Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 41 z 75    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 75  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Solarisy ale ovšem nejsou kus za kus, aspoň pokud to vím dobře...

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6169
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Vycházel jsem z toho, že na 36 koupených Solarisů připadá 9 B741 a 15 nereko B941, čímž dojde k navýšení stavu o 12 kloubů což jsem považoval za dostatečné. Na B961 běží GO, tak s těmi jsem neuvažoval.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
k.ondra89 píše:
Když si vezmeš, že se za těch 88 dotovaných CNG busů bude muset vyřadit 88 stávajících, tak dál není moc co řešit. I kdyby šlo pryč všech 12 zbylých nejstarších Citybusů tak moc starších sólo autobusů tu nezbude. Sedmistovek je 37. Pokud dobře počítám, tak by mělo přežít posledních 34 sólo devítistovek. Btw. jsem zvědav čeho existence bude upřednostněna jestli nedávno generálkovaných 931, nebo novějších 951. Osobně bych si vsadil na 1. variantu.

A proč nepočítáš s kloubovými busy? Nevidím důvod, proč jejich vyřazení nezapočítat do obnovy. Pak to vyjde trochu líp. Já bych tedy upřednostnil B951E před nejstaršími B931E a hlavně před Citybusy.


Offline
Uživatelský avatar

3977
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Eda píše:
No, něco se prostě vyřazovat musí. A ve chvíli, kdy budou B951 jedny z nejstarších busů, je opravdu nemá smysl generálkovat.


Ale stejně je to nezvyk, kdy se naposled nakupovalo v takovém množství, aby si dp mohl vyřadit relativně zánovní vozy jako teď třeba B951. A zvlášť ve světle stále jezdících sedmistovek. :-k

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
No, něco se prostě vyřazovat musí. A ve chvíli, kdy budou B951 jedny z nejstarších busů, je opravdu nemá smysl generálkovat.


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
To znamená, že se GO na B951 neplánují? :-o No nestraš...

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6169
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Když si vezmeš, že se za těch 88 dotovaných CNG busů bude muset vyřadit 88 stávajících, tak dál není moc co řešit. I kdyby šlo pryč všech 12 zbylých nejstarších Citybusů tak moc starších sólo autobusů tu nezbude. Sedmistovek je 37. Pokud dobře počítám, tak by mělo přežít posledních 34 sólo devítistovek. Btw. jsem zvědav čeho existence bude upřednostněna jestli nedávno generálkovaných 931, nebo novějších 951. Osobně bych si vsadil na 1. variantu.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
právě proto, že se nevyrábí, jsem to psal do úvozovek! :)

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
To si děláš ##MLUVÍM SPROSTĚ##, ne?
Dost zbytečný příspěvek. Plynový Crossy se nedělají (věčná škoda) a momentálně se Brno orientuje na plyn.
Nebo pokus o nový flame/nevyřčená žádost o ban/momentální výblitek mysli?

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Tak to je škoda :( a když už plyňáky, tak by se mi velmi líbila varianta „plynový Cross“ :) :D

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6169
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Řekl bych, že k něčemu takovému není důvod. 100 plyňáků je na nejbližší léta dostatečná obnova autobusového parku.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Dotaz na znalejší: Je ještě někdy v plánu dodat do Brna Crossy? ....tohle by bylo super....Minimálně do čísla 7850, to by bylo úžasné...

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
100
12 dub 2009 18:15
k.ondra89 píše:
Na káčku se objevila informace, že byla schválena dotace na plynové autobusy. Kromě neuzavřeného výběrka už tedy zásadní modernizaci autobusového vozového parku nic nebrání. :-)


Další zmínka o cng autobusech se objevila i v českých novinách...
http://www.ceskenoviny.cz/regiony/jihom ... sy/1098067


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Dík, měl jsem dojem, že tam je nějaká zrada :)


Offline
359
20 čer 2008 14:08
Mauricio píše:
Připomeňte mi - je-li plnička postavena soukromým subjektem z dotací, je možno ji využívat pro komerční účely?

Záleží o jakou dotaci jde. Budeme-li mluvit konkrétně o LVII. výzvě z OPŽP (slatinský případ), tak to není možné po dobu udržitelnosti - viz text výzvy "V případě projektů zaměřených na realizaci plnící stanice CNG je podmínkou přijatelnosti projektu využití stanice pouze pro potřeby provozovatele veřejné dopravy, a to minimálně po dobu udržitelnosti projektu, tj. pěti let od ukončení projektu. "


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Připomeňte mi - je-li plnička postavena soukromým subjektem z dotací, je možno ji využívat pro komerční účely?


Offline
Uživatelský avatar

6607
21 pro 2005 17:01
On je přecijenom rozdíl, že DPMP má snad jedinou veřejnou plničku CNG v Pardubickém kraji (nebo alespoň donedávna míval), kdežto u nás není CNG až tak nedostupné.
Ale tak když už se nabízí využít myčku i pro externí zákazníky, tak by to mohlo jít i u plničky.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Bylo by hloupé, kdyby DP nenabízel komerčně možnost tankovat CNG i cizím řidičům. Okrádal by se tak o zajímavé tržby.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Mouka: veřejnost má hned před branou Benzinu, to by byla až moc velká konkurence

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

6607
21 pro 2005 17:01
peno píše:
Jen ta síť CNG plniček zatím není tak velká a to mě odrazuje. Možná za pár let to bude lepší.

Nabízí se zde otázka, nevíte, jestli bude plnička DPMB pro veřejnost (podobně jako u DP v Pardubicích), nebo jen pro vlastní potřebu?


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
001MRY píše:
sice jsem rád, že se konečně opět bude obnovovat vozový park, ale ještě radši bych byl, kdyby to nebyly busy na plyn a přdevším ne Sor. Nejlepší busy co v současné době dpmb má jsou jednoznačně crosswaye a je jen škoda, že jich není více!!

Ke Corsswayům jsem se už vyjádřil, takže to nebudu znovu otvírat, ale vážně, co máte proti plynovým autobusům? Podle mě je to naopak krok správným směrem. Brno má jedno z nejhorších ovzduší v republice a i když by bylo lépe, aby se rozšiřovaly trolejbusy a tramvaje, ekologičtější autobusy také ničemu neuškodí, zejména když jsou na ně dotace z EU. Navíc je tu i ekonomické hledisko, protože CNG je levnější, než nafta.
P.S. Právě z tohoto důvodu teď uvažuji o koupi CNG auta. Jen ta síť CNG plniček zatím není tak velká a to mě odrazuje. Možná za pár let to bude lepší.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
9986
15 led 2005 23:41
A teď tu o karkulce.


Offline
147
06 pro 2009 11:01
sice jsem rád, že se konečně opět bude obnovovat vozový park, ale ještě radši bych byl, kdyby to nebyly busy na plyn a přdevším ne Sor. Nejlepší busy co v současné době dpmb má jsou jednoznačně crosswaye a je jen škoda, že jich není více!!


Offline
45
27 srp 2013 10:12
Masarykova čtvrť
Super...na značce zas tolik nezáleží, hlavně že za tím nebudou mraky sazí...doufám že po dodání se podaří zlikvidovat co nejvíc Karos...

_________________________________
...and as always - thanks for watching.


Offline
2818
01 úno 2006 10:39
Tak to je dobra zprava at uz prijde cokoli, diky boze konecne za nove vozy, uz aby tu byly.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1874 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 75  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 03 črc 2024 00:20
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]