Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 1 z 17    Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Další
Autor Zpráva
Offline
319
21 dub 2009 20:30
Trochu tu naruším podnětnou debatu o nátěrech a stručně shrnul, jak by to mělo být s dodávkami:
1760-1764: jezdí
1765-1769: do května 2025
1770-1779: do listopadu 2025
1780-1784: do ledna 2026
1785-1799: do července 2026

Byla totiž uzavřena prováděcí smlouva na dodávku posledních dvaceti kousků....


Offline
Uživatelský avatar

6938
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Ds: tak ono je to otázka vkusu. Z výroby to alespoň respektovalo čela, ale na straně bez dveří nebyl dořešen přechod čelo-tělo. Na současné verzi je na mě až příliš bílé.


Offline
Uživatelský avatar

3215
14 čer 2004 18:56
blekfild
já teda půjdu proti proudu, ale mě se to barevné schéma "drak" na 13T líbí a dělá to z toho koukatelnou šalinu. Narozdíl od toho hnusu, co tam bylo z výroby...

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
116
26 čer 2014 22:31
Je pravda, že na 45T toto schéma vypadá nejlépe, na 13T je to naprostá šílenost. Myslím, že by bylo nejlepší kdyby toto schéma zůstalo jenom u Draka jako připomínka toho, jak se to rozhodně nemá dělat - a ne to na sílu tlačit všude.


Offline
Uživatelský avatar

9275
10 čer 2004 11:19
Co zas těm krámům je. Už poněkolikáté stejnej jev. Po odjezdu z Životského směrem do města vůz za obloukem kopne, pak se zastaví uprostřed ulice a potom zas pokračuje směrem ke křižovatce. To ty střepy nezvládají křížení ?


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
xcav8: Naprostý souhlas, ten originál byl nejlepší. Vůbec bych se nezlobil, kdyby se brněnský unifik vydal tímto směrem. Ale pořád se s tou dračí hrůzou popasovali asi nejlíp jak šlo. Kdyby si ten návrh dělal DPMB ve své režii, tak by to stopro dopadlo mnohem hůř.

Ondra K: Však na to jsem právě narážel. Začalo to amatérsky organizovanou soutěží, pokračovalo amatérskými návrhy z Malování (ačkoliv tam určitě byly i kvalitnější věci, nakonec jsem se taky účastnil :mrgreen: ), z nichž amatéři z DP vybrali tři nejamatérštější (a pokud si vzpomínám, tak neuvěřitelně podobné, přestože v návrzích musel být mnohem větší rozptyl) a z nich pak amatérská veřejnost jeden vybrala (pravda, stejně už nebylo z čeho). A pak to ještě někdo ještě amatérštěji naimplementoval na úplně jinou šalinu. sarcastic

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

141
09 kvě 2014 17:24
Nowy Dwór Mazowiecki
Veřejnost poslala i spoustu mnohem lepších a křivky EVA alespoň trochu ctících návrhů... :)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6170
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Fantomas píše:
urbonaut: Nátěr 45T totiž na 99% dělal nějaký profesionál ve škodovce (byl vidět už i na nějakých vizualizacích od ní, než přišly první kusy) a snažil se ten nepovedený návrh nějak zachránit, zatímco Drak a 13T je těžká amatéřina od začátku do konce. Ono se může zdát, že namalovat pár pruhů na šalinu zvládne kdokoliv, ale tady je krásně vidět, že když dva dělají totéž, není to totéž.

Však barevný schéma Draka navrhla veřejnost v malování.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
2746
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Často pro Škodovku někdo dělá design, ale poslední asi tři roky mají svoje interní design studio, byla o něm i reportáž na Radiožurnálu někdy v zimě, jak v Ostravě ladí novou verzi Regiopantera. Hlavně tam mluvili o ladění interiéru.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2493
28 lis 2007 23:00
Brno
Zrovna ten původní návrh se mi zdá nejlepší.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

3719
08 čer 2005 23:12
Fantomas: Souhlas. Jen k tomu "profesionálovi ve škodovce" bych podotknul, že design škodováckých tramvají často nedělá samotná škodovka, ale externí firmy/subjekty (Kotas, Aufeer, Porsche Design apod.)


