Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 541 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 538, 539, 540, 541, 542, 543, 544 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
9986
15 led 2005 23:41
zolex píše:
Neviem, prečo by mali všetci Brňania podporovať tvoje potreby niečo v centru nájsť na internete...


A smím se tedy zeptat, KDE je tady ten argument?


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Mraku co to do tebe zase vjelo? Bezdůvodně útočit na někoho, kdo použije lepší argumenty než ty... Neznat tě, tak si myslím, že tady právě čtu výlevy třináctiletýho fakana, kterýho rodiče nemají rádi...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Ty jsi tady ještě pořád? Nepamatuju se, že bys někdy napsal něco užitečnýho, pořád jen rýpeš. Takže zajisté vysokoškolák, což?
Tady je to fakt zabitý, jeden lepší jak druhej :-D Hold člověk nesmí mít svůj názor a musí jít s davem, aby nedejbože někdo jako zolex nedostal infarkt, případně, aby někdo jako Tasa nemusel uznat, že i řidič tramvaje může udělat chybu...


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Neviem, prečo by mali všetci Brňania podporovať tvoje potreby niečo v centru nájsť na internete...

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Nevím, proč bych měl podporovat už tak předražené telefonní služby ještě něčím dalším.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Tak si zaplať net do mobilu!


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Tak něco podobnýho, to je jedno. Nebaví mě, když kupříkladu potřebuju něco najít, chodit po celým centru a zkoumat, která hospoda má připojení :-)


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Wifi připojení zdarma neee, je to nebezpečnééé


Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
Wifi by se na pokrytí větší plochy uprostřed města moc nehodila.

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Da se predpokladat, ze obhajoba ridice autobusu bude postavena prave na spoluvine salinare.
Pokud toho ovšem bude schopen.

Navíc vláda plánuje zvýšit DPH

Ehm, nebyl tohle argument už při zdražení na stávající ceny? Pravděpodobně se bude dřív nebo později zvyšovat DPH, musíme také zvýšit ceny jízdenek.

Na přelomu roku 2012 a 2013 začne fungovat čipová karta pro hromadnou dopravu
To je sice pěkné, zatím se o tom ale jen mluví a kde nic tu nic. Dokud nebude, neuvěřím. A taky by mne zajímalo, jak to bude (ne)fungovat v praxi.

Zároveň brněnský Dopravní podnik plánuje, že od poloviny roku 2012 zavede populární SMS jízdenky
Zatím jsem se nikde nedočetl, jakých druhů jízdenek se to má týkat - bylo by zajímavé, kdyby celého IDS sortimentu, předpokládám ale, že to (zezačátku) chytne pouze hodinová jízdenka.

Podle něho dopravce zvažuje i zavedení wi-fi ve svých vozech.
Zbytečné vyhazování peněz. Spíše bych ocenil, kdyby bylo celé centrum pokryto spolehlivým wi-fi připojením zdarma... A klidně i jiná místa - BVV, nádraží apod.


Offline
100
12 dub 2009 18:15
http://brno.idnes.cz/jizdne-brnenske-mh ... zpravy_dmk


Offline
Uživatelský avatar

3742
08 čer 2005 23:12
Třeba včera jsem jel autem od Koliště na Marešovu. Na křižovatce s Veveří nám svítí zelená, přesto se v křižovatce nachází zadek prvního vozu soupravy jedoucí od České.

Takže co jsem měl udělat? Rozjet to na plný plyn, nabourat do zadních dveří té tramvaje, protože bych z toho stejně vyvázl bez (soudem určené) viny a trestu?


Offline
Uživatelský avatar

865
14 lis 2007 11:01
Brno-Juliánov
A od toho bude soud, aby to rozhodl, ne my. Da se predpokladat, ze obhajoba ridice autobusu bude postavena prave na spoluvine salinare. Tady uz musi rozhodnout jen soudce a sikovnost pravniku.

_________________________________
Naděje umírá poslední!


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Je z té závěrečné zprávy jasné, jak dlouho svítila na semaforu červená v okamžiku průjezdu trolejbusu?
Protože podle výpovědi svědků (cestujících z vozu, kteří byli navíc v šoku) "řidič chtěl ještě projet na oranžovou".
Jenomže i tak by měla být dostatečná časová rezerva, aby vozidlo stihlo opustit křižovatku, než naskočí volno z kolizního směru. Jenomže i při rychlosti trajfu mě tady žádná časová rezerva nevychází. A kde berou vyšetřovatelé jistotu, že šalina jela na volno? Na čočky tam vidí jenom šalinář. Žádné kamery ani svědci. Značnou vinu ale může mít časování křižovatky, vzhledem k tomu, že už jsem tam sám zažil několik podivných náhod, kdy auta od Provazníkovy dostaly zelenou v momentě, kdy do křižovatky najížděla šalina od zemědělské, tak bych se ani ničemu nedivil...


