Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 97 z 355    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100 ... 355  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
marecek: hm, na tom asi něco bude :-) Ale že je to nebezpečné se tady shodujeme, byť by se to na to možná nedalo svést.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Ano, je to u otáčení, protože odbočovat se dá jen na odbočce, ale otáčet fakticky kdekoliv, proto je to tam zdůrazněno :-) Možná by se nějaké zajímavé vyjádření k tomuto našlo v soudních výrocích, ale bohužel je tu nemám u sebe...


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
No, každopádně by mě zajímalo, co by mi dispečer řekl, kdybych mu na místě řidiče autobusu zavolal: "Z důvodu bezpečnosti se jedu otočit na "kruháč" za Poliklinikou (nebo jinam na Lesnou)."

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
No, i o tom by se dalo polemizovat. Otáčení se sice řídí pravidly o odbočování, ale ta pasáž s nebezpečným místem je právě u otáčení. Odbočovat vlevo se vlastně může i v nebezpečném úseku, když je tam odbočka, o tom se nic nepíše. Navíc zatímco odbočit vlevo se tady v pohodě dá z levého pruhu, otáčet se musí z pravého a to už je úplně jiná situace.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Řekl bych, že jinak nebezpečným místem to půjde nazvat jen těžko, protože otáčení je fakticky odbočováním vlevo a to se tam smí, provádí a to místo je k tomu přímo určeno. Ten dispečer už by byl mnohem blíže realitě a účelu zákona...


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Tak se na to podíváme:
Otáčení a couvání
§ 24

(1) Při otáčení platí obdobně ustanovení o odbočování (§ 21) a při otáčení na křižovatce též ustanovení o jízdě křižovatkou (§ 22).

(...)
(4) Řidič nesmí otáčet a couvat
a) na nepřehledných nebo jinak nebezpečných místech, například v nepřehledné zatáčce a v její těsné blízkosti, před nepřehledným vrcholem stoupání pozemní komunikace, na něm a za ním,


Odbočování
§ 21

(3)
(...) Před odbočováním vlevo se musí zařadit co nejdále vlevo v části vozovky určené pro jeho směr jízdy s ohledem na rozměry vozidla nebo nákladu a šířku vozovky.

Z toho tedy chápu, že pokud se nevytočí, tak může odbočovat i z pravého pruhu. Pak tu ale taky máme:

(2) Vyžadují-li to okolnosti, například při přepravě dlouhého nákladu, musí řidič zajistit bezpečné odbočení pomocí způsobilé a náležitě poučené osoby.

Takže teď je tu problém - vyžadují okolnosti, aby tam stál dispečer a zajistil bezpečné odbočení-otočení? A nejedná se nakonec o "jinak nebezpečné místo" a tedy se tam otáčet vůbec nesmí?

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Nejvíce vlevo s ohledem na rozměry vozu nebo nákladu - otáčením ze vzdálenějšího pruhu sám o sobě přestupek nevznikl, pokud se tam měl otočit vůz, který by se z vnitřního pruhu otočit nemohl.


Offline
Uživatelský avatar

3740
08 čer 2005 23:12
chat-maniac píše:
Tak otáčení v této křižovatce je legální...
Určitě? Nemá řidič při otáčení najet do pruhu nejvíce vlevo?

(Pokud by mu pak to otočení nevyšlo, tak to už je jeho problém a potom se tam otočit nesmí)


Offline
Uživatelský avatar

3980
25 led 2006 16:11
všudezdejší
agent_s_teplou_vodou píše:
Chat: Jenomže jakmile budeš otáčet přes tunýlek a Halasák, či přes Halasák a pseudokruháč, tak to už se zrovna můžou vrátit linky 46/66 do celookružního stavu.


A proč ne? Návrat k osvědčenému řešení, a hlavně možnost odstavení busu mimo dopravní proudy.

Chat: já myslím, že by stačil podnět tisku, a kolegové, zvlášť ti kreativnější, kteří stojí za tímto řešením, by místo lustrování měli co vysvětlovat. Dost pochybuju, že by si to obhájili.

Sedlo: otočit se můžeš kdekoliv, ale kromě ušetření balíku peněz za zajíždění busu na místo morálnějšího otočení, tady nejsou žádné klady. Riziko nehody, které zachytil agent fotkami je si myslím opodstatněné.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
To, že skončil takto ještě neznamená, že dal plný rejd.
Nicméně je evidentní, že jde o docela nebezpečné místo k otáčení a stání tam je už jednoznačným přestupkem.

Otázka je proto následující, může řidič odmítnout se otáčet na místě k tomu určeném s tím, že je tam nebezpečno a za podmínky, že dodrží jízdní řád se otočit jinde? Obecná preventivní povinnost dle občanského zákoníku mluví jasně, nicméně interní normy jsou občas nevyzpytatelné...


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
logitech911 píše:
Pokud vidím správně, tak se autobus celou dobu ani nepohnul, skutečně by se tam ten mercedes nevešel, kdyby nezazmatkoval?


Podle fotky vidím, že autobus je již najetý do druhého pruhu a chystá se odbočit. Začít mi tohle dělat před čumákem (začít blikat a najíždět do pruhu), tak ač stále řídím jen vozidla autoškoly, tak dupu na brzdu, držím klakson a z kabiny se line smršť nepublikovatelných nadávek. Současně i mířím čelem vozidla do protisměru (a skenuju, jestli tam nic nejede), protože mezi busem a travnatým pásem je toho místa celkem málo; na pomalý průjezd asi ano, ale v padesátce bych se tam trefovat nechtěl.


