Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 37 z 158    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 158  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
Citace:
A když ty osoby, které znám, byly u toho kdysi, kdy existoval popisovaný stav, a jsou u toho pořád, tak je paranoidní?


J*M: Teď buď lžete, nebo máte mimo paranoidních stavů i alzheimra. Protože osoby, které u toho byly kdysi tam dneska rozhodně už nějakou dobu nejsou. A to je fakt!


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
mceza píše:
Pokud dle svých slov máš takové zkušenosti, že využívání služeb DP je životu nebezpečné, tak jsi imbecil, že sis od něj nějaké služby předplácel.
Další potvrzení o krátkozrakosti adolescenta, když je někdo díky zdravotnímu stavu závislý na službách DP, i když ví, že je to nebezpečné, tak je imbecil? A když chce vidět rizika tak patří na Huskovu 2, nebo je bonzák (dle mínění starších kolegů)? A když ty osoby, které znám, byly u toho kdysi, kdy existoval popisovaný stav, a jsou u toho pořád, tak je paranoidní?

PS DP mi vrátí v této době už prd, to by poučující osoba mohla vědět, když ze sebe dělá takového znalého


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
J*M: Myslíte si, že by lidé z DP, kteří mají za technický stav odpovědnost, nechali vědomě jezdit jakékoliv provozu nebezpečné vozidlo? Asi v důchodu trpíte paranoidními stavy. Doporučuji návštěvu adresy Húskova 2!


Offline
Uživatelský avatar

3079
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Je to marný, je to marný, je to marný. Vy si myslíte, nebo snad víte, že dnes ty vozy, co jsou v provozu neprochází prohlídkami? Tak honem na policii žalovat DPMB za obecné ohrožení. Nebo jste tam už byl?


Offline
Uživatelský avatar

3094
29 srp 2009 19:30
Peníze ti určitě vrátí, stačí zajít na Novobranskou. Myslel jsem si, že nejchytřejší člověk minimálně zde na fóru to bude vědět...
Radu zajisté dávat můžeš. Stoupni si na Rolu a začni to povídat lidem kolem sebe - když už nic si tě alespoň odvezou do Černovic.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Pokud dle svých slov máš takové zkušenosti, že využívání služeb DP je životu nebezpečné, tak jsi imbecil, že sis od něj nějaké služby předplácel.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
A vrátí mi DP peníze za předplacené služby, které nevyužiji díky této radě? Mám radu pana mceza dát všem, kteří nevěří, že prostředky, kterými DP provozuje MHD, jsou v bezpečném stavu? To by to dopadlo, pak by ale nebyl problém 13T, vozy 13T (a nejen ty) by nebyly potřeba, protože by si na sebe nevydělaly, protože by neměly koho vozit (a personál by byl na podpoře)


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Velevážený pane J*M*, tak choďte pěšky.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Velevážený elektromechaniku s devítiletou praxí, i občas cestující důchodce musí použít někdy služeb DP města Brna a tak by rád viděl (jak v minulosti) v čem cestuje a zda to není životu nebezpečné. Ze zkušeností ještě vím, že byly doby, kdy bylo životu nebezpečné se vyskytovat jen v ulici, kde DP provozoval dopravu, natož využívat jeho služeb. Tehdy se to svádělo, že je potřeba vozit pracující (dle adolescentů, aby mohli budovat komunismus). Ještě pamatuji bezpečnostní akce, kdy prováděna kontrola technického stavu vozu vyjíždějících na linky z vozoven a kdy MHD začala fungovat až po zásahu politiků, když vyjely na linky i vozy neprošlé prohlídkou. Kdo ví, na co se to svádí dnes (nejsou peníze?, máme přísného ekonoma a půjdeme domů bez výplaty?). Věřím, že i dnes jsou některé šunky životu nebezpečné a přesto stále vozí cestující. Kdo mi zaručí, že životu nebezpečné nejsou právě vozy 13T? Nevěřím, že by vozy byly v lepším technickém stavu, jak byly tehdy. Tehdy nebylo, dnes na to nejsou peníze. Tak se nikdo nemůže divit, že nevěřím díky vzniklým souvislostech a životním zkušenostem skazkám o stavu 13T

Datel "... u vozů série 13T5 a 1903 je uchycení ojnicí řešeno úplně jinak, proto absolutně nic nehrozí. U série 1907 až 1919 je kritické místo zesíleno oproti prvotní sérii 1901 - 1906 (mimo 1903, která byla v Plzni předělána na systém uchycení dle série 13T5). Proto se problém může týkat max. pěti vozů, na kterých probíhají defektoskopické zkoušky."

