Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 53 z 75    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 75  Další
Autor Zpráva
Offline
2730
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Copak, že budou dvě nové série trolejbusů? To je nějaká opce na 25Tr, že budou další? Sedačky Ster jsou jaké, to jsou i ty, co se dávaly do 13T? Osobně je moc nemusím, pokud jsou to ony, ale to je subjektivní, hlavně, že si člověk může sednout, v městských busech je to stejně většinou jedno, ale jo, sezení v Crossech ve městě je docela fajn. A co se týká kombinací látek, jak se v různých diskusích probíralo, je mi nejsympatičtější perforovaná kůže v plastu, jak to mají v rekonstruovaných Karosách v Praze.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

3977
25 led 2006 16:11
všudezdejší
MartinV píše:
K trolejbusům: taktéž doufám, že jsem dostal mylnou informaci ohledně 25Tr a 31Tr. #-o


Obávám se, že ne. ](*,)

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

6932
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Peno: souhlasím, Stery jsou rozhodně lepší, než placaté Vogely. Potom jsou ještě takové sedačky, jako v RT6N1 (název nevím), které jsou podle mě (pro záda) ideálně tvarované.

K trolejbusům: taktéž doufám, že jsem dostal myslnou informaci ohledně 25Tr a 31Tr. #-o


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Upřímně jsem rád, že po letech odmítání sedaček STER, dostal DPMB konečně rozum. Citelisy na ně byly konstruovány a je to poznat. Docela se Ivecu divím, že Citelisy se sedačkami Vogel vůbec nabízelo, dost si tak škodilo.

V.S.: Já tedy mezi Citelisem a SORem NB moc podstatný rozdíl nevidím. SOR má více dveří a v kloubové verzi je o fous delší, díky čemuž má více místa k stání, ale pokud jde o místo na sedačkách, tak si může s Citelisem směle podat ruku. Navíc, na konkurenčním fóru jsou informace o trolejbusech rozporuplné, jeden mluví o 31Tr, jiný o 25Tr a já upřímně nevím, čemu věřit a tajně doufám v třetí cestu, tedy 27Tr, ale o tom si asi může nechat jenom zdát.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
VS:
Kde jsi přišel na to, že do Brna přijdou Crossy? Nic takového nebude.

Hhoonnzzaa:
Sedadla STER 6MS také v jednom Ciťáku máme, konkrétně Citybus 7615.

Nové CNG Citelisy budou mít sedadla STER MX. Přejdeme-li jejich design či ostatní + a -, do Ciťáků sedí mnohem víc díky tomu, že jsou tenčí. Opěrky jsou tedy i nad zadními koly tak, jak všude jinde a je tam i víc místa na nohy.


Offline
121
01 úno 2009 22:40
Nejsem ani omylem zastáncem Citelisů (spíše naopak), ale i Citelis může mít sedačky, které mají Crosswaye. Viz http://www.fotodoprava.com/images_mhdpr ... 599int.jpg

_________________________________
Tramvajové vozy RT6 na Facebooku: https://www.facebook.com/tramvajovevozyrt6


Offline
151
07 říj 2009 23:14
Pořád lepší než bolavá záda z Citelisů 18M nebo 7651 a výše. Prostě kolmé sedačky fakt nejsou dobré řešení...


Offline
Uživatelský avatar

2585
13 črc 2009 13:42
...a schody až do nebe v zadní části


Offline
Uživatelský avatar

2585
13 črc 2009 13:42
Tipl bych si, že uspořádání interiéru ;-)


Offline
29
29 lis 2012 21:29
V.S píše:
Tak to není dobrá správa, ty Ciťáky a to sem si říkal, že po těch Soláris kloubech už máji ty šmejdy z Iveca útrum. Navíc má být dalších 38 CNG vozů a jestli to bude další Iveco :evil: A k tomu všemu zas do Brna příjdou ty lonťácký crossy. Kdy konečně DP pochopí, že patří do horní dolní a ne do velkýho města. NA takové a-49 nebo 57 je to v oblasti Lesné nebo Černovic hrůza. Sor nb12 je daleko lepší, byl u čsad Tišnov na a-41 v CNG svezení bylo docela v pohodě. Aspoň, že ty trajfy budou 31Tr a ne 25Tr.



