Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 52 z 75    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 75  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Domis: I to je možné, že si to Chat-Maniac špatně přečetl (nic ve zlém, to se stát může), ale pokud opravdu půjde o NBG 12, tak bych to tipoval spíš než čtyřdveřák, na třídveřovou variantu, kterou mělo loni na testování ČSAD Tišnov. Asi se tím někdo z DPMB zvezl a zalíbilo se mu to sarcastic

Ale docela by mě zajímalo kdo to vyhrál. Já totiž neznám dealera, který by prodával jak SOR, tak Iveco.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
To rozdělení na 6 a 6 se sice zdá jako nesmyslné, ale není tom u tak. Dopravní podnik plánuje plynofikovat cca 1/3 vozového parku (početně přesně 100 vozů), přičemž polovina má být vnitroměstská a polovina městská.

Aktuálně se ve Slatině staví plnička a prvních 12 vozů (6x Citelis 12M CNG a 6x SOR NBG 12) bude fungovat jako zkušební provoz. Následovat bude výběrové řízení na zbylých 88 autobusů, kde opět bude existovat možnost mít polovinu na linky v centrálních částech města s častější a větší výměnou cestujících a druhou polovinu na okrajovější linky.

Jinak výherce bych neoznačoval jako překupníka, ale spíš jako autorizovaného dodavatele.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Přesně tohle =; budou dělat cestující, až na zastávku přijede BNG12 :lol:

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
347
11 pro 2011 19:39
k.ondra89:
OK. Už jsem se začal v těch spekulacích pomalu ztrácet...

Ale je zajímavé, že se (už konečně) rozbil ten monopol Vysokého Mýta. Nic proti Sorům nemám. ejvíc mám naježděno s LH, což sice nejde moc srovnávat s BN, ale je normální, aby 4 měsíce stará LH byla rozvrzaná a vše v ní mlátilo jako „železářský“ Citelis? To jsem si říkal, že by se měly k jízdence rozdávat špunty do uší :D A aby se nenaplnilo, že svět (Brno) se v řiť obrací. Podle některých se, když si příspěvek od chat-maniaca přečetli, už stalo :mrgreen: (nic proti - ironie)


Offline
2724
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Stejně je divný, že DP chtěl obojí, jak SOR-ky, tak Citelis. Taky mě napadlo, že by mohlo jít o dlouhodobý pronájem, o typu smlouvy tady stejně nikdo nepsal, jestli se bude dodávat do stavu vlastních vozů, nebo bude nájem.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Chat: A je to opravdu NBG 12 (čtyřdveřák), není to spíš BNG 12 (hrbáč)? Usuzuju z toho, že někdo psal, že má být 6 městských a 6 příměstských busů, pak bych spíš čekal ty hrbáče pro okrajové linky.


Offline
Uživatelský avatar

151
09 led 2008 18:02
Žebětín/Kameňák
stuřík píše:
Ano, mohou. Už se to tady mimo jiné psalo a objasňovalo.
DP vypsal jedno výběrové řízení na 6 busů jednoho typu a 6 busů druhého typu, kde typy mohly být variantně totožné. Tedy: nabídku nepodali výrobci, ale nějaký překupník, který dodá 6 "toho" a 6 "tamtoho". Celkem racionální vysvětlení, ani to nebolelo, ne?


odkaz na ISVZ : http://www.isvz.cz/ISVZ/VZ/Vypis2.aspx?id=a8aca66d-b152-4ace-9515-9c23718f5c17&zd=1

a citace ze zadání:

