Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 495 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 492, 493, 494, 495, 496, 497, 498 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
Dnes jsem si četl ve zpravodaji, na co že máme techniky jízdy a co všechno kontrolují. Dost mě vytočila fotka u článku, která je okomentovaná jako jízda na červenou. Tramvaj jela od Křížové na Mendlák. Čelo měla už na výhybce a na semaforu, kterej je minimálně 15 metrů zpět svítilo STŮJ. Nevím co si tím chtěl autor fotografie dokázat, ale jako důkaz jízdy na stůj je to absolutně na ... .

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Fafner: jak jsem psal, v zahraničí to funguje. A asi měli dobrý důvod pro signál před oranžovou navíc. Při stávající situaci jsou chvíle, kdy seš tak daleko od semaforu, že při bliknutí oranžové už nemá cenu brzdit (zbytečně bys ztrácel rychlost), ale na projetí je to tak akorát (resp. spíš tam ten čas není). Při blikající zelené bys ale věděl ještě o 2-3s dříve, že můžeš zvolnit a počkat.


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
dulezite je taky, kdy se na druhe strane rozsviti zelena, casto kdyz blikne oranzova pred cervenou, tak na druhe strane tez uz blika oranzova pred zelenou, pak k nehode staci malo, staci aby jel treba trolejbus ktery z bezpecnostniho hlediska nemuze okamzite zastavit na fleku - teoreticky muze,ale v trolejbusu ci jinem prostredku MHD by to bez uhony neprezil asi nikdo, a na druhe strane se nekdo rozjizdel uz na oranzovou..pak k nehode staci opravdu malo...kdyby semafor fungoval tak, ze oranzova neni na vyklizeni krizovatky, bylo by to o necem jinem, v momente oranzove by na druhe strane musela byt stale cervena a pak aspon sekundu na vsech semaforech cervena, pak teprve oranzova a zelena...nekterym by vsak vadilo, ze by se mirne snizila propustnost krizovatek...ale co je bezpecnejsi??
ja jezdim s busem a casto sem slysel - to hovado jede na cervenou,ale pozor, nebylo to tak, ja projel na zelenou,,blikla oranzova a ti v kloubaku ve vleku uz videli logicky cervenou...pokud trolejak jel na oranzovou, coz z bezpecnostniho hlediska pokud nemuze bezpecne zastavit vozidlo udelat muze, je jasne, ze cestujici v zadni casti uz mohli videt cervenou, ta oranzova tam zas tak dlouho nesviti... navic jsem do ted nepochopil, proc ten tramvajak nepribrzdil, musel ho videt.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Na stavu, kdy svítí oranžová je podle mě nejpodstatnější to, že už nesvítí zelená. Pokud je v daném míste max. 50 km/h, měla by svítit tak dlouho, aby bylo možné během toho bezpečně vozidlo ubrzdit na nulu. To je ovšem jenom teorie, další věc je, jestli je na daném místě semafor viditelný z dostatečné vzdálenosti apod.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Ale pak to má stejný význam jako oranžová, na kterou se všeobecně taky dlabe... ono je úplně jedno, co na tom semaforu udělá ten signál, ale až do chvíle, kdy na něj řidiči budou dlabat, tak to bude stejně úplně fuk...

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Fafner: je několik možností, se kterými jsem se setkal v zahraničí (z nichž blikající zelená mi přijde nejjednodušší):
blikající zelená (pokud jsem v určité vzdálenosti před semaforem (100-200 m), pak zpomalím a počkám na další zelenou)
zhasnutí zelené (stejná funkce jako ta blikající)
delší čas, kdy svítí oranžová.

A vždy to fungovalo. U nás by taky mohlo fungovat, ale muselo by se chtít.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
MartinV píše:
Je zajímavý, že se snad nijak časově neupravil takt křižovatky - např. tím, že tam skočí oranžová o sekundu dřív. Samozřejmě ještě o něco lepším řešením by byla před oranžovou blikající zelená. Ale to by bylo zřejmě moc pokrokové.
To hlavně nemá oporu v zákoně, navíc netuším, co by taková "blikající zelená" měla znamenat, jako "pozor" nám tu slouží oranžová.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Je zajímavý, že se snad nijak časově neupravil takt křižovatky - např. tím, že tam skočí oranžová o sekundu dřív. Samozřejmě ještě o něco lepším řešením by byla před oranžovou blikající zelená. Ale to by bylo zřejmě moc pokrokové.


