Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 59 z 355    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 355  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Cracatit: Před 15 lety tu nebyl jediný nízkopodlažní vůz a invalidé také nějakým způsobem žili. Za tu dobu se kvalita jejich života zvedla o 500%. Vypravování NP vozů na noční linky je věc, která v blízké budoucnosti přijde automaticky. Za takových 8 let už tu pravděpodobně nebude jediný vysokopodlažní vůz a nejpozději do 4 let bude i většina nočních spojů nahrazena nízkopodlahou. Množství nízkopodlah, se kterým nyní DP disponuje, je prozatím dostačující a není třeba nic násilně měnit. Žádné revoluce nejsou třeba. Rozložení nízkopodlažních spojů na různé linky je v rámci možností uspokojivé. Můj názor...

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
2808
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
*fyzicky zdravý (neumím editovat příspěvky zpětně)

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
2808
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
IvanM poslední příspěvek je fakt perla, jakou může vyplodit jedině fyzický zdravý debil, který netuší, jak se špatně cestuje lidem se ztíženou prostorovou orientací, lidem s berlema a to ani nemusí být po obrně, stačí si blbě vyvrtnout kotník/zlomit nohu a pak člověk tu nízkopodlažku s časem na přestup sakra ocení. Ne každej má náladu a prachy na noční tágo.
S dožitím devítikil se tohle vůbec nevylučuje.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Sedlo: dnes jeste na plachte s dekadama a rozdelenim sluzeb stale visi rozdeleni a prideleni vozu solaris na noce, tak sem se na to ptal a bylo mi receno, ze tam zatim nejsou, protoze si to zatim sam nejvyssi nepreje. Tak ze jak to dopadne uvidime casem, To same plati zatim i u plynaku.


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Až vám někdo bude tvrdit, že na nočkách jsou devítky z důvodu nižší hlučnosti oproti sedmičkám, tak ho pošlete, ať se sveze třeba s vozem 7424. Právě jsem s ním absolvoval cestu z Jírovcovy na Anthropos a ještě teď mám zalehlé uši. Zlaté RTO...


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Už poněkolikáté opakuji, že vozíčkář je ten nejmenší problém. Ale dostaňte bez úhody do VP vozu člověka po obrně o dvou berlích. Zlatý vozíčkář.


Offline
76
07 dub 2009 16:16
IvanM píše:
Nízkopodlahy na nocích... To by chtěli vozíčkáři trochu moc, ne? Mají celou nízkopodlažní osmičku ve dne a velice slušný počet nízkopodlažek i na jiných linkách a trakcích. Za posledních 10 let došlo k velkému pokroku, ale prostě všechno mít nemůžou... Za chvíli pak budou chtít od DP přistavit letadlo, protože je to přece rychlejší než autobus, ne? :D Prostě tohle bych neřešil. Ať tam dojezdí devítky. A až ty půjdou do šrotu, tak tam automaticky půjdou nějaké nízkopodlažní vozy...

Tady jsou slova zbytecna...


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Nízkopodlahy na nocích... To by chtěli vozíčkáři trochu moc, ne? Mají celou nízkopodlažní osmičku ve dne a velice slušný počet nízkopodlažek i na jiných linkách a trakcích. Za posledních 10 let došlo k velkému pokroku, ale prostě všechno mít nemůžou... Za chvíli pak budou chtít od DP přistavit letadlo, protože je to přece rychlejší než autobus, ne? :D Prostě tohle bych neřešil. Ať tam dojezdí devítky. A až ty půjdou do šrotu, tak tam automaticky půjdou nějaké nízkopodlažní vozy...

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
340
12 čer 2012 17:51
No a taky by musely být delší časy na přestup... Třeba taková n-99 z MÚ jezdí často poslední a dokonce často zastavuje mimo nástupní hranu. No a přejet za 2 minuty kolem dokola se fakt nedá...

_________________________________
Zavřenými dveřmi hra nekončí, zkus další zastávku...
Ten, kdo neprojede zelenou u zimáku, není u mě řidič...


Offline
Uživatelský avatar

738
27 bře 2010 10:37
Brno Bohunice - 6, 8, 10, 50, E50, 60, 61, 69, 82, N90, N91 a N96
Každý sice ne, ale většina jede z/do širšího centra, navíc pořád lepší si objednávat tágo z nádru do Komecu než z Bástru do Komecu. Pořád je to lepší než se od 23:01 do rána nedostat odnikud nikam.

_________________________________
Suzuki Swift Sedan 1.6i 16V (1994)

RT6N26 --> colt274


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Protože to pak ztrácí smysl. Pokud invalida jede z Bástru do Komecu, a NP spoj ho doveze jen na rolu a z ní už ne, k čemu mu to je? On opravdu ne každý cestuje do a ze štatlu.


Offline
Uživatelský avatar

738
27 bře 2010 10:37
Brno Bohunice - 6, 8, 10, 50, E50, 60, 61, 69, 82, N90, N91 a N96
Proč by musel být na hlaváku přestup z NP do NP? Podle mě by stačilo, aby se každým směrem dalo garantovaně dostat 2x-3x do noci, většina cílů je stejně ve městě a bylo by to mnohem lepší než nic...

