až patnácti minutovému zpoždění...
Není správně česky, že docházelo k deseti až patnácti minutovým zpožděním? Navíc netuším, proč píší článek o minutových zpožděních, k minutovým zpožděním dochází celkem běžně... sarcastic


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
http://brnensky.denik.cz/nehody/dopravni-zacpa-zbrzdila-tramvaje20110919.html


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Zajímaly by mne škody při stejné stážce, ale dvou T6. (info pro řidiče: ale proboha to nezkoušejte)


Offline
Uživatelský avatar

9298
10 čer 2004 11:19
Ona se ta T6 bohuzel nezvedla, ale zlomila. Zastavila se na zachytnych prvcich.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18101 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 549, 550, 551, 552, 553, 554, 555 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 07 říj 2024 06:28
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]