Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 544 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 541, 542, 543, 544, 545, 546, 547 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3095
29 srp 2009 19:30
Ta Lesná se mi hodně líbí druhým způsobem od Rema a cenou by to bylo navíc za pusu - nasládání betonů a zjednopruhování kruháče (štěrk a takový to červenobílý, co se do sebe dá nacvakat místo obrubníku). Ale to by se na tom nemohl nikdo namáznout :-?

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
A co takto? Pravé krajní pruhy by byly izolované pro "přímé odbočení" (to černé uprostřed je betonový zátaras, jak je např. na Kamenolomu) a levý pruh by vedl do kruháče s tím že auta do něj najíždějící by dávala přednost těm co už v něm jedou, prostě jak je to na bežném kruháči.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

3981
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Moje představa překopání pseudokruháče na Lesné.

Příloha:
Lesna_soucasno.jpg

Příloha:
Lesna.JPG


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
http://brno.idnes.cz/v-brne-se-srazily- ... zpravy_dmk

Nechápu, co tam dělá ta fotka těch hasičů s pražským pojízdným železářstvím (míněna 14T).

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
175
23 led 2011 03:17
http://brnensky.denik.cz/nehody/autobus ... 11021.html


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Za vytáhnutí střelné zbraně by měl jít na dýl než na maximálně 3 roky... :-(


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
Sice z Prahy, ale je to smutný, kam ta lidská drzost spěje.
http://www.novinky.cz/krimi/248178-cestujici-v-tramvaji-vytahl-na-revizora-plynovou-pistoli.html?ref=ostatni-clanky


Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
No, kruháč se trochou barvy řešit dá, ale jinak je to tam celé stejně dost blbě, takže kopání se nevyhneme, i kdyby ani nebyla tramvaj. Je vidět, že dopravu tam navrhoval nějakej komouš, čtyřpruhová Seifertova a Okružní jsou zvrácenosti, takový provoz tam ani ve špičce není, aby to dávalo i ten nejmenší smysl.

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
Uživatelský avatar

3742
08 čer 2005 23:12
Janatak píše:
Lesná je zprasenina. ... Ideální by bylo udělat zde klasickej jednopruhovej kruháč.

Což jde vyřešit osazením nových značek a nakreslením čar (aby byl jednopruhový).

Místo toho to nejspíš budou ti nahoře řešit tak, že to na rok uzavřou, nechají za x milionů přestavět na křižovatku typu T, a ještě to osadí semafory s blbě nastavenýma fázema...


Offline
Uživatelský avatar

3981
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Lesná je zprasenina. Tváří se to jako kruháč, ale kruháč to není, tangenciální napojení jednotlivých větví křižovatky včetně organizace hlavní - vedlejší prostě bezpečný není. Ideální by bylo udělat zde klasickej jednopruhovej kruháč.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Já znám oba. A Lesná mi nepřipadne jako zprasenina. Zato u OBI. Teď jsem tam jel trajfem (jako kaštan) měl čas a díval se kolem a fakt to stojí zato...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
No ten kruháč na Lesné sice neznám, ale podle obrázku to taky vypadá na pěknou prasárnu...


Offline
Uživatelský avatar

872
13 bře 2007 20:20
Brno - Bystrc
ad Kamenolom: Pokud si to ted dobre vybavuji, tak od Obi zacina hlavni prave na prejezdu a ze vsech ostatnich tri stran na ni vedou vedlejsi (tj. od Obi, od Benziny a od Kamenolomu).

_________________________________
RT6N1 fanklub :)


Offline
Uživatelský avatar

3742
08 čer 2005 23:12
agent_s_teplou_vodou píše:
Stejně zvrácená logika je na kruháči na Lesné: Přednost tam má ten, co najíždí na kruh. Při hustějším provozu tam hrozí zahlcení.

To není pravda. Na "kruháči" na Lesné jsou přednosti takto:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

1647
10 čer 2006 20:45
Brno
Ojin: univerzálka bude za 156, dle portálu JMK

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

435
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
Taky tu univerzálku mohli nechat na 156, aby se líp počítale políčka. Doufám, že cena za políčko 6,6̅ nenaznačuje budoucí směřování IDS JMK ... :-)

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Deník: zdražení v novém roce o 11 %.


Offline
Uživatelský avatar

3720
28 úno 2006 19:00
agent_s_teplou_vodou píše:
Stejně zvrácená logika je na kruháči na Lesné: Přednost tam má ten, co najíždí na kruh. Při hustějším provozu tam hrozí zahlcení.

Nehrozí - od Seifertovy je směrem na Merhautovu hlavní.