Některé tvrzení je třeba brát s rezervou, ale beru. Píšu v příspěvcích o 5 vozech. Uvádím citaci, kde jinými slovy je napsáno to, co tu zatím nebylo řečeno: tj "Z prozatím zjištěných výsledků lze vozy 13T za přijetí jistých opatření (která nijak neomezují provoz vozů) nadále bezpečně provozovat."
Jen je mi podivné, že stále ještě probíhají defektoskopické kontroly, jedná-li se jen o 5 vozů. V Praze za tu dobu toho stihli daleko víc, nejen provést defektoskopické kontroly, ale i vymyslet, co s tím problémem a dokonce již tramvaj odeslat na zkušební opravu. V Brně 2,5 měsíce stále ještě probíhají defektoskopické kontroly na 5 vozech a výsledek? Vozy 13T za přijetí jistých opatření (která nijak neomezují provoz vozů) lze nadále bezpečně provozovat. A to má cestující ubezpečit, že je bezpečné cestovat tímhle typem vozidla?


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
Doporučuji panu j_m přečíst můj příspěvek z 11.9.2014 (nerad se opakuji). Stále ještě probíhají defektoskopické kontroly. Z prozatím zjištěných výsledků lze vozy 13T za přijetí jistých opatření (která nijak neomezují provoz vozů) nadále bezpečně provozovat. Konec pohádek!


Offline
Uživatelský avatar

3079
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Vážený pane pohádkář, takto jsem Vás, pane ingenýre, nazval z toho důvodu, že jste i přes vyvrácení mé a mých kolegů stále živil smyšlenou historku o souvislosti vykolejení vozu Škoda 13T (teď si nevybavuju číslo, a hledat se mi to doopravdy nechce) na Cejlu se závadou na podvozku. Závadu na podvozku jsme vyvraceli pouze u tohoto vozu, ne u jiných. V podstatě si všimněte, že my, co do toho trochu vidíme, vyvracíme nepravdy, ale pokuď je někde pravda, i když trochu "závadná pro podnik", tak jí nevyvracíme a ani nepotvrzujeme.
Shrnuto a podtrženu, pane důchodče, vy jste jeden z lidí, kteří mi poslední dobou berou občas chuť tady do tohoto fóra nějak přispívat. Ať například z tohoto důvodu, nebo z Vašeho úsměvného poučování o broučcích elektronech, kdy jste se mě, elektromechanika s devítiletou praxí, snažil poučit o fyzikálních zákonech elektřiny, o Vašich arogantních příspěvcích nemluvě.


Offline
Uživatelský avatar

738
27 bře 2010 10:37
Brno Bohunice - 6, 8, 10, 50, E50, 60, 61, 69, 82, N90, N91 a N96
Jo, my tu totiž všichni jsme čistě od toho, abychom zahlazovali průsery dopravního podniku ](*,)

_________________________________
Suzuki Swift Sedan 1.6i 16V (1994)

RT6N26 --> colt274


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Plná fůra kydů, jak ve většině příspěvků na fórech, ale tady, aby se zamluvilo původní téma. Někteří na to jsou přímo olympijští přeborníci, že ...


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Škrtnu-li všechny vaše příspěvky, taky mi přijde, že jste nehádavý člověk... Zásadní rozdíl by pak byl v tom, že by to nebylo založeno na faktech, nýbrž na domněnkách, zatímco když vy škrtnete tu domnívající se část, pak uděláte z domněnky fakt. A obojí je přitom úplně stejná kravina.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Citace:
Pokud máš důležitý celky řešeny stejně, je jedno kolik a jak uspořádanejch židlí v tom máš a jestli se to označuje 14T, 13T nebo BFLMPSVZ. Stejně tak pokud ti začne praskat svar na uchycení podvozku, navíc v místech ke kterým se normálně prostě nedá dostat, těžko tomu zabráníš lepší údržbou.
Spíš bych to viděl tak, že závada zatím není nijak katastrofická, v Brně to holt není čím nahradit a při soustavném sledování co to dělá se s tím ještě chvíli jezdit dá.
Škrtnu-li řečnický obrat "Spíš bych to viděl tak, že", tak ať mi někdo poví, co je pohádka na těchto technických a politických faktech?
Stav vypravenosti vypovídá, že jsou to fakta