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
urbonaut: Nátěr 45T totiž na 99% dělal nějaký profesionál ve škodovce (byl vidět už i na nějakých vizualizacích od ní, než přišly první kusy) a snažil se ten nepovedený návrh nějak zachránit, zatímco Drak a 13T je těžká amatéřina od začátku do konce. Ono se může zdát, že namalovat pár pruhů na šalinu zvládne kdokoliv, ale tady je krásně vidět, že když dva dělají totéž, není to totéž.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

6938
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Urbonaut: připomíná mi to anketu o druh sedaček. Vyhrál plast. Co na tom, že to byla úplně jiná sedačka, která byla ergonomicky mnohem zdařilejší.


Offline
Uživatelský avatar

3719
08 čer 2005 23:12
Ono totiž taky čelo 45T má ten nátěr provedeny jinak než čelo evo2. Prostor nad čelním sklem je celý červený, bezprostředně pod čelním sklem je taky červená, a spodní červený pruh probíhá přes celé čelo. Už jen tohle, spolu s těmi černými dveřmi, působí vizuálně mnohem lépe než provedení evo2.


Offline
Uživatelský avatar

399
05 lis 2007 18:35
Bystrc
Podle mě ten nátěr nejvíc sluší právě 45T, je na nich minimum bílé. Naopak Draci a 13T mají na sobě bílé až moc. Kdyby měly černé dveře a 13T také černé "sloupky" mezi okny, vypadaly by určitě lépe. Jinak je to samozřejmě neprofesionální dětská omalovánka, která nerespektuje žádné tvary.


Offline
Uživatelský avatar

6938
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Last: já už si zvykl. I když rovné "brněnské pruhy" by podle mě vozidlům dodaly na dynamičnosti (jen vzhledově), tak naopak mi to přijde zbytečné na 13T (resp. naprostá ignorace karoserie čel).


Offline
116
26 čer 2014 22:31
Předpokládám, že budeme stále pokračovat v tom schématu nátěru alá Drak... Nemůžu si pomoct, ale ani po letech jsem si na to nezvykl a působí to na mě pořád hrozným dojmem.


Offline
Uživatelský avatar

9275
10 čer 2004 11:19
A tohle i někdo podepsal ...


Offline
319
21 dub 2009 20:30
Drobná zajímavost: pokud bude DPMB chtít pořídit kousky č. 21 - 40 tramvají 45 T v ceně 75 mega za kus, musí je objednat nejpozději do konce letošního listopadu.


Offline
2746
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
To je dobrý, psalo se o ní i na káčku, ale v evidenci tu kartu za tři měsíce nikdo neopravil. Já to tu hlásil už v únoru v příslušném vláknu k evidenci DPMB.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

3706
28 úno 2006 19:00
M píše:
1762 od 13.1 nevyjela, přitom je vedena v evidenci jako provozní což určitě není, takže minimálně zašedit jako dočasně odstaven či tak něco.

Po nehodě na Křenové je na ní škoda odhadem za 1 mega.


Offline
2818
01 úno 2006 10:39
1762 od 13.1 nevyjela, přitom je vedena v evidenci jako provozní což určitě není, takže minimálně zašedit jako dočasně odstaven či tak něco.


Offline
Uživatelský avatar

2595
13 črc 2009 13:42
Vzhledem k tomu, že 45T má být celkem ještě víc, než teď máme všech kačen dohromady (včetně enkových), tak si osobně myslím, že kromě těch nejhorších kačen budou nahrazeny i T3, případně některé T6 (vždy po dvou kusech). Navíc některé kačeny prošly čerstvě GO.


Offline
58
21 říj 2016 18:34
Nevíte někdo, jestli mají nové tramvaje 45T nahradit všechny KT8, nebo se počítá se zachováním části KT8 (aspoň těch na kterých se teď dělají GO) a 45T budou nahrazovat i T3/T6? Pokud vím, tak DPMB v tiskovce uvedl, jen že mají nahradit starší nevyhovující tramvaje, ale neuvedl které.


Offline
Uživatelský avatar

1894
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Sláva. A teď ještě vybrat KT8 na retro a do muzea, pokud bude mít TMB zájem.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 412 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 27 črc 2024 01:30
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]