Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 44 z 75    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 75  Další
Autor Zpráva
Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
Třeba to, že (možná) vyhubí sedmikila, která už dnes jsou značně za zenitem?


Offline
Uživatelský avatar

3977
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Nevím, co je na tom hrbáči pěknýho... :-k

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
1291
19 lis 2010 14:53
Cocktown
Pěkná :D Ví se alespoň orientačně, kdy do Brna dorazí?


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
:)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Slovíčkaření, slovíčkaření :-P Naštěstí každý ví, že výrazy SPZ a RZ se pro naše potřeby dají zaměnit :-P


Offline
9986
15 led 2005 23:41
nejspíš až dostanou SPZ
Tak to tedy určitě ne :)


Offline
340
12 čer 2012 17:51
Jak jsem slíbil tak se i stalo: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1012 ... 529/video/
Popravdě jsem nečekal, že tomu věnují tolik času :)

_________________________________
Zavřenými dveřmi hra nekončí, zkus další zastávku...
Ten, kdo neprojede zelenou u zimáku, není u mě řidič...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6169
11 dub 2010 15:05
Juliánov
xxx píše:
Mohu se zeptat, kdy budou su18 zařazeny do provozu?

Stačí si přečíst příslušnou aktualitu.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
2818
01 úno 2006 10:39
nejspíš až dostanou SPZ a všechny papíry, až se do Risu nahrají všechny data a až se zaškolí řidiči, těžko říci kdy to bude.


Offline
Uživatelský avatar

2586
13 črc 2009 13:42
Mohu se zeptat, kdy budou su18 zařazeny do provozu?


Offline
340
12 čer 2012 17:51
Dobře, ale dále byse to nešířilo, protože by byl právě vzduch dezinfikovaný. Ale není to jenom o tom, mám na mysli i třeba takové smogové situace, kdy by se vzduch zbavil prachových částic a jiných nečistot.

_________________________________
Zavřenými dveřmi hra nekončí, zkus další zastávku...
Ten, kdo neprojede zelenou u zimáku, není u mě řidič...


Offline
Uživatelský avatar

3342
13 lis 2004 11:58
hezzon píše:
tak tukator byl ryhlejší, a děkuji mu za příspěvek :) Co já vím.. Nějaká jonizace nebo čištění ozonem. Nějaké ošetření formou záření. Však ona by se nějaká možnost našla. Přijde mi to jako další možnost zvětšení komfortu cestování mhd. Vývoj by se právě mohl zaplatit nějakou dotací, jak je to teď již standartem. Mohli bysme býti první. Škoda jen toho, že někteří to tady asi nechápou... (když by se nějaká metoda našla, tak by ten chřipkový "inkubátor", jednoznačně odpadl, a jestli by se něco takového povedlo, tak by údržba byla jen nepatrnou částí celku...)


A pak na tebe někdo prskne, nebo se chytneš "infikovanýho" madla, a nějaký čištění ti bude k h... víš k čemu.

k.ondra89: přesně tak.


Offline
88
26 dub 2011 09:13
Fafner píše:
Ale to stejně bude jen věc toho vzduchu, který projde tou klimou, ne?

A navíc, pokud jím bude procházet UV záření, pak mi zní logicky, že se ten vzduch ještě více oteplí před vstupem do chlazení...

Ve výsledku mi přijde, že by to tohle řešení ještě více prodražilo - jak pořizovací, tak provozní náklady.


Pozor neplést si UV s infra! Infra "otepluje"...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6169
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Já to vidím tak, že dokud bude magistrát MHD podfinancovávat, nemá smysl o klimatizaci vůbec uvažovat. Za současné situace by klimatizace byla jen dalším zbytečným zatížením už tak nedobré situace.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Neudržovaná klimatizace není ani tak problém na chřipky, ale na plísně. UV vzduch moc neohřívá, používá se to docela často v různých laboratorních zařízeních. V zásadě nic proti tomu, ale nepřijde mi to nutné. S tímhle jsou problémy spíš v letadlech, kde vzduch cirkuluje mnohem více.

Mimo to, klimatizaci považuji za standardní součást výbavy vozidla tohoto století, stejně jako nízkopodlažnost. Neochlazuje se jen vzduch, ale také všechny povrchy. Díky tomu má vychlazené vozidlo jistou tepelnou setrvačnost i přes otevření dveří. Absenci považuji za opravdu velkou chybu.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Ale to stejně bude jen věc toho vzduchu, který projde tou klimou, ne?