Předmětem této veřejné zakázky je dodávka 12 ks nových nízkopodlažních dvounápravových autobusů s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG). 6 ks nízkopodlažních dvounápravových autobusů na CNG bude určeno primárně pro jízdu v centrálních částech města Brna (dále také jen „vnitroměstské autobusy“) a 6 ks nízkopodlažních dvounápravových autobusů na CNG bude určeno primárně pro jízdu v okrajových částech města Brna (dále také jen „příměstské autobusy“). Zadavatel umožňuje (nikoliv však požaduje), aby dodavatelé v rámci své nabídky nabídli 2 typy autobusů - 1 typ pro příměstské autobusy a 1 (jiný) typ vnitroměstských autobusů. Součástí dodávky bude rovněž jedna sada diagnostického zařízení včetně software a jeho bezplatná aktualizace po dobu 10 let a jedna sada speciálního nářadí pro údržbu a opravy autobusů (v případě dodání 2 typů autobusů, u nichž není plně možné využít jedno diagnostické zařízení nebo jednu sadu nářadí, bude dodána jedna sada diagnostického zařízení včetně software a jedna sada speciálního nářadí pro každý typ dodávaného autobusu). Předmětem veřejné zakázky je také zajištění bezplatného zaškolení 20 zaměstnanců zadavatele na obsluhu a údržbu dodávaných autobusů.;Podrobnosti jsou uvedeny v zadávací dokumentaci.

Z toho plyne, že to sAmotné DPMB "chtělo".

_________________________________
Poptávkové tlačítko Vs. Důchodce
Vždycky vyhraje tlačítko...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6168
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Pokud si pořádně přečteš poslední příspěvek od uživatele Chat-maniac, pak ti bude jasné, že to spekulace není. :-)

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
347
11 pro 2011 19:39
A toto už je jistý, nebo (promiňte mi to) nepotvrzené spekulace? :-)


Offline
Uživatelský avatar

3090
29 srp 2009 19:30
Ano, mohou. Už se to tady mimo jiné psalo a objasňovalo.
DP vypsal jedno výběrové řízení na 6 busů jednoho typu a 6 busů druhého typu, kde typy mohly být variantně totožné. Tedy: nabídku nepodali výrobci, ale nějaký překupník, který dodá 6 "toho" a 6 "tamtoho". Celkem racionální vysvětlení, ani to nebolelo, ne?

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
47
25 čer 2013 00:19
A to můžou jednu zakázku vyhrát dva výrobci? Je ten SOR třá nebo čtyřdveřovej, protože to výrazně omezuje počet míst k sezení? SOR NBG12 je městskej bus, né? Takže nebude nic v příměstském provedení.


Offline
Uživatelský avatar

873
07 čer 2006 12:14
Brno
Eda: Jasny, chápu. Solaris či jiný výrobce se třeba holt nepřihlásil. To neber vážně s tím Solarisem, to je jen názor, co bych osobně zvolil, kdyby byl ve výběrku :wink:


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Hlavně dopravní podnik prostě nemůže z principu ovlivnit, kdo se do výběrového řízení přihlásí. A když se například Solaris nepřihlásí, tak se DP může třeba stavět na hlavu, ale Solarisy si koupit nemůže, byť by třeba chtěl.


Offline
Uživatelský avatar

873
07 čer 2006 12:14
Brno
No je to zajímavé, budeme tu mít z verzí 12/18M Karosu, Irisbus, Solaris a SOR. :lol: Docela trefná změna, když doteď stála na vozovnách jen vozidla značek Karosa a Irisbus. Osobně bych k těm Citelisům dokoupil Solaris v CNG, když už budem brat kloubáky. Holt cena rozhoduje, jak je jistě známo.


Offline
Uživatelský avatar

738
27 bře 2010 10:37
Brno Bohunice - 6, 8, 10, 50, E50, 60, 61, 69, 82, N90, N91 a N96
A proč proboha má být od každýho typu 6 vozů? Proč ne čtyři? sarcastic

_________________________________
Suzuki Swift Sedan 1.6i 16V (1994)

RT6N26 --> colt274


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6168
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Ty sedačky by měly být C.I.E.B. Kahovec typ Nova 320. Jinak kromě RT6 jsou v T3R vyjma 1615 a v K2R vyjma 1003. Také se mi v nich dobře sedí. :-)

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Mě by spíš zajímalo, co je důvodem takového rozdělení zakázky. Nějaký pokus o testování před finální zakázkou na zbylé CNG? Pokud ano, tak to by snad bylo lepší si ty busy zajistit na dlouhodobý pronájem, než tu mít pak nevyhovující typ permanentně.

