Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 526 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 523, 524, 525, 526, 527, 528, 529 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

9299
10 čer 2004 11:19
By me zajimalo , jak budou revizori pokutovat duchny, co si zitra potahnou domu betlensky svetlo. Pesky nepujdou a v normalnich spojich to nema co delat ..


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
PS: Ten přestup na Moraváku byl myšlen v případě trasování d-9 po Milady Horákové (prohození d-9 s d-11).


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Fafner píše:
Osobně se obyvatelům Juliánova nedivím, že linku 13 nechtějí dát. Kdyby tam jezdila devítka, případně dokonce kolem Grandu, měli by to horší. Ale stav by se zlepšil pro Komárov, Technopark (dvanáctka by jezdila zřejmě s větší kapacitou a pravidelněji), cestující do dětské nemocnice a další...


Jestli to odmítání zrušení linky 13 a nahrazení devítkou nepramení spíše z odmítání jakýchkoliv změn obecně.
Protože takhle by do Julcu jezdilo víc spojů, zejména večer a o víkendech, kdy jezdí devítka častěji kvůli neprovozní 11 (předpokládám, že interval devítky by se přetrasováním neměnil). Dále mi vychází lepší spojení z Křenové do centra. Nyní tam jezdí vše jen směrem na Nové sady, takhle bude varianta přestupu na 1+3+5+6 na Moraváku. Hlavním argumentem protestu byla tuším nemožnost dostat se na Českou bez přestupu. Byl prováděn dopravní průzkum, který by potvrzoval, že většina cestujících jede na Českou, a ne např. na Maliňák, Moravák...?


Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
Ani já si to nepamatuju.

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Zrovna o tomhle se psalo relativně hodně. V médiích, v souvislosti se možným prodlužováním trolejbusových tratí.


Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
Málokdo o tom ví jinak, než takovým tím způsobem „je to na vývěsce ve sklepě městského úřadu, naproti kotelně, hned za tygrem“. Aneb lidi ví jenom o tom, o čem novináři udělají bugr. Pár dní. A já se jim ani nedivím. To by jeden musel být špión.

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
ReZ: a také v tomto případě o tomto záměru lidé ví už 5 let. A teď si na to najednou začali stěžovat.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
A přesně demokracie je důvod, proč ve většině měst na západě je MHD totálně na prd - lidi se o tom tak dlouho demokraticky hádají, až zvítězí kompromis, který nevyhovuje pořádně ani jedné straně. Tři lidi budou spokojení, třista naštvaných, z nich to dvěstě přestane využívat. A tak někdo z nich navrhne, ať se to změní. Ale ta změna zas někomu nebude vyhovovat, tak se udělá kompromis... a jsme tam kde jsme byli.

Osobně se obyvatelům Juliánova nedivím, že linku 13 nechtějí dát... kdyby tam jezdila devítka, případně dokonce kolem Grandu, měli by to horší. Ale stav by se zlepšil pro Komárov, Technopark (dvanáctka by jezdila zřejmě s větší kapacitou a pravidelněji), cestující do dětské nemocnice a další... Není náhodou tohle v té demokracii tak propagovaný "veřejný záměr"?

Aby to nedopadlo tak, že tam město pošle devítku i třináctku, s tím že třináctce dá půlhodinový interval a spoje na devítce omezí. To by podle mého bylo ještě mnohem horší.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

3981
25 led 2006 16:11
všudezdejší
ReZ - od toho tu máme demokracii. Nemůžeš čekat, že všichni se vším budou souhlasit. Krom toho, argument závleku ve smyslu pozdějšího příjezdu na Černého, potažmo do města, je logický, mě se to například dotkne, i když vadit mi to nebude.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
proč mi připadá, že ať se chystá cokoliv, najde se tři a půl prd*ele lidí, co budou brblat a všechno kritizovat...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Trolejbusový terminál u zoo je zbytečný, tvrdí lidé.
>Konečnou je pro ně (trolejbusy) nyní zastávka Náměstí 28. dubna.<
>Pokud tramvaj vyjede ze zastávky Náměstí 28. dubna nalevo, dojede k zastávce, kde zastavují i trolejbusy. Napravo je potom terminál u zoologické zahrady. K oběma místům má tramvaj číslo třicet od křizovatky přibližně stejně dlouhou cestu," vysvětlil opoziční komunistický zastupitel Vladimír Tomsa, proč s rozšířením terminálu nesouhlasí.<
Zajímalo by mě, jestli je chyba na straně Deníku, nebo komanče.

