Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 46 z 75    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 75  Další
Autor Zpráva
Offline
1589
18 led 2009 10:06
Konkrétně 100% nízkopodlažního autobus. voz. parku asi bude ptákovina, pač v tiskové zprávě psali o zvýšení tuším na 67% z 47% (nebo tak nějak, do konce roku 2014.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

164
11 pro 2012 15:43
Daleko od linek, na kterých jezdí sanitky
Trochu odbočím od tématu klimatizací. Zde je také zpráva o Solarisech, pouze si nejsem jistý, zda vše, co zde padlo, je (či se stane) pravdou.

_________________________________
Kolik šotomíst znáš, tolikrát jsi šotoušem. :D


Offline
Uživatelský avatar

6932
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Já doufám, že už se zdiskreditoval dost. Ale nechci odbíhat od tématu víc, než je potřeba. :wink:


Offline
Uživatelský avatar

2571
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
MartinV píše:
To by ale DP zřejmě potřeboval vyšší příspěvek od města (čímž neříkám, že to je neřešitelné), tzn. aby město víc podporovalo MHD.

Pokud se však Onderka stane potřetí primátorem, nelze asi čekat změny.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

6932
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
To by ale DP zřejmě potřeboval vyšší příspěvek od města (čímž neříkám, že to je neřešitelné), tzn. aby město víc podporovalo MHD.


Offline
Uživatelský avatar

3090
29 srp 2009 19:30
Nedá mi to a musím se také přidat a vyjádřit mírné zklamání, i přestože chápu důvody DP (pořizovací cena, provoz, údržba).
Já osobně bych klimatizaci salónu přirovnal k topení během zimních měsíců - proč topíme, když se to hned všechno vyvětrá, jak tu někteří prosazují v případě klimatizace? Faktem je, že obavy z uchlazení interiéru jsou liché. Dokazují to zkušenosti nejen ze západních zemí, ale také zkušenosti třeba Prahy, zmíněného Zlína... A my v Brně taky víme, že se teplo v zimním období hned nevyvětrá, že?

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

2571
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Jak to tu tak řešíme, tak navrhuji, aby bylo vytvořeno vlákno o nových Solarisech a pak navíc i vlákno, kde se bude dále diskutovat o významu klimatizace v brněnské MHD.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
2818
01 úno 2006 10:39
To urcite ano, rozdil to je, ale urcite i Zlin ma mensi rozpocet nez Brno a ta spotreba zas o tolik vetsi neni aby to DP a mesto neutahlo navic by se zvysila kultura cestovani a nalakalo by to cestujici zpet do MHD, ono by to sice chtelo vice zmen,ale klima by byl dobry zacatek, myslim, ze hodne dobry.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6169
11 dub 2010 15:05
Juliánov
goldfinger píše:
Když jezdilo na zkušebním provozu volvo, tak salon bez problémů uchladilo. Nevím o tom, že by EU klimu zakázala. Provozní náklady nejsou o tolik vyšší. Jak tady zaznělo, ve Zlíně klimu mají. Tak proč to nejde v Brně?!

Není náhodou trochu rozdíl platit klimu v 11 trolejbusech (Zlín) a ve 136 autobusech a 30 trolejbusech, které mají dorazit do Brna?

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
2818
01 úno 2006 10:39
překvapilo mě, že semnou většina souhlasí, ono i v zahraničí busy a tramvaje zastavují a otvírají co minuta a klima to v pohodě zvládá a proto nechápu, proč by to nezvládla v Brně a co se týka klimatizace v kabinách řidiču, ona to není skutečná plnohodnotná klima spíš jen chladící větrák.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Protože Krno ;-)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1972
07 dub 2006 09:03
Když jezdilo na zkušebním provozu volvo, tak salon bez problémů uchladilo. Nevím o tom, že by EU klimu zakázala. Provozní náklady nejsou o tolik vyšší. Jak tady zaznělo, ve Zlíně klimu mají. Tak proč to nejde v Brně?!


Offline
27
04 led 2009 18:06
M: Naprostý souhlas, např. u nás v Praze svezení s jedinou testovací klimatizovanou tramvají 15T je úplná pohádka za jakéhokoliv počasí. Jinak bych doplnil, že klima je vhodná jak do horkých dnů (které se v našem zeměpisném pásmu můžou vyskytovat už i v květnu nebo ještě v září, takže to není nějaká zbytečná luxusní radovánka maximálně na 3 týdny v roce, jak někteří neustále prezentují), ale právě v kombinaci třeba se zamčenými okny je ideální třeba i na takové aprílové počasí, kdy právě díky klimě se uvnitř udržuje nějaké relativně stálé prostředí bez ohledu na změny venku. A ono kolikrát ani nejsou nutné tropické venkovní teploty, aby byl uvnitř vozů mhd nedýchatelný pařák, taky jde o obsazenost, vlhkost vzduchu apod. A ty megašoupačky na fotce pražského solárka, no nevím, ale při demenci a bezohlednosti některých kaštanů, kteří by byli schopni je otevřít dokořán, ikdyž není žádný pařák, něco takového nepovažuju za moc ideálního. Např. příbuzná, když přijede k nám z Německa na dovolenou, tak z toho T3-průvanového větrání chytne vždycky rýmu, jak na to z Německa vůbec není zvyklá.
Ale jinak řešení interiéru solárka je úplná pohádka, jedná se o skutečný nízkopodlažní autobus a ne o pouhou parodii na nízkopodlažní bus bez jediného regulérního místa (nesklápěčky) k sezení v nízkopodlažní části (sor), s celkově větší prostorností, lepší přístupností kloubu, vyšším podílem normálně umístěným sedadel (ne jak ta 4 před kloubem u soru, kde si 4 sedící opravdu kam nemají dát nohy). V tomto ohledu je třeba Brnu opravdu gratulovat, že zvítězil zdravý rozum. :applause:


Naposledy upravil Mr. Smooth dne 28 kvě 2014 13:17, celkově upraveno 1

Offline
340
12 čer 2012 17:51
Nakolik výkonná by měla být ta klimatizace, aby uchladila celý bus. Navíc když se po každých 200 metrech zastavuje, tak se mi efektivita zdá bídná. Když mají současné klimy pro řidiče co dělat, tak co proboha na celý vůz. Za mě z finančního hlediska úplná blbost, a u dp se řeší každá kačka jako všude. Jedině že by se nakoupily z prostředků EU. :D Což asi není možné...

_________________________________
Zavřenými dveřmi hra nekončí, zkus další zastávku...
Ten, kdo neprojede zelenou u zimáku, není u mě řidič...


Offline
147
06 pro 2009 11:01
Ač chápu, že vůz vybavený klimatizací je o něco dražší na pořízení, údržbu i provoz, tak naprosto nepochopím jak je možné v dnešní době pořídit nová vozidla bez ní a ještě se tím chlubit!! Pokud chce město a dpmb nejen nalákat nové cestující do mhd, ale nepřicházet i o ty současné tak všechny nové vozy by měly být klimatizací vybaveny!


Offline
Uživatelský avatar

185
19 zář 2007 19:46
Normálně tu většinou nediskutuju, spíš jen čtu a občas položím nějakou otázku, ale podepsal bych se pod příspěvek M. Mám kabrio a jezdím všude autem, protože horko a smrad mi vadí. Pracuju většinou v byznys oblečení a v saku v létě do tramvaje je nejen o důstojnost (smrad) ale i o zdraví. Často jezdím i trasy, které by se daly zvládnout MHD, ale DP nedělá nic pro to, aby mě nalákal. Snad SMS jízdenka byla první vlaštovka. Ale v zimě zima, v létě horko, proch*aný sedačky, historický nacpaný vozidla... děkuji nechci. Dovedu si ale v pohodě představit po Brně jezdit v moderních tramvajích aka 14T, 15T s klimatizací, kde si člověk sedne na čistou dřevěnou sedačku. Pokud tramvaj jede na čas a jízdenka se dá koupit mobilem, asi bych s tím neměl žádný problém.

_________________________________
Brno, město vědy a techniky


Offline
2818
01 úno 2006 10:39
Nikdo neříká, že je třeba ji kupovat za každou cenu, loňské i předloňské léto byl pařák od prvního července do posledního srpna a v MHD to byla totální katastrofa, předloni tu byl v tu dobu na zkušebce tuším volvo? s klimou a jak si to všichni vychvalovali, s klimou jezdí i Olympia busy a ten rozdil je hodně poznat a pokud chce Brno a i DP nalákat lidi do MHD tak tím, že se tam budou pect a smažit ve vlastní šťávě se jim to nepodaří, i toto je jeden z důvodu proč já a vlastně celá má rodina a i rodina přítelkyně a spousta známích jezdí autem a nikdo by je do MHD nedostal. Já v MHD jezdím,ale jen za volantem nebo vyjímečně do práce. Je třeba si uvědomit že to co ve světě je nebo se stává standartem, u nás je z nepochopitelného důvodu nemožné.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6169
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Já bych klimu uvítal v situaci, kdy bude dostatek prostředků na její adekvátní údržbu a provoz. Ano, klima může být fajn, jen si nemyslím, že je vhodné ji pořizovat za každou cenu.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

2571
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
goldfinger píše:
Až bude mít první vůz jakékoli trakce v Brně AC, bude to událost srovnatelná s obranou města proti Švédům.

Ne že by to bylo kdovíjak významné, ale některé busy na regionálkách klimu mají (například 107, 108, 109) :wink:

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
k.ondra89 píše:
To bych zase předpokládal, že když je někde klima, tak není problém mít okna řešená tak, aby šla zajistit proti otevření.

Ve Zlíně mají v klimatizovaných trolejbusech na oknech nálepky, a lidi je většinou respektují...


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
Já myslím, že provoz klimatizace není zadarmo. Takže i kdyby byla, stejně by se v rámci úspor nechladilo (podobně, jako se v zimě netopí).

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
2818
01 úno 2006 10:39
Ono totiž v Brně a ve vedení DP je takový problém, že se řeší milion problémů a hledá milion důvodu proč klimu ne, ale nehledá se a ani se nechce argumentovat ani jedním jediným důvodem proč klimu ano. Jel jsem v zahraničí v mnoha prostředcích MHD kde klima byla a nic lepšího v létě když jsou pařáky neexistuje, a zajistit okna proti otevření je to nejmenší a pokud v tom voze bude příjemně on je ani nikdo otvírat nebude. Ale to je pořád dokola ta stejná písnička....


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6169
11 dub 2010 15:05
Juliánov
To bych zase předpokládal, že když je někde klima, tak není problém mít okna řešená tak, aby šla zajistit proti otevření.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

6932
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
V mladé frontě už také sepsali příslušný článek.


Offline
Uživatelský avatar

6932
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Stačí velká okna. Cestující ti stejně v létě ta okna otevřou a klima je potom na 2 věci.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1874 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 75  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 01 črc 2024 03:20
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]