Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 35 z 205    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 205  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
Fafner píše:
Já hlavně váhám u té otázky, ze kterého města je fotografie před budovou s nápisem Olomouc hl.n., mám dojem, že jsem ten barák zahlídl v Olomouci, ale mohla by to být i Plzeň...
To je foceno před budovou hlavního nádraží v Olomouci. Zde foto vozu, který je na fotografii: http://imhd.zoznam.sk/transport/galeria-media/345/olomouc.html?#18030-T3-164-v-centre

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
Uživatelský avatar

3743
08 čer 2005 23:12
Fantomas píše:
No z těch křižovatek jsem váhal jen u 26., protože s kolejemi po krajích vozovky se u nás člověk jen tak nesetká (je to někde v ČR?).
Plzeň, ale i v Brně jednosměrně v podstatě ulice Jundrovská


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Já hlavně váhám u té otázky, ze kterého města je fotografie před budovou s nápisem Olomouc hl.n., mám dojem, že jsem ten barák zahlídl v Olomouci, ale mohla by to být i Plzeň...

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

1344
17 črc 2010 21:41
Krno
No z těch křižovatek jsem váhal jen u 26., protože s kolejemi po krajích vozovky se u nás člověk jen tak nesetká (je to někde v ČR?). Jinak myslím v podstatě platí, že přednost tramvaji musím dát jen když stojím/jedu vedle ní a ona mi nějak kříží dráhu, v ostatních případech by mělo platit to stejné co pro ostatní vozidla, tzn. mám přednost před protijedoucí tramvají odbočující doleva, mám přednost před tramvají jedoucí z vedlejší, mám přednost na neoznačené křižovatce před tramvají jedoucí zleva apod.

Edit: Jinak 17. mě překvapila, myslel jsem, že na segregované trati se omezení rychlosti tramvají netýká, ale možná se to tady bere pořád jako součást silnice, přestože je tam otevřený svršek.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
jj díky. Zkoušel jsem si test PSP jen tak z plezíru udělat a asi bych to nedal. Docela tápu ohledně předností šalin. Musím se na to mrknout. V autoškole jsme to moc neprobírali a v provozu jí radši dám přednost (ano pak to vypadá, že se na silnici motám).

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

1896
01 srp 2006 14:13
Bezkov
http://www.prazsketramvaje.cz/view.php?cisloclanku=2006122101


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Proč by byla potřeba kačena a poršetra? Však od toho je tam ta T3R.PV, předpokládám, že je tam kvůli tomu, že je to nejběžnější typ - v ČR není Progress snad jen v Mostě.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Napadá mě otázka jak moc je ovládání jednotlivých vozů v jednotlivých provozech rozdílné, když se testuje odbavení cestujících a další dovednosti? Nakolik je rozmístění tlačítek jednotlivých typů a podtypů palubních desek unifikované, že šalinář zvládne bez zácviku řídit kačenu v BM, kačenu v KE, Poršetu v PHA a třeba Wanu v OV či OL. Dík. Porovnávám to s autem, kdy, když sednu do fábky mladé, pak do tica tchána a třeba thalie taťky, tak se musím nejdřív zorientovat. Nemluvě o tom, že každý to vozidlo je jinak velký.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
IvanM: To video není z mezinárodní soutěže ale z podnikové, jak popisuje Manil, takže neplést jedno a druhé.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Mezinárodní jízdy zručnosti (rozuměj obvykle CZ + BA + KE) se konají s nepravidelnou pravidelností v jednom z měst této "unie".

V Brně se rovněž obvykle každý rok konají podnikové soutěže zručnosti tramvajáků. Obvykle to zahrnuje teoretický test a jízdu. Jízdní disciplíny souvisí s nachystáním a odstavením vozu dle směrnice, kuplováním, odhadování, profilu, obsluhováním zastávky, ovládáním vozu (couvání, jízda vpřed, znalost polohy sběrače) a odhadem rychlosti bez koukání na rychloměr.


