Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 49 z 230    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 230  Další
Autor Zpráva
Offline
7193
27 úno 2010 07:40
Pred hodinou jsem dojel z Wroclawi a Katowic. Nevidel jsem v klimatizovanych vozech jedine otevrene okenko. Jakkoli se mi tam hromada veci souvisejicich s dopravou nelibila (treba nutnost couvat s patnactimetrem pres rusnou krizovatku, protoze znacka oznamujici snizeny podjezd je az za ni apod...), tak v tomto (a take skladbou vozoveho parku obou systemu MHD) meli me sympatie.


Offline
Uživatelský avatar

6930
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Xcav8: něco takového jsem teď viděl v Krakowě (v "blbým" Polsku). Mezi devátou a desátou večer salón tramvaje klimatizován a na LCD obrazovkách (umístění podobné, jako u našich vozů) bylo v červeném proužku napsáno, aby cestující zavřeli okna, že je vůz klimatizovaný. Nebo neotvírali? Už nevím, ale důvod i snaha jsou snad jasné.


Offline
Uživatelský avatar

635
15 dub 2013 15:57
Jenže je tam zase to "při zapnuté klimatizaci". Jak to má cestující poznat, jestli je zapnutá, nebo ne? Já bych vůbec nedával nějaký výběr. Jak říkám, v Praze to funguje naprosto bez problémů.

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2491
28 lis 2007 23:00
Brno
Stačila by nálepka: Tento vůz je klimatizován, při zapnuté klimatizaci neotevírejte okna.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

635
15 dub 2013 15:57
Jenže pokud jsou okna 3703 zavřená, funguje klimatizace naprosto perfektně, jak jsem byl svědkem asi před měsícem, kdy bylo venku podobně vedro a, světe div se, okýnka byla opravdu zavřená. Vím, že v Německu, Rakousku, Švýcarsku atd se dá nastupovat na konečné kdykoliv. Ale tam používají skoro vždy a všude optickou závoru na dveřích, takže nejsou nikdy dlouho otevřené. A s otevřenými okénky jsem se tam v klimatizovaném buse ještě nesetkal. Říkám, že je to stejná blbost, jako říkat, že v Německu mají výkonnější topení, protože ve voze je teplo, i když jsou všechny okýnka pootvíraný. Něco takovýho vůbec není potřeba. V Praze stačí v novejch 15T jenom blbý upozornění nad okýnky, že je vozidlo klimatizované a že otevřením se účinnost snižuje a skoro nikdo je neotvírá. A jak je tam příjemně. Prostě zamknout okýnka, doplnit nálepky ad 15T Praha a nejlíp ještě napsat na vozidlo zevnitř i zvenčí, že je klimatizované. Když totiž DP okýnka nezamkne, nemůžeme se cestujícím divit, že je automaticky otevřou ve zvyku z jiných vozů. Prostě chybí jakákoli informace.

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
2818
01 úno 2006 10:39
Karosa B732: řeknu ti to si takto, nevím kde jsi všude byl a podobně, já mám projetou půlku Evropy. Klimatizace v Německu, Rakousku, Itálii, Španělsku atd se používá dobrých 20 let +- a věř, že všude mají otvírací okýnka, bývají i otevřené, je to uplně normální, tak stejně na konečných stojí busy i 10 minut s otevřenýma dveřima, tam totiž většinou, hlavně v Německu a Rakousku můžeš nastoupit na konečné do vozidla, ikdyž jede třeba až za těch 10 minut a věř, že nějaké otevřené okýnko na klima ve voze nemá vliv, dokonce ani otevřené 4 dveře.To je osobní zkušenost. Taktéž nevěřím, že u regionálky jedno jediné otevřené okýnko změní klima a teplotu v autobuse a udělá se tam vedro. Otázkou je samozřejmě i použítá klima, pokud je to nějakej levnej zgarb bez výkonu, tak to nemůže fungovat, to je jasné. Taktéž v těchto zemích klima nějak výrazně nehučí a neruší uvnitř vozu.
Sám su zvědavej až přijdou ty naše klimatizované zázraky do DPMB, jaký to bude mít výkon a jak to bude fungovat. Osobně si vemu pak teploměr a provedu měrění s otevřenýma okýnkama a bez. Pokud ale ta naše klima bude nějakej zgarb, tak to bude jen hučet a výsledek nula nula nic.


Offline
Uživatelský avatar

635
15 dub 2013 15:57
Ad 3703: Tu tvoji otázku absolutně nechápu. Chceš mi tvrdit, že nechápeš, že když otevřeš okýnka v klimatizovaným buse, bude tam teplo? A taky nechápeš, že když si v zimě otevřeš okýnka v celým vytopeným buse, bude tam zima?

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Přesně tak, pokud vůz má klimatizaci, musí být v provozu, podle Technicko provozních standardů IDS JMK od 22 °C, v praxi se kontroluje funkčnost klimatizace od 25 °C pokud vím.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
45
24 říj 2011 23:31
Ne, ne. Pokud je vozidlo vybaveno klimatizací, tak se i podle smlouvy z roku 2011 (a taky starších) má používat. Novější smlouvy jsou dokonce už v tom duchu, že všechno nově pořízené už musí klimu mít.


Offline
Uživatelský avatar

218
11 srp 2012 21:46
Domis píše:
Nevíte někdo, jestli mají dopravci ve smlouvě povinnost používat klimatizaci, pokud je jí autobus vybavený?