Offline
Uživatelský avatar

9300
10 čer 2004 11:19
Na adresu projektanta tehle krozovatky a toho, kdo pocital vyklizovaci doby..


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7587
17 pro 2006 22:32
Brno
Myslíš na adresu řidiče trajfu, že si dovolil to ještě projet na oranžovou (ono to jen tak zastavit na fleku, když tam skočí oranžová, moc dobře nejde-na vysvětlení pro ostatní), nebo šalináře, že už chtěl jet?

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

9300
10 čer 2004 11:19
Tohle radsi ani nebudu komentovat. Musel bych sam sebe vyhodit za sprosty vyrazy......


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Asi měsíc zpátky jsem tama jel taktéž zatahující t-37 a řidič dost rychle projel tu křižovatku na oranžovou. Možná se mi to zdálo, ale všiml jsem si, že řidič devítky, stojící na zastávce Lesnická na to reagoval lehkým "wtf" výrazem.


Offline
1089
09 lis 2006 18:16
Řidič trolejbusu, který zavinil vážnou nehodu, dostal tři roky vězení
http://brno.idnes.cz/ridic-trolejbusu-k ... zpravy_bor


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Řidič napadený pejskařem.

http://brnensky.denik.cz/zlociny-a-soud ... 20729.html


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Článek o možných nových vlakových zastávkách: Rychlá doprava po Brně? Pomohou nové zastávky vlaku.

PepaZdepa: na tento článek rozhodně prskat nechci. :wink:


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Já většinou moc neprskám, ale tady mi přijde, že je to zavádějící - je tam uvozen nějaký termín slovem "takzvaný", což očekává vysvětlení, ale vysvětlení pojmu tam chybí. Vysvětlen je obecný princip fungování hybridu, ale není řečeno, proč je hybrid paralelní. Takový popis se přitom hodí i na sériový hybrid.
Beru to právě z pohledu laika, který o tom nic neví.


Offline
140
11 pro 2011 18:53
MartinV: Množné číslo je vysvětleno v článku. Konkrétně ve větě: "Dopravní podnik do budoucna plánuje zapůjčení hybridu od různých výrobců ještě několikrát." Maximálně změnit nadpis do podoby "Brno začalo testovat hybridní autobusy", ale osobně mi to přijde pochopitelné i takto.
marecek.00: Pokud se popis paralelního hybridu od doby vydání článku nezměnil, tak mi přijde také dostatečný i z pohledu naprostého laika.

Z mého pohledu se jedná o informativní článek, který uvádí pravdivé informace přímo od dopravního podniku. Nevím, proč jste si zvykli prskat na každý článek, ve kterém se vyskytuje autobus, tramvaj nebo trolejbus. Pokud Vám všechny články přijdou tak špatné a máte pocit, že byste je zvládli napsat lépe, tak jen do toho. Myslím, že to redakce ocení.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
...až na ten popis paralelního hybridu, z toho je vážně patrné, o co jde :-) Ale dejme tomu, já taky nic nevím o pěstování kukuřice v subsaharské Africe :)


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Brno testuje hybridní autobus - pěkný článek, který obsahuje několik zajímavých informací i pro "normální" lidi. Zaujalo mě, že v nadpise se píše o autobusech a přitom, pokud se nepletu, tu je jenom jeden; a psaní čísel linek slovy, např. "sedmapadesát", nikoliv "57".


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Hm, to nase*e když člověk valí do maštale a stane se mu toto.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Brněnský deník: nehoda na Cejlu (stručná zprávička).


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7587
17 pro 2006 22:32
Brno
sarcastic (to chci vidět)

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Podle zákona nemá DPMB nárok něco požadovat. DPP také nedostal žádné odškodnění za odložení podpisu smlouvy na autobusy.

Já to každopádně obrátím. Doufám, že pokud ÚOHS to VŘ zruší, budou v DPMB padat hlavy.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
No jo odkládá... Je přinucen odložit... Jsem zvědav na výsledky šetření. Pokud se prokáže, že tendr byl v pořádku, tak doufám, že DPMB bude žádat odškodnění.


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
SMS jízdenky brněnský dopravní podnik odkládá :roll:

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18116 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 492, 493, 494, 495, 496, 497, 498 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 09 říj 2024 00:31
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]