Nechápu tvůj problém s Crossama.. Řidiči si to pochvalují , vzhledově daleko hezčí než citáky .... a jizdní vlastnosti se nedají srovnat taky... Takže nechápu co ti vadí :)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6168
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Jestli správně chápu logiku přidělování evidenčních čísel, tak nezávisí na typu vozu, ale na "odlišení použitelnosti z hlediska vypravení". Tedy bych čekal pokračování řady 26xx. Z hlediska vypravení bude šumák jestli jede Ciťák, nebo Solaris.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
47
25 čer 2013 00:19
Ví už se, jak budou ty nový Spůárosy rozděleny do vozoven a jaky evidenční čísla budou mít? Co sem slyšel, tak už v dubnu mají první přijít. Dal bych jim 2701 a výše, koneckonců je to novej typ.


Offline
47
25 čer 2013 00:19
Tak to není dobrá správa, ty Ciťáky a to sem si říkal, že po těch Soláris kloubech už máji ty šmejdy z Iveca útrum. Navíc má být dalších 38 CNG vozů a jestli to bude další Iveco :evil: A k tomu všemu zas do Brna příjdou ty lonťácký crossy. Kdy konečně DP pochopí, že patří do horní dolní a ne do velkýho města. NA takové a-49 nebo 57 je to v oblasti Lesné nebo Černovic hrůza. Sor nb12 je daleko lepší, byl u čsad Tišnov na a-41 v CNG svezení bylo docela v pohodě. Aspoň, že ty trajfy budou 31Tr a ne 25Tr.


Offline
Uživatelský avatar

1378
26 úno 2005 04:51
Brno soukromně / Ostrava studijně
Zadek je klasika se třemi lampami.


Offline
Uživatelský avatar

848
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
A v jakém provedení je "zadek"?
V novém: http://img8.rajce.idnes.cz/d0802/5/5352 ... 16_001.jpg
Nebo v klasickým, který mají všechny citelisy tady?


Offline
Uživatelský avatar

1378
26 úno 2005 04:51
Brno soukromně / Ostrava studijně
Takže milý peno, kdy jste naposled byl v Ivecu, že víte co je právě teď rozděláno na svařovně, co stojí před halou, co je na dokončovací lince apod.?

Jediná alespoň trochu pravdivá informace je, že Iveco najíždí na E6, a zatím se to týká víceméně zahraničních vozů. Nic co by bylo určeno pro naše podniky včetně Urbanwaye se po Mýtě nikde neválí.

Aktuálně se plní zakázka do Belgie tj. Crosswaye E6 - mmch. nový design čel není zrovna úchvatný, ale zadek se vážně povedl - ale to není nic co by tu z vás někdo nevěděl, či neviděl.

A co se týče zakázky pro Brno - Citelisy jsou víceméně ve starém provedení, viditelné jsou vylepšení jako denní svícení, plastové sedačky (známe ze Solarisů a některých wan, především těch ostravských - šedé sedačky s modrou koženkou pod zadek) se sedákem potaženým v brněském schématu. Ničeho opravdu zvláštního jsem si nevšiml.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
marecek:
Přesně tak.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Nic o tom nevím, nicméně čistě technicky - nemusí jít o dva dodavatele, jedna firma přeci může překupovat více značek.


Offline
796
25 led 2006 09:46
No, není mi zcela jasné, jak by jedno výběrové řízení mohli vyhrát dva dodavatelé. Ale nechme se překvapit.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Nedávno se to tu v některé diskusi řešilo. Nějaká cesta, jak i v roce 2014 vyrobit Citelis E5 prostě existuje.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
To sice jo, ale reálně bude letos vyrobených víc Citelisů, jak UW.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
To, pokud vím, vyvrací samo Iveco, které od 1. 1. 2014 vyrábí jen Urbanway. Jedinou výjimkou by měl být DPMLJ, který má s Ivecem nějakou dlouhodobou smlouvu, ale na nové zakázky už se budou dodávat jen Urbanway. Jedině, že by ty vozy pro Brno byly vyrobené do zásoby, jako svého času kyjovské Arwaye. Ale tomu moc nevěřím, protože to už by se dávno vědělo.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6168
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Izziho jsem bral jako seriózní zdroj. Navíc z jeho příspěvku pochází jen to, že 100% NP busy budou CNG Citelisy, a to tu zatím nikdo nevyvrátil. :-)

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Fajn, takže tu zase ti co vědí nebo alespoň tuší, budou naznačovat, ale nic neprozradí a pak tu budou divoké teorie. Ach jo!

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Já tu reaguji na něco, co není pravda? Bral jsem to jako ověřenou informaci, když to sem někdo přepostl. Zdroj jsem neprověřoval ani nezkoumal. Tak to veliká omluva za unáhlenou reakci.
Ovšem můj názor na zde uvedené stroje se stejně nezmění :-P

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1874 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 75  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 26 čer 2024 04:26
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]