Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 101 z 355    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 355  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
ad používání tlačítka nad dveřma u 14Tr jako poptávka: úplně normální věc.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Mr. Black: Jasně, ta jiná řešení si už nakonec můžeš dovolit vzhledem k tomu, že jsi MHD jel už 7321x, ne pouze 25x ;-)


Offline
515
30 zář 2011 07:06
Brno u linek 3, 11, 12, 81, 92, 93, 99
Yakuzza: Asi je to individuální, ale cestovat ve stoje s nějakým zavazadlem mezi nohami, které nedrží na místě (což kytara nedrží), není podle mne příliš bezpečné. Párkrát jsem to zkusil a po té, co jsem po prudším zabrždění (ať už v tramvaji, autobuse nebo trolejbuse), s sebou směrem k zemi vzal i pár spolucestujících volím jiná řešení.

Uvědomuji si, že je to proti předpisům, ale v tomto případě souhlasím s Fafnerem, že vůči ostatním cestujícím je nechat si batoh na zádech nejlepší řešení.

_________________________________
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby.


Offline
Uživatelský avatar

188
25 pro 2010 21:35
Mauricio píše:
Ale jak cestující, tak řidič jsou součástí tohoto systému, takže pokud poukazuješ na nedokonalost systému, poukazuješ tím i na nedokonalost cestujících a řidičů.

Tohle ale vůbec není pravda. Pozor na tyhle silné výroky, jsou nebezpečné. Vždyť takhle začínají všeichni diktátoři...


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Mauricio píše:
Panáčku, na to, že tady máš 31 příspěvků od roku 2009, si nějak vyskakuješ, kopeš kolem sebe a překrucuješ to, co jiní řeknou. Osobně bych to viděl na BAN pro tvůj nick a IP za zjevné urážení ostatních uživatelů. Ale protože tady na fóru si stejně každý dělá, co chce, tak je to spíš jen zbožné přání.

Jestli posuzuješ kvalitu názoru podle počtu příspěvků, tak asi nemá cenu se o něčem bavit.

Mauricio píše:
Ale jak cestující, tak řidič jsou součástí tohoto systému, takže pokud poukazuješ na nedokonalost systému, poukazuješ tím i na nedokonalost cestujících a řidičů.

Systémem jsem myslel hlavně technickou část. Tzn. umístění poptávky, počet různých typů tlačítek atd.

Mauricio píše:
Ano, to já taky. Ale to, že bude více user-friendly, neznamená, že to povede ke zlepšení vztahu technika vs. cestující. A pokud to k tomu skutečně nepovede, pak je otázka, jestli se tím vůbec zabývat...

A proč by to k tomu nemělo vést? Logické je: user-friendly systém => méně problémů => spokojení uživatelé. Vždyť user-friendly "je tak definované" :-D


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
A je takový problém jet na druhou stranu? Neříkej mi, že v tu dobu jsou narvané oba směry, na šalině seš v obou případech za 3 minuty. Je to všechno o ohleduplnosti, nic víc v tom nehledej.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
xxRocky píše:
Pokud má fafner v na zádech krosnu, v jedné ruce kytaru a v druhé noťas, nedokážu si dost dobře představit, jak by si tu krosnu v buse sundával. Myslím že v takovém případě je lepší a méně nebezpečné pro ostatní cestující, když se opravdu jen uklidí na místo, kde pokud možno nejmíň překáží. :D

A kytaru ani noťas opravdu do krosny nenarvete....


Kytaru mezi kolena, sundat krosnu a tři věci do dvou rukou člověk chytne ;-) Sám takhle občas cestuju.

(Ale proboha jsem dalek toho, abych někoho sekyroval, že si nesundal krosnu, to je zrovna to nejmenší, co mě v MHD může potkat. Jenom jsem si rýpnul. Fašističtěji tady reagovali jiní ;-))


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Zkoušels někdy jít dva kilometry s dvacetikilovou krosnou, kytarou a batohem s noťasem? Já jo, jde to, ale nic příjemného to není. A dokud DPMK minimálně nerozpůlí intervaly v Medlánkách, tak se tam prostě cpát budu, protože se potřebuju dostat někam jinam. Batoh a lednička je trošku rozdíl oproti MHD a s tím batohem prostě dvakrát týdně cestuju, stejně jako pár tisíc dalších študáků v Brně. Na to přepravovat ho mám nárok, do autobusu se vejdu, tak mi vysvětli, proč bych měl čekat. Je to jen o tom mít rozum a nelpět dogmaticky na pravidle v případě, že udělám víc škody než užitku.

Už vidím, jak jsi první, kdo si počká na další a další a další a další a další spoj...

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Fafner píše:
Přesně tak, jsem si vědom toho že bych jí na zádech mít neměl, ale když jedu narvanou a-41 dvě zastávky Medlánky -> Vozovna Medlánky, je prostě rozumnější řešení si jí zádech nechat.