Offline
85
10 úno 2009 22:38
Ondra píše:
Konkrétně na tom Kamenolomu jsem už několikrát měl chuť vzít krumpáč a překopnout káble co vedou k semaforu. Začlo by to blikat celý na oranžovo a každej by jel podle toho, kde by bylo volno. Což by bylo zajímavý, vzhledem k tomu, že ta část s nájezdem na Benzinu je značená z každýho směru jinak.


V 8:38 na semaforech na kamenolomu tma - že tys to fakt udělal? sarcastic


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Stejně zvrácená logika je na kruháči na Lesné: Přednost tam má ten, co najíždí na kruh. Při hustějším provozu tam hrozí zahlcení.


Offline
Uživatelský avatar

352
30 led 2008 17:13
Tak... vidíte sami, že se ani tu nedokážete shodnout, jak je vlastně to značení myšleno. A víte proč se nedokážete shodnout? Protože to ani nejde. Stojíte na hlavní, která je z druhého směru značená jako vedlejší. Stojíte na vedleší, která je z druhého směru značená jako hlavní. Odbočka na Benzinu je značená na dodatkové tabulce ze směru jednoho, ze směru jiného už tam nakreslená není. D-ebil to vymyslel a jinej d-ebil to schválil a může mi někdo říct, že se vyjadřuju vulgárně. Kdybych já takhle odváděl svoji práci, tak stykač pro jízdu bude spínat jízdu, po zmáčknutí poptávky se řidičovi zapne ventilátor topení a levá faja by byla jiná než pravá.

Kamenolom je křižovatka (slušně řečeno), která se projíždí tak, že je třeba to prostě "nějak udělat" a po zdárném průjezdu si oddychnout, že to "zase dneska vyšlo"

_________________________________
Nejlepší trolejbus je 22Tr. Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme se o tom přít, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.


Offline
89
24 čer 2011 15:16
Mouka píše:
Tam je to ale vyznačený z každé strany jinak. Naštěstí ale, pokud si to dobře pamatuju, by tam ke kolizní situaci dojít nemělo. Maximálně se může stát, že se sejdou dvě auta a obě zastaví, což je ta lepší varianta. I když ono taky záleží na tom, jak si který řidič vyloží tuto zjevně nezákonnou značku.

Podle mě ze smyslu ostatních značek vyplývá, že hlavní je od Obi doprava přes koleje. Ale aby tam nebyla cedule "hlavní silnice" a lidi nejezdili bezhlavě rovně nebo přes koleje, radši tu hlavní ukončili "do vzduchu" a tím pádem mohli dát z tohoto směru značku "dej přednost v jízdě" aby prostě lidi dali bacha :-k
A ještě informace z neověřeného zdroje: tvar a řešení křižovatky projektoval stejný člověk, který vymyslel "kruháč" na Lesné.


Offline
Uživatelský avatar

639
08 kvě 2008 15:15
Brno - Žabokvaky
chat-maniac píše:
Sem mamut, teď mi to došlo. Ty myslíš ten konkrétní případ z Kamenolomu. Tam na té značce skutečně končí hlavní v půlce značky. To sem trochu nepobral, ale i tak je to jednoduchý: víš kde je hlavní, kdo má přednost odkud a komu máš dávat ty.
Ať na tu moukovu značku koukám jak koukám, nechápu co tím je tvůrcem značky myšleno... hlavní nemůže na značce jenom tak skončit, to by pak měla být kreslená už rovnou jako vedlejší (pokud těsně před křižovatkou končí); jinak to na mě působí, že kdyby tam dali trojúhelník s x (křiovatka řešená předností zprava), byly by ty přednosti asi stejně (ale jak konkrétně je to tam kolizní nevím, soudím podle té jedné značky)

_________________________________
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno... (Cato)


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
chat-maniac píše:
Sem mamut, teď mi to došlo. Ty myslíš ten konkrétní případ z Kamenolomu. Tam na té značce skutečně končí hlavní v půlce značky. To sem trochu nepobral, ale i tak je to jednoduchý: víš kde je hlavní, kdo má přednost odkud a komu máš dávat ty.


Tam je to ale vyznačený z každé strany jinak. Naštěstí ale, pokud si to dobře pamatuju, by tam ke kolizní situaci dojít nemělo. Maximálně se může stát, že se sejdou dvě auta a obě zastaví, což je ta lepší varianta. I když ono taky záleží na tom, jak si který řidič vyloží tuto zjevně nezákonnou značku.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7587
17 pro 2006 22:32
Brno
Sem mamut, teď mi to došlo. Ty myslíš ten konkrétní případ z Kamenolomu. Tam na té značce skutečně končí hlavní v půlce značky. To sem trochu nepobral, ale i tak je to jednoduchý: víš kde je hlavní, kdo má přednost odkud a komu máš dávat ty.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18101 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 541, 542, 543, 544, 545, 546, 547 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 07 říj 2024 12:30
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]