Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 96 z 355    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 355  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
To také moc nechápu, proč autobusy neodpočívají prostě na Lesnické.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
140
11 pro 2011 18:53
Když pominu nebezpečné otáčení autobusů, další problém vidím v jejich následném stání na třídě Generála Píky. Stání v připojovacím pruhu je protizákonné (vit §27, odst. 1, e) zákona o provozu na pozemních komunikacích). Stejně jako stání v pravém jízdním pruhu kdekoliv jinde na třídě Generála Píky, jelikož se jedná o okruh (viz §27 (5) zákona o provozu na pozemních komunikacích). Zmiňovaný paragraf cituji níže a dotčené odstavce jsou zvýrazněny.

Zákon o provozu na pozemních komunikacích píše:
§ 27
(1) Řidič nesmí zastavit a stát
a) v nepřehledné zatáčce a v její těsné blízkosti,
b) před nepřehledným vrcholem stoupání pozemní komunikace, na něm a za ním,
c) na přechodu pro chodce a ve vzdálenosti kratší než 5 m před ním,
d) na křižovatce a ve vzdálenosti kratší než 5 m před hranicí křižovatky a 5 m za ní; tento zákaz neplatí v obci na křižovatce tvaru "T" na protější straně vyúsťující pozemní komunikace,
e) v připojovacím nebo odbočovacím pruhu,
f) u zastávky tramvaje, autobusu nebo trolejbusu bez nástupního ostrůvku v úseku, který začíná dopravní značkou "Zastávka autobusu", "Zastávka tramvaje" nebo "Zastávka trolejbusu" a končí ve vzdálenosti 5 m za označníkem zastávky, a tam, kde taková dopravní značka není, ve vzdálenosti kratší než 30 m před a 5 m za označníkem zastávky; je-li prostor zastávky vyznačen vodorovnou dopravní značkou "Zastávka autobusu nebo trolejbusu" nebo "Zastávka tramvaje", platí tento zákaz jen pro vyznačený prostor,
g) na železničním přejezdu, v podjezdu a v tunelu a ve vzdálenosti kratší než 15 m před nimi a za nimi,
h) v místě, kde by vozidlo zakrývalo svislou dopravní značku nebo vodorovnou dopravní značku "Směrové šipky" nebo "Nápis na vozovce",
i) ve vyhrazeném jízdním pruhu,
j) v jízdních pruzích vyznačených na vozovce mimo pravého jízdního pruhu,
k) ve vzdálenosti kratší než 5 m od začátku a konce vodorovné dopravní značky "Podélná čára souvislá" nebo nástupního ostrůvku tam, kde by mezi touto dopravní značkou nebo nástupním ostrůvkem a vozidlem nezůstal volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m,
l) na mostě,
m) v tunelu; to neplatí v případě nouzového stání na místě označeném dopravní značkou "Nouzové stání"; v případě nouzového stání musí řidič vypnout motor,
n) před vjezdem na pozemní komunikaci z polní nebo lesní cesty nebo z místa ležícího mimo pozemní komunikaci,
o) na vyhrazeném parkovišti, nejde-li o vozidlo, pro které je parkoviště vyhrazeno; to neplatí, jde-li o zastavení a stání, které nepřekročí dobu tří minut a které neohrozí ani neomezí ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích, popřípadě neomezí řidiče vozidel, pro něž je parkoviště vyhrazeno,
p) na tramvajovém pásu,
r) na silniční vegetaci, pokud to není povoleno místní úpravou provozu na pozemní komunikaci,
s) na jiných místech, kde by tím byla ohrožena bezpečnost provozu na pozemních komunikacích, zejména jízda ostatních vozidel.
(2) Zákaz zastavení a stání podle odstavce 1 písm. s) neplatí pro řidiče vozidel, která plní povinnosti podle zvláštního zákona.
(3) V době od 5.00 do 19.00 hodin je zakázáno stání tam, kde by nezůstal mezi vozidlem a nejbližší tramvajovou kolejnicí volný jízdní pruh široký nejméně 3,5 m.
(4) Na silnicích I. třídy a za snížené viditelnosti i na silnicích II. a III. třídy 1) je mimo obec zakázáno zastavení a stání jinde než na místech označených dopravní značkou jako parkoviště.
(5) Na dopravním okruhu označeném dopravní značkou "Okruh" nebo "Změna směru okruhu" je zakázáno stání.
(6) O odstranění vozidla, které neoprávněně stojí na vyhrazeném parkovišti, rozhodne policista nebo strážník obecní policie; vozidlo se odstraní na náklad jeho provozovatele.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
JAK mohl ten oktávkář vědět, že se tam ten bus bude otáčet a ne pouze odbočovat doleva a to tak, že se nevytočí jinak, než přes něj?

To je pravda, je fakt, že já bych to taky nečekal, kdybych nečetl k-report a tohle téma. Nicméně v jeho situaci by bylo asi nejlepší couvnout.


