Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 20 z 158    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 158  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1339
17 črc 2010 21:41
Krno
Ve spoustě starších 13T se velmi nelibé zvuky nesou od kloubů, kde se nahoře o sebe třou dva plechy. V 13T6 je místo toho měch, takže minimálně tento zvuk by měl odpadnout.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
Je super, jak na té fotce jde vidět, že jen 3. kloub je i výškový.
Měl jsem již tu čest a štěstí jet s 13T6, a přijde mi, že jsou tišší, alespoň zevnitř. Ne nějak o moc, ale všiml jsem si. Nabízí se otázka: je to tím, že to je nové?

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

297
17 led 2014 17:32
A dneska na 01218, kde ji bylo možné potkat v Technologickém parku ve společnosti 1937 :-).


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

3977
25 led 2006 16:11
všudezdejší
metroman píše:
Dnes 1938 na 00606.


Příloha:
DSC_6065.JPG


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

205
03 bře 2013 15:12
Dnes 1938 na 00606.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6168
11 dub 2010 15:05
Juliánov
1938 viděna dnes večer na ZJ.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6168
11 dub 2010 15:05
Juliánov
1940 aktualne na TBZ.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6168
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Dodal bych, že se zároveň podrobuje střední prohlídce.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Je v ústředních dílnách. Vyměňuje se na ni uchycení táhel podvozků.


Offline
3
27 lis 2015 19:19
Dotas na tramvajáky Nevíte prosím co je z vozem 1901? naposledy bil zaznamenán 27. 7. 2016 díky za odpověď.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2491
28 lis 2007 23:00
Brno
Fafner píše:
No ještě to by tak chybělo...

Ale Gödel mě taky napadl jako jeden z těch, na které se to hodí.

Jinak já se přidávám k těm, kteří věděli, kdo je Bohuslav Fuchs. Nedostal bys ze mě, co všechno navrhl a postavil ani kdy zemřel, ale vím, že to byl asi nejvýznamnější architekt Brna.


Pro zajímavost toho nejdůležitějšího co navrhl: hotel Avion, nádražní pošta, pavilon města Brna, lázně Zábrdovice, obřadní síň na Ústředním hřbitově a spoustu dalších.
Více zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Bohuslav_Fuchs

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
No ještě to by tak chybělo...

Ale Gödel mě taky napadl jako jeden z těch, na které se to hodí.

Jinak já se přidávám k těm, kteří věděli, kdo je Bohuslav Fuchs. Nedostal bys ze mě, co všechno navrhl a postavil ani kdy zemřel, ale vím, že to byl asi nejvýznamnější architekt Brna.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
3
27 lis 2015 19:19
Bestak že na 1931 bude Bolek Polívka :D


Offline
Uživatelský avatar

3713
08 čer 2005 23:12
M píše:
eframmcbeth: promiň, ale opravdu jsi to věděl i předtím než takto pojmenovali tuto tramvaj? Nebo sis to našel na googlu jako asi 99% lidí zde, aby vůbec věděli, kdo to byl?
Těch 99 % mě osobně uráží. (I když já můžu být výjimka z tohoto fóra, protože mám ve svém okolí mnoho matematiků a architektů)
Jakub S. píše:
Hodně záleží na tzv. sociální bublině - prostředí ve kterém se člověk pohybuje. V mém okolí nemám pochybnosti o známosti jména, minimálně 2/3 ví, kdo to byl, co bylo podle jeho návrhů postaveno...
Taky záleží na vzdělání. Mezi absolventy gymnázií bude určitě větší povědomí o tom, kdo to byl Bohuslav Fuchs nebo Kurt Gödel, než třeba mezi absolventy učňáků (čímž ovšem nechci snižovat jejich schopnosti v jejich oboru).


Offline
7191
27 úno 2010 07:40
M píše:
Stejně tak 99% lidí co se nezajímá o tramvaje a dopravu ( jsou třeba kuchaři, zdravotníci či cokoli jiného ) nebude vědět kdo je František Kardaus, přitom zde přítomní to budou vědět uplně všichni.

Všichni ne, musel jsem googlit. :-)


Offline
800
12 zář 2014 23:38
A to mi na tom přijde právě smutný... "Fuchse neznám, Macha neznám, nezajímá, blbost, je mi to jedno. Ale Rudy Kovanda, to byl kabrňák... jóóó..."