Pokud je vůz tak narvaný, tak je nejrozumnější do něj s takovým zavazadlem nevstupovat a buď počkat na další, nebo se holt projít. Pokud chci odvézt ledničku, taky ji asi nepovezu MHD...


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
xxRocky píše:
Podobně pravidlo že do jednoho dopravního prostředku smí jen 2 psy a to jen od jednoho majitele. Pokud bude k kloubáku ve předu u řidiče paní s čivavou, v prostoru kloubu borec s vlčákem a vzadu u posledních dveří třeba borec s bíglem, je to špatně? Vlastně by řidiči měl DPMB hned strhnout něco z platu, když tam pustil tři psy od tří pánů, ne? (podobná logika jako při pokutování krosny na zádech, jen záměrně otočená proti řidičům).

Ne, to záleží na uvážení řidiče, zda více psů do vozu vezme, Pokud tak udělá, psi se servou a k tomu pokoušou někoho kolem, pak teprve bude mít ten řidič problém. Případně také v okamžiku, že na sebe psi blafou a přijde stížnost, že tam tolik psů bylo, že to neměl dovolit.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Tin píše:
U citace se má uvádět zdroj citace!


Hm, jedni jsou zásadně proti citacím, jedni je zase chtějí komplet, další chce uvádět zdroj... No tak ty citace zrušte a je to :)


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
to Mauricio:
na to, že tady máš 31 příspěvků od roku 2009, si nějak vyskakuješ
takže kdyby těch příspěvků měl 7320, mohl by si dělat, co by chtěl?

takže pokud poukazuješ na nedokonalost systému, poukazuješ tím i na nedokonalost cestujících a řidičů
nezapomeň, že systém není tvořen jen řidiči a cestujícími. A pokud není dokonalý zbytek, (ne)dokonalost lidí už na tom nic nezmění.
Podle stejné logiky bys byl debil, protože jsi součástí debilního systému (jedno jakého, jedno jaký v něm máš podíl)

Ale to, že bude více user-friendly, neznamená, že to povede ke zlepšení vztahu technika vs. cestující
proč neznamená? Není zlepšení vztahu technika-cestující jednou z cest, jak být více user-friendly?


U citace se má uvádět zdroj citace!

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Citace:
:D Přesně jsem čekal omezenou reakci takového typu "tak tím busem nemá jezdit".

Citace:
trošku omezený přístup z mého pohledu

Panáčku, na to, že tady máš 31 příspěvků od roku 2009, si nějak vyskakuješ, kopeš kolem sebe a překrucuješ to, co jiní řeknou. Osobně bych to viděl na BAN pro tvůj nick a IP za zjevné urážení ostatních uživatelů. Ale protože tady na fóru si stejně každý dělá, co chce, tak je to spíš jen zbožné přání.

Citace:
Pokud jedu poloprázným busem, nevidím důvod, proč bych nemohl jet třeba s pěti zavazadly, pokud se do busu stihnu nacpat a nikoho tím neohrožuju. Pokud je narvaný, samozřejmě se tam rvát nebudu.

To je sice pěkné, ale pokud je něco napsané v SPP, tak se to má dodržovat. Nevím, proč dělat nějaké vyjímky, už jen proto, protože jak sám jistě uznáš, je to o individuálním posouzení - a to je u každého člověka jiné. Buď to teda neřešit nikdy nebo to řešit vždy. A netýká se to jen batohů na zádech.

Citace:
Je to kritika nejednotnosti systému, případně nedokonalosti systému.

Ale jak cestující, tak řidič jsou součástí tohoto systému, takže pokud poukazuješ na nedokonalost systému, poukazuješ tím i na nedokonalost cestujících a řidičů.

Citace:
Souhlasím s mcezou, že MHD by měla být user-friendly

Ano, to já taky. Ale to, že bude více user-friendly, neznamená, že to povede ke zlepšení vztahu technika vs. cestující. A pokud to k tomu skutečně nepovede, pak je otázka, jestli se tím vůbec zabývat...


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Eda řekl ve zkratce přesně to, co jsem myslel.
Chápu, že řidiče to pípání štve - mě by taky štvalo. Ale pochopte i cestující, který má spoustu důležitějších starostí než při příjezdu vozu na zastávku zkoumat, jaký to je typ, jak zde funguje/nefunguje poptávka, a tak dále... Proto bych za to nenadával cestujícím a zároveň ulehčil službu řidičům tím, že bych sjednotil vozovou informatiku.
Nikomu jsem zde nenadával, rozčilovat jste se začli až vy.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Přesně tak, jsem si vědom toho že bych jí na zádech mít neměl, ale když jedu narvanou a-41 dvě zastávky Medlánky -> Vozovna Medlánky, je prostě rozumnější řešení si jí zádech nechat.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Smyslem Fafnerova příspěvku bylo ovšem úplně něco jiného...
Souhlasím s mcezou, že MHD by měla být user-friendly. Technické řešení poptávky a zastávek na znamení na vozech není dogmaticky neměnné, takže má smysl se bavit o změně, která povede ke zlepšení reálného fungování. Cílem je poukázat na to, že nedokonalé vyřešení může štvát jak řidiče (pořád jim tam něco bude pípat), tak cestující (buď se dveře neotevřou, kdy bych čekal, že se otevřou, nebo naopak).