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Řešení této situace by mohlo být následující: v pracovní dny ve špičkách by byla v provozu linka č. 46 a 66 jako okružní linky, mimo špičky a o víkendech by vznikla linka č. 86 (čistě pracovní číslování), která by se otáčela tak jak tomu bylo po celý rok 2011, tedy na Zemědělské. Ušetřilo by se na tom nemálo kilometrů (pokud vezmu v úvahu, že v sobotu či neděli je celkem 98 spojů linky č. 46 a zajížďka tam a zpět činí 1 600 metrů, máme ztrátu 156,8 km, což se samozřejmě projeví na spotřebě nafty dost výrazně). Zajížďka na Zemědělskou samozřejmě taky není krátká, nicméně nehrozí zde kolize jako na třídě Generála Píky a navíc je autobus plně využit.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
johnny05 píše:
(...)pripadne nebrnak(...)
Myslím, že tady by ani mnohý Brňák nevěděl, co ten řidič zamýšlí.

Miropiro: podud odd. JŘ něco vymyslí, tak hned tak rychle neuzná, že je to blbost (pokud vůbec).


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
P. Haluza píše:
Nešlo by prostě a jednoduše od Provazníkovy odbočit vlevo, sjet po Jugoslávské až pod park a po Lesnické zpět nahoru na Zemědělskou? Dokonce by se ušetřilo asi 400 m na každou jízdu.


Buď tak, nebo to nechat přes Zemědělskou jak to bylo dosud s ještě větší úsporou km, vždyť jde jen o časy s nízkým provozem, problémy nastávaly v době, kdy bylo na Zemědělské příliš mnoho aut a do toho se tam parkuje jak si kdo umane... ale to o víkendech a po sedmé přeci neplatí, přinejmenším ne v takové míře. (+ zřídit zastávku u pošty, ať z toho tamní aspoň něco mají...)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Jejich šibalská odpověď mě ani nepřekvapuje. Všude sviští auta, pořád z vedlejší něco vyjíždí, ale je to ok. Achjo, doufám, že nebudu mít 46ku.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Nešlo by prostě a jednoduše od Provazníkovy odbočit vlevo, sjet po Jugoslávské až pod park a po Lesnické zpět nahoru na Zemědělskou? Dokonce by se ušetřilo asi 400 m na každou jízdu.


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Volal jsem dnes na oddělení JŘ, protože už mne naštvala současná situace, bylo mi sděleno, že prý byly konány zkušební jízdy, které prokázaly možnost otočení se z odbočovacího pruhu doleva. Jenže na videu je jasně vidět, že řidiči odbočují zprava, tedy více si nadjedou.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

865
14 lis 2007 11:01
Brno-Juliánov
logitech911 píše:
Zase na druhou stranu bych se zamyslel nad tím, proč ten autobusák šel do takový situace, když musel vidět to přijíždějící auto. (ano, párkrát jsem tam jel a vím, jak to tam vypadá a že je to mírně s kopce :wink:) Nehledě na to, jestli se tam nedá otočit dřív, než až za půlkou křižovatky ... ?

Protoze Oktavkar mu musi dat prednost a daval. Autobusak na neho mozna i maval at jede, ale porad to nemeni nic na tom, ze Oktavka ma dat prednost a tim padem neni povinosti Oktavkare se prednosti vzdat. Mozna take mene zkuseny ridic Oktavie, pripadne nebrnak, se proste bal pripadne vubec nevedel co busak zamysli a nechtel se pustit do kolizni situace. Kdo by to cekal, ze se v takove krizovatce bude otacet autobus MHD.
Otocit se driv? Co by sis vybral ty? Bud si najedes do krizovatky poradne a vis 100% ze vytocis oblouk, nebo zacnes tocit driv a riskovat byt o par cm ze ti oblouk nevyjde a budes muset v te krizovatce couvat?

_________________________________
Naděje umírá poslední!


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
stuřík píše:
Když už jim tak záleží na přestupu mezi d9/d11 a východní částí Lesné, tak měli radši tu a46 prodloužit na Jugoslávskou (cca 1300m sem oproti 1600m na TGP, navíc by nemusel jezdit 1/4 trasy režijně).

To by bylo moc dobré řešení. Snad nemyslíš, že by toho DP udělal pro cestující tolik. :-$


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Lituju každýho řidiče, kterej kvůli DP a jeho, i bez pominutí, zasranýmu otáčení na TGP ze sebe udělá blbce. Mají to ti řidiči zapotřebí takhle se nastavovat za DP? To není normální, to musel vymýšlet nějakej psychicky nemocnej člověk, protože by jinak toto nemohl vymyslet.

Jak jsem už psal, zajímalo by mě, co by mi odpověděl dispečer, kdybych mu oznámil, že se jedu otočit na nějaký rozumnější místo...

