Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 69 z 101    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 101  Další
Autor Zpráva
Offline
1363
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Konečně to někoho napadlo,ten kloub tam i přes ten Kamenolom dát(po dlouhé době,naposled jsem viděl posilový kloub na 30 na ohně asi před 5 lety).Na to,že jezdila v intervalu 5-8minut,tak jsou kolikrát sóla prostě málo,protože možná z Podlesí těch lidí tolik ještě nejede,ale na Svratecké tam vždycky nastoupí davy lidí,ten kloub mě tam potěšil :-)


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
3604 byla na 03011, byl to jediný kloubák v Bystrci. Docela jsem na to zíral, nikdy dřív jsem tam kloubák při ohňostrojích neviděl.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
3604 na t-30 právě směřuje na Černého (zdroj: Wifi tram)

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
Karlos píše:
3047 dostala po GO nové topnice Tribotec, podobné jako nové u LF2, jen asi poloviční kastle

3046 je má taky.

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
3047 dostala po GO nové topnice Tribotec, podobné jako nové u LF2, jen asi poloviční kastle

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

128
18 dub 2007 20:11
Trakční motory se opravují s ústředních dílnách.


Offline
Uživatelský avatar

1895
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Dva dotazy:
1. Jaká je situace ohledně alternativ nápravy Rába pro ex-Hradce a Jihlavy, příp. ČB? Nebyla by možnost nápravy HNT nějak vykunit?
2. Co se děje s vadnými trakčními motory? Předpokládám, že nové nikdo nevyrábí, ale dochází k repasím v různých formách.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Díky za vysvětlení, nějak tyto vozy často poslední dobou nepotkávám, tak jsem si nevšiml, nebo všiml a nezaregistroval, ale myslím že těch výjimek bude víc, pravděpodobně většina s GO v 2009


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Naddveřní signalizace? 3016 ji dostala po GO jako první, následně (vyjma 3034) ji dostávají všechny 21Tr / 22Tr po GO

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Tady je plno slov o sjednocení exjihlavských vozů 21Tr s brněnskými, ale s čím je sjednoceno ty ohyzdnosti nad dveřmi, nějak jsem si nevšiml. že by to bylo na něčem brněnském (mimo exjihlavských jednadvacítek). To v rámci sjednocení dostanou ty ohyzdnosti i ostatní vozy?


Offline
Uživatelský avatar

3980
25 led 2006 16:11
všudezdejší
3047

Příloha:
IMG_6053.JPG


Další fotošlehy na káčku.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Je to klimatizace kabiny. Taková foukačka na 24 V je ráda, když ochladí kabinu o pár stupňů oproti okolí...


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Ať si to ujasním... je to klima pro řidiče nebo do salónu? Na první pohled bylo vidět, že je to v salonu, ovšem na ten druhý jsem si všiml toho, že to bude zřejmě zkouška řidičovy klimy v salonu, aby se nemusela sundávat ta současná..?

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Zkouška klimy na 3601. Předpokládám, že je to ta stejná klima pro řidiče jako se teď montuje do busů.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Fotky z rozebírání 3050.

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 631&type=1

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

352
30 led 2008 17:13
Ta firma na Hádech má nějaký problém s ekology, "díky" kterým z důvodů velké prašnosti při samotném venkovním pískování nemůže toto dále provádět. Blíže nevím, každopádně i pro DP to bylo kompikované z důvodu složité přepravy a i manipulace se skletem na místě samotném.

_________________________________
Nejlepší trolejbus je 22Tr. Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme se o tom přít, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
morgul píše:
Taky jsem myslel na peníze, ale autobusy si DPMB ve Zlineru dělat nechával, ne? tak by to až takový rozdíl být neměl, ne? Další exHK trbusy se budou dělat v Komíně? nebo v Husovicích? soudím, že info o dalších HK a ČB trbusech není, jinak by se tu asi objevilo, že? omlouvám se za kvantum otázek, ale poslední dobou je to tu kapku mrtvé a já lačním po informacích:) Už roky mě to tu baví číst:)

Důvod GO busů ve vlastních ÚD je zejména v nákladech na GO, v druhé řadě je to i snaha udržet zaměstnanost a plnou kapacitu dílen.

