Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 67 z 101    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 101  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1894
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Když se z náboje původní nápravy HNT sundá ten plechový kryt, tak ta náprava může někomu připomínat Rábu.
Detail zadního kola u jihlavské 48.
Několik náprav HNT z původních brněnských trolejbusů má DP uschované a slyšel jsem zvěsti, že snad všechny. Ale tomu se mi nechce věřit.


Offline
Uživatelský avatar

185
19 zář 2007 19:46
Mkzb: díky za odpověď:) nemá ta poslední hradecká vhodnou nápravu? a to co se vytáhlo ze šrotlé Jihlavy taky nebyla Rába?

_________________________________
Brno, město vědy a techniky


Offline
Uživatelský avatar

1894
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Morgul:
http://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2899799


Offline
Uživatelský avatar

352
30 led 2008 17:13
Před doděláním je jenom 3045, ostatní jsou ani ne v polovině, leda 3050 je na tom líp.

_________________________________
Nejlepší trolejbus je 22Tr. Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme se o tom přít, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.


Offline
Uživatelský avatar

185
19 zář 2007 19:46
když už jsme tu v diskusi o těch HK busech, které tak krásně v Komíně čekají na CO, nedá mi to se obligátně nepřipomenout s dotazem na ČB vozy 46 a 47:) Komínské (a husovické) dílny sice aktuálně dle pohledu do evidence vypadají celkem zaměstnaně, ale přesto - je už nějaké nové info, jestli teda jako jo, nebo spíš definitivně ne? 3003, 3004, 3045, 3049 a 3050 pro mě jako laika z fotek působí, že se pomalu dodělávají...

_________________________________
Brno, město vědy a techniky


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
anebo některou nechat v jejich barvách, přimalovat modrý a zelený pruh a dělat reklamu na pride parade... sarcastic

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

1894
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Když si uvědomím, kolik parády nadělala Šmoulinka 3045 a jakou si získala popularitu hlavně u dětí, tak navrhuji nějaký exHradec nalakovat na červeno a pojmenovat jej Karkulka. Případně by mohl vozit reklamu na město Brno jako má souprava 1637+1638.
Už tomu chybí jen zelený Rákosníček.
Co vy na to?


Offline
Uživatelský avatar

1894
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Mauricio píše:
...Bratislava? Jeden kus spíše stojící ve vozovně...

Ta bratislavská je prý snad vedena jako muzejní - první NP trolejbus na Slovensku.


Offline
Uživatelský avatar

352
30 led 2008 17:13
Robert - jo, ten borec vlastně říkal že jel přes Olomouc. Ráno v sedm se začlo nakládat v Hradci, předpokládejme že jim to trvalo cca jako nám složení tzn cca půl hodiny, odtam vyjel do Brna a u nás byl cca v jednu ve dvě podel toho jak mu vycházela přestávka. Dneska přijel ráno o sedmi, to proto že včera jel zpět do Hradce naložit ještě jeden vůz odpoledne a pak s ním dojel do Olomouce na odpočívalo, a odtud dnes ve čtyři ráno k nám.
Nejvíc práce nám to dalo v pondělí, museli jsme si vzpomenout, jak jsme měli poskládanou a vypodloženou tu nájezdovou rampu, když k nám přišly vozy minulej rok :D

_________________________________
Nejlepší trolejbus je 22Tr. Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme se o tom přít, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6169
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Podle seznamu autobusů by v Jihlavě měly jezdit ještě 3 kousky, a v Hradci 2 odstavené, a 3 provozní.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
9986
15 led 2005 23:41
ČB nevím, ale co třeba Opava? Ten jeden kus se jim nemůže moc vyplatit... Ostrava? Taky to tam je "na dožití", mám dojem, že od těch generálek dělaných někdy loni se nějak upustilo. Bratislava? Jeden kus spíše stojící ve vozovně. A koneckonců i v Sarajevu jsou dvě dlouhodobě odstavené sporadicky jezdící 21Tr :-D Tím ovšem končíme, neb mám dojem, že Plzeň, Pardubice ani Szeged se 21Tr nehodlají jen tak vzdát... A jestli je ještě něco v Jihlavě, to netuším.


Offline
7197
27 úno 2010 07:40
Navíc je zavřená Březová n. S., objížďka pro nákladní dopravu vede přes Olomouc.


Offline
Uživatelský avatar

352
30 led 2008 17:13
Všech pět kousků už je ve vozovně. Po R43 to rozhodně nejde, kvůli výšce soupravy se to nevejde například pod železniční trať, kterou tato silnice křižuje například například u Svitav.
Čisla jsou tady 3052 - 3056.
Dnes ráno došel poslední kus, současně byl na kanál postaven nejhezčí "středeční" vůz 3054 a bylo rozhodnuto jej zprovoznit, ale pouze jako pracovní vůz. Zprovoznění pro běžný provoz brání dvě věci, zaprvé fakt, že už všechy vozů včetně 3054 se pod zvenku jakžtakž hezkou karoserií skrývá nijak neopravovaný skelet včetně klasicky vyhnilých a opotřebovaných míst, typických pro 21Tr. V Hradci proběhlo za provozu zjevně pouze nahrazení plechů za pěkné nové, ale jsou přidělané na "hnus". No a za druhé všechny vozy mají papíry platné pouze do poloviny příštího roku, takže by se to nevyplatilo.
Všechny jsme tudíž odstavili mimo dráty, kromě výše zmíněné 3054, která projde drobnými úpravami, vyndají se z ní sedátka a bude revizním technikem schválena pro provoz bez cestujících.