_________________________________
Suzuki Swift Sedan 1.6i 16V (1994)

RT6N26 --> colt274


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Karlos píše:
Chceš si počkat na řidiče u Semilassa? biggrin

Spíš jsem chtěl někde u piva, ale právě mi napsal, že 22:53. Takže asi budu muset jít sám...


Offline
2808
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Pokud vím, tak se kdysi před rokem nebo dvěma cosi řešilo s Ligou vozíčkářů, nevím úplně přesně, ale tenkrát to dopadlo tak, že na noc není možný vypravit nízkopodlažky a že se teda pro to nic dělat nebude, že prostě smůla a šmitec. No a vysvětlujte to pak zákazníkům, když to dopadne takhle striktně. Já třeba chápu, že výprava je nějak nachystaná, co který den pojede, ale přesto by určitě šlo vymyslet nějaké řešení. To objednání po telefonu, proč ne, určitě by to byla cesta, jak zajistit pohodlnou cestu. No a protože tenkrát bylo jednání s podnikem údajně neúspěšný, napsali z Ligy vozíčkářů tady tohle, že teda lidi nemají zájem a nějak se zařídí, když teda ví, že nic jinýho nepojede, když je tradiční výprava těch klasických kloubáků a celkově klasických busů. Sám jsem u toho nebyl, jenom tohle info mám od nějakých přátel, kteří se znají s lidma z Ligy vozíčkářů.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Chceš si počkat na řidiče u Semilassa? biggrin

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Prosím pěkně, v kolik končí v tyto dny kurz 8/43?


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Nízkopodlahy na nočních linkách jsou z principu nemožné. Aby to vůbec mělo nějaký efekt, bylo by potřeba to naplánovat tak, aby se v jednom okamžiku (třeba každé 2 hodiny) sjely u nádraží nízkopodlahy ze všech linek. A to je s ohledem na různé oběhy prakticky neřešitelné. Pak už zbývá jen nasadit nízkopodlahy úplně všude, což taky není zrovna optimální zase s ohledem na nižší poptávku než je ve dne.

Dokážu si ale představit systém vypravení "na zavolání", tj. pokud 24 hodin předem vozíčkář kontaktuje DP, že potřebuje ve 3 ráno cestovat z místa A do místa B linkami X a Y, že mu tam na tu konkrétní noc vypraví nízkopodlahy.


Offline
117
26 čer 2014 22:31
Už se to tu myslím jednou řešilo a někdo sem dával i odkaz na stránky vozíčkářů, kde k tomuto tématu bylo něco napsáno. Co si z toho pamatuji bylo, že po nízkopodlažních spojích na nočních linkách není žádná velká poptávka, tzn. je potřeba to řešit s DP. Dále tam byla výzva, že je třeba zájem o nízkopodlažní vozidla na nočních linkách dát více najevo. Jestliže DP neví, že je o toto zájem, tak asi nemá potřebu cokoliv měnit. S nákupem nových nízkopodlažních busů se jich na noční linky podívá asi více.


Offline
2808
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Přesně tak, jak říká M v předchozím příspěvku: invalidi žijou i v noci, není to jinej živočišnej druh, co by nechodil do divadla, na diskotéku, do práce a tak. Takže není důvod, proč by aspoň část noci neměly nějaké nízkopodlažky jet. A že teď zatím moc vozíčkářů v noci nejezdí? Oni by jezdili, ale už dávno ví, že s devítikilem fakt nedají ty schody nahoru a dolu, když je to klasika bus. Takže proto tihle lidi moc nejezdí a někdy je docela štve, co jsem se s některýma bavil, že si třeba občas místo nočního busu musí vzít tágo, bo nejede žádná nízkopodlažka.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Ja jsem v noci invalidy vezl, ne ale na voziku a dokonce jsem vezl i kocarky a duchodce,takze by se tam na kazdou linku aspon jedna nizkopodlazka hodila a to ze tam nejsou videt invalidi na vozikach je jasne, co by tam na nocnich rozjezdech delali, kdyz vi, ze zadny NP spoj neprijede.


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
A kolik takových lidí je? Já jsem teda v rozjezdu nikoho takto potřebného ještě neviděl (pominu-li první, či poslední rozjezdy, tam jsou však již zmíněné přejezdy..)


Offline
2808
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Tak podle zde zmíněných eviďáků to právě na noční nasazení Citelisů nevypadá, spíš naopak se víc projedou Solárka. Konečně by taky v noci mohlo jet něco nízkopodlažního, nejen vedne jezdí lidi na vozíku, kočárky a hůř pohybliví lidi.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
117
26 čer 2014 22:31
Je možný, že to byly přejezdy. Evidenční čísla jsem nezkoumal, takže nevím o který přesně šlo. Každopádně pokud na noc budou dávat Citelisy místo Solarisů, bude to jenom dobře :)


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Myslím,že zatím jen na nájezdech/přejezdech,ne? Vozy 2640,2641,2642,2643, které měly jít na noční 4+2,ještě na noci nebyly...

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
117
26 čer 2014 22:31
Zatím Solarisy v noci jezdí, takže těžko říct...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8870 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 355  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 30 zář 2024 00:20
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]