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Ciťák z předchozí fotky:
Takhle vychází otočení z pravého pruhu. Nestačí mu ani 4 pruhy. A pokud zprava od Porgesovy (VMO) bude vyjíždět vozidlo, a bude dávat autům na TGP přednost, autobus se zasekne napříč v křižovatce.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
315
01 dub 2007 14:10
agent_s_teplou_vodou píše:
Pokud se chceš otočit z levého pruhu, musíš dát plný rejd, a doufat, že to stočíš. A víš, o kolik ti uhne při plném rejdu zadek Crosswaye oproti stopě zadní pneumatiky? O 1,5 metru!

Já jen tvrdím, že není problém se tam otočit. Myslím si, že se z toho dělá až moc velká věda!


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Chat: Jenomže jakmile budeš otáčet přes tunýlek a Halasák, či přes Halasák a pseudokruháč, tak to už se zrovna můžou vrátit linky 46/66 do celookružního stavu.

Sedlo: Pokud se chceš otočit z levého pruhu, musíš dát plný rejd, a doufat, že to stočíš. A víš, o kolik ti uhne (vybočí) při plném rejdu zadek Crosswaye oproti stopě zadní pneumatiky? O 1,5 metru!


Offline
315
01 dub 2007 14:10
No z těch fotek jsem trochu v šoku, nevím co řidič busu nacvičoval. Lze se otočit tak, že jedu z levého pruhu jako když odbočuji a krásně to vyjde do toho připojováku. Nic nebezpečného na tom nevidím. Ono se to zažije.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Tak otáčení v této křižovatce je legální, ale naprosto nebezpečné a nezodpovědné k našim kolegům, k tomu nemám slov! Zajímavé, že jindy řeší na odboru dopravy MmB totální pičoviny a skoro to zavání šikanou, jak si vymýšlí, ale tentokrát to je naprosto v pořádku??? A stání v odstavném pruhu pro změnu zakazuje zákon, a ještě tak blbě za zatáčkou. Tomuhle říkám totálně zpackaná akce. Mimochodem stát vyrovnávačku v pravém průběžném pruhu je taky nezodpovědnost, pač to je primárně dvouproudá komunikace a ne parkoviště. Takže jediná možnost, jak se BEZPEČNĚ a legálně otočit, je zajet na pseudokruhový objezd a tam se otočit.
K tomuto bych rád slyšel vyjádření někoho z vedení podniku, všichni to tady důkladně skenujou, tak není problém, ne kolegové?

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

3980
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Tahle situace otáčení busu na čtyřpruhu si říká o konfrontaci s policíí. A tomu blbci, kterej to na dp vymyslel dal k úhradě první nehodu. Jako varování proti podobnejm "intelygentním" výmyslům by to mělo stačit... ](*,)

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Každopádně i kdyby ten Mercedes jel 140km/h, tak pořád by to bylo nedání přednosti v jízdě řidičem autobusu.
Večer se na TGP jezdí opravdu hodně rychle (nad povolenou 70), a čekal jsem, že první nehoda na sebe nenechá dlouho čekat. Jenomže to, že tam přijedu, počkám na první bus, vytáhnu foťák, a hned skoro nehoda, to jsem fakt nečekal [-(


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
logitech911 píše:
Pokud vidím správně, tak se autobus celou dobu ani nepohnul, skutečně by se tam ten mercedes nevešel, kdyby nezazmatkoval?

Možná by se vešel, ale jestli autobus začal odbočovat (i když pak zastavil), tak se nedivím, že to řidič mercedesu strhl ze strachu že mu tam vjede úplně.
No každopádně dobrý odchyt, tam si to opravdu koleduje o prů...švih. Kdyby tam aspoň dali nějaké upozornění, že se tam otáčí autobusy, teď to tam asi málokdo čeká.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
To jsou experti (myslím ty, kteří to vymýšleli) - to parkování je dost nevhodné, ať už v jakémkoliv směru. :pray:


Offline
515
30 zář 2011 07:06
Brno u linek 3, 11, 12, 81, 92, 93, 99
Podle fotek se autobus opravdu sotva pohnul, ale nebyl jsem tam. Na druhou stranu tam vzhledem k travnatému nezbylo moc místa a trefit se tam v té rychlosti by byl pěkný husarský kousek...

_________________________________
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby.


Offline
888
21 led 2006 12:26
Pokud vidím správně, tak se autobus celou dobu ani nepohnul, skutečně by se tam ten mercedes nevešel, kdyby nezazmatkoval?


Offline
Uživatelský avatar

9292
10 čer 2004 11:19
Na podniku si v posledni dobe koleduji o dost velky problemy. Jsem zvedavej, kam to az zajde ..


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Fotomontáž to opravdu není. Tady máte origo fotky. Je to snímané dávkou 10 fotek za 1 sekundu. Rozdíl mezi první a desátou fotkou je 1s, tak si spočítejte, jak rychle Mercedes jel (u první fotky už intenzivně brzdil). Fotky použijte dle libosti. http://www.uloz.to/11689734/tgp-rar


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
Ten autobusák nedal blinkr?


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8870 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100 ... 355  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 01 říj 2024 00:15
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]