Johny a pepola by si měli uvědomit, že tohle není kritika řidičů. Je to kritika nejednotnosti systému, případně nedokonalosti systému. Já řidiče chápu, že jsou naštvaní, když jim v kabině pořád něco bliká a zbytečně svítí. Ale říkám, že to není chyba cestujících, ale umístění a celkového řešení poptávky a tlačítek v buse.


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ale jistě, klidně s pěti zavazadly, ovšem za 4 z nich pěkně zaplatit poloviční jízdné.


Offline
85
10 úno 2009 22:38
:D Přesně jsem čekal omezenou reakci takového typu "tak tím busem nemá jezdit". Takže když mám jen krosnu, tak nemusím pěšky a můžu jet busem. Když ale vemu ke krosně i kytaru a noťas, tak se s tím můžu projít přes půl Brna pěšky. To je dobrá úvaha...Pak je ale MHD nanic. Myslím že by to mělo být spíš o tom umět se dohodnout. Pokud jedu poloprázným busem, nevidím důvod, proč bych nemohl jet třeba s pěti zavazadly, pokud se do busu stihnu nacpat a nikoho tím neohrožuju. Pokud je narvaný, samozřejmě se tam rvát nebudu. Ale vykřikovat hned že bych měl dostávat pokuty.....trošku omezený přístup z mého pohledu....

Podobně pravidlo že do jednoho dopravního prostředku smí jen 2 psy a to jen od jednoho majitele. Pokud bude k kloubáku ve předu u řidiče paní s čivavou, v prostoru kloubu borec s vlčákem a vzadu u posledních dveří třeba borec s bíglem, je to špatně? Vlastně by řidiči měl DPMB hned strhnout něco z platu, když tam pustil tři psy od tří pánů, ne? (podobná logika jako při pokutování krosny na zádech, jen záměrně otočená proti řidičům).


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
No hlavně kytara a krosna jsou dvě velká zavazadla a tudíž i když má šalinkartu (= 1 zavazadlo zdarma), měl by si cvaknout ještě zlevněnou jízdenku.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Tak tím busem nemá jezdit. Imho, není náhodou zavazadlo dle SPP rozměrově omezeno? Zdalipak teda za krosnu kolega platí? Já bych to viděl jednoduše - za krosnu na zádech 700 Kč, za krosnu bez lupeňa 700 Kč, celkem 1 400 Kč, příště už sundat půjde bez řečí. Neexistuje, že tomu bude měřeno jiným metrem, než tomu druhému.


Naposledy upravil Igor Mauricio dne 29 lis 2011 13:51, celkově upraveno 1

Offline
85
10 úno 2009 22:38
Pokud má fafner v na zádech krosnu, v jedné ruce kytaru a v druhé noťas, nedokážu si dost dobře představit, jak by si tu krosnu v buse sundával. Myslím že v takovém případě je lepší a méně nebezpečné pro ostatní cestující, když se opravdu jen uklidí na místo, kde pokud možno nejmíň překáží. :D

A kytaru ani noťas opravdu do krosny nenarvete....


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Fafner píše:
Ale já třeba když jedu v těch vozidlech s těmi blbě vystouplými tlačítky, tak se o to někdy taky opřu... neúmyslně. Cestující si na to pozor dávat může, ale ve chvíli kdy mám na zádech krosnu, v jedný ruce noťas, v druhý kytaru, tak je pro mě důležitý že se chytnu, když se chytnu tlačítka tak to sice není dobrý, ale pořád lepší než kdybych letěl... to bych vzal pár lidí s sebou.

S tou krosnou na zádech by tě měl řidič, resp. cestující bez milosti z vozu vyhodit.

EDIT: Sakra, to se nás sešlo v jedné minutě :-)


Offline
9986
15 led 2005 23:41
mám na zádech krosnu
Ta nemá na tvých zádech v dopravním prostředku co dělat...

EDIT - kolega byl rychlejší.


Naposledy upravil Igor Mauricio dne 29 lis 2011 13:43, celkově upraveno 1

Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
S krosnou na zádech do MHD? #-o


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Ale já třeba když jedu v těch vozidlech s těmi blbě vystouplými tlačítky, tak se o to někdy taky opřu... neúmyslně. Cestující si na to pozor dávat může, ale ve chvíli kdy mám na zádech krosnu, v jedný ruce noťas, v druhý kytaru, tak je pro mě důležitý že se chytnu, když se chytnu tlačítka tak to sice není dobrý, ale pořád lepší než kdybych letěl... to bych vzal pár lidí s sebou.

_________________________________
Definitivně možná.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8870 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 355  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 01 říj 2024 04:18
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]