Jako největší přínos je uváděn přestup na a-50 a a-52, což snad lze i na, již zmíněném, náměstí 28. dubna. :-k


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Optimální by byla rychlost 20 kilobytů... To by mě, pane softwarový inženýre, zajímalo, v jakém ohledu by to bylo optimální.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
stuřík píše:
I když. Ona bude zima a tak zas budou Pisárky jezdit, jak chcou.

Spíš s tím, co bude schopný samostatnýho pohybu...

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

3095
29 srp 2009 19:30
Ze článku:

5 tramvají: připojení do 20. 12. - anitry s reklamou na S-zboží
1 tramvaj: připojení do 20. 1. 2012 - 1820 & Pilsner
1 tramvaj: připojení do podzimu 2013 - to bude ta 1727 s reklamou na kasa.cz, ne?
Další tři tramvaje nabídnou připojení kolem konce roku. - copak to bude biggrin ?

A ještě se tam mluvčí chlubí, jak wifi-vozy jezdí na d1,8 - to by bylo dosti špatný, jezdit anitry na těchto dvou linkách :). I když. Ona bude zima a tak zas budou Pisárky jezdit, jak chcou.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 11214.html

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
888
21 led 2006 12:26
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/autobusy-se-otaci-ve-frekventovane-krizovatce.html


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Novinařina je poplatná tomu, kolik za ni je člověk ochoten zaplatit. Pokud chce informace z webu zdarma a navíc v maximální rychlosti, bude tomu odpovídat i kvalita tlačená maximální úsporou nákladů a množstvím chrlených článků na novináře a zároveň jejich zbrklým vydáváním, aby náhodou nebyl až druhý.


Offline
Uživatelský avatar

639
08 kvě 2008 15:15
Brno - Žabokvaky
S novinami mám zkušenost takovou, že přestože jim člověk řekne všechny informace, pokud jde o něco "většího", použijí pouze ty, které se jim hodí - cílem je vytvořit čtenářům "příběh", u kterého budou mít klaďase a záporáka a nebudou muset moc přemýšlet (nedejbože nad článkem naznačujícím, že něco není černobílé).
Pokud se situace změní a člověk dodá nové informace, pokud se nehodí, klidně použijí u informace o změně situace citaci, která už je neaktuální (byť pravdivá) a důležité informace se do novin stejně nedostanou...
O případné drobné úpravě fakt tak, aby se to lépe hodilo do "příběhu" ani nemluvě...

_________________________________
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno... (Cato)


Offline
Uživatelský avatar

3981
25 led 2006 16:11
všudezdejší
No, sám jsem měl s novináři co do činění v rámci své práce a je fakt, že pokud není informován a důkladně seznámen s problematikou, tak neví, nezeptá se a v článku píše nesmysly z toho vycházející. Druhá věc je, že i ten článek asi prochází nějakým schvalovacím kolečkem, editory, korektory a podobně, takže je otázka, zda a jak se to původní znění článku změní...

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Teď jen otázka - je to záměr nebo ne?


Offline
Uživatelský avatar

3981
25 led 2006 16:11
všudezdejší
A někdy mám pocit, že některý věci jsou pod rozlišovací schopnosti novináře.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Na tom, co říká PvvS, taky něco bude. Ale zase je potřeba rozlišovat novináře a redaktory. TO jsem nějak zapomněl zmínit v minulém příspěvku. No a taky odborné novináře (redaktory).


Offline
Uživatelský avatar

9299
10 čer 2004 11:19
Pravdivy informace nikoho nezajimaji, tady jde o senzace a pocet prodanych vytisku. Realita neni ani na druhym miste , ale az kdovikde.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Bojím se, že v mnoha případech nejde o to, že by novináři ty informace neměli, ale je to záležitost toho, jak je interpretují.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Jistě, ale ten problém není o tom, že by nebyla možnost zjistit si informace (oni novináři jsou zdatní a dokáží zjistit vše - viz třeba takovej Kroupa nebo John). Je to ale jen a jen o tom, zda CHTĚJÍ zjistit ty informace (a taky, zda mají možnost - zda je čas apod.)

A pravdivé informace? Ale oni jsou pravdivé - ovšem jen podle nich. Já jsem taky třeba přesvědčen, že jsem byl unesen mimozemšťany, i když je to totální kravina, a dokážu tě o tom v hospodě přesvědčovat tak, že nakonec budeš věřit tomu, že to je pravda. Možná bych mohl dělat novináře, když o tom tak přemýšlím.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18105 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 523, 524, 525, 526, 527, 528, 529 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 08 říj 2024 00:30
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]