Cracatit: Sedačky STER jsou v Crosswaích, ale jak píše Manil, je to jiný typ, než má být v nových Citelisech, o tom moc nevím.

MartinV: Ty sedačky z RT6 jsou i v některých kotasácích. Kdysi jsem ten jejich název slyšel, ale i kdybys mě mučil, tak si na to teď bohužel nevzpomenu. Nicméně do Citelisů by ty sedačky také úplně vhodné nebyly, protože jsou poměrně tlusté. Ale jinak jsou parádní, to zas ano.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
doplnění: nejdřív jsem myslel, že nadáváš obecně na plyňáky a až pak mi došlo, žes myslel City/Cite. Tak ty si asi nezamiluješ, to je pravda. To je fakt blee

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
chat-maniac píše:
Fuj fuj a třikrát fuj. Snad nám tyhle pseudobusy nedají na zálohy nebo mě zase za nějakou kritiku nepošlou na trhačky nebo kam ty ksindle dají ](*,) blee

Abys za pár projetých kilometrů nebyl naopak jejich tvrdým zastáncem. A nelkal, že zas musíš jezdit šichtu s tím smradlavým nafťákem... sarcastic
Od odříkaného chleba největší krajíc. Se říká.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
315
01 dub 2007 14:10
chat-maniac píše:
Už několik dní nám na vozovně visí informace, že od půlky června začnou chodit první kusy plyňáků, konkrétně 6ks Citelisů CNG a 6ks SOR NBG včetně k nim příslušných prospektů a informace, že od stejné doby bude v provozu i plnička.
Fuj fuj a třikrát fuj. Snad nám tyhle pseudobusy nedají na zálohy nebo mě zase za nějakou kritiku nepošlou na trhačky nebo kam ty ksindle dají ](*,) blee

Při tom množství které dojde, tak si můžeš být 100% jistý, že postupně dojde i na tebe. Zvlášť když tam budou i držáky na pokladny.....


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Už několik dní nám na vozovně visí informace, že od půlky června začnou chodit první kusy plyňáků, konkrétně 6ks Citelisů CNG a 6ks SOR NBG včetně k nim příslušných prospektů a informace, že od stejné doby bude v provozu i plnička.
Fuj fuj a třikrát fuj. Snad nám tyhle pseudobusy nedají na zálohy nebo mě zase za nějakou kritiku nepošlou na trhačky nebo kam ty ksindle dají ](*,) blee

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Cracatit píše:
Copak, že budou dvě nové série trolejbusů? To je nějaká opce na 25Tr, že budou další? Sedačky Ster jsou jaké, to jsou i ty, co se dávaly do 13T?

Ne. V 13T jsou sedadla "VARIANT VK" od české firmy AXL Charvát.


Offline
2724
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Díky za vysvětlení, hlasák sice umí číst i tučný písmo, ale nenapadlo mě ho v tom příspěvku hledat, abych si takovou věc pak dal přečíst pomocí kláv. zkratek.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

3090
29 srp 2009 19:30
No, já nevím, co se tady pořád řeší. Dokud to nebude oficiálně (a ve vozovně), tak stejně neuvěřím. Poslední informace (které považuji za důvěryhodné) jsou takové, že se vybírá mezi dvěma výrobci kastle (jeden český výzbroj, druhý polská), přičemž třetí uvažovaná a nám známá kastle je mimo. Samozřejmě se situace mohla posunout, ale pochybuji.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

3977
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Cracatit - já jsem tam schválně ztučnil "31Tr", aby bylo zřejmo, že se jedná o ni a nikoliv o 25Tr, o té variantě snad nikdo vážně ani neuvažuje...Mnohem raději bych však v Brně viděl Solárka i v trolejbus verzi, ale docela bych věřil zvěstem (z více zdrojů), že tu budou jezdit nakonec SORky...bohužel.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1874 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 75  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 16 čer 2024 17:46
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]