_________________________________
Nejlepší trolejbus je 22Tr. Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme se o tom přít, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.


Offline
Uživatelský avatar

185
19 zář 2007 19:46
dneska cca v 9:45 ráno projel Pisárkami (ono to z Hradce nejede po I/43???) směr Komín trajler s další bílo-žluto-červenou náloží na zádech... tak že by čtvrtý letošní kousek? jsem stejně napnutý jako ostatní, co z toho půjde třeba v netypických barvách do ulic, co naopak na CO a taky jestli se ještě bude někde nakupovat, nebo ČB padají...:) podle K-R je v dobrém stavu i 3054, tak snad...:)

_________________________________
Brno, město vědy a techniky


Offline
Uživatelský avatar

3977
25 led 2006 16:11
všudezdejší
A ty ČB stroje budou, nebo to je ještě ve stadiu úvah?

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

1894
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Ondra píše:
3053 jsme dnes rozchodili,...

Že by kandidát na rozmrazovač?

Ostatně co vím o těch v budějovických 21Tr, tak jednen byl určitě odstaven kvůli nějaké závadě a neopravoval se, protože ho není kam vypravit.


Offline
Uživatelský avatar

352
30 led 2008 17:13
3053 jsme dnes rozchodili, byla to jenom řídící deska k IGBT modulu. 3052 nefunguje dál, bude se to muset výhledově poslat na opravu.
Nicméně ty měniče jsou špatný ne proto, že ty vozy stály, ale proto, že to takhle zdechlo a už to v HK neopravovali, když se ty vozy stejně vyřazovaly.

_________________________________
Nejlepší trolejbus je 22Tr. Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme se o tom přít, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.


Offline
Uživatelský avatar

1894
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Co taky můžeme chtít, vždyť ty vozy skoro rok stály.


Offline
Uživatelský avatar

352
30 led 2008 17:13
Komín záložní staťák SM 10.4 má, a to od té doby co jsme byli na výletě v Jihlavě a bylo nám to přibaleno do Transita jako kanibalcajk z nějakýho šrotovýho vozu, myslím že z toho zelenočervenýho. Momentálně už asi dva roky běhá na voze 3035 nebo tak nějak. Další dva měniče jsou v opravě ve Škodovce a v dílnách Komín se nechází tři vozy a dva měniče, tzn. momentálně jsme mínus jeden měnič a ten je půjčenej ze 3045, aby všechny provozní vozy jezdily.
Dnešní druhej dárek je taky jaksi nemocnej na měnič. No uvidíme, většinou to bývá nějaká kokotinka jako proudový čidlo, řídící deska atp.

_________________________________
Nejlepší trolejbus je 22Tr. Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme se o tom přít, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Já nevím, zatím jsem si nevšiml, že by tu někdo zmínil, že není záložní staťák... zatím tu bylo jen zmíněno, že vůz přišel s vadným staťákem. Celý příběh...

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
76
07 dub 2009 16:16
No celkem je to smutne, ze neni zalozni statak trakcak zalozni myslim je?


Offline
Uživatelský avatar

1894
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Ono je to celkem jedno, protože stejně půjde na nějakou opravu, buď střední jako Šmoulinka po dovezení, nebo rovnou na GO.


Offline
76
07 dub 2009 16:16
Komin nema zalozni statak vyjma pokud se nejaky vuz nachazi na CO ala kanibalizace?


Offline
Uživatelský avatar

352
30 led 2008 17:13
Letošní první dárek z HK dorazil cca ve tři hodiny odpoledne. Vůz číslo 43, tedy budoucí 3052. Pojízdný, jen nefunguje staťák. Stav poměrně solidní.

_________________________________
Nejlepší trolejbus je 22Tr. Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme se o tom přít, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.


Offline
2736
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Jasn2, všiml jsem si na Seznamu-autobusů, že jsou ty dva kousky v UL, překvapilo mě, že jen dva, že Ústí nekoupilo i ten zbytek. A na druhou stranu to byla taková provokace, že by se v Brně na pár tras něco podobnýho hodilo. Jinak by mě zajímalo, jak to bude s vypraveností autobusů na linkách 25/26, když je už školní rok. Prohlížel jsem si jízdní řád dneska na té neofiko stránce (snad jrbrno.cz), prostě ta stránka, kam vedou odkazy, když člověk prokliká aktualitu tady na BMHD. Nějak jsem to tam neviděl, které jsou garantovaný trolejbus a které autobus. Není někde k dispozici nějaký přehled? Děkuju za odpověď.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2520 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 101  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 01 črc 2024 10:15
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]