A navíc, pokud jím bude procházet UV záření, pak mi zní logicky, že se ten vzduch ještě více oteplí před vstupem do chlazení...

Ve výsledku mi přijde, že by to tohle řešení ještě více prodražilo - jak pořizovací, tak provozní náklady.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
340
12 čer 2012 17:51
tak tukator byl ryhlejší, a děkuji mu za příspěvek :) Co já vím.. Nějaká jonizace nebo čištění ozonem. Nějaké ošetření formou záření. Však ona by se nějaká možnost našla. Přijde mi to jako další možnost zvětšení komfortu cestování mhd. Vývoj by se právě mohl zaplatit nějakou dotací, jak je to teď již standartem. Mohli bysme býti první. Škoda jen toho, že někteří to tady asi nechápou... (když by se nějaká metoda našla, tak by ten chřipkový "inkubátor", jednoznačně odpadl, a jestli by se něco takového povedlo, tak by údržba byla jen nepatrnou částí celku...)

_________________________________
Zavřenými dveřmi hra nekončí, zkus další zastávku...
Ten, kdo neprojede zelenou u zimáku, není u mě řidič...


Offline
88
26 dub 2011 09:13
Fafner (OT): stačí prosvítit UV, zabijete choroboplodné zárodky (to jsou např. takové malé věci - říká se jim třeba bakterie, viry, co létají vzduchem v kapénkách - to jsou kiroskopické kapičky vody), klimatizace nasává vzduch, ochladí a osvítí. Sichrfest by bylo gammaozáření, ale to by bylo špetka dražší a někteří by se toho možná i obávali...


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Můžu se zeptat, jak přesně ta klimatizace má ten vzduch dezinfikovat? Nějak si nedovedu představit princip fungování, čekal bych efekt spíš naopak - jak uvedl k.ondra.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6169
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Jj, a co teprve taková neudržovaná klimatizace. To je pak taky oáza, akorát pro tu chřipku. :mrgreen:

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
340
12 čer 2012 17:51
S klimatizací mě ještě napadá jedna věc, dezinfikovat vzduch od virů. A tím snížit riziko chřipkových epidemií. Když to má být klimatizace, tak ať už stojí za to. Prostě udělat z vozů oázu čistého vzduchu, a ať se v těch autech klidně udusijou... Co vy na to? :) A na takovouhle akci, věřím že by se nějaká dotace našla...

_________________________________
Zavřenými dveřmi hra nekončí, zkus další zastávku...
Ten, kdo neprojede zelenou u zimáku, není u mě řidič...


Offline
2814
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ad otvírání dveří: přesně tak, jen to jen pseudoargument. Se stejnou logikou totiž můžeme v zimě zrušit topení, protože otevíráním dveří se efekt jaksi ruší, že... :mrgreen:


Offline
2818
01 úno 2006 10:39
Opravdu by to chtělo založit samostatné vlákno na téma klima, protože diskuze je bouřlivá a rozsáhlá, každopádně doporučuji těm, co nevěří nebo argumentují proti klimě ať si v létě zajedou do měst, kde vozy tuto klimu mají, konec koncu porovnat bus s klimou a bez lze i v té Bratislavě a to je tu za humny. Ten co si klimu na vlastní kůži vyzkouší, nuikdy nemůže tvrdit, že je zbytečná.

Manil: díky za info.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1972
07 dub 2006 09:03
K argumentu, používanému proti klimě, že se často otevírají dveře, bych jenom poznamenal, že nové busy mají poptávku, což zejména při menší obsazenosti znamená, že se zdaleka neotevírají na každé stáv ffšechny.
Nevěřím tomu, že by se na střechu varia nevešla ještě jedna kistna. Hledej, šmudlo.


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Pořád se tu opakuje argument o častém otvírání dveří, ale kdo jel někdy MHD s klimatizací, tak ví že tento argument je lichý a je to jen výmluva. To stejné o tom, že to na pár minut nemá cenu. On je fakt rozdíl, když člověk vleze na 10 minut do něčeho, kde je 40 stupňů a nedá se tam dýchat a do něčeho, kde je dýchatelno a teplota o pár stupňů nižší než venku.

Ale na Facebooku DPMB zazněl zajímavý postřeh - autobusy v Brně už tak jezdí natřískané, takže není v zájmu DP lákat do nich další lidí tím, že budou mít klimatizaci.
(Možná by na vytížených linkách mohl naopak přitopit sarcastic )

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1874 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 75  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 01 črc 2024 03:44
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]