Bohužel v okolí Brna (např. zmiňovaná a-701/702) se klima zatím používat nemusí (smlouva je již z roku 2011). V nově vysoutěžených oblastech (např. Veselí n./M., Hustopeče,...) je již na některých linkách přímo ve smlouvě požadavek na klimatizovaný autobus. Tady se povinné klimy dočkáme asi nejdřív od prosince 2021...


Offline
111
26 čer 2014 22:31
Regionálky právě nic moc. Zkušenost s Crossem od Psoty: bus měl klimu a žádná otevírací okna, kromě střešních, který teda byly sice otevřený, ale nešlo to vůbec poznat. Klima vypnutá a vevnitř sauna. Nevím teda, jestli klimatizace nebyla náhodou nefunkční... Nicméně v tomto případě bych alespoň malá otevírací okýnka ocenil...


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
A jak si myslíte, že to funguje u regioálek?
Konkrétně u BDS-BUSu na 701 a 702, kde má klimu většina autobusů (nové sorky i Crossy), tak funkční klima je tak v polovině případů.
Ne všichni řidiči klimu zapínají, nejspíše šetří naftu, aby měli prémie... (Pokud u některých autobusů je klima nefunkční, tak se danému řidiči omlouvám). Nevíte někdo, jestli mají dopravci ve smlouvě povinnost používat klimatizaci, pokud je jí autobus vybavený? A pokud je někdy už klima zapnutá, stejně si většinou to svoje okno někdo otevře. A někteří řidiči to pak berou jako důvod, aby klimu vůbec nepouštěli.

Nedávno jsem se pohádal s jedním chlapem, kterej si při nástupu otevřel svoje okno. Po 10 minutách stání v koloně před Brnem se teplota v klimatizovaným autobuse zvedla o několik stupňů, a to pouze při jednom otevřeném okně. Naštěstí řidič si toho sám všiml a dotyčného šel sprdnout osobně. :mrgreen:

Třeba nové sorky CN12 zamykací okna mají. Ale ještě jsem je neviděl zamknuté. A při úrovni řidičstva u BDS bych se o zamykání oken při použití klimy a následném odemykání celkem bál. Na to se většina řidičů prostě vykašle. Čest výjimkám, ale takto zodpovědné řidiče aby u BDS pohledal.


Offline
2818
01 úno 2006 10:39
A díky těm otevřeným okýnkům klima nefungovala? Nebo tam bylo horko? Nebo to nějak vadilo? Ještě jsem s ním nejel, tak nevím.


Offline
Uživatelský avatar

635
15 dub 2013 15:57
Taky jsem nad tím přemýšlel, ale jel jsem jenom 2 zastávky, tak to moc nemělo smysl. Ale tady bych řekl, že zaspal DP/řidič/oba, jelikož SOR má uzamykatelný okýnka a zamčený nebyly ...

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1972
07 dub 2006 09:03
Na nic bych se neptal a všechny bych pozavíral. Kdo by měl remcy, ať si počká na další spoj. Neklimatizovaných je pořád většina. Párkrát jsem měl v cajzlohradu štěstí na 15T s klimou a je to úplně jiná liga. Průduchy jsou docela vychytané, takže to nedělá nepříjemný průvan, ale vzduch nesrovnatelný s dusnem v ostatních vozech.


Naposledy upravil xcav8 dne 26 čer 2017 15:33, celkově upraveno 1
odpraseno


Offline
Uživatelský avatar

635
15 dub 2013 15:57
Právě jedu 3703, klimatizace zapnutá, okýnka na max otevřená. Proč je DP nezamče čtyřhranem?

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
Uživatelský avatar

3977
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Počínaje dneškem trolejbusy linek 32, 34 a 36 přestaly zajíždět na Brandlovu, a točí se přímo kolem krajského úřadu (doprava z Kounicovy na Žerotínovo náměstí a znovu doprava na Veveří). Výstupní zastávka je na Kounicové naproti Rozmarýnu, nástupní na Veveří naproti Bílému domu. Po nějaké době se tedy využívá část trolejové stopy mezi křižovatkou Koliště x Kounicova a Marešovou.

Příloha:
DSC_0996.JPG

Příloha:
DSC_0997.JPG


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

378
29 led 2015 21:34
Brno - Žebětín
Cracatit: Ano, jezdí tuším už od středy :D
V jaké fázi je 3062?

_________________________________
http://seznam-autobusu.cz/uzivatel/odd


Offline
2730
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
On už je venku 3063/II, nebo Šotoris kecá? Nejsem venku, ani v Brně, proto se ptám. :smile:

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

2774
07 kvě 2008 20:25
Čebín
spíš myslí ře jde o to že lidi sledují že řidič má v kabině "vykecávače"

Je jim po tom víme co... Ale tak to je. To co mám napsané na displeji je nezajímá hlavně že se vybavuju....


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Já si jako děcko pamatuju cedule za předním oknem "řidič v zácviku".


Offline
Uživatelský avatar

3977
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Ano, ale to zase vychází z pravidla, že co lidi mají sledovat, zpravidla nesledují, a co jim může být jedno, toho si všímají :D

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
7193
27 úno 2010 07:40
To asi ano. Vychazim z toho, do ceho jsou lide schopni nastupovat, ac je to oznaceno, jak chce.


Offline
Uživatelský avatar

3977
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Tak to by ses divil...

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
7193
27 úno 2010 07:40
Ja jen, ze neverim, ze by tu cedulku krom kolegu a sotousu nekdo vnimal.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5736 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 230  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 23 čer 2024 04:33
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]