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
tohle https://www.youtube.com/watch?v=D75rElTz6Js

Toho se účastní i tramvaják Renda :)

Prostě soutěž šalinářů ve vozovně. Každý dostává body a někdo prostě vyhraje no :D V jakých disciplínách se soutěží, to doplní někdo znalejší z řad tramvajáků :)

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
100
12 dub 2009 18:15
Jestli je to ona, tak tam tuším čeká na mezinárodní jízdy zručnosti, který budou v Medlánkách probíhat.[/quote]

Mezinárodní jízdy zručnosti? A docela by mě zajímalo co to obnáší. Děkuji za osvětlení :wink:


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
Je to přesně jak píše Kari..


Offline
Uživatelský avatar

3079
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Rem píše:
Mám takový neblahý pocit, že 1658 stojí v Medlánkách tak nějak vzadu, kde občas stávají porouchané vozy. Ale ruku do ohně za to nedám, ovšem pokud jezdí 1560+69 a zbylé dvě R.EV s vleky, tak to asi bude ona.

Jestli je to ona, tak tam tuším čeká na mezinárodní jízdy zručnosti, který budou v Medlánkách probíhat.


Offline
Uživatelský avatar

536
28 črc 2013 14:13
1657 si dneska opět lítá na t-10, viděl jsem ji ráno u výhybky na zastávce Geislerova kolem 7:
20-7:35(nedíval jsem se na hodiny).


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Mám takový neblahý pocit, že 1658 stojí v Medlánkách tak nějak vzadu, kde občas stávají porouchané vozy. Ale ruku do ohně za to nedám, ovšem pokud jezdí 1560+69 a zbylé dvě R.EV s vleky, tak to asi bude ona.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Je to trochu monotématické, ale 1657 byla na 9/5 i dnes. Odpoledne bylo chvíli trochu lepší počasí, tak snad neurazí jedno foto. :-)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
1657 dnes krouží na 9/5.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Počasí nic moc, ale nedalo mi to. :-)

Příloha:
1657_12_9_2014.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
1291
19 lis 2010 14:53
Cocktown
1657 dnes po dlouhé době na 3/10. Jinak naposledy (podle vypravenosti) vyjela jako sólo v ostrém provozu 15.2.2012!


Offline
Uživatelský avatar

536
28 črc 2013 14:13
No to "hodně špatně" znamená, že když se včera na Antonínské zavíraly, tak divně sebou cukaly(měli snahu se zavřít, ale nezavřely se), trochu jsem jim pomohl, aby se zavřely, kupodivu to pomohlo. Když jsme zastavili na Moraváku, nešly otevřít. Tak jsem jim opět trochu pomohl, že jsem je otevřel a na čáře se kupodivu otevřely a zavřely samy bez cizí pomoci.


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Dotyčný má pravdu. Vůz 1616 má nějaký problém s prvními dveřmi. Už celkem dlouhou dobu. Je to tak 4 měsíce, co jsem tím jel na lince 6 a tyto dveře se vůbec nezavíraly (jejich pohon sice hrčel, ale dveře byly stále otevřeny). Aby řidič nemusel lítat jak vůl pořád dozadu, tak jsem mu od Hrnčířské až do lískovce ty dveře zavíral ručně. V dalším kole byla souprava vyměněna. Potom to asi nějak provizorně spravili, ale není to ono.... sice se otevřou i zavřou, ale je vidět, že nejsou správně vyladěné (třískají do bočnice, zavírají se jakýmsi trhavým pohybem atd..)

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Co znamená "hodně špatně"?


Offline
Uživatelský avatar

536
28 črc 2013 14:13
nevimco Aha, tak to jsem nevěděl, ale 1616 jsem dlouho nejel a to jezdím pravidelně t-6 ze školy.


Offline
515
30 zář 2011 07:06
Brno u linek 3, 11, 12, 81, 92, 93, 99
To už tak půl roku ](*,)

_________________________________
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5125 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 205  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 10 říj 2024 01:25
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]