A snaha vedení DP je si i ve vlastních dílnách postavit nové trolejbusy (nové, ne "nové"). A proč? Protože by to bylo levnější, než koupit nové.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
k.ondra89 píše:
...Nicméně koupit trolejbus a pak ho nechat nějakých 10 měsíců stát, protože nemám volno v dílnách, taky není zadarmo.

Proč? Mám-li kryté stání, které k ničemu jinému nepotřebuju, tak to v podstatě zadarmo je (nepočítám-li chátrání či teoreticky odpisy, i když teda některé vozy byly koupeny za cenu šrotu). Chci-li výhodně pořídit určité množství "nových" NP vozů de facto za cenu GO vysokopodlažního vozu, není jiná možnost. Do nekonečna by ty dopravní podniky, co se těch starých 21Tr chtěli zbavit, nečekaly.
Města ležící přes tisíc km východně od Brna jsou také lačni nových trolejbusů. :)

Viz http://transphoto.ru/photo/588515/


Offline
Uživatelský avatar

1870
05 lis 2005 19:50
Ondra: Trolejbusy už se nepískují na Hádech?


Offline
Uživatelský avatar

352
30 led 2008 17:13
My tunel používáme jako "zásobník" vozů, který by zavazely nahoře na place nebo zbytečně stály na dvoře na dešti. takže momentálně tam stojí dva hradecký vehikle (ty zbývající pojízdný) a k tomu připlácáváme nějaký odstavenky. 3039 má poškozenej komutátor motoru = nutno vyměnit motor, což se náhodně kryje s tím že vůz má km do SO :)

Mimochodem už probíhá rozebírání 3050 (to je ten už předrozebranej, kterej jsme původně chtěli zařadit do provozu tak jak je). Ještě se bude rozebírat jeden z těch hradců stojících v tunelu, protože pískovna v areálu Královopolské bude mít nějakou odstávku a proto je třeba předpískovat dvě kastle.

_________________________________
Nejlepší trolejbus je 22Tr. Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme se o tom přít, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.


Offline
Uživatelský avatar

3720
28 úno 2006 19:00
Šmoulinu v tunelu nahradil 3039? Čeká na SO/GO?


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
GO ve Zlineru vyjde určitě dráž. Nicméně koupit trolejbus a pak ho nechat nějakých 10 měsíců stát, protože nemám volno v dílnách, taky není zadarmo.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Hm, asi to s tím Zlinerem nebude jen tak, když už i autobusy si děláme sami v Medlánkách...

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

185
19 zář 2007 19:46
Taky jsem myslel na peníze, ale autobusy si DPMB ve Zlineru dělat nechával, ne? tak by to až takový rozdíl být neměl, ne? Další exHK trbusy se budou dělat v Komíně? nebo v Husovicích? soudím, že info o dalších HK a ČB trbusech není, jinak by se tu asi objevilo, že? omlouvám se za kvantum otázek, ale poslední dobou je to tu kapku mrtvé a já lačním po informacích:) Už roky mě to tu baví číst:)

_________________________________
Brno, město vědy a techniky


Offline
Uživatelský avatar

3980
25 led 2006 16:11
všudezdejší
morgul píše:
O kolik se finančně liší reko 21Tr ve Zlineru oproti reko v dílnách DPMB? Mám pocit, že Zliner dělal nějaké tr.busy pro jiné podniky (Ústí?). Když jsou dílny plné a ojetiny z HK (a ČB?) stojí a nic se na nich nedělá, i když v provozu chybí, zajímá mě, proč to DPMB nepošle třeba tam...?


Zřejmě to bude o financích, přece jen by to ve Zlineru či jinde stálo víc, než když si to Dp renovuje sám vlastními silami.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2522 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 101  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 zář 2024 00:41
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]