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
V diskuzi na ž-z stránkách zaznělo, že např ve Zlíně na základě upozornění od výrobce zjistily praskliny už na 4 vozech v době diskuze, jen v Brně se "nevědělo" nic
ner. OndraS píše:
Jediné co mi přijde trochu divné, že na tuto prasklinu jsme si museli přijít sami defakto až díky tomu, že nějací mechanici chodí tady na fórum, kde se na toto téma rozjela (náhodně) diskuse a Jmb zde z dobrého úmyslu dal fotografie, ...
Díky tomu se podařilo zachytit prasklinu v počáteční fázi a nedojde to tedy k takové destrukci jako v případě toho růžového vozu z ČB.

Co je tedy na historce s 25Tr nepravdivé?


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Nevím, co je na historce s 25Tr nepravdivého. Studovat nic nemusím, neboť informaci na ž-z fórum jsem dával já, viz příspěvek a příspěvky následující


Offline
Uživatelský avatar

3094
29 srp 2009 19:30
To můžou, ale tobě to je, jak to pozoruju, potěšením.
A ta historka s 25Tr v Brně není pravdivá. Brněnské vozy byly zkontrolovány a (jeden) vůz, který tuto závadu vykazoval byl opraven za pomocí nějaké fixovací sady ze Škodovky. Stačí pohledat na ž-z fóru.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
stuřík - cca začátkem roku měla Škodivka průšvih u trolejbusu 25Tr v ČB, Dp byly informovány, mechanici v Brně (Ondra) se o tom dozvěděli z diskuzního fóra a na základě sdělení z fóra zjistili, že v Brně stejný průšvih. Následně při řešení onoho průšvihu se zjistilo, že DP na možnost průšvihu upozorněn a nic s upozorněním neudělal. Tak tu něco vykládej o pohádkách z mé strany

Rektální alpinisti mi můžou ...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Asi tak jak píše Stuřík. Jediný kdo tu vymýšlí pohádky jsi ty, JM.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
TMB - ano, ale u 5 vozů (1901-2 1904-6) by konstrukční uzel by měl být stejný jako v Praze


Offline
Uživatelský avatar

3094
29 srp 2009 19:30
JM:
Pokud mě zrak nešálí, tak to jsou pořád jen domněnky ("Spíš bych to viděl tak..."), takže máš pravdu, pořád jsi pohádkář. Neustálé přiživování záhady této existující a zároveň neexistující závady z Tvé strany mě už doopravdy nebaví. Jsi s tím už otravný (něco jako zaseklá gramofonová deska - a pořád to stejný dokola :-#).

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
808
25 led 2006 09:46
A nepsalo se tady náhodou o tom, že tento konstrukční uzel je u vozů 1907 - 1919 zesílen a u série 1920 - 1929 řešen jinak?


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Nedávno jsem byl v tomto tématu nazýván pohádkář, aby mé spekulace o stavu vozů 13T byly deklasovány do sféry pohádek, teď se objevilo na žlutozeleném fóru toto
Citace:
Pokud máš důležitý celky řešeny stejně, je jedno kolik a jak uspořádanejch židlí v tom máš a jestli se to označuje 14T, 13T nebo BFLMPSVZ. Stejně tak pokud ti začne praskat svar na uchycení podvozku, navíc v místech ke kterým se normálně prostě nedá dostat, těžko tomu zabráníš lepší údržbou.
Spíš bych to viděl tak, že závada zatím není nijak katastrofická, v Brně to holt není čím nahradit a při soustavném sledování co to dělá se s tím ještě chvíli jezdit dá.

Napsané již zde zmíněný kolega Demon více méně potvrdil

Tak jak je to, pohádkáři z DP?


Offline
1291
19 lis 2010 14:53
Cocktown
To by se DP hodně prodražilo, protože by musely celou CVR dělat na nějaké jiné šalině znovu.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3949 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 158  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 26 zář 2024 23:55
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]