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Není to o tom, že každý z jiné trakce se zastává svého. Tady jde o logické uvažování a nějaká rivalita a zarputilost by měla jít stranou. Chybu tam udělali oba.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
MartinV píše:
Mauricio: nemyslím si, že bych patřil do nějakého, Tebou vyjmenovaného kruhu lidí. Ale domnívám se, že ten řidič tramvaje mohl dělat těžko něco jiného, než brzdit. A to snad dělal. Ale 1) nikdy nezjistíme, jak to doopravdy bylo. 2) znovu: ať bude vina připsána komukoliv, tomu důchodci to bude houby platné.


No, měl jsem na mysli spíše lidi, co jezdí buď s tím nebo s tím, tu třetí skupinu jsem záměrně pominul. Jestli brzdil nebo ne, v tomto případě mluví tachograf jasně. Jinak souhlas, s body 1 a 2.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Mauricio: nemyslím si, že bych patřil do nějakého, Tebou vyjmenovaného kruhu lidí. Ale domnívám se, že ten řidič tramvaje mohl dělat těžko něco jiného, než brzdit. A to snad dělal. Ale 1) nikdy nezjistíme, jak to doopravdy bylo. 2) znovu: ať bude vina připsána komukoliv, tomu důchodci to bude houby platné.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
MartinV píše:
Furt dokola. Nějaký verdikt už padl, je otázka, co s ním dotčení lidé udělají. Nicméně tady s tím nic neuděláme, a jak vidím poslední debatu, ani nedohodnem. A tím, že si tady budeme pořád dokola předhazovat své názory (jednou ano, ale nemusím zde opakovat pořád to samé), život tomu zesnulému pánovi nevrátíme.


Padl. Ale padl špatně. To mi nikdy nikdo nevymluví.
Souhlasím s tím, že se to pořád opakuje a je zbytečný se o tom dál bavit. Můj názor je jasný a nezmění se.

P.S.: Je docela zajímavý, že jsou tu dvě skupiny lidí. Tramvajíci a autobusáci (příp.trolejbusáci). Kdo se kloní na jakou stranu je zřejmé. Docela by mne zajímalo, jestli to není jen z nějakýho kolegiálního či pracovního cítění.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Furt dokola. Nějaký verdikt už padl, je otázka, co s ním dotčení lidé udělají. Nicméně tady s tím nic neuděláme, a jak vidím poslední debatu, ani nedohodnem. A tím, že si tady budeme pořád dokola předhazovat své názory (jednou ano, ale nemusím zde opakovat pořád to samé), život tomu zesnulému pánovi nevrátíme.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Také ti přeji na silnici jen to nejhorší, třeba nějakej čelňák.

Děkuji. Ten mi ještě do sbírky schází, už to bylo z boku i zezadu, jen zepředu stále nic. Budu se muset polepšit.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Tasa píše:
V momentě kdy dal ten plnej kotel a ještě nějakou dobu po tom, co ho dal a držel, tak na těch kolejích sám byl, ten trolejbus měl na tachu 45km/h, což je 12,5 m/s. Délka trolejbusu je asi 12m, takže ještě vteřinu před střetem na těch kolejích stále byl sám.


Ty čísla vypadají reálně. Nicméně, i pokud na těch kolejích byl sám, tak je špatně už jen to, že vjíždí do křižovatky s tím, že tam sám i zůstane. Nevím, zda ten trolejbus viděl či nikoliv (lze si snadno dopočítat, zda ano či ne), ale pokud viděl, že jel, tak měl i předpokládat, že nezastaví.


Naposledy upravil Igor Mauricio dne 26 říj 2011 21:47, celkově upraveno 1

Offline
9986
15 led 2005 23:41
mh píše:
A to je fakt, nebo pouhá domněnka?


Až dosud jsem měl za to, že ten trolejbus byl na kolejích. No, možná byla tramvaj na silnici. Těžko říct.


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
vteřinu před střetem už byl na kolejích čumák trolejbusu.
Už jsem to tu jednou počítal, tramvaják měl zhruba dvě vteřiny... Protože začal brzdit, není mu imho co vyčítat.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
Mauricio píše:
Ale na každýho se vaří voda. Nevyžral si to teď, vyžere si to příště. A doufám, že s dvojnásobnými následky.

Také ti přeji na silnici jen to nejhorší, třeba nějakej čelňák.

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
V momentě kdy dal ten plnej kotel a ještě nějakou dobu po tom, co ho dal a držel, tak na těch kolejích sám byl, ten trolejbus měl na tachu 45km/h, což je 12,5 m/s. Délka trolejbusu je asi 12m, takže ještě vteřinu před střetem na těch kolejích stále byl sám.

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18101 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 538, 539, 540, 541, 542, 543, 544 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 07 říj 2024 14:25
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]