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

3094
29 srp 2009 19:30
Lituju každýho řidiče, kterej kvůli DP a jeho, i bez pominutí, zasranýmu otáčení na TGP ze sebe udělá blbce. Mají to ti řidiči zapotřebí takhle se nastavovat za DP? To není normální, to musel vymýšlet nějakej psychicky nemocnej člověk, protože by jinak toto nemohl vymyslet.
Když už jim tak záleží na přestupu mezi d9/d11 a východní částí Lesné, tak měli radši tu a46 prodloužit na Jugoslávskou (cca 1300m sem oproti 1600m na TGP, navíc by nemusel jezdit 1/4 trasy režijně).

pozn: ty vzdálenosti jsou z křižovatky Marhautova x Provazníkova

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
888
21 led 2006 12:26
Zase na druhou stranu bych se zamyslel nad tím, proč ten autobusák šel do takový situace, když musel vidět to přijíždějící auto. (ano, párkrát jsem tam jel a vím, jak to tam vypadá a že je to mírně s kopce :wink:) Nehledě na to, jestli se tam nedá otočit dřív, než až za půlkou křižovatky ... ?


Offline
Uživatelský avatar

3980
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Mauricio píše:
A mě zase uniká jediný důvod, proč tam vjet v takovém čase a za takové situace, jak to udělal onen oktávkář...


JAK mohl ten oktávkář vědět, že se tam ten bus bude otáčet a ne pouze odbočovat doleva a to tak, že se nevytočí jinak, než přes něj?

Inženýři v dp, nechcete vymyslet jiný, pokud možno rozumnější řešení, než tuhle PRASÁRNU? ](*,) ](*,)

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
9986
15 led 2005 23:41
A mě zase uniká jediný důvod, proč tam vjet v takovém čase a za takové situace, jak to udělal onen oktávkář...


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Marecek.00, Fantomas: tu oktávku řídil David Copperfield, tak čemu se divíte? :mrgreen:

Mch: ti řidiči museli být blahem bez sebe.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Já taky :mrgreen: Až pak jsem si všiml, že tam projíždí auto v dáli.

Mimochodem: § 102 zákoníku práce: (4) Není-li možné rizika odstranit, je zaměstnavatel povinen je vyhodnotit a přijmout opatření k omezení jejich působení tak, aby ohrožení bezpečnosti a zdraví zaměstnanců bylo minimalizováno.


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
marecek.00 píše:
Vidím dobře, že to ten oktavián vzdal a jel raději doprava? :mrgreen:

Asi jo, já jsem si to nejdřív asi 10x pustil, co to bylo za kouzelnický trik, že to auto zmizelo. :mrgreen:

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

9292
10 čer 2004 11:19
Vzdyt se prece nic nedeje.. Stejne to odnese maximalen ridic, kterej dostal prikaz tam jet ..


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Vidím dobře, že to ten oktavián vzdal a jel raději doprava? :mrgreen:

Krásné video....


Naposledy upravil marecek.00 dne 12 pro 2011 22:02, celkově upraveno 1

Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Já už fakt nemám slov!

Otáčení 46 na TGP. Na tohle video mi stačilo tam postávat jenom asi 20 minut.

http://www.youtube.com/watch?v=_9204Yeps-E


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Hezká ukázka toho, jak to v podniku s náma hezky myslí. Naženeme je tam, oni se s tím nějak porvou. A když něco, pak se to bude řešit. Je jasný, že některý problémy se nedají tušit dopředu, ale tady je to už až moc evidentní. Nevím jestli to pramení z čirého nadšenectví některých lidí, kterým mimochodem v jejich práci fandím (odd. jř. např.), nebo něčí lhostejnosti. Ale zase pokud se někdo ozve, popř. fakt pojede ten bus otočit až tam dozadu, bude zase za toho problémového, co si dovolil něco napsat na fórum a někoho kritizovat.


presne tak, kdyz se neco stane tak kdo to odnese?? kdo udelal prestupek?? jizdni rady? ne, vedeni? ne, ridic, ridic bude mit nehodu, dostane pokutu a prijde o body a u DP o premie....


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Hezká ukázka toho, jak to v podniku s náma hezky myslí. Naženeme je tam, oni se s tím nějak porvou. A když něco, pak se to bude řešit. Je jasný, že některý problémy se nedají tušit dopředu, ale tady je to už až moc evidentní. Nevím jestli to pramení z čirého nadšenectví některých lidí, kterým mimochodem v jejich práci fandím (odd. jř. např.), nebo něčí lhostejnosti. Ale zase pokud se někdo ozve, popř. fakt pojede ten bus otočit až tam dozadu, bude zase za toho problémového, co si dovolil něco napsat na fórum a někoho kritizovat.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
O nebezpečnosti není sporu :-) , to jsem psal už výš - ale přímo proti zákonu o provozu npk to podle všeho není, pravděpodobně ale jde o porušení obecné preventivní povinnosti dle občanského zákoníku (§415): "Každý je povinen počínat si tak, aby nedocházelo ke škodám na zdraví, na majetku, na přírodě a životním prostředí". A stání na tom místě je jednoznačným přestupkem a pokud k tomu interní směrnice vedou, pak je to opravdu na pováženou.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8870 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 355  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 01 říj 2024 00:14
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]