Offline
2818
01 úno 2006 10:39
Richie : souhlasím
Fantomas: nezajímalo mě to, ani nemohlo když jsem doposud nevěděl kdo to je a že existoval, ve škole se o něm neučilo a kdo co v Brně postavil mě jaksi nezajímá ani dnes.

Jakub s. To napsal nejlépoe, záleží na tom v jaké skupině lidí se pohybuješ, pokud jsi architekt, je jasné že to jméno budeš znát, pokud tě architektura nezajímá, je to cizí člověk.
Stejně tak 99% lidí co se nezajímá o tramvaje a dopravu ( jsou třeba kuchaři, zdravotníci či cokoli jiného ) nebude vědět kdo je František Kardaus, přitom zde přítomní to budou vědět uplně všichni.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Přesně tak, ten kdo se nezajímá o architekturu, tak prostě většinou neví a já třeba Avion, poštu, Tugenthat, budovu spořitelny na Svoboďáku a obecně funkcionalistický stavby považuju za hnus... Ve srovnání s tím, co se stavělo těsně před funkcionalismem... Takže skutečně nevidím nic obdivuhodnýho na někom, kdo dokázal postavit škaredý baráky :) Nikomu to neberu, jenom se snažím přiblížit pohled někoho koho architektura nezajímá.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
143
10 lis 2012 09:29
Kurta Gödela tady taky „nikdo nezná“, ačkoli je to jeden z nejvýznamnějších matematiků všech dob. Naopak si myslím, že fakt, že Fuchs, Gödel a další osobnosti takového významu nejsou v obecném povědomí lidí, je spíše argumentem pro to pojmenovat šaliny právě po nich. (Ale bez alespoň stručné informace o jejich životě ve voze je to, pravda, stejně asi k ničemu.)


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Jakub S. — ano, to souhlasím. Jsem si jist, že zatímco polovina lidí z mého okolí ví, kdo to byl, druhá polovina o něm v životě neslyšela.


Offline
Uživatelský avatar

3089
29 srp 2009 19:30
Hodně záleží na tzv. sociální bublině - prostředí ve kterém se člověk pohybuje. V mém okolí nemám pochybnosti o známosti jména, minimálně 2/3 ví, kdo to byl, co bylo podle jeho návrhů postaveno...

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
jen stručně — ano, věděl jsem kdo je Fuchs i bez googlování. Avion i pošta mluví za vše... a to nejsem rodilý brňák. Myslím, že zrovna tohle jméno je pojmem... narozdíl od, s odpuštěním, buranských postav typu Franty Kocórka...


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2491
28 lis 2007 23:00
Brno
M píše:
Fantomas: Avion mi říká hodně ale Fuchs nic. Dokud jsem si nenašel kdože to je, jsem to nevěděl a ani mě to nezajímalo a vůbec mi to nechybělo. A nevěřím, že ho tu všichni znali, to ani omylem. Proto souhlasím s OndouS, taky jsem se ptal hodně známých a nikdo, nikdo tohoto pána neznal. Ale jestli chceš můžeme se spolu projít městem a můžeme se ptát náhodných lidí a nevěřím, že ho bude někdo znát.


To je škoda, že tě to nezajímalo. Fuchs je legenda.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
2818
01 úno 2006 10:39
Fantomas: Avion mi říká hodně ale Fuchs nic. Dokud jsem si nenašel kdože to je, jsem to nevěděl a ani mě to nezajímalo a vůbec mi to nechybělo. A nevěřím, že ho tu všichni znali, to ani omylem. Proto souhlasím s OndouS, taky jsem se ptal hodně známých a nikdo, nikdo tohoto pána neznal. Ale jestli chceš můžeme se spolu projít městem a můžeme se ptát náhodných lidí a nevěřím, že ho bude někdo znát.


Offline
Uživatelský avatar

1339
17 črc 2010 21:41
Krno
M: A třeba takový hotel Avion ti nic neříká? Občas se propírá v novinách a jsem si celkem jistý, že se tam většinou objeví i jméno architekta. Jen po Brně má Fuchs asi 100 různých staveb, to jen tak nějaký architekt nemá. Netvrdím, že ho každý musí znát, ale že ho nezná 99% bych zas netvrdil, minimálně někteří Brňáci aspoň trochu se zajímající o své město by ho znát mohli.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3949 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 158  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 16 čer 2024 06:01
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]